نقش سی دی ها در آموزش
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 19:12 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )


این جلسه چهارمین جلسه از دور بیست و سوم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی استاد معین روزهای پنجشنبه مورخ 97/09/08: به استادی  دیدبان محترم جناب آقای زرکش ؛ نگهبانی: مسافر محمد و دبیری: مسافر یاشار با دستور جلسهنقش سی دی ها در آموزش  راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که تولد کمک راهنمای محترم رضا بهانه‌ای شد که امروز در این مکان و جایگاه خدمت کنم. قبل از همه‌چیز تشکر می‌کنم بابت مشارکت پرشور و قوی شعبه استاد معین در جشن گل‌ریزان که باعث شد این شعبه ازنظر اقتدار مالی سومین شعبه تهران باشد. شاید خدمت مالی و مشارکت در این خصوص یکی از دشوارترین جایگاه‌های خدمتی باشد و به‌سختی به توان به آن رسید. 

در کنگره از همان روزهای نخستین یاد می‌گیریم که ببخشیم، در قدم اول خودمان را می‌بخشیم برای ورود به سفر و رها شدن از اعتیاد یا به عبارتی در هر پله یک‌پنجم مواد را از خودمان جدا می‌کنیم و یا بله خودمان می‌بخشیم و در سفر دوم آموزش می‌بینیم سوای اینکه خودمان و دیگران را ببخشیم از مالمان نیز بخشش‌کنیم. می‌آموزیم و به این درک درست می‌رسیم که مال می‌تواند باعث سنگینی روح و روان شود و هنگامی‌که انفاق می‌کنیم از این سنگینی می‌کاهیم و خودمان را سبک می‌کنیم این اتفاق می‌تواند در لحظه صورت گیرد و حس شود و در ادامه هم باز اتفاقات خوب می‌افتد. من به ایجنت شعبه استاد معین، اعضای لژیون مالی و همه مسافران و هم‌سفران به خاطر مشارکت صمیمانه در جشن گل‌ریزان تبریک می‌گویم.

کسی که می‌خواهد به‌عنوان مسافر سفر درمانی‌اش را در کنگره شروع کند اولین برخورد و شروع این سفر یا اولین قدم مشاوره است که در قالب مشاوره تازه‌واردان صورت می‌گیرد. مطلب مهمی که در سه جلسه اول این مشاوره به تازه‌واردان گوشزد و تأکید می‌گردد تهیه پکیج آموزشی کنگره 60 از نشریات است. جز این، پس‌ازاین که تازه‌وارد از پروسه مشاوره عبور می‌کند، کمک راهنما و لژیون انتخاب می‌کند، از او خواسته می‌شود هر هفته یک یا دو عدد سی دی آموزشی تهیه کند، به‌دقت گوش کند و مطالب آن را بنویسد، تمرین کند و در لژیون مشارکت کند. ممکن است روزهای اول این تفکر در ذهن من ایجاد شود که هدف از فروش این سی‌دی‌ها مسائل مالی است اما در جهان‌بینی می‌آموزیم دانایی مثلثی است که از سه ضلع، تجربه تفکر و آموزش شکل‌گرفته است و اگر آموزش مفید وجود نداشته باشد تجربه مفید وجود ندارد و اگر هیچ‌کدام از این‌ها نباشد این مثلث گسسته خواهد بود و نهایتاً فاقد ضلع سوم که تفکر باشد. درست است که هرکدام از ما یک کمک راهنما داریم اما در اساس کمک راهنمای اصلی ما مهندس هست و سی‌دی‌ها یعنی تفکرات مهندس و آموزش‌هایی که از طرف وی به ما می‌رسد. به عبارتی سی‌دی‌ها روح آموزش‌های کنگره و زبان گویای این آموزش‌ها هستند که به تردی تأثیر قاطع در رهایی و درمان ایفا می‌کنند. تهیه و آموختن از سی‌دی‌ها درواقع کمک به حفظ کار ناشر و کمک به ادامه حیات این روند آموزش هست روندی که حیات همیشگی آن را آقای مهندس بارها تأکید کرده‌اند. بنا براین بسیار مهم است که من برای خودم مستقلاً نشریات و سی‌دی‌های آموزشی را تهیه کنم، حتی اگر هم‌سفری هم در کنگره داشته باشم هرکدام باید سی دی و نشریات خودمان را تهیه کنیم. اگر این تفکر و این استقلال در آموزش صورت نگرفته باشد، به‌عنوان‌مثال به‌صورت مشترک از کتاب و سی‌دی‌ها استفاده کنم نمایانگر این قضیه است که برای من آموزش درست اتفاق نیفتاده است چون هرکدام از ما درنهایت باید به‌صورت مستقل برای خودمان سفر کنیم و درمان شویم و اگر قرار است من استفاده کنم باید بهای آن را هم خودم پرداخت کنم و این تفکری است که به حفظ و بقای ناشر و رشد و پیشرفت کنگره 60 می‌انجامد. از طرفی کسانی که در این قضیه سهل‌انگاری می‌کنند و از سی دی و آموزش‌ها استفاده نمی‌کنند درروند درمانشان پایه و ریشه محکمی ندارند و اگر نتوانند از علم کنگره به‌واسطه سی‌دی‌ها استفاده کنند در ادامه دچار مشکل خواهند شد. نکته دیگر این است که سی‌دی‌ها را باید در همان هفته گوش کرد و آموخت مانند روزنامه که به‌روز خواندن آن مهم است. البته سی‌دی‌ها به‌عنوان حاملان علوم کنگره همیشه ارزش من است اما برای به‌روز و جاری بودن در کنگره بسیار بهتر و مؤثرتر است که این کار را در همان هفته مربوط انجام دهیم چون به‌جز من افراد زیاد دیگری هم در آن روز این سی‌دی‌ها را گوش و مطالعه می‌کنند و این باعث قدرت عظیم تفکری می‌گردد که توانایی دارد بسیاری از بن‌بست‌های ذهنی مرا بشکافد و به این طریق درروند جریان درمان جاری و ساری باشم.
صحبت‌های راهنمای محترم آقای زر کش درباره مسافر کمک راهنمای محترم رضا:


ادامه صحبت‌هایم را به رضا اختصاص می‌دهم. زمانی که به‌عنوان کمک راهنما در آکادمی خدمت کردم رضا هم مانند بسیار از تازه‌واردان باحال خراب اما کمی خراب‌تر وارد لژیون من شد و بعداً متوجه شدم که رضا چند کمک راهنما عوض کرده است چون به‌واسطه مصرف شیشه تخریب وحشتناکی داشت. به این دلیل است که می‌گویم کنگره لطف بزرگی به ما کرده است و من، رضا و همه ما باید همیشه قدردان و سپاس گذار این لطف باشیم. تغییر کردن بسیار سخت است و چون کسی که مصرف‌کننده می‌شود کلاً جنسش عوض می‌شود و برای سفر و درمان کامل باید جنس خودش را تغییر دهد یعنی به‌طور کل عوض شود و اگر وجودش از مس بوده باید این مس را به طلا تغییر دهد و این‌چنین تغییری کیمیا گری است. رضا جزو کسانی است که اجازه داد این کیمیاگری در وجودش اتفاق بیافتد و با وجود سختی‌ها و تخریب‌هایش سفر کرد، سفر خوبی هم کرد و اکنون هم در کسوت کمک راهنما خدمت می‌کند. من این آغاز و تولد را به خودش و خانواده‌اش تبریک می‌گویم و می‌دانم هم‌سفرانی که عزیزانشان مصرف‌کننده مواد مخدر آن‌هم از نوع صنعتی هستند چه مسائل و مشکلاتی را باید تحمل‌کنم. امیدوارم که قدر این درمان و رهایی را بدانند و همیشه در حال پیشرفت باشند. خیلی متشکرم که به صحبت‌های من توجه کردید.

اعلام سفر مسافر: سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. با 25 سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، شیره، قرص، متادون. مدت 13 ماه به راهنمایی راهنمای عزیزم آقای زر کش سفر کردم با داروی شفابخش OT. روش درمان دی اس تی، ورزش در کنگره فوتسال، مدت رهایی سه سال و چهار ماه.

آرزوی مسافر:

اگر بخواهم یکی از آرزوهایم را بگویم، آرزو می‌کنم همه انسان‌ها مخصوصاً اعضای کنگره 60 در کنار خانواده‌هایشان سلامت و خوشحال باشند.

صحبت‌های مسافر: 

در ابتدا خداوند را سپاس می‌گویم که توانستم باوجود رنج و مشقات فراوان از منطقه 60 درجه زیر صفر عبور کنم و در ادامه نیز توانستم در سفر دوم به آموزش و یادگیری ادامه دهم. از آقای مهندس سپاسگزارم که این شیوه درمانی را ابداع کرد تا انسان‌هایی مانند من که خواست رهایی دارند بتوانند خودشان را بازسازی کنند و نجات دهند. از راهنمای خودم بسیار تشکر می‌کنم چون آرامشی که دارم را مدیون زحمت‌های ایشان هستم و خیلی خرسندم که آقای زر کش را به‌عنوان راهنما انتخاب کردم شاید ایشان تنها کسی بود که توانست با من ارتباط برقرار کند و مرا به رهایی برساند از این انتخاب آن‌قدر مطمئن هستم که اگر قرار باشد بار دیگر هم اینکا را انجام دهم حتماً آقای زر کش عزیز و بزرگوار را انتخاب می‌کنم.


تهیه و تنظیم:مسافران متین ، سعید ،فرهاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی افشاری سه شنبه 13 آذر 1397 15:42
با عرض تبریک خدمت رضای عزیز تولد خوبی بود من که خیلی انرژی گرفتم. امیدوارم همیشه سلامت و تندرست باشی و سایت رو سر خانوادت باشه .

خدا قوت‌ خدمت وبلاگنویسان
مجتبی افشاری سه شنبه 13 آذر 1397 15:42
با عرض تبریک خدمت رضای عزیز تولد خوبی بود من که خیلی انرژی گرفتم. امیدوارم همیشه سلامت و تندرست باشی و سایت رو سر خانوادت باشه .

خدا قوت‌ خدمت وبلاگنویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic