دانایی ،دانایی موثر و سواد و تولد یک سال رهایی مسافر احمد
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 20:04 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه ششمین جلسه از دور بیست و چهارم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای پنجشنبه مورخ 98/01/22:به استادی کمک راهنمای محترم آقا کامران ، نگهبانی : مسافر هاشم و دبیری مسافر ابراهیم با دستور جلسه   دانایی ،دانایی موثر و سواد و تولد یک سال رهایی مسافر احمدراس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد.


 

 

 

 

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شاکرم که یک‌بار دیگر اجازه را به من داد تا در این جایگاه در خدمت شما باشم. دستور جلسه امروز در مورد دانایی، دانایی مؤثر و سواد می‌باشد. داستان‌ها و صحبت‌هایی که در کنگره انجام می‌شود با جاهای دیگر که فکر می‌کنند کاری برای درمان اعتیاد انجام می‌دهند متفاوت می‌باشد. در کنگره اتفاقی که افتاده است این می‌باشد که ما یک شناخت پیداکرده‌ایم وقتی راجع دانایی صحبت می‌شود دلیل بارزی دارد که آن درمان اعتیاد می‌باشد. درمان اعتیاد در کنگره جایگاهی پیداکرده است که برای ما عادی شده است، ولی حتی یک عدد درمان و رهایی در کل دنیا از این قضیه عاجز هستند. 

در کنگره خیلی‌ها درمان می‌شوند، ولی ما در کنگره به دنبال درمان می‌باشیم. درمان در سفر اول پرونده‌اش بسته خواهد شد. وقتی راجع درمان صحبت می‌کنیم منظور تبدیل دانایی به دانایی مؤثر می‌باشد. اگر من‌بعد از ورود به کنگره‌ام با قبل از ورود به کنگره‌ام ازلحاظ اخلاقی و رفتاری تغییری نکند به درمان نرسیده‌ام و فقط رهاشده‌ام.یعنی دانایی من به دانایی مؤثر تبدیل نشده است. ما در کنگره به دنبال درمان هستیم و به همین دلیل باید بدانیم دانایی مؤثر چیست. راهنماها در کنگره به من آموزش می‌دهند، کائنات به من آموزش می‌دهند، پدر و مادر به من آموزش می‌دهند. مسئول تجربه کردن آموزش‌ها و تفکر در مورد آن خود من هستم. به‌عنوان‌مثال همه می‌دانند که سیگار کشیدن ضرر دارد و با سرعت‌بالا حرکت کردن کار خطرناکی می‌باشد. حال چرا افراد این موضوعات را تجربه می‌کنند؟ آن‌ها فکر می‌کنند که انسان‌های متفاوتی هستند. که بعد تجربه‌اش می‌شود اعتیاد و تصادف. دانایی یعنی من قد و اندازه هر چیزی را بدانم. مایه بحثی داریم در مقابل دانایی و دانایی مؤثر که آن نادانی و نادانی مؤثر می‌باشد. شامل افرادی می‌باشد که در جهل خودشان گرفتارشده‌اند. اینکه در چه جایگاهی الآن من قرار دارم اصلاً اهمیت ندارد فقط نتیجه کارهای من جایگاه من را مشخص می‌کند و بسیار مهم می‌باشد. دانایی دارای سه ضلع تفکر، آموزش و تجربه می‌باشد من نباید شعار بدهم، باید ببینم چه مقدار به آن‌ها عمل کرده‌ام.

قسمت دوم دستور جلسه در مورد تولد یک سال رهایی مسافر احمد می‌باشد. در ابتدا به خودش، خانواده محترمش و راهنمای هم‌سفرش تبریک می‌گویم. در تولدها، درهای آسمان باز است و هرکس خواسته‌ای داشته باشد برآورده خواهد شد. احمد وقتی وارد لژیون شد از حال خوبی برخوردار نبود احمد حدود 8 ماه در کنگره سفرکرده بود قبل از اینکه وارد لژیون بشود ولی از حال خوبی برخوردار نبود و هم چنان مصرف مواد داشت و تغییری در زندگی‌اش ایجاد نشده بود. من شرح کاملی از شرایط و رفتار در کنگره را برای او توضیح دادم و گفتم در کنگره باید دنبال درمان شدن باشی، نه رهایی. و از اول باید سفر را شروع کنی. احمد پس از تفکر وارد لژیون شد. احمد در مکتب‌خانه‌های بسیاری برای ترک اعتیاد رفته بود و در آنجا فعالیت می‌نمود. کار کردن با این افراد بسیار سخت می‌باشد. در لژیون کش‌وقوس‌های زیادی با احمد داشتم. من احمد را بسیار دوست داشتم و بی‌توجهی‌های من برای این بود که احمد متوجه بشود حق اظهارنظر در سفر اول را ندارد و فقط باید به درمانش فکر کند. سوادی که احمد در جای دیگر داشت به هیچ دردش نمی‌خورد و نمی‌توانست کمکش کند. خدا رو شکر احمد گوش‌به‌فرمان شد و سفر اول خود را به‌سلامتی به پایان رساند. و در سفر دوم جزو خدمت گذاران کنگره شد. امیدوارم نتیجه زحمت‌ها و تلاش‌هایش را در قبولی در آزمون کمک راهنمایی ببینیم. از این‌که به حرف‌های من توجه نمودین از همه شما عزیزان متشکرم.

اعلام سفر مسافر:

تخریب بیش از 8 سال، آنتی ایکس شیشه، هروئین و قرص،15 ماه سفر کردم با شربت اوتی، به راهنمایی کمک راهنمای محترم آقا کامران، رهایی یک سال و بیست‌ودو روز.

خلاصه سخنان مسافر:

خدا رو شکر می‌کنم که این اتفاق برای من افتاد تا این جایگاه را تجربه کنم. امیدوارم تمام عزیزان این جایگاه را تجربه کنند. من به‌واسطه مصرف مواد مخدر وارد دنیایی از ترس، اضطراب و تاریکی شدم. زندگی‌ام هرروز به‌جای اینکه بهتر از دیروز بشود، هرروز بدتر از روز قبل می‌شد. در روزهای اول مصرف مواد مخدر به‌نوعی در حال لذت بردن از مصرف بودم ولی کم‌کم و به‌مرورزمان نه‌تنها از مصرف کردن لذت نمی‌بردم بلکه دچار روزمرگی و تکرار نیز شده بودم. من در زمان مصرف به خود و خانواده خود وارد کردم. من با مصرف شیشه دچار توهماتی می‌شدم که به‌دوراز رفتارهای انسانی بود. مصرف شیشه باعث شده بود که من در محیط کارم دچار مشکلات بشوم. و همچنین در خانواده همیشه با همسرم در جنگ بودم. من در سن 21 سالگی از خانواده‌ام درخواست کردم که واقعاً برای ترک به من کمک کنند ولی همه راه‌ها به بیراهه رفت تا زمانی که کنگره را پیدا کردم. من وقتی وارد کنگره شدم راهنمای عزیزم را با حس قلبیم انتخاب کردم و سفرم را شروع کردم. در طول سفر همان‌طور که راهنمای عزیزم فرمودند دارای مشکلاتی بود ولی خدا رو شکر به‌مرورزمان و با آموزش‌های کنگره به درمان رسیدم. درنهایت از آقای مهندس، ایجنت محترم شعبه، مرزبانان، هم‌سفرم و راهنمای هم‌سفرم و همه عزیزان که در شعبه حضور دارند تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

خدا رو شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم، افرادی که در کنگره خدمت می‌کنند اول به خودشان کمک می‌کنند، سپس به دیگران. احمد آقا خالصانه در کنگره خدمت می‌کنند و لیاقت این رادارند که در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرند و خدمت کنند. ما با برنامه‌ریزی‌هایی که در کنگره انجام می‌دهیم به هر چیزی که می‌خواهیم می‌توانیم برسیم. من این روز را به پروانه خانم، احمد آقا، آقا کامران تبریک می‌گویم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشند.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

یک مادر از خداوند فقط یک‌چیز می‌خواهد و آن سلامتی فرزندانش می‌باشد و هیچ‌وقت دوست ندارد فرزندش زجر ببیند و زره زره آب شدنش را ببیند. خیلی خوشحال هستم، امیدوارم احمد هر چیزی که از خداوند می‌خواهد به او بدهد، چون لیاقتش را دارد. از راهنمای خودم و راهنمای احمد آقا و از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم. 

تهیه و تنظیم:مسافر فرهاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic