هفته لژیون مالی ـ گلریزان
پنجشنبه 22 مهر 1395 ساعت 13:39 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه ، سومین جلسه از هفته لژیون مالی با دستور جلسه گلریزان (هفته لژیون مالی) به استادی ایجنت نمایندگی استادمعین آقای مجتبی دهقانی ، نگهبانی محمد بهرامی زاده و دبیری احمد شریفیان در مورخ 13/7/95 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد؛

آقای مهندس چند سال پیش بود که برای اولین بار شماره حساب زمین را اعلام کردند و بعد از چندسال قرار شد برای اینکه نمایندگی ها بتوانند روی پای خودشان بایستند، لژیون مالی تشکیل شد.

تجربه ای را می گویم، در گذشته من در آکادمی تلاش می کردم که جایی را برای شعب پیدا کنیم، در دوره مرزبانی گروهی را تشکیل دادم که آقای سلامی و آقای صداقت و آقای محسن خان و چندتن از بچه ها در این گروه بودند. آنروز قرار شد کاری بکنیم که حرکتی انجام دهیم که جایی برای خودمان داشته باشیم. خیلی استقبال شد. ولی از آنجائیکه من هم آدمی تازه کار بودم و تجربه کافی نداشتم، به نتیجه لازم نرسیدیم. تا اینکه آقای مهندس مقداری پول به حساب زمین ریخت و پایه های لژیون مالی گذاشته شد و بعد از مدتی خود کنگره روی پای خودش ایستاد.

مهندس مثال خوبی می زنند، می گویند: گاوی که نان گدایی بخورد، زمین شخم نمی زند.

یک زمانی خیلی ها تلاش می کردند که از نهادها کمک بگیرند و پول بگیرند، ولی این موضوع نتیجه نداشت، ما بهترین حالت را دیدیم و آن این بود که جایی را گرفتیم که متعلق به شهرداری بود، ولی آرامش لازم را نداشتیم. با تعویض شهردار، امنیت ما به خطر می افتاد.

ما خودمان نگذاشتیم که مسافران و همسفران چیزی را احساس کنند، ولی باور کنید، نزدیک به 5 سال تمام ، هر سال شاید به اندازه 2 ماه من از خودم وقت گذاشتم و همچنین بچه های دیگر. ولی کار خاصی نمی توانستیم انجام بدهیم. دائماً به شهرداری ها می رفتیم، گاهی هم برای اینکه کاری به ما نداشته باشند، به آنها حمله می کردیم و قدم پیش می گذاشتیم.


در این مسیر شماها متوجه نمی شدید، تمام تلاش ما این بود که امنیت را برای مسافران و همسفران ایجاد کنیم.اگر من می دانستم این کار تا روزی که ما هستیم، تا روزی که کنگره هست، نتیجه می دهد و می شود پیش برد، من خودم به شخصه حاضر بودم این کار را انجام بدهم، ولی واقعاً نتیجه نمی گرفتیم، هیچوقت اطمینان خاطر نداشتیم که در صورت تعویض شهردار، ما را از شعبه بلند نکنند.

ما هم به تبع دستور آقای مهندس و کنگره 60، لژیون مالی نمایندگی استادمعین شکل گرفت.

یک تاریخچه ای از لژیون مالی شعبه استادمعین را می گویم، روز های اول هیچکس امید نداشت که در نمایندگی استادمعین لژیون مالی شکل بگیرد، شهرداری در نمایندگی استادمعین خیلی به ما گیر می دادند، با بچه های صحبت کردیم و در لژیون کمک راهنماها مطرح کردیم، هیچکس باور نداشت که از این محله پائین شهر مبلغ قابل توجهی خارج شود. از آنجائی که خدا خواست، لژیون مالی شکل گرفت.

من آن موقع گفتم که باید تا دو ماه دیگر نزدیک به 200 میلیون تومان پول جمع کنیم، یک چیزی گفتم که خودم هم تعجب کردم، بچه ها می گفتند که امکان ندارد! ولی باور کنید به دو ماه نکشید که ما 150میلیون تومان پول جمع کردیم. چرا؟ چون اعضای نمایندگی خواستند و این اتفاق افتاد.

این موضوع قدرت خواسته را نشان می دهد. که اگر خواسته ای قوی باشد، اجابت می شود.

آقای محمدبهرام زاده تازه رها شده بود و بعنوان اولین عضو لژیون مالی وارد شد. یعنی در سفر اول می خواست وارد شود، ولی قبول نکردم، قرار شد بعد از سفر اول وارد لژیون شود. یکی یکی بچه ها وارد شدند و تعداد اعضای لژیون مالی ما به تعداد 20 نفر رسید. این به این معنا نبود که ماها آدم های خاصی هستیم، به این معنا بود که ماها خواستیم و شد.

هرکجا اگر انسان با تمام وجود کاری را بخواهد، به انجام خواهد رسید. لژیون مالی استادمعین قدرتمند شکل گرفت و ما توانستیم مبلغی حدود 440 میلیون تومان جمع آوری کنیم.

قانون پولی که در شعب جمع می شود این است که شما پول را به شماره حساب زمین کنگره 60 واریز می کنید. این پول نه برای آقای مهندس است و نه هیچکس دیگر. این پول مستقیماً برای خرید زمین استفاده می شود. اتفاقاً زیر نظر وزارت کشور هم هست. کنگره 60 هم زمینی را که می خرد، متعلق به شخص نیست، متعلق به همه است. عین اموال وقفی است. برای مردم است. متعلق به کسانی است که از آن استفاده می کنند، امروز و آینده. ممکن است امروز ما استفاده کنیم، در آینده دیگران استفاده کنند.

و آن چیزی که جمع می شود برای این کار استفاده می شود. این پول وقتی جمع می شود، در حساب زمین کنگره می ماند و برای رهن شعب، چک صادر می شود.

قبلاً 30 درصد از پول های جمع آوری شده، به حساب دفترمرکزی ثبت می شد. آکادمی با دفتر مرکزی فرق می کند. ما یک نمایندگی آکادمی داریم و یک ایده ای هم داریم که در خصوص آکادمی کردن کنگره 60 است و اینها با هم تفاوت دارد.

قبلاً 70 درصد برای نمایندگی هزینه می شد و 30 درصد هزینه نمی شد. این 30 درصد که هزینه نمی شد، برای این بود که صرف نمایندگی هایی شود که توانائی مالی و لژیون مالی مناسبی ندارند.

این تاریخچه را برای این گفتم که کار مالی کنگره 60 و پولی که به حساب زمین می رود، اینگونه صرف می شود. هدفی هم که ما در نمایندگی استادمعین داریم، این است که بتوانیم مکانی را برای خود شعبه استادمعین خریداری کنیم. ما هدف خرید داریم، ولی باید پولمان به یک حدنصابی برسد. یعنی ما باید حدود 800 میلیون پول داشته باشیم، تا بتوانیم مکانی که به درد ما می خورد، تهیه کنیم. ممکن هم است که این اتفاق نیفتد.

ممکن است برای نمایندگی، یک محلی خریداری شود، ممکن است که برای تأسیس آکادمی صرف شود.

در هر صورت به حال ما فرقی ندارد، چون تمام هدف ما این است که چیزی تهیه کنیم که برای امروز و آیندگان ما مفید باشد. ممکن است امروز من اینجا باشم و دو سال دیگر اینجا نباشم. اگر فکر می کنید که باید چیزی باشد که تا ابد خودتان استفاده کنید، بنظرم اگر این کار را نکنید و پول نریزید بهتر است.

اگر با این دید حرکت کنیم که من می خواهم این کار را انجام دهم، بخاطر اینکه چیزی که من در زندگی دارم، بخشی از آن متعلق به خودم، بخشی متعلق به خانواده و بخشی متعلق به دیگران است. فهمیدن این موضوع خیلی مهم است که زندگی ما در خودمان خلاصه نمی شود. زندگی ما سه بعدی است. دیگرانی هم هستند که باید از زنده بودن و زندگی من بهره ببرند. چون من از زندگی و زنده بودن دیگران بهره می برم.

اصلاً کاری به پاداش آن دنیا نداریم، همه اینها به جای خودش خیلی خوب است. زندگی فقط ختم به ما نمی شود.

در قسمتی از آغازنامه ام بخشی را نوشته ام که خودم خیلی دوستش دارم. در زندگی ما درآمدی را کسب می کنیم، یک بخشی متعلق به ماست، بخشی متعلق به خانواده و بخشی متعلق به دیگران. وقتی از آن استفاده می کنیم، برای ما بهم ریختگی ایجاد می کند.

در وهله اول ما باید تلاش کنیم که جزو فقرا نباشیم، ولی اگر توانستیم به جائی برسیم که غیراز خودمان و خانواده به دیگران هم کمک کنیم، حال خوبی پیدا می کنیم.

دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند. شاید در عمل خیلی از ما اینگونه فکر می کنیم که همه باید تلاش کنند و ما بهره مند شویم. گاهی اوقات خیلی طلبکارانه برخورد می کنیم، دنبال این هستیم که از دیگران به من چه می رسد، دنبال این نیستیم که من برای دیگران چه کار می توانم انجام بدهم.

خیلی خوب است که ما در هفته ای بعنوان لژیون مالی، در این امر مشارکت کنیم. کسانی که دارند خساست نکنند.

در کنگره افرادی هستند که شاید خیلی کمتر از ثروتمندان، سرمایه دارند، ولی بیشتر از 50 ، 80 میلیون تومان پول به حساب زمین ریخته اند.

ما هم باید این کار را انجام بدهیم و بهترین شکل ممکن، مطمئناً خداوند هم به ما کمک خواهد کرد.

این را هم بدانید، این مبلغی که شما واریز می کنید، طبق فرمی که از دفتر مرکزی ارائه شده، ثبت می شود.

در سال گذشته خیلی ها اعلام کردند که فلان مبلغ را واریز می کنیم و اعلام کردند، ولی هیچ مبلغی واریز نکردند.

امروز همه چیز مشخص می شود، چطور می شود که یک لژیون 5 نفر عضو لژیون مالی دارد، ولی یک لژیون یک نفر را هم عضو لژیون مالی ندارد. ما باید پای تعهدات خود باشیم.

شما اگر تمام زندگی تان را برای کنگره 60 بدهید، به حال من فرقی نمی کند و من شما را دوست دارم، ولی اگر هیچ پولی هم ندهید، باز هم همانطور دوستتان دارم.  ولی این موضوع برای نمایندگی زیاد خوب و شایسته نیست.

اگر به درمان اعتقاد و ایمان دارید، محکم حرکت کنید و محکم در گلریزان شرکت کنید.

در دستور جلسه قاعده این است که بعد از صحبت های استاد، جلسه به مشارکت گذاشته می شود، ولی امروز ما می خواهیم مشارکتمان را عملی انجام بدهیم.

اکنون جلسه را برای گلریزان باز اعلام می کنیم.

در ادامه از اعضای لژیون مالی تقدیر بعمل آورده شد. 

 

بعد از مراسم تقدیر جلسه مراسم گلریزان آغاز گردید و تعداد 115 نفر از مسافران در مراسم گلریزان شرکت نمودند.

در انتها صورتجلسه مبالغ پرداختی تنظیم گردید و مبلغ 155.000.000 تومان توسط مسافران و همسفران اعلام گردید.


با احترام ـ دبیر جلسه : مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic