جشن گلریزان
سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 21:06 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

جشن گلریزان در نمایندگی استاد معین در روز سه شنبه مورخ 97/8/29 با استادی ایجنت محترم نمایندگی آقای علیرضا عیوضی و نگهبانی آقای ناصر کریمی و دبیری آقای احمد شریفیان برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می‌کنم. دستور جلسه هفته گل‌ریزان هست که در دو جلسه قبلی به‌اندازه کافی درباره آن صحبت شد و دوستان هم مشارکت کردند. خیلی خوشحالم که این اتفاق درونی در بین بچه‌ها رخ‌داده است که همان حال خوب است و اینکه حرف ما با عملاً یکی شده است چه در مسائل مالی و چه در مسائل سفر؛ که این موضوع هم در کیفیت درمان، و بالا بردن کیفیت کاری نمایندگی استاد معین و درنهایت کنگره 60 بسیار مؤثر خواهد بود. 


چون اتفاقات زیبا و نتایج درخشانی که در حوزه درمان اعتیاد و ریکاوری رخ می‌دهد بیهوده نیست و یک نیروی مافوق و برتر ما را هدایت و حمایت می‌کند چون بسیاری از افراد دوش‌به‌دوش هم در کنگره 60 خدمت و تلاش می‌کنند و هرکسی به سهم خودش این کار را انجام می‌دهد. در این هفته چیزهای خیلی زیبایی را از شما دریافت کردم که برایم بسیار هیجان‌انگیز بودم و دیدم کسانی که شرایط بسیار سختی دارند اما به‌واسطه ایمانی که به کنگره، کمک راهنما و مسیری که در مقابلشان قرارگرفته این خدمت مالی را برای کنگره انجام می‌دهند. برای من این موضوع بسیار بااهمیت است که کسانی باوجود سختی‌های اقتصادی و مضایقی ازاین‌دست، بازهم مشارکت و کمک می‌کنند. همه این‌ها از این موضوع خبر می‌دهد که آن اتفاق زیبا برای ما افتاده است. 


ما در نمایندگی استاد معین لژیون مالی بسیار قوی‌ای داریم و این برخاسته گرفته از آقای مهندس و آقای دهقان است و همین‌طور کمک‌های بی‌دریغ سایر اعضاء؛ و من مطمئن هستم که امسال هم همه ما دست‌به‌دست هم خواهیم داد دوباره اتفاق زیبایی را رقم خواهیم زد. امسال حدود پانزده نفر عضو جدید لژیون مالی داریم که به همه این بزرگواران خیرمقدم عرض می‌کنم و اگر فرصتی شد ایشان را معرفی خواهم کرد. همیشه به خودم نگاه می‌کنم و برایم جای شکر دارد و ایمان‌دارم که اگر این اتفاقات زیبا و متعالی که در کنگره برای ما می‌افتد و اگر این بخشیدن و گذشتن و ازخودگذشتگی را نمی‌آموختیم و درنهایت اگر مسیر کنگره برای ما وجود نداشت چه اتفاقی برای ما می‌افتاد. همه ما می‌دانیم که آقای مهندس کار بسیار بزرگی را انجام داد، خودش اول رها شد و پس از آن مسیری را برای ما باز کرد که ما هم بتوانیم خودمان را درمان کنیم و به رهایی برسیم. تصور کنید که اگر این مسیر نبود چه بر سر ما می‌آمد؟ آیا بخشش و گذشت را آموخته بودیم و
آیا در کنار خانواده بودیم؟ آیا هم‌چین فضای مناسبی را برای درمان و جلساتمان در اختیار داشتیم؟ بسیاری از NGO ها حتی یک سالن مسقف هم برای جلساتشان ندارند مجبورند در پارکها جلسه برگزار کنند. ما هم طعم این مسائل را چشیده‌ایم و اکنون‌که این امکانات را در اختیارداریم جای شکرگزاری و قدردانی دارد که می‌توانیم معنای محبت واقعی و احترام را درک کنیم. بیرون ازاینجا مصرف‌کننده مجرم است اما اینجاست که هرکسی به هر تخریبی که وارد شود، هرویینی و یا کارتن‌خواب و هر وضعیتی که داشته باشد برای ما فرقی نمی‌کند و با مهربانی پذیرفته می‌شود و آغوش ما به رویش باز است و بابت همه این‌ها ما شکرگزار و قدردان هستیم چون طعم سختی‌ها و نداری‌ها را چشیده‌ایم. خدا را شکر کنگره 60 ازنظر مالی توانمند است چون اگر پول نداشته باشیم مجبوریم دستمان را جلوی دیگران دراز کنیم، اما کنگره 60 کاملاً مستقل است و ازنظر مالی به خودش متکی هست و به هیچ سازمانی وابستگی مالی ندارد؛ و این‌همه نیرو و انرژی از خود شما ریشه گرفته و از گروه‌درمانی باکیفیتی که اینجا انجام می‌شود، از مشارکت‌های پرقدرت شما. این‌ها اتفاقات بزرگ و زیبایی است که رخ می‌دهد تا این چرخه کامل و پایدار بماند حتی زمانی که ما نیستیم بازهم این مجموعه خدماتش را به دیگرانی که چون ما نیازمند هستند هدیه کند. خدمات کنگره رایگان هست و بسیار جالب است که هیچ خدمتی وجود ندار که پولی باشد. باوجوداین واقعیت که درمان هر شخصی حدود هفده میلیون تومان هزینه در بردارد، بااین‌حال کنگره اعلام می‌کند که حساب ما با شما صفر است. این‌ها را باید در نظر داشته باشیم و بدانیم که همه این کارها در مثلث عقل، عشق و ایمان قرار دارد و کسی که خدمت می‌کند، مشارکت می‌کند و یا عضو لژیون مالی می‌شود از این مثلث عشق، عقل و ایمان استفاده می‌کند. دنیا دنیای به‌روزی است و کنگره هم از این قافله جدا نمانده است و همه مطالب علمی و تحقیقاتی کنگره در حال به‌روز شدن غربال شدن هست. امروز روزی است که ما باید نشان دهیم حرف و عملمان یکی است و نشان دهیم که خانه و خانواده‌داریم و این نمایندگی به‌منزله خانه ماست. اینکه ما توانستیم از ساختمان قبلی استاد معین که بسیار کوچک و محقر بود به این ساختمان بزرگ و با امکانات فعلی نقل‌مکان کنیم نشان می‌دهد که همه ما موضوع را درک کرده‌ایم و گذشت و بخشش را آموخته‌ایم و این را می‌دانیم که همین‌طور که دیگران برای ما کاشتند و ما استفاده کردیم ما هم می‌کاریم تا دیگران برداشت کنیم و این کاشت بسیار ارزشمندی است، قلبی و دلی است، عشق است و مطمئن هستیم که درخت تنومندی خواهد شد که سوای خودمان برای نسل‌های پس از ما نیز پربار و پر میوه خواهد بود. امیدوارم و مطمئن هستیم که جشن امسال هم بسیار باشکوه و پرقدرت برگزار خواهد شد. خیلی متشکرم که به صحبت‌های من توجه کردید.


ضمنا جا دارد از مسافر و حامی بزرگ شعبه استاد معین کمک راهنمای محترم آقای بهرام زاده به خاطر کمک های بی دریغشان قدر دانی ویژه نماییم که با پرداخت مبلغ یکصد و چهار میلیون تومان  برای جشن گلریزان و مبلغ پنج میلیون تومان جهت تمدید لژیون مالی کمک بزرگی به نمایندگی استادمعین و کنگره 60 نمودند. در ادامه از تمام اعضای لژیون مالی قدیم و جدید سپاسگزاری می نماییم. 
تهیه و تنظیم: مسافر متین

عکاس: مسافر سعید و فرهاد

بازبینی: مسافر شهاب

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی افشاری جمعه 2 آذر 1397 21:12
همه بچه ها عالی بودن خدا به همشون خیر و برکت بده اللخصوص محمد بهرامزاده عزیزم که واقعاً کار بزرگی رو انجام داد . من واقعاً خوشحالم و افتخار میکنم که در این نمایندگی خدمتگزارم
مهدی شعفی پنجشنبه 1 آذر 1397 13:26
عرض ادب و احترام .
با سپاس بی پایان از ایجنت بزرگوار شعبه ، اعضای لژیون مالی ، تمام بچه هایی که در این جشن با شکوه سهم داشتند و حامی محترم شعبه جناب آقای محمد بهرام زاده .
دستهایی که کمک می کنند مقدس تر از لبهایی است که دعا می خوانند .
محمد صادق چهارشنبه 30 آبان 1397 09:29
سلام و عرض خسته نباشی به همه خدمتگذاران کنگره 60 به ایجینت محترم و همه اعضای لژون مالی.
اقا بهترین جلسه دوران زندگیم دیروز بود تاریخ سازی برای من زنده باشید و از اقای مهندس تشکر و قدرانی میکنم که این دستور جلسات را گذشتن.تشکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic