هفته دیده بان
سه شنبه 4 تیر 1398 ساعت 19:43 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه  از سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60   نمایندگیستارخان، روزهای سه شنبه مورخ 98/04/04 به استادی دیده بان محترم  جناب آقای سلامی و نگهبانی اسیستانت محترم همسفر خانم زهرا و دبیری هم سفر نازیلا، با دستور جلسه‌ هفته دیده بان راس ساعت 17:00 برگزار شد.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم و امیدوارم حال همه شما خوب باشد. من در ابتدا هفته دیده‌بان را خدمت همه اعضاء کنگره 60، همکاران عزیزم در کنگره دیده‌بانان و در رأس به جناب آقای مهندس (اولین دیده‌بان کنگره 60) و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم. اگر آقای مهندس دژاکام در کنگره نبودند و حمایت‌های خانواده‌شان وجود نداشت هیچ‌یک از ما در این مکان حضور نداشتیم. آقای مهندس تلاش نمودند و زحمت کشیدند به‌عنوان اولین دیده‌بان در کنگره 60. خیلی از مسائل قبل از تشکیل کنگره طراحی و برنامه‌ریزی‌شده بود. قصد و هدف من، نه به‌عنوان یک‌دیده بان این است که به‌صورت شفاف و واضح توضیح بدهم که واقعاً دیده‌بانان چه زحمات و تلاش‌هایی انجام می‌دهند. ما ممکن است خیلی از دیده‌بان‌ها را نشناسیم، ما در سیستم دیده‌بانی، بند 9 قوانین کنگره 60 می‌خوانیم، دیده‌بانان به‌عنوان قانون‌گذاران کنگره 60 می‌باشند، کسانی هستند که نگاه می‌کنند و جلوتر از همه می‌باشند. اسم دیده‌بان هم به همین معنی می‌باشد که جلوتر از همه نیروها حرکت می‌کند، رسد می‌کند و نقاط ضعف و قوت را می‌بیند. دیده‌بانان مسائل را رسد می‌کنند و راجع آن‌ها در جلسه دیده‌بانان بحث و مشورت می‌کنند. دیده‌بانان از خارج از کنگره نمی‌باشند. دربند 6 قوانین هم اشاره‌شده است که تمامی خدمت گذاران از بین مسافرین و هم‌سفران کنگره 60 انتخاب می‌شوند، یعنی موقعیتی که من در این جایگاه دارم ممکن است هر شخصی بتواند به این جایگاه برسد. این موضوع بستگی به تلاش‌های فرد دارد و خدمت‌هایی که در کنگره انجام می‌دهد. در کنگره دیده‌بانان مسئله مهم، مسئله قانون‌گذاری می‌باشد. که توسط دیده‌بانان طراحی، بررسی و تصویب می‌شود. دیده‌بانان هیچ‌گونه تعصبی نسبت به قوانین وضع‌شده ندارند. قوانین قابل‌تغییر می‌باشند. ما باید حرکت کنیم، تغییرات ایجاد کنیم تا راه نمایان شود. دیده‌بانان قوانین را به‌صورت بخش‌نامه در اختیار نمایندگی‌ها قرار می‌دهند و نمایندگی‌ها موظف هستند قوانین اعلام‌شده را اجرا نمایند. قوانین برای تمامی نمایندگی‌های کنگره 60 یکسان و لازم‌الاجرا می‌باشد. هر دیده‌بان مسئول یک قسمت می‌باشد. آقای ترابخانی دیده‌بان راهنما هاهستند، من (آقای سلامی) دیده‌بان امور مالی و دیده‌بان استان تهران، آقای حکیمی دیده‌بان امور شهرستان‌ها هستند، آقای صداقت دیده‌بان جبران خسارت‌ها می‌باشند، آقای اشکذری دیده‌بان تازه واردین هستند، آقای خدامی دیده‌بان تحقیقات هستند و دیگر عزیزان در بخش‌های مختلف می‌باشند. و در این بخش‌ها مشغول به فعالیت می‌باشند مانند معاونت‌های بیرون از کنگره. در نمایندگی‌ها دیده‌بان وجود دارد که ایجنت هم هست، راهنما هم می‌باشد. گروه دیده‌بانان بسیار بسیار تلاش می‌کنند تا ما در امنیت کامل، و همه‌چیز محیا و فراهم می‌باشد، این موضوع حاصل تلاش جمعی ما می‌باشد، پیشرفت ما در خرد جمعی اتفاق می‌افتد. ما حدود 7500 ان جی یو در کل کشور داریم جهت درمان و یا ترک اعتیاد ولی رسماً حدود 4 الی 5 تا از آن‌ها مشغول به فعالیت هستند. کنگره 60 روزبه‌روز در حال پیشرفت و گسترش می‌باشد، و این موضوع به دلیل این می‌باشد که یک سری افراد به‌صورت صادقانه در حال خدمت می‌باشند. در کنگره 60 خدمت گذاران مثلث کار، خدمت و خانواده را باید باهم حرکت بدهند و به تعادل برساند ولی در قسمت دیده‌بانان این‌گونه نمی‌باشد. برای دیده‌بانان که شال سفید می‌گیرند به‌این‌ترتیب می‌باشد که اولویت خدمت، خانواده سپس کار می‌باشد.

 فرق دیده‌بانان با دیگر خدمت گذاران در همین موضوع می‌باشد. هر یک از دیده‌بانان دارای چندین دستیار نیز می‌باشند چون کار ما به‌صورت گروهی می‌باشد. هیچ‌یک از دیده‌بانان هیچ‌گونه توقعی ندارند. جشن دیده‌بان جزو سنت کنگره می‌باشد و لازم‌الاجرا می‌باشد. ما جشن‌ها و قدردانی‌های دیگری مانند هفته راهنماها، هفته ایجنت و مرزبانان، هفته هم‌سفران نیز در کنگره‌داریم. دیده‌بانان با هزینه‌های شخصی کارهای کنگره و نظارت هارا انجام می‌دهند. همه این مسائل به خاطر این می‌باشد که ما وظیفه‌داریم به خلق خدا خدمت کنیم، مقرب‌ترین افراد در نزد خداوند کسانی هستند که خدمت می‌کنند به خلق خدا. من اگر به یک سفر اولی خدمت می‌کنم به‌نوعی دارم به خداوند خدمت می‌کنم. ما اگر در بیرون از کنگره هم‌دست کسی را بگیریم همانند این می‌ماند که به خداوند خدمت کرده‌ایم. چون وجودی از خداوند در انسان‌ها وجود دارد. خداوند از رگ گردن هم به خود ما نزدیک‌تر است. به همین دلیل است که خدمت کردن دارای ارزش بالایی می‌باشد. من اگر دیده‌بان شده‌ام و به این جایگاه رسیده‌ام کمک شماها بوده است، ما نماینده شما در مرکز هستیم و حمایت‌ها و کمک‌های شما بوده که توانسته‌ایم کارها را به انجام برسانیم. ما به کمک شما توانسته‌ایم در مجله معروف مشاور ،کنگره 60 باروش دی اس تی را به‌عنوان بهترین ان جی یو درمان معرفی کنیم. تمام این‌ها حاصل زحمات آقای مهندس دژاکام، دیده‌بان، مرزبانان، ایجنت، اسیستانت، راهنماها و کمک راهنماها و همه مسافران می‌باشد. ما در کنگره 60 هرچقدر جایگاه خدمتی بالاتر می‌رود، جایگاه خودمان پایین‌تر می‌آید. آقای مهندس ریشه کنگره می‌باشند، دیده‌بان‌ها تنه کنگره می‌باشند، مرزبانان، راهنماها شاخ و برگ‌های کنگره می‌باشند و تازه واردین شکوفه‌های کنگره می‌باشند. بالاترین جایگاه را تازه واردین دارند. امیدوارم تازه واردین حرکت صحیح خودشان را انجام دهند، در جایگاه‌های خدمتی قرار بگیرند. من وقتی شروع به خدمت کردم در کنار آقای مهندس آموزش هم دیدم. آموزش‌ها را به‌واسطه خدمت کردن یاد می‌گیریم. امیدوارم همه عزیزان به این جایگاه برسند. نوبت باران محفوظ است. در کنگره 60 افراد به دنبال جایگاه نمی‌گردند، بلکه خدمت افراد را پیدا می‌کند. اگر در کنگره به دنبال جایگاه باشیم هیچ‌وقت موفق نخواهیم شد. ما باید خدمت گذار باشیم و سیستم خودش ما را هدایت می‌کند و برای خدمت کردن در جایگاه‌های بالا جذب می‌کند. دوره‌های دیده‌بانی به‌صورت چهارساله می‌باشد. از این‌که به صحبت‌های من توجه نمودین از همه شما عزیزان سپاس گذارم.

 

تهیه و تنظیم:مسافر فرهاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمد چهارشنبه 19 تیر 1398 22:45
امروز که در حضور اقای سلامی رسیدم، از شرمندگی کامنت اقای مسافر روی سر بلند کردن نداشتم . کسی که درامد چند ده میلیونی ماهیانه خود را رها میکند تا به رسالتش پایبند باشد، چطور میتواند نگاهش به پاکت امثال من باشد. بدون تعارف بگویم ، محبت هایمان کمرنگ شده.
لاله چهارشنبه 19 تیر 1398 17:14
دروود به اعضای محترم کنگگره 60

اسلام سه شنبه 18 تیر 1398 10:34
خداقوت به ههمه اعضای کنگره 60ستارخان
همسفر سه شنبه 18 تیر 1398 09:26
دوست عزیز اگر ازقوانین اطلاع کاملی نداری بهتر است نظری هم ندهید نگهبان جلسه اسیسانت بود وباید شال مربوط به خودش را می انداخت.در مشکل پیش اومده همه مقصریم.همسفرومسافروکمک راهنماو...من همسفر مقصرم که نتوانستم مسافرم رادر آن روز همراه خودم کنم اگر هر کس رسالتش رودرست انجام میداد بهتر بود.به جای انتقاد کردن از همدیگر بهتره خودمون روزیر سوال ببریم .آیامن مسولیتم رودرست انجام دادم؟خدا قوت میگم به مرزبانان عزیز وتمامی خدمت گزاران واقعی شعبه
مجتبی افشاری دوشنبه 17 تیر 1398 20:58
واقعا متاسفم برای اون مسافری که تا این حد نادان و کوتاه فکره ، دیده بان ها تمام زندگی خودشون رو وقف کنگره کردن تا یه نفر مثل تو و من به درمان برسه اون وقت با وقاهت تمام یه همچنین کامنتی رو مینویسن .....اون آدمی که همچنین متنی رو مینویسه مسافر نیست پس لطفا اون بالا به جای اسمت ننویس مسافر ،
مسافر احمد پنجشنبه 13 تیر 1398 13:09
جشن دیده بان را از اصفهانی ها یاد بگیرد که چقدر با شکوه برگزارکردند.عزیزان دیده بان شبانه روز برای من مسافر زحمت می کشند تا به درمان برسند مگر دیده بان احتیاج به پاکت من و شما دارند این دستور جلسات برای شناخت دیده بانان و سپاس از آنها می باشد.
زهرا چهارشنبه 12 تیر 1398 23:54
پس شال نگهبان جلسه کو؟
واقعا جای تاسف داره که نتونستید وظیفه و این امر مهم را از دیده بان عزیز و زحمتکش آقای سلامی به خوبی انجام بدید
چهارشنبه 12 تیر 1398 20:15
جناب آقای مهندس امر امر شماست بینهایت دوستتون داریم ، از طرف مسافران شعبه 9639
چهارشنبه 12 تیر 1398 20:07
وقتی جشن دیده بان شعب دیگه رو با شعبه خودمون مقایسه کردم واقعا شرمنده شدم آقای سلامی یک کلام فقط شرمنده ایم ببخشید
چهارشنبه 12 تیر 1398 20:04
سلام و خدا قوت به همه عزیزان خدمتگزار
عرض خدا قوت خدمت دیده بانان گرانقدر به ویژه جناب آقای سلامی
اسلام چهارشنبه 12 تیر 1398 10:57
خسته نباشید به همه عزیزان در شعبه ستارخان
نرگس چهارشنبه 5 تیر 1398 16:37
خدا قوت به همگی
فرهاد چهارشنبه 5 تیر 1398 09:10
ممنون بابت کامنت های زیباتون.خدمت میکنیم تا حس خوبی داشته باشیم.
پریناز رموزی چهارشنبه 5 تیر 1398 01:02
عرض تبریک خدمت خاص ترین بندگان خدا...
خداقوت بابت تهیه گزارش کاملتان
مجتبی افشاری سه شنبه 4 تیر 1398 21:10
خدا قوت به فرهاد عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic