رابطه یادگیری و معرکه گیری
شنبه 11 آبان 1398 ساعت 20:55 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

 این جلسه پنجمین جلسه از دور بیست و ششم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی ستارخان روزهای شنبه مورخ 98/08/11به استادی کمک راهنما  محترم مسافر کامران،  نگهبانی مسافر محمدرضا و دبیری مسافر آیدین با دستور جلسه  رابطه یادگیری و معرکه گیری راس ساعت 17:00 آغاز به کارکرد.


خلاصه سخنان استاد:

چارت کلی کنگره 60 اصولی قراردادِ شده که هرکسی که وارد آن می‌شود بتواند به نتیجه مثمر ثمری برسد. زمانی که ما اولین بار وارد کنگره می‌شویم تصویر واضح و روشنی ازآنچه به‌عنوان درمان بیماری اعتیاد هست نداشتیم تا اینکه بعدها در طول درمان متوجه این قضیه می‌شویم. همه ما که وارد کنگره می‌شویم به نتیجه درستی نمی‌رسیم. به این دلیل که یک سری از افراد وارد این سیستم می‌شوند تا به درمان برسند و تغییر کنند؛ اما یک سری می‌آیند تا ببینند چه خبری است؛ و در ای محیط چه‌حرف‌هایی می‌زنند یا چه فرقی با جاهای دیگر و روش‌های دیگر دارد. سری اول میایند و در جهت رشد و تغییر مثبت حرکت می‌کنند و به درمان می‌رسند و وارد سفر دوم می‌شوند؛ اما سری دوم به دلایل مختلف می‌روند و درهمان وضعیت قبلی خود قرار می‌گیرند؛ اما سری سومی هم هستند که هم برای خود و هم برای کنگره مضر هستند.

 کسانی که وارد کنگره می‌شوند و تغییر هم می‌کنند اما در جهت منفی. کنگره 60 همان‌گونه که بستر خوبی است برای رشد در جهت مثبت است به همان اندازه هم بستری ست برای رشد در جهت منفی. به‌عنوان‌مثال یکی از آشناهای من سال‌ها قبل با مصرف تریاک وارد کنگره شد ولی وقتی خارج شد به مصرف انواع موادی که دیگران در اعلام سفر خود می‌گفتند پرداخت با این دلیل که اگر آن‌ها توانسته‌اند به درمان برسند او هم می‌تواند برود مصرف کند و از آن‌ها رهایی پیدا کند ولی سال‌ها می‌گذرد و او در روزگار بدی به سر می‌برد. کنگره جای سر زدن یا آزمودن کردن و امتحان کردن نیست. در مورد کسانی که وارد می‌شوند تا تغییر کنند و به درمان برسند نکته مهم این است که باید آموزش ببینند. دقیقاً همین موضوع جلسه تحت عنوان یادگیری است که نقطه مقابل آن می‌شود معرکه‌گیری. ما وارد کنگره می‌شویم تا آموزش ببینیم؛ و اگر خوب آموزش بگیریم درنهایت تجربه مثبتی به دست خواهیم آورد. بین کسانی که معرکه‌گیری می‌کنند نقطه مشترک مهمی جود دارد و آن این است که همه‌چیز را صد نشان می‌دهند چه مثبت چه منفی. البته طبق گفته آقای مهندس همه انسان‌ها در درون خود قابلیت معرکه‌گیری رادارند و بلد هستند و این معرکه‌گیری ریشه تاریخی در جنگ‌ها و در مراسم‌های معرکه‌گیری توسط معرکه گیران داشته است؛ و مردم هم برای گذران وقت دور آن‌ها جمع می‌شدند. تفاوت معرکه‌گیر باکسی که یاد می‌گیرد این است که شما هیچ‌چیزی از یک معرکه‌گیر یاد نمی‌گیرید چون او رازهای معرکه‌گیری را برای خودش نگه می‌دارد و هیچ‌وقت به شما نمی‌گوید. یک معرکه‌گیر هم مانند کسی که برای یادگیری میاید زود سر جلسه حاضر می‌شود و حتی زودتر می‌آید اما نه برای آموزش بلکه برای وقت گذراندن. تفاوت آن‌ها در این است که فردی که برای یادگیری می‌آید در حال جذب و دریافت است برای خدمت کردن و ساختن ساختارهای قوی و مثبت برای خودش و برای سفر دومش توشه جمع می‌کند. و کسی که نسبت به لژیون خود متعهد باشد دربند معرکه گیران گرفتار نمی‌شود. کسی که مسئول و متعهد است کسی را بابت اشکالات زندگی‌اش مقصر کسی می‌داند و دنبال راه‌حل می‌گردد؛ اما یک معرکه‌گیر همه را مقصر کوچک‌ترین اشکالی می‌داند از راهنما و مرزبان گرفته تا هر کس که می‌شناسد. آما بخش بعدی جلسه درباره هاشم عزیز است. این تولد را در رأس به بنیان کنگره و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و در ادامه به ایجنت و مرزبان و همه اعضای نمایندگی ستارخان. هاشمی که همه ما الآن می‌بینیم و می‌شناسیم بسیار فاصله دارد با هاشمی که وارد کنگره شد. هاشم در سفر قبلی نتیجه خوبی نگرفت ولی در سفر دوباره خود بسیار عالی و باکیفیت سفر کرد. هاشم همه جایگاه‌های خدمتی را تجربه کرده است و امسال در آزمون کمک راهنمایی برای بار دوم شرکت کرد و قبول شد. و اکنون به‌عنوان کمک راهنما شال کمک راهنمایی دریافت کرده و امروز اولین روز برپایی لژیونش است.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیشه و متادون. روش درمان: دی اس تی. داروی درمان: شربت ا تی. مدت سفر: 12ماه و14 روز. رشته ورزشی: فوتسال. مدت رهایی: 3سال و 4 ماه و12 روز

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم همه سفر اولی‌هایی که اینجا حضور دارند این جایگاه را تجربه کنند و خواسته آن را داشته باشند

آرزوی همسفر:

آرزومندم همه همسفرهای محترم با دریافت آموزش‌های جهان‌بینی به حال خوش و رشد واعتلاء برسند

خلاصه سخنان مسافر:

از همه شما عزیزان بسیار سپاسگزارم که در این جشن شرکت کردید.من سال 90 در شعبه شادآباد وارد کنگره 60 شدم. خیلی حال بدی داشتم و دوران سختی را گذراندم.به هر دری می‌زدم نمی‌توانستم از اعتیاد رهایی پیدا کنم. من به‌واسطه همسفرم وارد کنگره شدم و از ایشان سپاسگزارم.در ابتدای سفرم متوجه نبودم کجا هستم و چه باید انجام بدهم.من کنگره میامدم و مواد مصرف می‌کردم به مدت 8 ماه این روال ادامه داشت.ولی ادامه دادم و باوجوداینکه سفر موفقی نداشتم به کنگره می‌آمدم.سال 94 با اجازه مهندس دوباره سفر کردم. ولی این بار می‌دانستم باید دارو را سروقت بخورم. قبل از شروع جلسه در نمایندگی باشم و به حرف‌های کمک راهنمای خودم گوش بدهم.همسفرم سال‌های سختی در کنار من تحمل کرد.سپاسگزارم از ایشان و کمک راهنمای محترمشان.ممنونم از همه مرزبان‌ها و ایجنت محترم و همه برادر لژیونی‌هایم در مرزبانی دوره قبل و درنهایت از آقا کامران بسیار بسیار ممنونم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر:

سپاسگزار خدا هستم که در این جایگاه هستم.ممنونم از آقای کامران که زحمات زیادی برای آقا هاشم کشیده‌اند.ایشان بسیار تغییر کرده‌اند.و اصلاً قابل‌مقایسه با چند سال پیش نیستند. بخصوص اینکه امروز مصادف با اولین روز گشایش لژیونشان است. و بسیار تبریک می‌گویم.

خلاصه سخنان همسفر:

ممنونم از همه شما عزیزان. خیلی خوشحال هستم که امروز در تولد ما شریک هستید. خوشحالم که عضوی از لژیون سردار هستیم. و اعتقاددارم که باید سپاسگزار بود و باید چیزی داد تا چیزی دریافت کرد.به مسافرم تبریک می‌گویم که امروز شال کمک راهنمایی در گردن دارد.و به همه عزیزان که در طول این سال ها به ما کمک کرده اند.

تهیه و تنظیم: مسافر سعید

عکاس: مسافر فرهاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مینا چهارشنبه 15 آبان 1398 21:27
مریم عزیز سومین سال رهاییتان را به شما و مسافر محترمتان آقا هاشم تبریک میگم و امیدوارم در پنجمین سال تولدتان هر دو شال کمک راهنمایی به گردن داشته باشید.
عرض تبریک و خداقوت به کمک راهنما محترم جناب آقای کامران و خانم پریناز عزیز.
دوشنبه 13 آبان 1398 23:18
آقا فرشید و آقا فریدون؛ممنونم فابت لطف و محبتی که دارید‌.آرزوی بهترین روزها رو برای شمادارم.
فرشید یکشنبه 12 آبان 1398 08:34
آقا هاشم حرفات دیروز خیلی به دل نشست انشاله جشن آزاد مردیت. بهترین ها را براتون آرزو می کنم
فرشید یکشنبه 12 آبان 1398 08:31
استاد محترم جناب آقای رک از صحبت هاتون استفاده کردیم.
نگهبان دوست داشتنی آقا محمدرضا و دبیر گرانقدر جناب آیدین خان خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic