هفته راهنما و قدر دانی
پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 20:58 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه سومین جلسه از دور بیست و چهارم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای پنجشنبه مورخ 97/12/16:به استادی  راهنمای  محترم آقای مجتبی  دهقانی، نگهبانی :  مسافر هاشم و دبیری مسافر ابراهیم با دستور جلسه  هفته راهنما و   (همچنین اولین سال رهایی مسافر ان شهرام و مهدی جشن گرفته شد). راس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد. 

خلاصه سخنان استاد:

خدا رو شکر می‌کنم این افتخار نصیب من شد که مجدداً در نمایندگی ستارخان حضور پیدا کنم. در ابتدا هفته راهنما را به همه کمک راهنماهای عزیز تبریک می‌گویم. همچنین به ایجنت محترم نمایندگی و کمک راهنماهای گروه خانواده تبریک می‌گویم. ما در کنگره همان‌طور که می‌دانید مناسبت‌های مختلفی داریم که شامل هفته دیدبان، مرزبان و... هست که آن‌ها را جشن می‌گیریم. دراین‌بین اتفاق بزرگی در حال روی دادن است که همان احیای انسان‌هاست که به‌وسیله راهنماها صورت می‌گیرد؛ یعنی آموزش‌های کنگره 60 به دست راهنماهای محترم به شکل بذری در وجود رهجوهای خود می‌کارند و آن‌ها را بارور می‌کنند تا محصول نهایی که آزادی و رهایی از بند اعتیاد هست صورت پذیرد؛ 


و این بسیار مهم است که ما در طول این هفته به بهترین شکل از این عزیزان کمال تشکر و سپاسگزاری را داشته باشیم؛ و کسانی که به هر دلیلی در طول هفته وقت نکرده‌اند حتماً در این روز پایانی این کار را انجام دهند و بدانیم این تشکر و سپاسگزاری برای بهتر شدن حال خودمان است و محصول این عمل به خود انسان می‌رسد؛ و این فرصت شاکر بودن و قدردانی یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های الهی است که نصیب هرکسی نمی‌شود. فکر کنید فرصت قدردانی کردن به انسان از خانواده، دوستان، استاد و حتی خداوند داده نمی‌شد. آن‌وقت چه اتفاقی می‌افتاد! و چه خوب که این فرصت در زبان و در عمل به انسان داده‌شده است. درست است که در بعضی‌اوقات زبان از ابراز آن قاصر است ولی می‌توان به طریق اهدای پاکت در حد توان خود این عمل را انجام داد یا اگر این امکان وجود ندارد می‌توان برای کمک راهنما یا طرف مقابل نامه‌ای نوشت و در پاکت قرارداد. مهم این است که اهمیت این قدردانی را درک کنیم و برای آن‌وقت بگذاریم و امیدوارم همه عزیزان در نمایندگی ستارخان این تشکر و قدردانی را به بهترین شکل انجام داده باشند.

سخنان استاد درباره رهجوها:

 امروز یک سال رهایی دو نفر از عزیزان کنگره 60 است، آقا مهدی و آقا شهرام عزیز که این روز را به خودشان و هم‌سفران محترمشان و کمک راهنمای هم‌سفرشان تبریک می‌گویم؛ و دعا می‌کنم که روزبه‌روز نسبت به گذشته خودشان حال بهتری داشته باشند. خب من اول از شهرام شروع می‌کنم: زمانی که شهرام وارد کنگره 60 شد بعد از گذشت دو یا سه ماه، درگیر مشکلات زیاد شد طوری که یک روز به من گفت اگر می‌شود دیگر نیایم. گفتم چرا؟ جواب داد به دلایل مالی. البته این اتفاقی است مه برای خیلی‌ها در سفر اول پیش میاید بخصوص مسائل مالی و شهرام هم از این مسئله استثنا نبود. شهرام به پیشنهاد من برای حل مشکل مالی عمل کرد و ب باکسانی که مشکل مالی داشت گفتگو کرد و باوجود همه سختی‌ها و این مشکلات سفرش را ادامه داد و به‌خوبی هم‌سفر کرد. یادم هست که زیاد سیگارمی کشید و جا دارد در اینجا از کمک راهنمای درمان سیگارش آقای بهمن سبحانی تشکر کنم که زحمات زیادی برای شهرام کشید. ما قرار نیست یک‌شبه یا حتی چندساله تغییر کنیم بلکه قرار است کم‌کم نسبت به گذشته خود ارتقا پیدا کنیم و اگر این اتفاق در حال روی دادن است یعنی ما کارمان را درست انجام می‌دهیم؛ و شهرام این کار را انجام داد و به او تبریک می‌گویم؛ اما مهدی عزیزم. مهدی هم مانند بسیاری از دوستان با مشکلات زیادی وارد کنگره 60 شد او درگیری بیماری بود عمل جراحی انجام داده بود و مدت‌ها وضعیت مناسبی نداشت اما حضور قوی و خوبی داشت و سفر خوبی کرد. مهدی تلاش زیادی کرد و توانست باری که با خود حمل می‌کرد را زمین بگذارد، حس اینکه من از دیگران جدا هستم و فرق دارم را داشت و از جایی به بعد توانست کنار بگذارد البته حضور هم‌سفرشان کمک بسیار زیادی بود که توانست از این مشکلات عبور کند و به رهایی برسد امیدوارم خداوند فرصت و لیاقت حضور و خدمت را به این دو عزیز بدهد وهمان طور که در زندگی خود و خانواده‌شان تأثیرگذار بودند بتوانند برای دیگران هم مثمر ثمر باشند. ممنونم که به صحبت‌های من توجه کردید.

اعلام سفر مسافر شهرام:

تخریب 20 سال، آخرین آنتی ایکس تریاک، شیره،12 ماه و 26 روز سفر کردم به روش دی اس تی، با شربت اوتی، به راهنمایی راهنمای خوبم آقای دهقانی. در ضمن 11 ماه سفر سیگار انجام داده‌ام، به راهنمایی آقای سبحانی فر، ورزش در کنگره شنا و والیبال، رهایی 16 ماه و 11 روز.

خلاصه سخنان مسافر شهرام:

از آقای مهندس متشکرم که این بستر را برای ما فراهم کرد و از آقای دهقانی که زندگی‌ام را مدیون ایشان هستم کمال تشکر رادارم. من باحال بدی وارد کنگره شدم. متأسفانه باوجود استفاده از انواع قرص‌های ترک اعتیاد حال بدی داشتم به‌طوری‌که می‌خواستم دست به خودکشی بزنم. خوشبختانه به‌واسطه یکی از دوستانم که هم‌اکنون در اینجا حضور دارند با کنگره آشنا شدم و از ایشان تشکر می‌کنم. بعدازاین که وارد کنگره شده با حسم لژیون آقای دهقانی را انتخاب کردم و سعی کردم در سفر فرمان‌بردار خوبی باشم. و در بدو ورود باوجوداینکه دو بسته سیگار می‌کشیدم وارد لژیون سیگار شدم و با تمام ناباوری به درمان رسیدم. رهایی مواد و سیگارم در یک روز اتفاق افتاد. از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم که در این جشن حضور داشتید.

اعلام سفر مسافر مهدی:

تخریب 8 سال، آخرین آنتی ایکس تریاک،11 ماه و 3 روز سفر کردم به راهنمایی راهنمای عزیزم آقای دهقانی به روش دی اس تی، با شربت اوتی، ورزش در کنگره والیبال، رهایی یک سال و 3 ماه و 20 روز.

خلاصه سخنان مسافر مهدی:

ممنون از همه عزیزان که در این جمع حضور دارند این هفته را به همه راهنماها و کمک راهنماها مخصوصاً کمک راهنمای عزیزم آقای دهقانی تبریک می‌گویم، و بسیار مدیون راهنمایی‌های ایشان هستم. من سال‌ها مواد مصرف کردم ولی احساس خوبی نداشتم ولی با مصرف شربت اوتی در هر پله به تعادل بالایی می‌رسیدم. این موضوع که مصرف ابتدایی مواد مخدر به انسان انرژی می‌دهد در ابتدا درست هست ولی دروغی بیش نیست و در درازمدت انسان را دچار تخریب‌های زیادی می‌کند. از هم‌سفرم تشکر می‌کنم که در طول سفرم همراه من بود. از همه شما عزیزان که به صحبت‌های من توجه نمودید متشکرم.

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

منم به‌نوبه خودم این رهایی را به آقای دهقانی و آقا مهدی و به‌خصوص هم‌سفرشان تبریک می‌گوییم، هر همسفری که با مسافرش وارد سفر اول می‌شود متوجه می‌شود که این سفر فقط برای درمان اعتیاد نیست بلکه تاریکی‌های زیادی هستند که باید از آن‌ها گذشت؛ مانند خشم حسادت و...این اتفاق برای همسفر آقا مهدی روی داد؛ و ایشان وارد حوضه خدمت شدند؛ و عضو لژیون سردار هم شده‌اند و امیدوارم به‌زودی جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنند.

خلاصه سخنان همسفر:

خوشبختانه یا متأسفانه من متوجه مصرف‌کننده بودن ایشان نشدم ولی آسیب‌هایی زیادی را دیدم. اعتیاد مهدی را از من دور و دورتر کرده بود. مهدی که شاد و خندان بود تبدیل به آدمی خشک و سخت شده بود. طوری که حتی دخترمان را نمی‌توانست در آغوش بگیرد و ازنظر مهر و محبت از ما دور شده بود. ولی من مهدی را دوست داشتم و حتی اجازه ندادم خانواده خودم یا ایشان از دعواها و حتی بعدها از اعتیادش خبردار بشوند و سعی کردم حریم خانه‌مان را حفظ کنم. مشاوره‌های زیادی رفتیم ولی هیچ‌کدام فایده نداشت. من نمی‌دانستم مشکل از کجاست؛ اما اکنون خیلی خوشحالم که تغییر کرد و الان خیلی حالش خوب است. ممنونم که به صحبت‌های من گوش دادید

 

تهیه و تنظیم: مسافران سعید وفرهاد

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه، تصاویر، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی افشاری دوشنبه 20 اسفند 1397 15:25
خدا قوت به برو بچه های سایت
شنبه 18 اسفند 1397 12:43
تشکر و قدر دانی از همه عزیزانی که حداقل با پیامهای صمیمانه شان باعث دلگرمی بچه های سایت می شوند.
منم به نوبه خودم تولد آقا شهرام و آقا مهدی رو تبریک می گویم.
یعقوب شنبه 18 اسفند 1397 09:43
باسلام خدمت دوستان
باتشکر از زحمات آقا فرهاد بابت عکس ها وگزارش های جامع .کامل وزیبا
خسته نباشی دلاور
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic