تعادل و بی تعادلی
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 ساعت 18:05 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ جلسه ی دهم از دوره ی نوزدهم سری کارگاه های آموزشی کنگره60؛ نمایندگی استاد معین؛ روزهای سه شنبه با استادی آقای حمید زینالی نگهبانی آقای رسول جعفری و دبیری آقای وحید رضایی با دستور جلسه ی آداب معاشرت و بی ادبی تعادل و بی تعادلی؛ راس ساعت 17 برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم یک بار دیگر در خدمت شما عزیزان هستم عید مبعث رسول اکرم را تبریک می گویم.

شاید در ابتدا این سوال مطرح شود که آداب معاشرت، ادب و بی ادبی و تعادل و بی تعادلی چه ربطی به اعتیاد دارد اما جمع کلمه های دستور جلسه با هدف جمعیت احیای انسانی کنگره 60 که تعادل است همخوانی دارد.

مهمترین کاری که در کنگره 60 انجام می پذیرد درمان اعتیاد و سپس رسیدن به تعادل شخص مصرف کننده ی مواد مخدر است.


بقیه ادامه مطلب


اگر مثلث درمان اعتیاد را درنظر آوریم، درمان به معنی رسیدن سیستم های شبه افیونی جسم به تولید وعملکرد صحیح، و رسیدن روان به کارکرد عادی و همچنین تصحیح نگرش فرد مصرف کننده به دنیای درون و برون را شامل می شود. حاصل این مجموعه تصمیمات و عملکرد بعدی ما در سطوح زندگی است.

سالها در زندگی اجتماعی؛ مدرسه؛ دانشگاه؛ محل کار و قسمتهای دیگر کمتر فرصتی پیش می آمد که در مورد این مسائل تفکر و کنکاش بنماییم اما در کنگره فرصتی مهیاست که طبق زمان و با دستور جلسات هفتگی در مورد مسائل مهم و حیاتی مانند ادب و تعادل صحبت؛ تفکر و کنکاش بنمائیم.

لازم به ذکر است مصرف کننده بودن دلیل بر بی ادبی اشخاص نمی باشد اما مصرف کنندگانی را می بینیم که از حالت طبیعی و تعادل خارج گشته اند و ذهنیت اجتماع را نسبت به این بیماری دگرگون ساخته اند.

در کنگره یکسری آداب و قوانین حاکم است که من به عنوان یک مسافر ملزم به رعایت آن هستم، باید ها و نباید ها و آداب در تمامی مکان ها تعیین کننده ی نوع رفتار ما در آن مکان و یا زمان خاص می باشد که بدون داشتن تعادل رسیدن به عملکرد صحیح ناممکن خواهد بود به طور مثال نوع پوشش در کنگره پیراهن سفید می باشد و نوع پوشش در کوهستان کفش کوهنوردی و لباس آن است.

چند وقتی است که همه ی ما میبینیم که در مکان های مختلف اعم از محیط اجتماع ، برخی جشنها، جلسات رسمی از پوشش شلوار گرمکن یا ورزشی استفاده می شود این اتفاق، اتفاق خوبی نیست؛ چنان که ما برای رفتن به کوه از کت و شلوار استفاده نمیکنیم.

انداختن گردنبند وزنجیر های ضخیم، استفاده از چندین انگشتر و موارد اینچنینی در هر جایی جایز نیست. در ابتدا ممکن است به ندرت؛ افراد تازه وارد از چنین موارد و یا لباسهایی استفاده کنند ولی ظرف چند هفته آن افراد نیز با ر فتن روی پروسه ی درمان با نقطه ی مقصد و هدف  آشنا شده و خط خود را تغییر می دهند.

راهنمایان نیز از تغییر هایی که در رهجویان اتفاق می افتد به حال درونی فرد پی میبرند و نسبت به ادامه ی درمان راهکارهای مناسب هر فرد را به ایشان ارائه می دهند.

مورد دیگر احترام به پیشکسوتان و بزرگترهاست. همانطور که از کودکی آموزش دیده ایم احترام به ریش سفیدان و بزرگترها برایمان واجب است. در کنگره نیز از این اصل تبعیت می شود و همچنین به پیشکسوتان؛ حتی افرادی که یک روز زود تر از ما به کنگره آمده اند احترام میگزاریم؛ جایگاه های خدمتی مسئولین کنگره مرزبانان و راهنمایان کنگره 60 بایستی محترم شمرده شوند. در پایان آرزو دارم همه ی افرادی که وارد این مجموعه می شوند، به هدف که همان تعادل است برسند.

از اینکه به صحبتهای من توجه کردید از شما سپاسگزارم.

نگارش متن: مسافر محمد رضا امیریان 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات