رفتار خوب، کردار و عملکرد خوب...
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 ساعت 19:56 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه؛ سومین جلسه از دوره‌ی بیست و سوم از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 روزهای پنجشنبه مورخ 18/2/97 با استادی: ایجنت گرامی نمایندگی آقای علیرضا؛ نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر شهاب، با دستور جلسه‌ی هفته راهنما(جشن) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه هستم و هفته راهنما را جشن میگیریم. این جشن مختص مسافران می باشد و در تمام نمایندگی های کنگره 60 یکسان می باشد. امیدوارم جلسه خوبی داشته باشیم.

 امروز روز شما هست( اشاره به مسافرین) و باید از راهنما و کمک راهنمایتان، کسی که به شما آموزش داده و برایتان وقت گذاشته و با تمام وجود این کار را کرده، قدر دانی نمایید.


 

کمک راهنمایان از خیلی از تفریح ها و لذت های خودشان می گذرند تا بتوانند به موقع اینجا حاضر شوند و در درجه اول خودشان آموزش ببینند و سپس مسافرین را آموزش دهند. بنابراین سعی می کنیم که همه مشارکت کنیم و مشارکتمان را دلی و حسی انجام بدهیم و همینطور تلاشمان بر این باشد که در قدردانی نهایی با پاکت مبلغ دار این کار را انجام دهیم. من عمدا این را گفتم که آب پاکی را روی دست همه ریخته باشم به این منظور که اگر دستمان می رسد حتما به وسیله پاکت مبلغ دار این سپاس و قدر دانی  را انجام دهیم و همینطور به اتفاق گروه مرزبانی جشن مختصری برگزار می کنیم و از همه پذیرایی می شود، امیدوارم به همه شما خوش بگذرد.

در این هفته با همدیگر خیلی صحبت کردیم  و در صحبتهایمان با هم شریک شدیم و گفتیم چگونه میتوانیم قدردان باشیم. من هم کمی در این باره صحبت می کنم و جلسه را به مشارکت می گذارم. ممکن است من پاکتی تهیه کنم و داخل آن مبلغی پول و نوشته ای قرار دهم، این کار اگر صرفا برای رفع تکلیف و انجام وظیفه باشد ارزش چندانی نخواهد داشت. به نظر من اگر متوجه و دانسته باشیم که چرا باید قدردانی کنیم، آن وقت این کار حسی و دلی می شود، با تمام وجود این کار انجام می شود و به این معنی است که من در مقابل مربی و راهنما که به من می آموزند  و خدمت می کنند با تمام وجود و دانسته، سر تعظیم فرود می آورم و به بهترین وجه این سپاسگزاری را انجام می دهم.

من یک یاد آوری کنم که ما فقط داخل کنگره اینها را یاد می گیریم(قدر دانی و سپاسگزاری) ممکن است که برای همه ما این اتفاق افتاده باشد که مراسمی مانند تاریخ تولد فرزندمان، پدرمان، مادرمان و ... را فراموش کرده باشیم، و این خیلی بد است، اینها اتفاقاتی است در زندگی که باید روی آنها ریز و دقیق شویم و اگر در زندگی فراموششان کنیم کسی نیست که اینها را به ما یاد آوری کند. اما در کنگره این موضوعات را به ما آموزش می دهند و یادآوری هم می کنند.

این دستور جلسات فقط و فقط برای این هست که ما بفهمیم چرا قدردانی می کنیم و این کار را به ما یادآوری نماید. اگر از راهنمایم میخواهم قدردانی کنم باید حضور داشته باشم و در درجه اول با عملکردم این کار را انجام دهم. (رفتار خوب، کردار و عملکرد خوب). در کنگره اگر خطایی از جانب کسی رخ دهد، اولین سوالی که مطرح می شود این است: راهنمایت چه کسی است؟! رهجوی که هستی در کدام شعبه و کدام نمایندگی؟ عملکرد ما نشان می دهد چقدر  نسبت به راهنما و کنگره ابراز محبت داریم. ما در کنگره آموزش می بینیم که به صلح و آرامش برسیم همیشه یادمان باشد که نشان کنگره 60 همیشه بر روی پیشانی ما حک خواهد شد. هر وقت کاری را انجام می دهیم اولین تصویر ذهنی که برای ما ایجاد می شود این هست که راهنما مانند پدر و مادر می باشد، اگر کار خطایی بکنیم این خطا را متوجه خواهند شو و نسبت به خطاهای رهجوهایشان اگاه هستند اگر چه که به روی خودشان نمی آورند و این خیلی مهم است که ما بفهمیم کسانی که به عنوان بزرگتر راه را به ما نشان می دهند، به کارشان ایمان بیاوریم قطعا به رهایی می رسیم، در کنگره همیشه حواسمان باشد که با سطح بلایی حرکت کنیم و بدانیم که برای چه به کنگره می آییم و برای چه آموزش میگیریم، گاهی ما می آییم و می رویم بدون اینکه درک کنیم دور و برمان چه چیزی می گذرد، مانند دوران اعتیاد که اصلا از دور و بر خود آگاه نبودیم و نمیدانستیم چه اتفاقاتی می افتد و در کنگره هم همینطور، یعنی راهنما داریم اما حسش نمی کنیم، برادر لژیونی، مرزبان، خدمتگزار و...داریم اما حسشان نمی کنیم، جایگاه خودمان، جایگاه مسافر بودن را حس نمی کنیم. این یاد آوری ها این جشنها و مراسم برای این هست که ما یاد بگیریم، حس کنیم و برداشت درستی داشته باشیم. امیدوارم همه بچه های مسافر در نمایندگی استاد معین به نحو احسن از راهنمایشان قدر دانی کنند.

از این که به صحبتهای من توجه کردید سپاسگزارم.

 

در پایان جلسه لژیون مرزبانی و ایجنت محترم نمایندگی با هدایایی از کمک راهنمایان عزیز تقدیر نمودند:تهیه و تنظیم گزارش: مسافر متین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید زینالی شنبه 22 اردیبهشت 1397 19:06
تمامی شعب مطالب هفته راهنما را بخوبی پوشش دادند و بروی سایت اصلی کنگره قرار گرفته...شعبه استاد معین ی عکس کامل از تمامی کمک راهنمایانش در وب لاگ خود ندارد.....ممنون از تمامی زحمتکشان وب لاگ...تا باد چنین بادا...
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic