دلنوشته عشق و محبت
چهارشنبه 22 مهر 1394 ساعت 11:04 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )


اینگونه زندگی کنیم ساده اما زیبا ، مصمم اما بی خیال ، متواضع اما سربلند ، مهربان اما جدی ، سبز اما بی ریا ، عاشق اما عاقل .

اگر زندگی را باهمه آنچه که در اوست دوست داشته باشید زندگی نیز به شما عشق خواهد ورزید .

عشق یعنی احضار موهبتهای جاودان زندگی  و اگر بخواهید چیزی را جذب کنید باید به آن عشق بورزید  . مهم عشق ورزیدن به کسانی است که به شما بدی کرده اند تا آزاد شوید . اغلب به نام عشق می خواهیم دیگران را خرد کنیم اما این عشق تملکی خودخواهانه است که به جای رهایی و آزادی اسارت می آورد. به یکدیگر عشق بورزید اما عشق را به بند نکشانید بگذارید میان با هم بودنتان فضایی و فاصله ای باشد در کنار هم بمانید اما نه چسبیده به هم . عشق خفقان آور نداشته باشید . کسانی که دیگران را از ابراز عشق و محبت محروم می کنند در واقع خودشان را از جذب مهر و محبت محروم می سازند . عجیب است که چقدر مردم برای مبارزه با شیطان تلاش می کنند . اگر همین انرژی را صرف عشق ورزیدن به همراهانشان کنند شیطان در تنهایی خود خواهد مرد . با آنچنان عشقی در قلبت زندگی کن که اگر اشتباها به جهنم رفتی خود شخص شیطان تو را به بهشت بازگرداند. اگر حقیقتا قصد دارید عشق ورزی را بیاموزید یاد بگیرید که آزاد باشید


 انسان به یک قانون منحصر به فرد ( عشق ) نیاز دارد تا بتواند در صفای کامل با جهان روحانی و معنوی هم زیستی کند . عشق یعنی خدا و مرگ به معنای آن است که یک قطره از این عشق به سر چشمه اش باز گردد . عشق حقیقی تنها هنگامی تجلی می یابد که آتش شهوت اولیه فرو بخوابد و گدازه های سوخته ان به خاکستر تبدیل شود . هر بیشتر به کسی عشق می ورزیم بیشتر در اسرار آن نفوذ می کنیم . لحظه ای که شهامت نشان دادن عشق را داشته باشیم میل خود را به زندگی باز می یابیم . سه چیز می ماند ایمان ، امید و عشق اما برترین آنها عشق است . اگر کالبدهای شما به خاطر خداوند سوزانده شود اما عشق نداشته باشید هیچ ارزشی نخواهد داشت هیچ . اگر ایمانم کامل باشد تا آنجا که کوهها را جابجا کنم اما عشق نداشته باشم هیچم . عشق قانونی است که تمام قانون های دیگر را در خود خلاصه می کند ایمان فقط راهی است که ما را به عشق اعظم می رساند . جایی که عشق باشد انسان هست و خدا هست . فقط باید به یک چیز حسادت کنیم به روح عظیم و غنی و سخاوتمند . آنانی که عشق را می شناسند در آتش حسد نمی سوزند . خدا عشق است عشقی که هنگام نفوذ به درون ما نرم می کند ، ناب می کند ، تازه می کند بازسازی می کند ، درون آدمی را باز می سازد . به دنبال عشق به دنبال این لحظه جاودان بروید به دنبال یگانه چیزی که تا هنگامی که نوع بشر به پایان روزگار خود برسد می ماند . تنها علاقه است که ما را به شیدایی که شکل متعالی عشق است هدایت خواهد کرد . اگر عشق را می شناسی پس باید روح جهان را هم بشناسی چون آن هم از عشق ساخته شده است . وقتی عاشق باشیم همیشه سعی می کنیم تا بهتر از آنچه هستیم بشویم . محبت چه آسان است اثرش آنی است و بانی اش همواره به یاد سپرده می شود . وقتی پیشه ات محبت باشد سمایه ات پول نیست ، آبی است که به تشنه می دهی یا نانی که به گرسنه ای حتی دانه ای به پرنده ای . هرگز فرصتی را برای محبت کردن به دیگران از دست ندهیم چرا که نخست خودمان از این کار سود می بریم حتی اگر هیچکس نداند که ما چه می کنیم . زبانی که تما ساکنان زمین در قلب خود می فهمند زبان عشق است . عشق راستین عشقی است که همواره می روید جهان را می جنباند و آدمیان را خردمند می کند . وقتی با عشق به دنیا نگاه کنیم کم کم عیبها و نقصهای ما نا پدید می شود . اگر نمی توانیم عشق بورزیم همان بهتر که بی درنگ متوقف شویم . تا حالا کفشهات رو نگاه کردی دو تا عشق دو همراه که بی هم می رن با هم خاکی می شن بدون هم زیر بارون نمی رن کاش آدمها هم یکم از کفشهاشون یاد بگیرن .  در زندگی عشق باید ممکن باشد حتی اگر بازتاب و پاسخ انی نداشته باشد عشق تنها در صورتی زنده می ماند که امیدی برای فتح معشوق باشد . عشق بذر رشد ماست هر ه بیشتر عشق بورزیم تجربه روحانیمان بیشتر می شود . عشق یعنی با دیگری یگانه شدن و جرقه خدا را در دیگری دیدن . وقتی ما کسی را می بینیم وعاشق می شویم احساس می کنیم همه دنیا با ماست . بدترین سرنوشتی که ممکن است شخص داشته باشد تنها زیستن و تنها مردن است  بدون عاشق دن و بی معشوق بودن . پرسیدم محبت را کیست لایق ؟ پاسخ امد او که یادت می کند در هر دقایق . اگر عاشق شخصی هستیم این هنر اوست نه هنر ما .

نیما یوشیج در جشن یکسالگی فرزندش نوشت : پسرم یک بهار و یک تابستان و یک پاییز و یک زمستان را دیدی از این پس همه چیز جهان تکراریست جز دوست داشتن و مهربانی و محبت . پس طوری بخندیم که حتی تقدیر شکستن را بپذیریم و طوری عشق بورزیم که تنفر راهش را بگیرد و برود و طوری خوب زندگی کنیم که حتی مرگ از تماشای زندگیمان سیر نشود . این زندگی نیست که می گذرد این ما هستیم که رهگذریم پس در پی هر طلوع و غروب لبخند بزنیم ، مهربان باشیم و محبت کنیم .


نوشته خانم سحر رهجوی خانم ربیعی و خانم منیژه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته همسفران ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ع رضا م چهارشنبه 22 مهر 1394 12:05
با سلام, زیبا و رسا, توصیف عشق با ظرافت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic