هفته راهنما
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 ساعت 20:27 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه؛ چهاردهمین جلسه از دوره هفدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه مورخ 96/2/7 به استادی دیده بان محترم راهنمایان، آقای رضا ترابخانی، نگهبانی آقای محمد بهرام زاده و دبیری محمد با دستور جلسه هفته ی راهنما(جشن) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

خیلی خوشحالم از اینکه امروز فرصتی پیش آمد تا در خدمت شما عزیزان باشم. شرایط اینجا با شعبه و مکان قبلی فرق دارد؛ شعبه قبلی فضای کمتر و تعداد نفرات کمتری داشت اما اینجا فضای آموزشی بزرگتر است و من خیلی از این بابت خوشحالم و امیدوارمتعداد نفراتی که وارد می شوند و به رهایی رسیده و خدمتگزار می شوند روز به روز بیشتر شود تا به تبع آن ورودی ها بیشتر و درمان و حال خوش نصیب تعداد بیشتری از انسانها بشود.

ادامه مطلب...

همانطور که می دانید در هفته ی پیش رو آزمون کمک راهنمایی را در پیش داریم 2935 نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که این رقم خوبی است.

آزمون در دو بخش جهانبینی و فنی در مدت زمان دو ساعت از ساعت 11 الی 13 برگزار می شود که می دانم سرسختانه شروع به خواندن منابع امتهانی کرده اید و با شرکت در آزمون های آمادگی در تلاش هستید.

آزمون خوبی خواهد بود و همه ی اعضاء توانمندی قبولی در آن را دارند و من امیدوارم که بدون استرس و یا حول شدن، اصل موضوع رسانده شود تا نمره ی قبولی را کسب نمائید.


در مورد شعبه ی استاد معین نکته ای که وجود دارد و برای من ارزنده بوده، این است که این شعبه در سالهای گذشته از لحاظ راهنمایی و کمک راهنمایی همواره بعنوان یك صادر كننده بوده، به این معنی كه علاوه بر اینكه نیاز شعبه را تامین كرده و از بابت کمک راهنما اشباع شده، بلكه در شعب دیگر كه ما نیاز به كمك راهنما داشته ایم كمك راهنمایان این شعبه به ما كمك كرده اند و دستگیر ما شده اند، كه من به نوبه ی خود در چنین روزی که مصادف با هفته ی راهنما است از ایشان تشكر میكنم.

 

کمك راهنمایان اركان ، پایه ها و بازوهای كنگره هستند، ما به كنگره می آییم برای اینکه به دنبال یك حس خوب هستیم، به اینجا می آییم برای اینكه حالمان خوب باشد.

روزهای اول که تازه وارد کنگره می شویم، شاید از نوشتارها و آدمهایی كه اطراف ما هستند، از مرزبان ها، مهماندار، میكروفون گردان و خدمتگزاران، چیزی به یاد نیاوریم و یا در آن موقع توجهی به آنها نداشته باشیم، چون معنی خدمت را نمی دانیم، ولی آن چیزی كه (به تازه وارد) كمك می كند و به یادش می ماند، حس و محبت راهنماست و شاید بتوان گفت:

اولین چیزی كه یك مصرف كننده را ترغیب می كند برای آمدن به جلسه دوم و جلسه سوم و جلسات بعدی و ادامه دادن راه در مسیر كنگره، عشق راهنماست.


این حس چون یک حس مشترک است برای من و همه شما و همه افرادی كه وارد كنگره می شوند وجود دارد كه آرام آرام راهنما و شگرد راهنما، شخص را با خودش و شرایط موجود آشنا می كند، شخص را وارد جو و محیط گروه می كند تا از اجتماع تك بعدی خودش خارج شده و محیط كنگره را بهتر ببیند؛ كسانی كه خدمت می كنند را بهتر ببیند...؛ تا اینکه حال خوب چطور می آید را بهتر می بیند، دركش می كند و خود شروع به خدمت می كند.

تمام این ها توانمندی های یك راهنماست كه برای یك رهجو این حس ها را بوجود می آورد، تا بتواند موضوعات را ببیند، چون وقتی فرد مصرف كننده وارد كنگره می شود؛ تمام حس هایش کور و یا بسته است، شاید دركش از محیط یك درك تك بعدی و توقعی باشد، همه چیز را فقط برای خودش بخواهد، ولی اتفاقی که با حضور در جلسات و لژیون ها می افتد این است كه نسبت به محیط اطراف، نسبت به خودِ كنگره نگاه را عوض می کند، حس ها را باز می كند و حس خوبی را بوجود می آورد، برای من كه این گونه بوده، قطعا برای شما هم همین طور بوده، امیدوارم توانسته باشیم در كنار یکدیگر این حس های خوب را تجربه كنیم.

 

در ادامه ایشان فرمودند:

امروز 2935 نفر طبق شرایطی که کنگره اعلام کرده، برای آزمون کمک راهنمایی ثبت نام کرده اند و اگر شرایط برداشته شود مطمئنا تعداد بسیار بیشتر از این خواهد شد؛ برای چه؟

برای اینکه بیایند و این حس را تجربه کنند، می دانید که امروزه در سطوح زندگی مشكلات فراوانی برای ما وجود دارد، همه ما بنا به شرایط خودمان دچار مشكلات هستیم، كم و یا زیاد، مشكل اعتیاد هم كه مضاعف شود ، اینها چند برابر و غیر قابل تحمل می شوند، حال از نظر نگرش، ازنظر دیدگاه چه اتفاقی می افتد كه آدم ها می آیند با تمام مشكلاتی كه دارند، خیلی ایثارگرانه، این حس خوب را تجربه و بین هم تقسیم می كنند، و این آموزش ها را به دیگران انتقال می دهند، كنگره در هفده سال گذشته از هفت الی هشت نفر به جمعیت چهل و پنج هزار نفر رسیده است. وقتی فردی كه مصرف كننده است وارد كنگره میشود با دیدگاه منفی به همه چیز نگاه می كند، چه سیستمی است، چه دانشی است، چه علم و چه آگاهی است، چه اتفاقی می افتد، چه حسی بوجود می آید كه این افراد با این دیدگاه و نگرش منفی را از این حس ها خارج می كند كه خودش می شود راهنما، و احساس می كند كه این حس خوب و این حال خوب را وظیفه دارد كه به دیگران انتقال دهد.

 

بسیاری از مطالب كنگره بحث و سخن نیست، به احساس و عمل كردن است، این كه من و شما چطور همدیگر  را در آغوش می گیریم و یا با یك نگاه یك حسی منتقل می شود؟

دركنگره زبان حرف نمی زند، بلكه احساس آدم هاست كه حرف می زند، آدم ها همدیگر را نمی شناسند ولی نگاهی که به هم می كنند آن حس خوب را به هم منتقل می كنند، كنگره تنها جایی است كه فرد از همه چیزش می زند، همه سختی ها را تحمل می كند، تا خدمت كند. با تمام مسئولیت و مشكلات به دنبال خدمت هستند تا حس خوب و حال خوش را بدست بیاورند. با نگاهی به خدمت مرزبانی و راهنمایی می بینیم که اگر دیر بیاید مواخذه می شود و یا اگر برنامه ی خارج از پروتکل  بدهد همینطور و موارد دیگر و سختی های دیگر اما با تمام این تفاسیر می بینیم که باز آن حس خوب، آن احساس مسئولیتی که قبل از من وجود داشته و من را به رهایی رسانده وجود دارد و راهنمایان آن را برای رهجویان تعریف و رهجویان آن را درک کرده اند و احساس مسئولیتی در خود می بینند و می خواهند که خدمتگزار کنگره و انسانها باشند.

بزرگترین چیزی که ما در کنگره و از نوشتارها یاد میگیریم این موضوع است که بزرگترین دشمن ما جهل و نادانی ما است و سوالی که وجود دارد این است که اگر ما بودیم و هستیم، می خواهیم چه کاری را انجام بدهیم؟


در ادامه ایشان در مورد افكار مثبت اینگونه ادامه دادند كه:

در كنگره با خوراك ذهنی مثبت و این اطلاعات و آگاهی كه دریافت می كنیم، خودمان را به سلامتی و تندرستی فكری نزدیك  تر می كنیم، پویایی مان بهتر می شود، توانایی هایمان از لحاظ جسمی و فكری بهتر می شود، اتفاقات خیر درون زندگی مان بیشتر می شود؛ تمام اینها در كنار همان دانشی است كه ناخودآگاه توسط سی دی ها و نوشتارها به ما منتقل میشود و آرام آرام مشاهده می کنیم که تغییرات مثبت در زندگی ما نمودار می شوند.

ما باید در این مسیر صبوری داشته باشیم، باید پارامتر زمان را فراموش نكنیم، در كنگره می آموزیم كه زمان بزرگترین نعمت است برای اتفاقاتی كه برایمان می افتد باید صبوری كنیم، تا درهای رحمت الهی برایمان باز شود تا ما به خیر و بركت و به سفر دوم برسیم و خداوند یاری مان بدهد.

من این هفته را صمیمانه به تمام راهنمایان و كمك راهنمایان عزیز و خدمتگزارانی كه در كنگره هستند و برای یك حس خوب، یك حال تازه یا یک حال خوب خدمت می كنند، در هر دو قسمت همسفران و مسافران تبریك می گویم و از این افراد تشكر می كنم، امیدوارم در كنار همدیگر بتوانیم این حس خوب را بیشتر تجربه کرده و به دیگران انتقال بدهیم تا كسانی كه از اعتیاد خودشان در رنج هستند بتوانند این حس و حال خوب را تجربه كنند، معنی خدمت را درك كنند و به رهایی و مقصودشان برسند.

از اینكه به صحبتهای من توجه كردید از شما سپاسگزارم.

 

در ادامه ی جلسه توسط ایجنت محترم نمایندگی آقای مجتبی دهقانی هدیه و لوح یادبود و از طرف راهنمایان نمایندگی هدایایی به ایشان تقدیم شد که گوشه هایی از آن را در تصاویر می بینید.

 نگارش متن: مسافر یاسر

تنظیم: مسافر محمد رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی افشاری سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 21:18
خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic