سم زدایی و سم نزدایی و تولد 3سال رهایی مسافر رسول
پنجشنبه 11 بهمن 1397 ساعت 18:18 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه دوازدهمین جلسه از دور بیست و سوم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای پنجشنبه مورخ 97/11/11:به استادی  ایجنت محترم آقای علیرضا عیوضی، نگهبانی :  مسافر محمد و دبیری: مسافر فرهاد با دستور جلسه سم زدایی یا سم نزدایی (همچنین سومین سال رهایی مسافر رسول جشن گرفته شد). راس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که یک‌بار دیگر هم در این جایگاه خدمت می‌کنم. دستور جلسه درباره سم‌زدایی و سم نزدایی می‌باشد. درباره این دستور جلسه به‌اندازه کافی صحبت و مشارکت شد. این دستور جلسه جزو مهم‌ترین واصلی‌ترین دستور جلسات هفتگی کنگره 60 می‌باشد. اگر بخواهیم از تجربیات خودمان بگوییم اکثر ما تجربه‌ی سم‌زدایی را درگذشته داشته‌ایم. چه به‌صورت ترک‌های سقوط آزاد در خانه یا کمپ و یا رفتن به کلینیک‌ها و سم‌زدایی کردن و پرداخت مبالغ پول برای این کار. 

نکته مهم این است که اگر قرار بود در کنگره 60 هم قرار بود بلای سم‌زدایی بر سر ما بیاید قطعاً هیچ‌کدام از ما بااین‌حال خوب اینجا نبودیم. در بیرون از کنگره 60 و جوامع علمی و پزشکی هنوز این تفکر غلط سمی بودن رایج است و همین تفکر غلط است که زیربنای روش‌های مخرب ترک اعتیاد شده است. 

وقتی معتقد باشیم مواد مخدر سم است خوب حتماً روشی هم که به کار می‌بریم خارج کردن سم از بدن بیمار است؛ اما آیا مواد مخدر برای کسی که مصرف‌کننده است و بدون مصرف آن حتی به تعادل نسبی برای انجام کار روزمره‌اش نخواهد رسید. کنگره 60 با حل صورت‌مسئله اعتیاد گره کور این قضیه را بازکرده است. کنگره معتقد است که اعتیاد یک نوع بیماری است، یک نوع جایگزینی است و مقوله سمی بودن امری نسبی می‌باشد. ممکن است در بیرون ازاینجا اعتیاد را جرم و معتاد را مجرم بدانند که نتیجه این نگاه می‌شود: دستگیری، بازداشت، کمپ، ضرب و شتم و تحقیر؛ اما چون نگاه کنگره 60 به این مقوله علمی است و می‌گوید اعتیاد بیماری است، بنابراین راهی هم که معرفی و ارائه می‌دهد راه درمان و بازسازی جسم/ف روان و جهان‌بینی است. کنگره معتقد است که همین مقوله سمی بودن جهانی را گمراه کرده است درصورتی‌که برای درمان بیماری اعتیاد ما باید اختلالات آشکار و پنهان را که در جسم براثر قطع مصرف ناگهانی پیش می‌آید بشناسیم و این نقطه‌ی کور روش‌های ناموفق ترک را روشن کنیم.

قسمت دوم صحبت‌های من درباره رسول عزیز است. امروز سومین سال رهایی رسول را جشن می‌گیریم. رسول وقتی به لژیون من آمد ظاهراً حالش خیلی بد نبود اما چون شیشه مصرف می‌کرد گاهی دچار توهم می‌شد و مشکلاتش را پنهان می‌کرد؛ اما پس از یک دوره سقوط آزاد و قطع مصرف شیشه و قرار گرفتن بر روی پروتکل درمانی، ایمان بالایی به دست آورد و باصلابت و محکم سفر خوبی کرد و به درمان خوبی هم رسید. در سفر دوم تجربه بسیاری از خدمت‌ها نصیبش شد. رسول به‌اتفاق هم‌سفرش یکی از مرزبانان خوب شعبه‌ی ما بودند و زحمات زیادی کشیدند. برای رسول آرزو می‌کنم به درجه کمک راهنمایی برسد و برایشان بهترین‌ها را آرزو دارم.

 

 اعلام سفر مسافر رسول: تخریب 15 سال. آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه و تریاک، با روش دی اس تی و داروی شفابخش اوتی، راهنمای گران‌قدرم آقای عیوضی، ورزش فوتسال و باستانی. مدت سفر اول 11 ماه، مدت رهایی 3 سال

صحبت‌های مسافر:

من وقتی‌که وضعیت الا نم را با وضع قبل از کنگره مقایسه می‌کنم و تخریب‌هایی که به خودم و خانواده‌ام وارد کردم را مرور می‌کنم از خودم می‌پرسم چرا؟ این‌همه کارهای غلط برای چه بود؟ من به‌واسطه مصرف شیشه و محیط‌های بدی که می‌رفتم آسیب‌های فراوانی دیده بودم که یکی از آن‌ها فراموش‌کاری بود و هیچ‌چیزی را نمی‌توانستم به یاد بیاورم الآن قسمت زیادی از این‌ها جبران شده است. و این فراموش‌کاری یکی از دلایل اصلی بود که من نتوانستم امتحان کمک راهنمایی را قبول شوم. ویکی از آموزش‌های خوبی که گرفتم در مرزبانی زیر نظر ایجنت محترم آقای عیوضی بود که دوره‌ای بسیار آموزنده برای من بود خیلی از ایشان تشکر می‌کنم. نکته دیگری که می‌خواهم بگویم نقش کلیدی هم‌سفرم در درمان من بود که اگر زحمت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ایشان نبود امکان نداشت الآن بااین‌حال خوب اینجا باشم. از هم‌سفرم تشکر می‌کنم و خیلی دوستش دارم.

صحبت‌های راهنمای هم‌سفر:

سومین سال رهایی رسول را تبریک عرض می‌کنم. به خودش و خانواده‌اش و کمک راهنمای محترمشان آقای عیوضی تبریک و خسته نباشید می‌گویم. معمولاً درخت را از میوه‌هایش می‌شناسند و لژیون آقای عیوضی درختی است که میوه‌های باارزشی دارد و رسول یکی از این میوه‌ها است. یک انسان خوب و خدمت‌گزاری بی حاشیه و دل سوز برای کنگره. از هم‌سفرشان هم تشکر می‌کنم چون این دو عزیز برای کنگره خدمتگزاران باارزشی هستند. برایشان آرزوی موفقیت و روزهای بهتری رادارم.

صحبت‌های هم‌سفر:

رسول یک مرد بسیار خانواده‌دوست است و از هیچ تلاشی برای خانواده‌اش فروگزار نیست حتی در دوران مصرف رسول تمام سعی‌اش را می‌کرد که رفاه خانواده فراهم باشد. اما آرامشی که اکنون به دست آورده‌ایم اصلاً با گذشته قابل‌مقایسه نیست. چون من و رسول همکار بودیم همیشه به همدیگر گیر می‌دادیم و اعصاب هم را خرد می‌کردیم. خدمت ما در جایگاه مرزبانی باعث شد آموزش‌ها و تجربه‌های بسیار باارزشی به دست آوریم و آسایش و آرامش به زندگی ما بیاید. الآن در شرایطی هستم که فکر می‌کنم انسان خوشبختی هستم و این خوشبختی را از هم‌سفرم، خانواده‌ام، پسران گلم و کنگره 60 دارم. خیلی متشکرم.

 

تهیه کننده مسافران:متین،فرهاد،مهدیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 15 بهمن 1397 21:29
لاله عزیز و مهربان تولدتون مبارک بهترینها رو برایتان خواستارم.شاد و سلامت باشید
مجتبی افشاری شنبه 13 بهمن 1397 10:10
تبریک به رسول عزیز و خانواده محترمشون
همسفراعظم جمعه 12 بهمن 1397 13:32
سلام وعرض تبریک به خواهرخوبم خانم لاله..سومین سال تولدکنگره ای روخدمت شماوخانواده محترمتان شادباش میگویم.بهترینهاروبراتون ازدرگاه حق خواستارم.پایدارباشید
همسفر عاصفه پنجشنبه 11 بهمن 1397 22:55
آقا رسول و خانم لاله، مرزبانان گرانقدر. تولدتون مبارک. بهترین ها رو برای خانواده خوبتون آرزو می کنم. روز تولدتون نتونستم بیام ولی پنجشنبه هر لحظه یادتون بودم و از صمیم قلب زیباترین ها رو برای خواستم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic