اولین سالگرد رهایی مسافر مهدی عزیز
پنجشنبه 25 مرداد 1397 ساعت 16:47 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

 این جلسه؛ چهارمین جلسه از دور بیست و دوم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی استاد معین، روزهای پنج شنبه مورخ97/5/25به استادی:کمک راهنمای محترم مسافر ایجنت محترم مسافر علیرضا؛ نگهبانی :مسافر امیر و دبیری:مسافر قاسم ، با دستور جلسه‌ی (عدالت، آیا همه افراد درکنگره باهم برابراند؟ و اولین سالگرد رهایی مسافر مهدی) راس ساعت 17:00 برگزار شد.

لا

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می‌کنم ، امیدوارم جلسه خوبی را برگزار کنم و همین‌طور در ادامه مراسم تولد مهدی عزیز را جشن می‌گیریم.

دستور جلسه درباره عدالت و اینکه همه افراد در کنگره 60 برابر هستند هست. اگر بخواهم از نگاه دیگری به این موضوع بپردازم باید بگویم، شاید هنوز کسانی در بین ما باشند که ناامید هستند، به درمان یا به جایگاه بالاتری در زندگی امیدی ندارند، شاید این جلسه و دیدن جایگاه رهایی دیگران در آن‌ها نقطه امیدی به وجود آورد و دریابند که بیماری اعتیاد درمان دارد و در کنگره 60 این امکان وجود دارد که به جایگاهی فراتر از درمان یعنی تعادل دست پیدا کنند، و این بسته به میزان خواست و تلاش افراد متفاوت است که عین عدالت است.


در کنگره 60 همه جایگاه‌ها مشخص است و این جایگاه‌ها بر اساس ایمان، خواست، آموزش پذیری و خدمت به دیگران مشخص‌شده است. اگر این.موضوع را در بعد گسترده‌تری هم نگاه کنیم یعنی در ابعاد و. اندازه جامعه و یا یک کشور، خواهیم دید دقیقاً به همین صورت است، یا بهتر بگویم در تمام مجموعه‌ها جایگاه افراد بنا بر میزان خواست و تلاش اعضای یک مجموعه در جهت ارتقاء کلی آن مجموعه مشخص خواهد شد.یعنی افراد به میزانی که برای مجموعه خودشان تلاش می‌کنند تا آرمانهای آن را به‌حداعلا ارتقا دهند، به همان میزان هم بالا و پایین بودن جایگاهشان مشخص می‌شود 

و این عین عدالت است. در کنگره هم شرایط به همین صورت هست، کسی در کنگره 60 در حال سفر هست به نسبت خواست و میزان ایمانش، دریافت آموزش‌هایش و اندازه تلاشی که برای تزکیه و پالایش به خرج می‌دهد، و از همه مهم‌تر کمکی که به دیگران و خدمتی که در کنگره انجام می‌دهد جایگاه خودش را تعیین می‌کند. اگر بخواهم از زاویه دیگری به موضوع بپردازم باید بگویم عدالت چیزی نیست که ما به دنبالش در جهان بیرون از خودمان بگردیم، عدالت، ارزش یا خصوصیتی است که هرکسی که خواهان آن هست در درجه اول باید به دنبال ایجاد آن در درون خودش باشد، یعنی اول عدالت را در خودش بر پا دارد، و سپس در بیرون به جستجوی آن باشد و اگر کسی اقدام بله این کارکرد قطعاً جایگاهی را خواهد یافت که برایش عین عدالت هست. به‌عنوان‌مثال من در کنگره بارها شاهد ره‌جویان سفر اولی‌ای بوده‌ام که بسیار با جدیت و پشتکار سفر می‌کنند و هنگامی با آن‌ها صحبت می‌کنم آشکارا به این موضوع می‌رسم که این افراد از جایگاه فعلی‌شان فراتر رفته‌اند و گاهی در حد و اندازه یک سفر دومی هستند و اگر حال چنین افرادی از حال یک سفر دومی بهتر باشد نمی‌توان گفت این بی‌عدالتی هست، خیر! نفس مجسم عدالت است،آقای مهندس هم همیشه این جمله زیبا را می‌گویند: که پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد. درباره مهدی عزیز اگر بخواهم بگویم گفتنی بسیار است، من مهدی را چند سال پیش دریکی از اردوها برای اولین بار ملاقات کردم و مختصری آشنایی پیش آمد و جالب این بود که در آن زمان مهدی به‌عنوان هم‌سفر آمده بود. تا این‌که حدود دو سال پیش در شعبه استاد معین به چهره آشنایی برخورد کردم، و آن چهره، مهدی بود که به من گفت خودم برای سفر کردن آمده‌ام و لژیون شمارا هم انتخاب کردم. به‌هرحال مهدی سفر خودش را شروع کرد و سفر بسیار خوبی داشت. اگرچه که چهره‌اش با الآن تفاوت زیادی داشت و این به خاطر تخریب‌هایش بود، اما خواست فراوان مهدی و به همان میزان زحمت و تلاشش سبب شد که در همان سال اول جایگاه خودش را مشخص کند.آموزش‌ها را جدی گرفت و نتیجه خوبی هم دریافت کرد و نتیجه آن رهایی باکیفیت و قبولی در آزمون کمک راهنمایی بود. مهدی یکی از متواضع‌ترین و پرتلاش‌ترین خدمتگزاران کنگره هست و شاید خیلی‌ها ندانند که عضو لژیون مالی شعبه هم هست. می‌خواهم امروز خبر خوشی به مهدی بدهم و بگویم که موافقت تشکیل لژیون را هم برای مهدی کسب کردیم و این خیلی باعث افتخار هست. این روز را به همه‌ی عزیز، هم‌سفرش، راهنمای هم‌سفرش و همه اعضاء کنگره تبریک می‌گویم و امیدوارم همه مسافران با تلاش و کوشش به جایگاه موردنظرشان برسند


آرزوی مسافر: دوتا آرزو دارم که یکی از آن‌ها را برای خودم نگه می‌دارم و آرزوی دوم من  این است که تمام کسانی که بیرون از کنگره به سر می‌برند و درگیر بیماری اعتیاد هستند بتوانند وارد کنگره بشوند و به درمان برسند.
صحبت های مسافر:

ابتدا از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. و همین‌طور از راهنمای عزیزم آقای عیوضی که ایشان را خیلی اذیت کردم و قسمت اعظم موفقیتم را مدیون وی هستم ، چون اگر صبوری و سعه ی صدر ایشان نبود من هیچ‌وقت به درمان نمی‌رسیدم. تخریب‌های من بسیار زیاد و وحشتناک بود در حدی که قادر به بازگویی آن‌ها نیستم . اما همه تخریب‌های من یک‌طرف و زمانی که با شیشه آشنا شدم یک‌طرف. یعنی تخریب‌های شیشه به‌قدری زیاد بود که من حس می‌گردم جایگاه انسانی خودم را ازدست‌داده‌ام و این در حالی بود که مصرف الکل و حشیش هم داشتم و کلاً همه جهان برایم تیره بود و امیدی به نجات نداشتم.


وقتی‌که به کنگره آمدم، دریافتم تنها و تنها راه نجات و درمان من همین‌جاست و به‌واسطه همین تشخیص درستم، با تمام وجود به کنگره چنگ انداختم و تمام توصیه‌های راهنمایم را موبه‌مو انجام دادم و انجام می‌دهم و حتی فکر اینکه در کوچک‌ترین موردی بخواهم موضوعی را رها کنم و دستور راهنمایم را انجام ندهم نمی‌کنم چون می‌دانم تنها راه درمان همین آموزش‌ها هست.


صحبت های راهنمای همسفر:

تبریک می گویم بابت رهایی مهدی عزیز. وقتی که حال مسافر خودم و آقا مهدی را با گذشته مقایسه می کنم می بینم که اصلا قابل مقایسه نیست. و حال خوبی که آقا مهدی و همسفرش دارند فقط و فقط به خاطر کمک های  کنگره60 و خواست و تلاش خودشان هست و من خیلی خوشحال هستم که رهایی و تعادل این عزیزان را می بینم و جشن می گیریم و به همه اعضای کنکره 60 خصوصا آقای عیوضی و مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک عرض می کنم.

صحبت های همسفر مسافر:

یکی از هدف‌های کنگره این است که مسافر و هم‌سفر به زبان مشترک برسند درواقع برای آن‌ها زبانی مشترک ایجاد کند. و اگر هم‌سفر از آموزش‌های کنگره استفاده نکند درروند درمان مسافرش اگر نگوییم مشکل ایجادمی شود حداقل این است که کمکی نمی‌تواند بکند. هم‌سفر و مسافر باید به‌صورت هم‌زمان و موازی آموزش ببینند. آموزش‌های کنگره آن‌قدر مفید است که حیف است هم‌سفر در معرض این آموزش‌ها نباشد.خیلی خوشحالم از همه تشکر می‌کنم که در کنگره 60 ما را پذیرفتند و مسافر مرا به رهایی رساندند.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، دستورجلسات هفتگی، تصاویر، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic