وادی سوم و تاثیر آن روی من و مراسم تولد مسافر حمید
پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 17:43 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه سومین  جلسه از دور بیست و سوم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی استاد معین روزهای پنجشنبه مورخ 97/8/01 : به استادی  راهنمای محترم مسافر مجتبی دهقان؛ نگهبانی: مسافر محمد و دبیری: مسافر یاشار با دستور جلسه وادی سوم و تاثیر آن روی من راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:خیلی خوشحالم که پس از مدت‌ها می‌توانم این جایگاه را در شعبه استاد معین تجربه کنم. قبل از صحبت پیرامون دستور جلسه می‌خواهم از همه اعضاء شعبه استاد معین مخصوصاً اعضاء مقتدر لژیون مالی سپاسگزاری کنم به خاطر مشارکت فعال و پرقدرتشان جشن گل‌ریزان. دستور جلسه درباره وادی سوم و تأثیر روی من هست.معمولاً این‌گونه عنوان 

می‌شود که تفکر منحصر به انسان نیست و به‌جز انسان موجودات دیگری هم البته در سطحی پایین‌تر از انسان می‌اندیشند و فکر می‌کنند. اما موضوع اساسی و متمایزکننده در انسان این است که انسان قدرت اختیار دارد و این موهبتی بسیار مهم است . یعنی انسان اختیار دارد که به کدام راه، موضوع و مسیر بیاندیشد و داخل شود. 


یعنی دامنه گزینش‌های انسان پرشمار است و در هرلحظه می‌تواند به مسائل متعددی بیندیشد و انتخاب‌گر باشد که سایر موجودات این موهبت را ندارند. وادی سوم وادی پذیرش مسئولیت است و به ما می‌گوید باید برای رهایی و نجات خودمان از گیر هر مسئله‌ای نمی‌توان دست روی دست گذاشت و منتظر کمک‌های بیرونی شد. در مورد خودم تجربه‌ای که وجود دارد: دور ه ای که مصرف‌کننده مواد بودم وقتی‌که شیره حسابی مصرف می‌کردم و اصطلاحاً توپ و نشئه می‌شدم شروع به عبادت و راز و نیاز می‌کردم و از خدا می‌خواستم که مثلاً فردا صبح که از خواب بیدار می‌شوم مشکل اعتیادم را حل کرده بود، ممکن است این رفتار و توقع در بسیاری از ما مشترک باشد و هرکدام به‌گونه‌ای از قدرت مطلق انتظاراتی داشته باشیم. اما واقعیت چیز دیگری است همین‌طور که برای من هم به‌گونه‌ای دیگر بود و هر صبحی که بیدار می‌شدم هیچ اتفاق مثبتی برایم نمی‌افتاد تا زمانی که خودم حرکت کرم و گره‌ها رفته‌رفته باز شدند و یخ‌ها آب شدند به‌طوری‌که می‌توانم بگویم در این راه برایم معجزه رخ داد و حقیقت این است که تا زمانی که خودمان حرکت نکنیم معجزه برایمان رخ نمی‌دهد. شاید این دیدگاه و طرز تفکر که از دیگران توقع داریم به‌جای ما نگران باشند و بیش از خودمان به فکر ما باشند نوعی خودفریبی و فرار از واقعیت است و حقیقت این است که هیچ‌کس به‌اندازه خود انسان برای خودش فکر نمی‌کند و امیدوارم این وادی تأثیر قاطع خودش را بر ما بگذارد تا بتوانیم مسئولیت زندگی خویش را بپذیریم. قسمت دوم مربوط به سومین سال رهایی حمید عزیز است. حمید هم مانند بسیاری از مصرف‌کننده‌های خواهان رهایی باحال خراب و اوج ناامیدی وارد سفر درمانی شد و به نظرم مهم‌ترین چیزی که حمید بسیار ازدست‌داده بود اعتمادبه‌نفس بود و این عدم اعتمادبه‌نفس و نا متکی بودن به خویشتن که جزو عوارض اصلی مواد  مخدر هست تخریب‌های بسیاری را به حمید و خانواده‌اش وارد کرده بود.به همه این‌ها و علی‌رغم مشکلات مالی که در مسیر حمید وجود داشت سفر خوبی را انجام داد و به پیروزی و رهایی رسید. از طرفی حمید جزو خدمتگزارانی است که کمتر به چشم می‌آید و شاید خیلی‌ها این موضوع را نمی‌دانند که بسیاری از مشکلات و نیازهای فنی کنگره را حمید برطرف می‌کند و در مراحل تعمیرات و ساخت مکان فعلی استاد معین بیشتر زحمات آهنگری و کارهای ازاین‌دست به عهده حمید بود. این روز را به حمید عزیز و خانواده‌اش تبریک عرض می‌کنم.

اعلام سفر مسافر حمید: با 8 سال تخریب وارد کنگره شدم آخرین انتی ایکس‌های مصرفی تریاک، متادون و شیشه بود مدت 10ماه سفر کردم با داروی شفابخش اوتی به راهنمایی راهنمای خوبم آقای مجتبی دهقان سفر کردم مدت رهایی سه سال.


صحبت‌های مسافر. به خاطر اینکه شیشه مصرف می‌کردم و شرایط کاری‌ام طوری بود که باید زیاد سفر می‌کردم این مسائل باعث بغرنج‌های زیادی در زندگی من شده بود و شرایط بسیار بدی پیش‌آمده بود اما سرانجام با کمک راهنمای خودم و کنگره 60 توانستن به رهایی برسم وزندگی‌ام را باز ساری کنم. به خاطر این پیروزی از همه تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم جایگاه رهایی را همه سفر اولی‌ها تجربه کنند.

صحبت‌های کمک راهنمای هم‌سفر:  هم‌سفر حمید برخلاف خیلی‌ها ظاهراً باحال خوشی وارد کنگره شد و به دیگران انرژی می‌داد و همیشه لژیون را پرانرژی و شاداب می‌کرد. ایشان جزو خدمتگزاران وبلاگ هم‌سفران استاد معین هستند و ازنظر من یک هنرمند فرهیخته هست. هم‌سفر حمید یک کاریکاتوریست تواناست و سوای این حوزه در قسمت نگهبان هم‌سفران و راهنمای تازه‌واردیم هم خدمت می‌کنند و من برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.


صحبت‌های هم‌سفر مسافر: به‌روزهای گذشته که برمی‌گردم می‌بینم که اطراف خودم دیوارهایی از تنهایی به دور خودم کشیده بودم. وقتی‌که وارد خانواده هم‌سفرم شدم از اینکه می‌دیدم حمید همه‌جا دربار همه رفتارها کوتاه می‌آید و منفعلانه برخورد می‌کند از این بی‌تفاوتی رنج می‌بردم. بسیار تلاش کردم که حمید را تغییر دهم اما به دربسته می‌کوبیدم، زمانی که به خودم آمدم وقتی بود که در اثر این تلاش و مرارت خودم را نیز فراموش کرده بودم و خشت خشت بنای زندگی ما ازهم‌پاشیده  و به تلخی گراییده بود. اکنون‌که علت این تلخی و شکست را بررسی می‌کنم فکر می‌کنم شاید این تلخی‌ها شاید برای چشیدن طعم شیرین زندگی امروزم بوده وان جدایی پیش ساز و دلیل وجود من در این جمع صمیمی و سرشار از عشق کنگره60 بوده است. با کمک خداوند و تکیه به نیروی درون توانستم زندگی ازدست‌رفته خودم را پس بگیرم و آن کانون را دوباره احیا کنم. بسیار خرسند از اینم که اکنون دوستان و یاران بسیار صمیمی و خردمندی دارم که مرا به درون و تکیه بر این قدرت می‌خوانند. ازینکه در کنار مسافر و فرزندم زندگی خوبی را دوباره شروع کرده ایم از صمیم قلب از همه تشکر می کنم امیدوارم که هر کسی در هرجایگاهی که در کنگره که هستند قدر این جایگاه را بدانند.

تهیه تنظیم: مسافر متین

عکاس: مسافران سعید و فرهاد


بازبینی : مسافر شهاب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی افشاری جمعه 2 آذر 1397 21:09
خدا قوت به همه عزیزان ، جلسه خیلی خوبی بود مخصوصاً که تولد حمید عزیز که من خیلی دوستش دارم بود
یاشار جمعه 2 آذر 1397 13:11
خدا قوت ویژه به نویسندگان وبلاگ استاد معین برای سرعت عمل و دقت در پیاده کردن مطالب.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic