تودیع و معارفه...
شنبه 28 مرداد 1396 ساعت 14:56 | نوشته ‌شده به دست مسافر شهاب | ( نظرات )
این جلسه؛ سیزدهمین جلسه از دوره ی هجدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه مورخ  96/5/26  با استادی دیده بان محترم جناب آقای مجید سلامی؛ نگهبانی آقای حمید زینالی و دبیری آقای شهریار با دستور جلسه ی ( سیستم ایکس ) راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر، خوشحالم که امروز در این روز خوب در خدمت شما هستم و امیدوارم که حال همه شما خوب باشد. امروز دستور جلسه؛ سیستم ایکس است که یکی از مهمترین دستور جلسات ما در کنگره می باشد. سیستم ایکس سیستمی است که شاید تا سال 76 هیچ کسی در هیچ جای دنیا به دید گنگره نگاهش نکرده بود. نگاه کرده اند ولی با دیدهای مختلف. البته راجع به بیماری اعتیاد که امروز در مورد آن در سراسر دنیا صحبت می شود من فکر می کنم از سال 76 که آقای مهندس روش DST را ابداع کردند و روی خودشان پایلوت کردند و در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کردند نگاه افراد به مرور زمان تغییر کرد. 


و نگاه جامعه عوض شد و دیگر یک فرد مصرف کننده را به چشم یک مجرم نگاه نمی کردند. اسم آن بیماری شد ولی زمان زیادی برد و آقای مهندس تلاش زیادی کردند. اما هنوز می گویند بیماری اما نمی دانند که این بیماری چه چیزی است. و به روش های مختلفی که به آنها آگاهی دارید؛ برای درمان اعتیاد که ما به آن روش ها ترک اعتیاد می گوییم فعالیت می کنند و همانطور که گفتم همه ما انواع ترک ها را داشتیم ولی موفق نشدیم. چون علت آن را نمی دانستند که این مصرف مواد مخدر کجای سیستم جسم و فیزیولوژی ما را تخریب کرده است.
خوب من کوتاه صحبت می کنم و این اولین جلسه ای هست که من بعد از چند سال که می روم ، ساعت 17 این مقدار جمعیت در آن است و فکر می کنم تا ساعت 17:30 دیگر جایی در سالن نباشد. البته ما امروز مهمان هایی هم در شعبه داریم که من به این عزیزان خوش آمد می گویم.
قسمت دوم دستور جلسه مراسم تودیع جناب آقای مجتبی دهقانی است که زیاد من نمی توانم در مورد آن توضیح بدهم چون همه شما که در سالن حضور دارید، رهجوهای ایشان و تمام کسانی که در این شعبه بودند و در دوره های مرزبانی خدمت کرده اند آقای دهقانی را خوب می شناسند. 
ایشان حدود هفت سال است که در شعبه استاد معین خدمت می کنند در حدود 49 نفر رهجوی گروه مرزبانی داشته اند. در این شعبه خدمت کردند و از دوستان بسیار خوب من هستند و من افتخار می کنم به اینکه با اشخاصی مثل مجتبی در کنگره 60 آشنا شدم. همه بچه ها در کنگره 60 خدمتگذار هستند ولی بعضی از افراد هستند که شاخص تر هستند و تلاش بیشتری می کنند. آقای مجتبی دهقانی جزو یکی از بهترین کمک راهنما ها و بعد که راهنما شدند هستند. ردپای آقای دهقانی در تمامی شعب هست. چه در تهران و چه در شهرستانها. آقای مهندس همیشه می فرمایند که از چه چیز می شود تشخیص داد که درخت خوب است و یا بد. می فرمایند از بار و محصولی که می دهد. درختی که آقای دهقانی پرورش دادند محصولات بسیار خوبی داد.

در اکثر شعب خدمتگزاران آن شعبه، مثل شعبه افسریه، سمنان، شادآباد، حر، آکادمی، لویی پاستور و خیلی جاهای دیگر در تمام شعب از رهجوهای آقای دهقانی هستند. و این نشان دهنده آموزش صحیح و عمل سالمی است که آقای دهقانی انجام دادند. من تعریف های این شعبه را می گذارم به عهده شما و خارج از این شعبه را من مطرح می کنم. مجتبی در قسمت اردو بسیار فعال است. در قسمت اردوی درخت کاری فعال است. البته به کمک بچه هایی که در نمایندگی استاد معین هستند و همه بچه ها کمک می کنند ولی آقای دهقانی این کار را مدیریت می کنند. غیر از بحث شعبه استاد معین آقای دهقانی در راه اندازی شعبه سمنان هم بسیار فعال بودند. نمایندگی سمنان هر بار که جلسه می رفتند باید 400 کیلومتر می رفتند و 400 کیلومتر بر می گشتند.
 ایشان گاهی هفته ای دو بار این مسیر را می رفتند و بر می گشتند. نتیجه کارشان این است که الان بروید به شعبه سمنان ببینید 
آقای مجتبی دهقان آنجا خدمت کردند، بعد آقای بابایی خدمت کردند و الان در سمنان حاصل آن را ببینید. نزدیک به استاندارد کنگره 60 شده است. سمنان شعبه ای بود که شاید دو درصد هم استاندارد نداشت ولی الان حدود نود و هشت درصد به استاندارد های کنگره نزدیک شده است و این حاصل تلاش آقای دهقانی بوده است. من زیاد صحبت نمی کنم و فکر می کنم تمام بچه ها دوست داشته باشند که در مورد آقای دهقانی مشارکت کنند. از شما سپاسگزارم که به صحبت های من توجه کردید.  


*************

در ادامه جلسه توسط دیدبان محترم جناب آقای مجید سلامی از آقای مجتبی دهقانی به پاس زحمات و فعالیت های ایشان در شعبه استاد معین قدردانی به عمل آمد و لوح سپاس به ایشان اهدا شد.


**********

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر:

در ابتدا تشکر می کنم از آقای سلامی که محبت و بزرگواری فرمودند در این روز در کنار ما هستند .

شما در جلسه  و مشارکت ها از من گفتید و تعریف کردید آنچه گفته شد محبت درونی شخصی شما بود که اینگونه نگاه می کنید، در اینگونه مراسم هر شخصی پیش خود و خدای خود می داند که چه انجام داده و شاید لیاقت و شایستگی اش در آن حدی نیست که در مشارکت ها بیان می شود.

لطف خداوند شامل حال من هم شد که در کنگره حضور داشته باشم  و  سیستم کنگره مانند پدری که به فرزندش آموزش میدهد تا به درد خودش بخورد برای من عمل کرد . حقیقت این است که اگر من در جایگاه های مختلف  خدمتی قرار نمی گرفتم، کنگره با قدرت به راه خود ادامه می داد و همیشه هستند انسانهای که در این مسیر خدمت کنند و برای من همانطور که گفتم کنگره مانند پدری مشوق و بزرگتری دل سوز است که به بهانه های مختلف  به من فرصت یاد گیری داد و خداوند را شاکرم چون وقتی به پشت سر یا گذشته ی خودم نگاه می کنم می بینم که به نسبت تغییر کرده ام، اما همچنان نیز نیاز به تغییر کردن دارم و این لطفی است که کنگره در حق من کرد تا در جایگاه ایجنت خدمت کنم.

از همه ی شما ممنونم و از آقای مهندس دژاکام تشکر میکنم در ضمن نزدیک ترین کسی که در این هفت سال در جایگاه ایجنتی به او زحمت می دادم و من را راهنمایی می کرد و از ایشان آموزش گرفتم، آقای سلامی بودند که با تجربه و استوار تکیه گاه من بودند و این محبت و لطفی است که این، استادان هستند، و من از ایشان سپاسگزارم.

من در سیستم کنگره هستم و از خداوند می خواهم که این لطف و نظر را به من داشته باشد تا اذن حضورم در این سیستم داده شود و باشم و همین بودن برای من ارزشمند و ستودنی است و فرقی ندارد که در کجای سیستم باشم، هر کجا که باشد و نیاز باشد من مانند یک سرباز همیشه آماده به خدمت هستم. حقیقت این است که من امروز ناراحت نیستم و قلبا" خوشحالم اما خاطرات و زیبایی هایی در این هفت سال در نمایندگی استاد معین وجود داشته و مرور می شود حالی است که....  امیدوارم همه ی شما همیشه شاد باشید و همواره آرامش و حال خوش در زندگی تان حاکم باشد.

من کسب این جایگاه را به علیرضای عزیز تبریک می گویم و امیدوارم خداوند او را یاری دهد. سیستم کنگره طوری طراحی شده که با ورود افراد جدید در جایگاه های مختلف عملکرد و حرکت بهتر می شود. علی رضا این قابلیت را دارد و من به عنوان یک راهنما خوشحالم که ایشان در این جایگاه هستند و باز هم از صمیم قلب به ایشان تبریک می گویم.

در ادامه آقای سلامی فرمودند:

در مورد آقای دهقانی هم من و هم شما صحبت کردیم، بنده در اواسط جلسه ایجنت جدید را معرفی کردم و فرصت صحبت کردن در مورد ایشان کم بود. بنده از طرف خودم و همچنین به نمایندگی از طرف مهندس دژاکام، کنگره ی دیده بانان و تمام اعضای کنگره 60 علی الخصوص نمایندگی استاد معین، این جایگاه را به ایشان تبریک می گویم و امیدوارم در جایگاهی که خداوند در اختیار ایشان قرار داده، بتواند به بهترین نحو استفاده نماید.


خداوند جایگاه خدمت کردن را به هر کسی اعطا نمی کند، حتما" بایستی شرایط لازم موجود باشد تا این فرصت داده بشود. خدمت و آموزش با هم است یعنی فردی که خدمت می کند خود در حال گرفتن آموزش است و این تمام اعضا را شامل می شود از یک سفر اولی تا یک دیده بان.

من اگر خدمت می کنم هنوز در حال حال گرفتن آموزش هستم. آقای دهقانی خدمت کردند و خود آموزش گرفتند و امیدوارم که علی آقا هم در این جایگاه، هم خدمت کند و هم آموزش های لازم را بگیرند.

من از قبل در کم و کیف کار بودم، علیرضا عیوضی از اشخاصی است که از همان روز اول دوش به دوش و پا به پای مجتبی حرکت کرد و هر کاری را که به علیرضا ی عزیز محول کردیم آن را تمام و کمال انجام و به اتمام رسانید. علیرضا شخصی است که لایق این جایگاه است.

در مورد نحوه ی  انتخاب ایجنتها در استان تهران نظر بنده هست و پس از تایید مهندس دژاکام؛ معرفی انجام می شود. مدت ها بود که نظر به علیرضا بود که در این جایگاه قرار گیرد اما در طول دو سال اخیر به دلیل حجم کاری آقای دهقانی در شعبه، با اینکه می گفتند میخواهم فرصت خدمت به افراد دیگر هم داده شود، فرصت مناسبی به وجود نمی آمد، اما از همان ابتدا که انتخاب ایشان در ذهنم بود با آقای مهندس صحبت کردم و ایشان هم انتخاب او را تایید کردند.

مجددا تبریک می گویم و با این که می دانم در این سطح از دریافت انرژی صحبت کردن مشکل است از ایشان خواهش می کنم مشارکت کنند و حس خود را بگویند.


سلام دوستان علیرضا هستم مسافر: همانطور که آقای سلامی فرمودند صحبت کردن مشکل است اما بیشتر از اینکه شاد باشم افسوس می خورم چون راهنمای عزیزم آقای دهقانی از ما دور می شوند. همه ی کمک راهنمایان شعبه با من هم عقیده اند که سایه ی ایشان به عنوان ایجنت، پدر و پشتیبان بر سر ما بوده و از راهنمایی ایشان همواره بهره مند بوده ایم در نتیجه این محرومیت را درک می کنیم. خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفته ام و امیدوارم لیاقت داشته باشم و بتوانم در این جایگاه مسئولیت خود را بپذیرم و به شایستگی آن خدمت را به انجام برسانم.

تشکر ویژه دارم از جناب آقای مهندس، آقای سلامی و آقای دهقانی و اجازه می خواهم سر تعظیم در مقابل ایشان فرود بیاورم به خاطر زحماتی که در کنگره 60 برای ما کشیده اند.

متشکرم از شما عزیزان.

بسم الله الرحمن الرحیم

پیمان

من مسافر علیرضا عیوضی در پیشگاه قدرت مطلق و در حضور دیده بانان، مرزبانان، مسافران، همسفران و نگهبان کنگره60 پیمان می بندم به مدت چهارده ماه از تاریخ پیمان به عنوان ایجنت همواره حافظ حرمت، اصول و قوانین کنگره60 باشم و با اعضای کنگره با مهربانی و احترام برخورد نمایم.

من پیمان می بندم که خود به عنوان الگو سعی نمایم بدون نقص، عمل کنم و همیشه خود را خدمتگزار اعضا و دردمندان بدانم نه سرور و آقای آنان. امیدوارم خداوند خدمت مرا بپذیرد.

آمین


در ادامه مراسم اهدای شال به ایجنت جدید شعبه جناب آقای علیرضا عیوضی با حضور دیدبان محترم جناب آقای مجید سلامی و جناب آقای مجتبی دهقانی  انجام پذیرفت.

تهیه گزارش و تصویر گر: مسافر شهاب

تنظیم: مسافر محمد رضا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،

برچسب‌ها: کنگره 60، ایجنت، تودیع،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر چهارشنبه 1 شهریور 1396 10:51
جناب آقای دهقانی، خدا را شکر که بودیدو خدا را شکر که شعبه استاد معین با روح بزرگ شما استوار شد ،برقرار ماند و رشد کرد. که اگر شما عزیزان نبودید مسافر ما الان کجا بود ؟ زندگی ما چگونه بود ؟ قدردان بزرگی و شرافت شما هستیم و سر تعظیم فرود می آوریم و خدا را شاکریم.همیشه و در همه زندگی سرافراز و سربلند باشید
حمید زینالی سه شنبه 31 مرداد 1396 23:19
جناب دهقانی جایگاه شما در شعبه استاد معین ابدی است و بسار خوشحالم که عطر حضور شما با امدن جناب اقای عیوضی ماندگار شد...
محمد حسین محبی سه شنبه 31 مرداد 1396 22:43
با سلام،خداقوت و سپاس از خدمات آقای مجتبی دهقانی بابت تمامی زحماتی که طی این چند سال در کنگره و بخصوص نمایندگی استادمعین کشیدند خوشحالم و مفتخر که زمان سفر اول و و رهایی و کمک راهنما شدنم همزمان با دوره ی ایجنتی ایشان بود. و تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای بسیار خوب این شعبه آقای علیرضا عیوضی. از خداوند سلامتی و طول عمر این دو عزیز را خواستارم.
مجتبی افشاری سه شنبه 31 مرداد 1396 21:47
خدا قوت به همه خدمتگذاران کنگره ۶۰
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic