نقش سی دی ها در آموزش + هفتمین سال رهایی آقای یوسف خانمحمدی
یکشنبه 5 آذر 1396 ساعت 10:15 | نوشته ‌شده به دست مسافر شهاب | ( نظرات )
این جلسه؛ سیزدهمین جلسه از دوره ی نوزدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه مورخ  96/8/2 با استادی کمک راهنمای محترم آقای حمیدرضا؛ نگهبانی آقای رسول و دبیری  آقای علی با دستور جلسه ی (نقش سی دی ها در آموزش) راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:
سلام دوستان حمیدرضا هستم یک مسافر. خدا را سپاس می گویم که حدودا بعد از دو سال در خدمت شما هستم. خیلی خوشحالم که امروز یکبار دیگر این جایگاه را تجربه می کنم. هر کسی برای درمان به کنگره می آید باید ظرف خود را خالی کند و باید جایگاه شاگرد صفر را داشته باشد.  سی دی ها به این شکل نیست که فکر کنیم برای درمان اعتیاد باید این سی دی ها را گوش کنم.
این سی دی ها باید مرتب تکرار شود چون خیلی از چیزهایی که ما به دست می آوریم در تکرار است. کتاب کنگره را ما بارها خوانده ایم و آن کسی که به مراتب بالا رسیده باز هم آن را می خواند و هر بار با توجه به دانشی که کسب کرده چیز های تازه ای از آن به دست می آورد. سی دی ها هم به همین شکل است، شما یک موسیقی را هم که گوش می دهید بار اول با دفعات بعد فرق می کند و متوجه چیز های دیگری می شوید چه برسد به سی دی هایی که حاوی نکات ریز آموزشی است. به همین دلیل است که دستور جلسات ما هر ساله تکرار می شوند. آقای مهندس چیزهای جدید هم می توانند اضافه کنند ولی خیلی از آنها تکراری است. در آن تکرار هرساله ما چیز های جدید یاد می گیریم. در لژیون شاید شما یک مطلب را مرتب می شنوید و می گویید که تکراری است. اگر برای شما تکراری است دلیلش این است که شما در یک سطح باقی مانده اید و اگر چیز جدید متوجه شدید باید بفهمیم که ما تغییر کرده ایم.


اصول و اساس کار کنگره بر آموزش است. از ابتدا که شخص وارد کنگره می شود و به او مشاوره داده می شود در حال آموزش است. ابتدا و بنیان کار آموزش است. خود من زمانی هم که از کنگره به دور بودم مرتی سی دی ها را گوش می کردم و بعضی از آنها را روی گوشی همراهم داشتم و مرتب و هر زمان که فرصت می شد آنها را گوش می کردم و برخی از آنها را بارها گوش می دادم و با گوش دادن به آنها بعضی از گره ها و مشکلاتم حل می شد. امیدوارم که همه ما در مسیر این آموزش های ناب که توسط آقای مهندس به ما داده می شود قرار بگیریم و از این سی دی ها و آموزش ها کمال لستفاده را بکنیم. از اینکه به صحبت های من توجه کردید از همه شما سپاسگزارم. 


اعلام سفر مسافر:
سلام دوستان یوسف هستم یک مسافر. با بیش از بیست سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین آنتی ایکس تریاک، شیره و قرص، چهارده ماه سفر کردم به روش DST، با داروی OT، با راهنمایی آقای حمیدرضا فرشاد، رهایی هفت سال.

آرزوی مسافر:
من آرزو می کنم که تمام انسانهایی که در بند تاریکی هستند بتوانند به کمک کنگره 60 خودشان را از این بند رها کنند و هر چه زودتر دانشگاه کنگره 60 تحقق پیدا کند. سخنان راهنما:
یوسف که به این جایگاه رسیده است خودش از گذرگاه سخت عبور کرده است. وقتی از این گذرگاه عبور کرد و به نقطه پایانی رسید، یعنی به رهایی رسید و سفر اولش تمام شد. برای ادامه سفر در سفر دوم خدمت کرد و آموزش دید و به درجه کمک راهنمایی رسید و رهجوهایی را به رهایی رساند و این لطف خداوند است که شامل هرکسی بشود باید شکر گذار باشد. یوسف وقتی به کنگره آمد ظرف خود را خالی کرد و به درستی آموزش گرفت و هنوز هم همانطور است و شاگردی خود را حفظ کرده است. سخنان مسافر:
وقتی به کنگره آمدم خیلی حالم خراب بود و تمام بدنم می لرزید و ثبات نداشتم. من از مرگ برگشتم و این را مدیون کنگره هستم. فراموشی های شدیدی داشتم و در وسط خیابان فراموش می کردم که من چه کسی هستم و کجا می خواهم بروم. مردم دور من را می گرفتند و فکر می کردند که من دیوانه هستم. ابتدا به فکر درمان نبودم و فقط می خواستم قطع مصرف بشوم و ترک کنم . به آقای حمیدرضا می گفتم که به من ده روزه پله بدهید که من زودتر ترک کنم و ایشان با متانت و حوصله جواب من را می دادند و به من کمک می کردند. پسرم هم در این راه افتاده بود و مواد مصرف می کرد بدون اینکه من خبر داشته باشم. وقتی به آخر های سفرم رسیدم گفتم من باید راهنما شوم و به دیگران هم کمک کنم. خیلی تلاش کردم و دو بار در امتحان رد شدم. بار سوم قبول شدم. سعی می کنم که تمام بچه هایم و رهجوهایم هم با عشق پرورش پیدا کنند. سخنان همسفر:
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. خیلی خوشحالم که امروز را در کنار یکدیگر جشن می گیریم و از تک تک شما تشکر می کنم و خدا را شکر می کنم که در کنگره دوستان خوبی مثل شما دارم. قطعا کنگره 60 بزرگترین اتفاق در زندگی هر مسافری است و برای ما هم همینطور است. پدرم از لحاظ مالی برای من کم نمی گذاشت ولی این عشق و محبت در زندگی ما نبود. این آرامشی که امروز تجربه می کنیم در زندگی ما نبود بابت این خدا را شکر می کنم و از آقای مهندس دژاکام و آقای فرشاد تشکر می کنم.   

تهیه و تنظیم: مسافر شهاب (لژیون یکم)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات