جهان بینی 1 و 2 و تولد یک سال رهایی مسافر وحید
شنبه 21 اردیبهشت 1398 ساعت 20:30 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه نهمین جلسه از دور بیست و چهارم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای شنبه مورخ 98/02/21:به استادی کمکراهنمای محترم آقای علیرضا عیوضی،  نگهبانی مسافر هاشم و دبیری مسافر عبدالله با دستور جلسه  جهان بینی 1 و 2 و تولد یک سال رهایی مسافر وحیدراس ساعت 17:30 آغاز به کارکرد.


 

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم در خدمت شما دوستان هستم و ماه مبارک رمضان را خدمت شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم، در این ماه پربرکت برای همدیگر دعا کنیم که به درجات عالی برسیم. دستور جلسه این هفته جهان‌بینی 1 و 2 است. ازاینجا شروع کنم که آنچه در زندگی خودمان هیچ‌گاه به‌درستی نگاه اش نکردیم و نمی‌دانستیم که چه است و یا آنچه در کتاب‌ها و مجلات خواندیم با این تعبیری که الآن داریم نسبت به موضوع جهان‌بینی متفاوت بوده و فهم فعلی ما از این موضوع به ما کمک می‌کند تا راه درست زندگی‌مان را پیدا کنیم. در کنگره 60 ما یک مثلث درمان داریم شامل سه ضلع؛ جسم، روان و جهان‌بینی. 

با کاهش تدریجی مواد و نظم و اندازه مشخص که توسط راهنما مشخص می‌شود و مسافر موبه‌مو انجام می‌دهد ما روی قسمت جسم کار می‌کنیم، روان بازیگری ماست و نوع نگاه ما و تغییر آن ضلع جهان‌بینی مثلث درمان را تشکیل می‌دهد. همان‌گونه که آقای مهندس دژآکام و استاد امین در آموزش‌های خود به ما ارائه فرمودند؛ سه ضلع درمان از هم جدا نیستند و مکمل هم هستند، کسی که روان و جسم خود را درمان کرده باشد و فاقد جهان‌بینی درستی باشد درمان ناقصی شده است و بالعکس کسی که جسم اش درست درمان شده باشد مسلماً بر نوع نگاه و جهان‌بینی‌اش تأثیرگذار است. ما با تعریف جهان‌بینی پی می‌بریم که علاوه بر درمان اعتیاد خود در حال یادگیری قوانین زندگی هستیم که سال‌ها بلد نبودیم و باعث می‌شد که همیشه به بن‌بست بربخوریم. زمانی که برای مثال بیست در صد شربت ما کاهش پیدا می‌کند یا جسم ما این مقدار به بهبودی و سلامتی نزدیک می‌شود، جهان‌بینی ما و نوع نگاه ما نیز باید به همان اندازه تغییر و بهبود یابد؛ این تغییر و شناخت شامل؛ نگاه ما به خودمان، اطرافیان، خانواده و داروی مصرفی و همه چی باید باشد.

نمی‌شود مقدار داروی مصرفی و زمان مصرف ما دقیق و منظم باشد ولی با خانواده خودمان بدبرخورد کنیم؛ یعنی در بخش جهان‌بینی و نوع نگاهمان هنوز ضعیف هستیم. به قول آقای مهندس تکرار اشتباه کار انسان‌های نادان است. ما نمی‌توانیم نوع نگاه دیگران را تغییر دهیم ولی می‌توانیم نگاه خودمان را تغییر دهیم تا حس و دریافت و درک درستی از پیرامونمان داشته باشیم.

قسمت دوم دستور جلسه در مورد تولد یک سال رهایی مسافر وحید هست. وحید در سفر دوم به لژیون من آمد؛ وحید خواست قوی‌ای داشت و همیشه آماده خدمت کردن بود. خصلت‌های خوب زیادی دارد و تولد وحید را به خودش، خانواده محترمشان و راهنمای بزرگوارشان، آقای لهراسبی تبریک عرض می‌کنم.

اعلام سفر مسافر:

تخریب 15 سال، آخرین آنتی ایکس قرص اعصاب، شیره و تریاک،16 ماه و 15 روز سفر کردم به روش دی اس تی، با شربت اوتی، به راهنمایی کمک راهنمای عزیزم آقای عیوضی، ورزش در کنگره باستانی، آزادی و رهایی 1 سال و دو ماه. در ضمن سفر نیکوتین خود را آغاز نموده‌ام به راهنمایی آقای سبحانی فر، در حال حاضر 3 قطعه.

خلاصه سخنان مسافر وحید:

در ابتدا از همگی شما بابت حضورتان تشکر میکنم، اگر بخواهم از تخریب خودم بگم؛ من از سن خیلی پایین شروع کردم، پدر من آن زمان یک عمل جراحی خیلی سنگین انجام دادند و پزشکشان مصرف یکبار در هفته را برای پدرم تجویز کردند، خوشبختانه الان پزشکان همچین چیزی تجویز نمیکنندو الان متوجه شده اند که مصرف مواد به درمان بیماری ها کمکی نمیکند و فقط علایم بیماری را پنهان می کند. به هر صورت به خاطر تجویز دکتر بساط منقل و ... به منزل مان باز شد و با این مسایل آشنا شدیم؛ در ابتدا حرف هایی که به دور بساط زده می شد؛ تعریف از مواد بود، کم کم از مواد مصرفی پدرم بر می داشتم و استفاده میکردم و... مدت ها که گذشت و مساله مصرف مواد به صورت نهان وجود داشت و در زندگی با همسفرم باعث خفت و خوار ی بسیاری شده بود. تا بعد از مدتی با مراجعه به روان پزشک مساله ی تیپر کردن مواد مصرفی خودم را مطرح کردم و ایشان کنگره 60 را معرفی کردند و بنده سریعا به کنگره 60 مراجعه کردم و سفر خودم را با کمک راهنمایی آقای لهراسبی شروع کردم؛ در آغاز سفرم کنترل رفتار های خودم را نداشتم و ایشان تحمل کردند و با راهنمایی های خود مرا یاری نمودند. از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر میکنم؛ از راهنمای همسفرم تشکر می کنم و از آقای عیوضی که راهنمای سفر دوم بنده هستند تشکر ویژه دارم و یک تشکر ویژه از همسفرم محترم و عزیزم میکنم. در آخر از همگی تشکر میکنم که در جشن مان شرکت کردند.

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

آغاز ماه مبارک رمضان را به همه شما عزیزان تبریک می گویم؛ اگر امروز شاهد تولد و رهایی یک زوج هستیم مدیون خیلی از دوستان می باشیم که در راس آقای مهندس دژاکام می باشد، به ایشان و خانواده محترمشان این تولد را تبریک عرض می نماییم، زحمت اصلی این رهایی را جناب آقای لهراسبی کشیده اند و من شاهد این موضوع بوده ام تا آقا وحید از این بند بتوانند آزاد شوند. در این مسیر اگر خواست واقعی آقا وحید نبود هیچ کس نمی توانست به آقا وحید کمک کند؛ حتی خداوند. خانم سولیدا با حال بسیار بد وارد کنگره 60 شد. ایشان هم مانند مسافرشان با خواست واقعی وارد کنگره 60 شده بودند و بسیار بسیار تلاش نمودند و توانستند تمام آموزش ها را اجرایی نمایند. اگر الان شاهد حال این خانواده هستیم به خاطر جهان بینی اشت که استاد امین به ما آموزش داده اند. از این که به حرف های من توجه نمودید ممنونم.

خلاصه سخنان همسفر:

من هیچ آمادگی برای این جشن نداشتم، من خودم را وقتی با سولیدای سه سال پیش مقایسه می‌کنم تغییرات را در خودم می‌بینم؛ و این چیزی نیست جز تغییر دید من، وگرنه تمام چیزها همان‌گونه هستند که بودند. این دیدگاه من است که با آموزش‌های کنگره توسط راهنمای عزیزم عوض‌شده است. من نسبت به مصرف قرص مسافرم آگاهی داشتم ولی نمی‌دانستم که ایشان مصرف تریاک هم دارند. من هم در تمام این خرابی‌ها سهمی داشته‌ام چون حس‌های من هم خراب بود و تنها تفاوت من با مسافرم مصرف مواد ایشان بود. من انسان سخنوری بودم و دچار منیت بودم و کمک راهنمای محترمم با معرفی برخی سی‌دی‌ها مانند سی دی محرم و منیت و ... دید من را نسبت به این مسائل باز و عوض کرد؛ و خداروشکر مسافرم راه درمان را یافت و پیمود. از راهنمای محترم آقای لهراسبی و راهنمای محترم سفر دوم آقای عیوضی و راهنمای عزیز خودم تشکر و قدردانی می‌کنم.

تهیه و تنظیم:مسافران فرهاد و آرمان

عکاس:مسافر محمد حسین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic