درخت کاری و تولد یک سال رهایی مرزبان محترم مسافر شهاب
پنجشنبه 9 اسفند 1397 ساعت 21:11 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه دومین  جلسه از دور بیست و چهارم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای پنجشنبه مورخ 97/12/09:به استادی  ایجنت  محترم آقای بهمن سبحانی فر ، نگهبانی :  مسافر هاشم و دبیری مسافر ابراهیم با دستور جلسه  درخت کاری و   (همچنین اولین سال رهایی مسافر شهاب جشن گرفته شد). راس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم که امروز در خدمتتان هستم، برای دوستانی که مانند من مصرف‌کننده مواد مخدر بوده‌اند علاوه بر این‌که من و مصرف‌کننده‌ها روی جسم، روان و جهان‌بینی خودمان تأثیر منفی گذاشته‌ایم و اختلال ایجاد کرده‌ایم به طبع روی خانواده و جامعه که پیرامون ما بوده‌اند تخریب داشته‌ایم. کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند و یا حتی سیگار می‌کشد شاید اندازه و مقدار آن به چشم نیاید ولی اگر بخواهیم تعداد فیلتر سیگارها را در طول یک سال جمع کنیم مسلماً مقدار بسیار زیاد و چشم‌گیری خواهد بود، و باعث می‌شود در یک قسمت از بافت زمین دیگر رشد هیچ گیاهی را نداشته باشیم. 

این ماده بسیار سمی می‌باشد و تخریب بسیاری را هم در هوا و هم‌روی زمین ایجاد می‌کند. بعدازاینکه به رهایی می‌رسیم یکی از کارهایی که باید انجام بدهیم این است که جبران خسارت انجام بدهیم، جبران تخریب انجام دهیم و بدانیم چه مقدار تخریب انجام داده‌ایم و تا جایی که امکان دارد برای خودمان، خانواده‌مان و جامعه و محیط‌زیست این جبران خسارت را انجام دهیم و مفید واقع بشویم. در وهله اول تخریب ایجاد نکنیم سپس تخریب‌هایی که ایجاد کرده‌ایم با کاشت درخت آن‌ها را جبران کنیم. درخت یکی از نشانه‌ها و نمادهای آبادانی در کل جهان می‌باشد. یعنی جایی که درخت وجود دارد، حیات وجود دارد و حتی ریشه درخت باعث مربوط نگه‌داشتن خاک می‌شود. و باعث حاصلخیزی می‌شود. برای ما باید مهم باشد که در حفظ و نگهداری محیط‌زیست کوشا باشیم. و همان‌طور که آقای مهندس می‌فرمایند برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده‌اند لازم است که به زمین و سما توجه لازم مبذول کنند. منظور این می‌باشد که ما همان‌طور که آسمان‌ها توجه می‌کنیم، باید به زمین و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم هم باید توجه کنیم. بیست و چهارم اسفندماه روز درخت‌کاری می‌باشد و افرادی که در پله‌های آخر سفر اول می‌باشند می‌توانند در اردوی درخت‌کاری ثبت‌نام و شرکت کنند. ایام عید وقت مناسبی برای ما می‌باشد که ما افراد کنگره که از یک سری مطالب آگاهی داریم حداقل به محیط‌زیست خسارت وارد نکنیم. ما سالی یک عدد درخت باید بکاریم و در آبیاری و حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم. در قسمت دوم جلسه تولد یکی از مرزبانان محترم شعبه می‌باشد و طبق قانون ایجنت راهنمای مرزبانان می‌باشد و هم‌اکنون در خدمت شما هستم. راهنمای درمان آقا شهاب کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرام زاده می‌باشد. تا جایی که خاطرم هست وقتی شهاب وارد کنگره شد به‌واسطه تخریبی که داشت دارای حال خوشی نبود و دارای چهره به‌هم‌ریخته‌ای بود. شهاب وقتی به پایان سفرش نزدیک شد وارد لژیون درمان سیگار من شد و ازآنجا بود که من بیشتر با شهاب آشنا شدم. شهاب خدمت‌های بسیاری را در شعبه انجام داده است که شامل: خدمت در سایت، خدمت در درخت‌کاری، آبیاری و هم‌اکنون هم در مرزبانی، افتخار این رادارم که در خدمت مرزبانان محترم باشم. آقا شهاب و دیگر مرزبانان از درک و فهم بالایی در کارها برخوردار می‌باشند و اکثر مطالب برایشان حل‌شده می‌باشد و تا جایی که ممکنه با دیگر افراد بامحبت بر خود می‌کنند. من مجدداً تولد آقا شهاب را به آقای مهندس و خانواده محترمشان، به راهنمای محترم آقا شهاب و راهنمای هم‌سفرشان، به خود شهاب و خانواده عزیزشان تبریک میگویم. از این‌که به صحبت‌های من توجه نمودین از همه شما عزیزان متشکرم.

 

اعلام سفر مسافر:


تخریب 16 سال، آنتی ایکس تریاک، شیره، متادون، مدت سفر اول 10 ماه و 18 روز، به راهنمایی آقای محمد بهرام زاده، رهایی 14 ماه.

 

سخنان مسافر:

خداوند را شکر می‌کنم که امروز در این جایگاه قرار دارم، من در تاریخ 30/10/1395 وارد کنگره شدم، من همیشه با خودم فکر می‌کردم مگر می‌شود که یک روزی تولد من بشود. خیلی زود روزها، هفته‌ها، ماه‌ها گذشت و هم‌چین روزی را در حال تجربه کردن هستم. خیلی خوشحالم که به‌واسطه کنگره به درمان رسیدم.

کس نمی‌داند ز من جز اندکی از هزاران جرم و بد فعلی یکی

من همی‌دانم و آن ستار من جرم‌ها و زشتی کردار من

هر چه کردم جمله ناکرده گرفت طاعت ناکرده، آورده گرفت

نام من در نامه پاکان نوشت، دوزخی بودم، ببخشیدم به بهشت

عفو کرد آن جملگی جرم و گناه، شد سپید آن نامه و روی سیاه

زمانی مصرف نکردن مواد در روز آرزوی من بود خدا رو شکر آلان 14 ماه است که حتی دارو هم مصرف نمی‌کنم. من هرچقدر هم شاکر خداوند باشم بازهم کم است. هیچ‌کس در خانواده از اعتیاد من خبر نداشت و به‌واسطه مصرف مواد و پنهان کردن آن مجبور به‌دروغ گفتن می‌شدم. دروغ گفتن مانند چک کشیدن می‌باشد که یک روزی سررسید آن می‌رسد و تمامی دروغ‌ها برملا می‌شود. و من از تاریخ سررسید چک (دروغ‌ها) غافل بودم. تمامی مسافر اولی‌ها یک وظیفه‌دارند و آن این است که درست سفر کنند تا به رهایی برسند. و در سفر دوم به خانواده رسیدن و کار کردن می‌باشد. از همه شما عزیزان که در این جلسه شرکت نمودین کمال تشکر رادارم.

 

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

در ابتدا این تولد رو به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم. به خانم عاصفه و آقا شهاب تبریک میگم و همچنین به آقای بهرام زاده راهنمای آقا شهاب و همچنین به آقای سبحانی فر ایجنت محترم شعبه تبریک می‌گویم. کار اصلی را خانم الناز راهنمای اول ایشان انجام دادند؛ و من هم به‌نوبه خودم از ایشان تشکر می‌کنم. کار اصلی درمان را خود آقا شهاب انجام داده‌اند که این سفر را طی کرده‌اند و اگر خودشان نمی‌خواستند و حرکت نمی‌کردند هیچ‌یک از افراد هیچ کمکی نمی‌توانستند به آقا شهاب کمک کنند. خدا رو شکر که حرکت کردند و نتیجه حرکت را دیدند. خانم عاصفه در سفر دومش بسیار ناامید بود، به هر طریقی که بود با آموزش‌های کنگره توانستند به تعادل لازم برسند و راه درست را در زندگی انتخاب کنند. از اینکه به صحبت‌های من توجه کردین از همه شما متشکر.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

حاصل صد دست شوم بار دگر مست شوم                                                دانه افتاده به خاک میوه بالنده شوم

من اگر در این جایگاه نشسته‌ام، اگر زندگی من زندگی شده، حاصل صد دست می‌باشد که من این موضوع را در زندگی خودم احساس می‌کنم، می‌فهمم و لمسش می‌کنم. ما حدود 8 سال باهم بودیم و در کنار هم ولی هیچ‌وقت باهم زندگی نکردیم. من از اعتیاد شهاب اطلاع نداشتم، ولی تخریب‌های اعتیاد در زندگی ما نمایان بود. واقعاً از راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم و همیشه به من می‌گفت عاصفه تو، تو باغ گیلاس زندگی می‌کنی و واقعاً هیچ‌چیز را متوجه نمی‌شدم و فقط می‌دانستم که زندگی سخت است. تا زمانی که وارد کنگره شدیم و اولین دستی که دست ما را گرفت دست آقای مهندس بود. و بعد راهنماهای عزیزمان بودند که دست ما را گرفتند. و خیلی به ما کمک کردند. در سفر دوم مشکلات زندگی خودش را تازه به ما نشان داده بود و راهنمای عزیزم خانم سمیه در سفر دوم باراهنمایی‌های درست و آموزش‌های خوبی که به من دادند خیلی به من کمک کردند و دست من را گرفتند. از دکتر کنگره آقای شهرکی تشکر می‌کنم که ایشان هم یکی از دست‌هایی بود که به من کمک کرد. از همه شما دوستان بسیار بسیار متشکرم.

 

 


 
تهیه و تنظیم : مسافر فرهاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، رهایی ها ...، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابوالفضل جعفری شنبه 11 اسفند 1397 13:03
شهاب جان امیدوارم مستدام باشید
فرهاد شنبه 11 اسفند 1397 09:30
شهاب عزیز تولد یک سال رهاییت را تبریک می گویم ، امیدوارم همیشه تو زندگیت موفق و پایدار باشی.
مجتبی افشاری شنبه 11 اسفند 1397 08:21
شهاب عزیز

امیدوارم به همه آرزوهات برسی .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic