کارگاههای آموزشی روزهای چهارشنبه؛ هفته دیده بان
پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت 14:29 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

ثنا و حمد بی پایان خدا را          که صنعش در وجود آورد ما را

این جلسه، پهارمین جلسه از دوره چهاردهم سری کارگاههای آموزشی ویژه مسافران کنگره 60 روزهای چهارشنبه 28/11/94 با استادی مسافر مجتبی افشاری و نگهبانی مسافر جمشید جوادی و دبیری مسافر حسن کرمانشاهی با دستور جلسه هفته دیده بان راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

استاد در ابتدا فرمودند: دیده بانها در کنگره هم باید دید وسیعی داشته باشند و هم دانش تجزیه و تحلیل آن را. باید در مراحل بالائی باشند تا قضاوتها و تصمیمات صحیح را مد نظر داشته باشند.

همانطور که همه میدانیم ما در کنگره رئیس نداریم، هر چه هست خدمت است و خدمت. در کنگرد ه 14 دیده بان داریم که هر یک در کار تخصصی خود مشغول هستند.

نکته جالب اینکه هیچکدام از دیده بانها انتخاب شدن، مد نظرشان نبوده، در صورتی که خود من فکر میکردم روی دیده بانها در مقاطع قبل از انتخاب شدن به نوعی سرمایه گذاری صورت میگیرد تا بعد از طی مراحل به دیده بانی برسند. بعدها متوجه شدم که اصلا اینطور نیست.

از ویژگی دیده بانها قبل از انتخاب، کار کردن با خود است و اجرائی کردن آموزشهاست.


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای چهارشنبه،


گزارش جلسات اردوبانی ...
پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت 11:21 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته اولین جلسه از دوره اول نگهبانی جلسات اردوبانی به نگهبانی آقای مجتبی دهقانی ، استادی آقای امین دژاکام و دبیری اینجانب احمد شریفیان با دستور جلسه هفته درختکاری رأس ساعت 15 در شعبه آکادمی آغاز به کار نمود.

در ابتدا آقای مجتبی دهقانی در مورد عملکرد و فعالیت های انجام گرفته و موضوعی که قرار شد در جلسه مورد بررسی قرار بگیرد، صحبت کردند و گفتند: هفته گذشته قرا شد با منابع طبیعی هماهنگی کنیم و نمایندگی شهرستان ها با نمایندگان منابع طبیعی هر استان هماهنگ شوند تا هفته درختکاری را برگزار کنیم. امروز آقای متولی معاون مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری به کنگره آمدند و جلسه ای هم با آقای مهندس و آقای سلامی برگزار نمودیم و ایشان از نزدیک با فعالیت های کنگره آشنائی پیدا کردند.

لیست اسامی نمایندگان منابع طبیعی هر استان مشخص و تهیه شده است، هر ایجنت می تواند با نماینده شهر خود هماهنگی های لازم را بعمل آورد.

قرار شده است غیر از درختکاری، از طرف منابع طبیعی کارشناسائی به ما معرفی گردند تا در مورد اقلیم و  پوشش منطقه هماهنگی های لازم بعمل آید.

مسئله بعدی اینکه؛

ما برای برگزاری مراسم درختکاری بایستی بسیار هماهنگ عمل کنیم، چون در روز درختکاری برنامه پذیرائی داریم باید هماهنگ باشیم که هزینه ها متعادل باشد.

در ادامه درباره برآورد هزینه اردوی درختکاری شامل : صبحانه، چای، شیرینی، میان وعده، ناهار نظرسنجی صورت گرفت و قرار بر این شد که مبلغی دریافتی از نفرات شرکت کننده در اردو مبلغ 20.000 تومان باشد.

در ادامه آقای دهقانی گفتند؛

به نظر من عزیزان بایستی سعی کنند مسئولیتی را که در اردوبانی متقبل می شوند، بعنوان کار اصلی در نظر بگیرند و اولویت قرار بدهند.

در ادامه جلسه به استاد واگذار شد؛

استاد امین گفتند؛

این هنر ماست که بدهکار نباشیم و طراز مالی ما منفی نباشد، ولی یک مشکل ناخودآگاه این است که گاهی اوقات برای اینکه خوش آیند دیگران باشیم، می خواهیم الباقی پولهای دریافتی به اشخاص برگردانده شود، سعی نکنید در برنامه ریزی برای این کار از کیفیت کار بزنید و بگوئید ما پس انداز داشتیم.

من هم با مبلغ 20.000 تومان برای ثبت نام و هزینه موافقم. بشرط اینکه صبحانه بدهیم، میان وعده و ناهار خوب هم بدهیم.

بقول آقای مهندس سعی کنید بهترین مواد غذائی را بدهید. هیچوقت نباید کاری کنید که در ذهن انسانها شبهه ایجاد کنید.

کارهای اصولی مثل ارائه فیش و ... هم برنامه ریزی کنید که به نحو احسن انجام شود.

در مورد هماهنگی با منابع طبیعی، اولاً اینکه این زحمات ما به هدر نمی رود، چرا که این زحمات با دانش انجام می شود، دوم اینکه می توانیم فعالیت گسترده تری انجام دهیم.

در ادامه آقای دهقان گفتند؛

موضوع بعدی مشخص شدن مسئولین برگزاری اردوی درختکاری است و قرار بود که هر شعبه مسئولین اردوی درختکاری اش مشخص شود.

نتیجه گیری؛

·         هفته درختکاری از تاریخ 15 لغایت 22 اسفند ماه می باشد و کلیه اردوبانان اختیار دارند که روز درختکاری را در طول این یک هفته خودشان با توجه به شرایط انتخاب کنند و بایستی روز تعیین شده را حتماً با دبیر جلسه (احمد شریفیان) هماهنگ نمایند و به اطلاع ایشان برسانند.

·         شرایط شرکت در اردو حداقل 1 روز رهائی می باشد، یعنی فقط سفردومی ها می توانند در اردوی درختکاری ثبت نام نمایند.

·         همسفران آقا در صورتی می توانند در اردو شرکت کنند که مسافرشان در سفر دوم باشد.

·         همسفران خانم به هیچ عنوان نمی توانند در اردوی درختکاری شرکت کنند.

·         قبل از برگزاری اردوی درختکاری، حتماً بایستی اردوبانان یک جلسه توجیهی برای آشنائی و مطرح کردن موضوعات مهم، برگزار کنند (یک جلسه مفید و مختصر)

·         اردوبانان و ایجنت ها حتماً بایستی از همین امروز هماهنگی های لازم را با مسئولین منابع طبیعی شهر خودشان انجام دهند.

جلسه راس ساعت 16:30 به پایان رسید. 


دل نوشته؛ پیام
پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت 11:14 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

سلام دوستان مهرزاد هستم مسافر

واقعا شروع خوبی است این کلمه مسافر البته بیشتر دوست داشتم بگم  سلام هم حسها، سلام همدردها، سلام از خواب بیدار شدها

مهرزاد هستم مسافر:

منم خیلی وقت نیست که بقول استاد (رعد) "بعد از قدرت و قوت گرفتن از مبدا خویش بر آنم تا راه را بهتر بیابم و فرمان

را بهتر به اجرا در آورم"  البته اگر قادر باشم

الان 9 ماهه که سفر میکنم، اوایل سفر وقتی راهنمای خوبم (آقای بهمن سبحانی فر) میگفت از یه جای سفر نیروی منفی حرکت شما رو جدی میگیره و دست بکار میشه که سرباز خودشو از دست نده خندم میگرفت

من مگه چه کاری برای نیرویهای منفی انجام میدادم که منو از دست نده ،ولی از ماه چهارم این حرف نمود پیدا کرد

وقتی سعی کردم آموزشهای کنگره که حرکت از ضد ارزشها به سمت ارزشها رو کمی تو زندگیم رعایت  کنم مشکلات مثل آوار رو سرم خراب شد هرچقدر در گذشته "باد" کاشته بودم، در این مدت "طوفان " درو کردم، اگر آموزشهای کنگره  و راهنمایی راهنما عزیزم نبود این طوفان منو با خودش میبرد . بارها در اوج مشکلات الهامات منفی سراغم اومد که از وقتی  پا تو مسیر کنگره گذاشتی همه چیز خراب شده

بنظرم  تو اون لحظات سخت اگه  سفارش راهنما که گفته بود پیامهای کتاب و حفظ کنید و بهش عمل کنید نبود، این افکار منفی کار خودشونو انجام میدادن و منم بقول خودمون سوت میشدم.

در تمام مدتی که با مشکلات دست به گریبان بودم و  فرصت خوندن ویا  مراجعه به منابع آموزش کنگره و حضور مستدام در جلسات و نداشتم جملات این پیامها در ذهنم تداعی میشد. خصوصا این قسمت از پیام؛

استاد سردار :

"از هیچ نیروی غیراز نیروی الهی نترسید که آنهم خوفی ندارد،زیرا نیروی الهی در جهت شما که قرار بگیرد ، برای ویرانی نخواهد بود،و تابه آنچه مقدر است نشود نخواهد شد."

من که  با تمام وجود درک کردم که مسیر کنگره بسمت ارزشهاست و یکی از راههای است که به قول مهندس عزیز به بزرگراه صراط مستقیم منتهی میشود البته اگر "همیشه مسافر" باشم. التماس دعا

نویسنده: مهرزاد کلانترفرد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...،

گزارش لژیون مالی نمایندگی استادمعین ...
سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت 11:34 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند، مگر آن قوم خواسته های نامعقول خود را اصلاح نمایند.

روز گذشته دوشنبه مورخ 94/11/26 راس ساعت 15 لژیون مالی در نمایندگی استادمعین تشکیل گردید.


خلاصه گزارش موضوعاتی که در جلسه لژیون مالی مطرح گردید و مورد بررسی قرار گرفت:
1ـ اعضای لژیون مالی نظراتی در مورد اجاره یا رهن محل جدید نمایندگی ارائه دادند که در نهایت نتیجه گرفته شد که بهتر است با توجه به موقعیت و شرایط کنونی نسبت به خرید زمین اقدام گردد.
2- تصمیم گرفته شد که مبالغ بیشتری جهت ذخیره خرید زمین جمع آوری گردید و اعضای لژیون مالی متعهد گردیدند که مبلغ یکصد میلیون تومان به حساب زمین واریز نمایند.
3- در آخر اعضای لژیون مالی به اتفاق از چند ملک بازدید به عمل آوردند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،


بازدید سرزده بنیان کنگره 60 از نمایندگی استادمعین ...
دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت 10:54 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
روز شنبه مورخ 94/11/24 آقای مهندس به صورت سرزده در نمایندگی استاد معین حضور بهم رسانیده و نکاتی را فرمودند :

                                    

کنگره ازنظر مالی وضعیت خوبی دارد و به این صورت اقدام می کند برای خرید ساختمان یا زمین . این زمین ها و ساختمانها برای کسی نیست و تمام اموال کنگره 60 وقف عام است ، مثل مسجد است .
  مسجد متعلق به کیست ؟ مسجد برای همه اعضا است و برای یک فرد خاصی نیست . مسجد برای هیئت‌امنای مسجد هم نیست و اگر کنگره60 که آغازی است و  پایانش در اختیار ما نیست ، بخواهد برچیده شود که هرگز نخواهد شد ،  تمام  ساختمانها ، زمینها یا اموال کنگره 60 بین هیئت‌مدیره ،  شرکا ، سهامداران و دیدبان‌ها و... تقسیم نخواهد شد . تمام تحویل کشور داده می‌شود ، تمام اموال کنگره60  وقف عام است .
 بنابراین ما درصدد آن هستیم که از خود کنگره 60 دارای زمین و ساختمان بشویم . می‌بینیم که ما در رباط‌کریم ،  اصفهان و هیدج از خودمان ساختمان داریم در بعضی شهرها هم یا رهن کردیم و یا اجاره کرده ایم .
چیزی که ما در کنگره 60 از اول یاد گرفتیم این است که رو پای خودمان بایستیم ،  چون معتقد هستیم گاوی که نون گدایی بخورد شخم نمی‌زند . چشم ما به دست این‌ و آن نیست نمیخواهیم از دولت و یا از خارج کشور پول بگیریم .البته  ما شاید در سال 3 یا 4 میلیون از شورای هماهنگی پول دریافت می کنیم ما این کار به این دلیل قبول می‌کنیم که در بازی باشیم ،  اگر قبول نکنیم میگویند که ما را قبول ندارند و یا در  بازی نیستند . به این ترتیب شاید در سال 3 یا 4 میلیون داده شود .نکته مهم برای ما این می باشد که ما روی پای خود بایستیم .
نمایندگی استاد  معین حدود 300 میلیون تومان به‌حساب زمین واریز کرده است ، اما وقتی‌که بخواهیم یک ساختمان بگیریم می‌شود 700یا 750 میلیون تومان ، خوب 400 یا 450 میلیون تومان کم دارد . دفتر مرکزی ندارد ، دفتر مرکزی 400 میلیون تومان از کجا بیارد ؟
 نفت دارد ؟ یا مالیات می‌گیرد ؟  از کجا بیاره؟
 گفتند که چرا کنگره از  پولی که ما سپردیم 30 درصد را از ما کم می کند ؟
 لازم است که ما کم کنیم ، برای این که مثلاً ،  شما 500 میلیون هزینه کرده اید و حالا 200 تومان کم دارید ، دفتر مرکزی آن را جبران می کند  ،از  کجا جبران می کند ؟  از همان 30 درصد که از سایر شعب گرفتیم .
اگر از شما نگیریم از آن‌ها هم نگیریم چنین کاری نمی‌توانیم بکنیم ، در ضمن  این هم به‌عنوان قرض به شما می‌دهیم تا بچه‌ها کار خودشان را انجام دهند. من به  شعبه استاد معین امیدوارم ، وقتی که ماشاالله از این فضای کوچک که 4 متر هست ،  300 میلیون تومان درآمده است ،  پس 700 میلیون هم درمی‌آید .
 یکی رفت پیش خیاط ویک  دکمه به خیاط داد ،  خیاط گفت :  چه کنم ؟
 گفت برای من کت‌شلوار بدوز. گفت :  با این دکمه ؟  گفت فعلاً اینو داشته باش بقیه‌اش هم می یارم !!!
 حالا یک کاری کنید که  در حد دکمه نباشد ، ما می توانیم   دکمه را بدهیم ، آستری را بدهیم ، ولی می‌گویند اصل لباس را بیار.
  ما پول داریم ،  ما در حد اینکه شما بخواهید 750 تومان زمین بخرید که هیچ اگر 1 میلیارد هم بخواهید داریم که بدهیم ، ولی شما حاضرید که پول شمارا به قم بدهیم ؟  یا پول شمارا بدهیم به شادآباد ؟  گرچه همه مثل هم هستیم . 
اگر قرار باشد پول را برای 4 یا 6 ماه پس دهند می شود اما اگر قرار باشد برایهمیشه پولتان را بدهید چه ؟
 ما می‌توانیم به شعبه استاد معین 1 میلیارد هم بدهیم ولی پول برای ما نیست برای بقیه شعب است ، اگر بدهیم بعد جواب بقیه  آن‌ها را چه بدهیم ؟
 پس همین‌جور که تابه‌حال حرکت کردیم و این مبالغ را جمع کردیم بچه‌های بسیار با توانی داریم و موارد بعدی را هم تأمین می‌کنیم که بتوانیم یک فضای بزرگ‌تری را بگیریم . برای گرفتن آن‌من هم در سهم خودم و کنگره این قول را می‌دهم که شما مقدار قابل‌توجهش را فراهم بکنید اگر چیزی کم و کسر داشت باز ما پرداخت می‌کنیم . باز این می‌خواهد ساختمان در ست بشود شما از توان خود غافل هستید من بارها گفتم معتادین که معذرت می‌خواهم که این‌چنین می‌گویم یک گنج بی‌انتها هستند و گنجی هستند استخراج‌نشده ما وقتی‌که روزهای جمعه که در پارک طالقانی جلسه داریم یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما ماشین‌هاست که در همه‌جا پارک کرده‌اند و ماشین‌هایی می‌بینی که قیمتش یک میلیارد است و ماشین می‌بینی 500 میلیون 600 میلیون و کمترین آن‌ها 30 یا 40 میلیون تومان است که برای بچه‌های کنگره 60 است و کنگره 60 جوری است که وقتی به تعادل می‌رسند  ،بچه‌ها جوری  هستند که پول هم خوب درمی‌آورند بچه‌های کنگره 60 هنر خوب پول درآوردن هم بلد هستند،  وضع اقتصادی آن‌ها خوب است چون ازنظر اندیشه و تفکر، تعادل لازم رادارند و فشار و استرس ندارند .
 از صبح تا شب زورشان را نمی‌زنند که خدا را شکر من مواد نزدم خود را برسانم به جلسه ،  مسئله مواد برای کنگره60 مثل آب خوردن است و من هیچ‌وقت نمی‌دانم چند سال مواد مصرف نمی کنم ،  حالا 17 ساله 18 ساله 15 ساله حتی سال آن را نمی‌دانم ،  برای سیگار هم پرسیدم که من 3 سال‌خورده‌ای است که پاکم یا 2 سال و خورده‌ای و گفتند مهندس 3 سال و خورده‌ای ، من حتی سال‌های آن را یادم نیست .
  اگر راه را بلد نباشیم سخت است ،  مثل گاوصندوق بسیار بزرگ و عظیمی است  که وقتی رمزش را بلد باشی باز می‌شود ،  ولی وقتی‌که رمزش را بلد نباشی باید با پتک چکش و دریل و مواد منفجره به جانش بیافتی و آخرش هم خودت داغون می‌شوی و هم محتویات  آن به دردت نخواهد خورد  .
 ترک اعتیاد هم همین‌طور است ،  یکی از بچه‌ها گفت و درست گفت که 7 سال سختی ، رنج ،  بدبختی ، فشار ، استرس را در گروهی دیگر تجربه کرده است .
 بروید و ببینید که در گروهای دیگر چقدر مرگ زودرس وجود دارد  ،  چقدر بیماری‌ها بین آن‌ها وجود دارد .  در کنگره60 همه به درمان می‌رسند و وضع مالی خوب می‌شود . آن‌هایی هم که ندارد به انشاالله  خدا به آن‌ها هم  بدهد .
 کسانی که دارای توان هستند باید همیاری بکنند ، نه برای من و نه برای خودشان بلکه برای بچه‌های خودشان ، برای نوه‌های خودشان و برای اینکه یک محیط امن و آرام بشود ،  در آن  بتوانیم زندگی کنیم و فرزندان و همسرانمان در آن محیط زندگی کنند .
 اگر محیط ناامن باشد می‌دانید چه فاجعه‌ای به وجود می‌آید ؟ می‌دانید شیشه چه بلایی به سر انسان  می‌آورد  ؟ پدر پسر 12 ساله‌اش را با طناب ببندد  و فکر کند که شیطان است ، بعد با اره کمر بچه را می برد . این‌ها در اثر مصرف  مواد است آیا شما فکر کرده‌اید بچه‌های کنگره60 از این کارها نمی‌کردند ؟ اگر مصرف آنها ادامه پیدا می  کرد ، حتماً می کردند.
 به‌هرحال خیلی خوشحال شدم و منتظر شما هستم گام‌های بلندی بردارید . پیامتان به من رسید  ، یعنی دیشب پیامتان رسید و  من امروز اینجا بودم ، من در کنار شما هستم . در اردو بلده حدود  80 ، 90 میلیون تومان  خرج زمین شده  بود ،  من 20 دقیقه صحبت کردم 80 ، 90 میلیون جمع شد .
  ما می‌بینیم در اصفهان 5 تا 6 تا شعبه داریم که خودشان پول زمینشان را فراهم می‌کنند ،  ما نمی‌خواهیم منتظر دولت باشیم . اتحادیه اروپا 5 سال پیش 400 هزار یورو به من می‌داد و التماس می‌کردند که تو در این گروه هستی و می‌خواهیم این پول را به شما بدهیم ،  من گفتم این را نمی‌خواهم ،این  یکی از قوانین ماست  که از کسی پول نگیریم . اگر من از اتحادیه اروپا 400 میلیون پول بگیرم ،  می‌گویند این پول را برای چه گرفتی ؟ حتماً جاسوسی!  و برای بقیه شک و تردید به وجود می‌آید .
  ما باید روی پای خود بایستیم ، ما روی پای خود ایستاده‌ایم و ازنظر مالی هیچ مشکلی نداریم ،  همین دیده‌بانان که گفتیم مثل شیر ژیان محافظ ریال شما هستند که درست  نگهداری ‌شود . بنابراین امیدوارم که موفق باشیم و آن‌هایی که توانشان هست کاری انجام دهند ،  برای این ساختمانی که می‌خواهید بخرید ، من هم در کنار شما هستم و از اینکه در کنارتان بودم خیلی لذت بردم . گرچه همه شمارا در پارک طالقانی می‌بینم . رهایی استاد معین هم بالاست و  بسیار شعبه خوبی است ،  در ورزش هم خیلی خوب است ، بااینکه جای کوچکی دارید ،  هم مرزبان‌ها و راهنماهای خوبی دارید و خوشحالم که در کنارتان بودم و همه شمارا به خدای بزرگ می‌سپارم.
نگارنده : اهورا خدایی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها، تصاویر،


و در قعر تاریکیها "إذن" صادر میشود! (قسمت دوم)
دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت 00:59 | نوشته ‌شده به دست بهروز مروتی | ( نظرات )
اپیزود دوم
صبح زود با کسالت تموم از خواب بیدار شدم و مادر آماده م کرد برم بیرون،رفتم شهرداری برای کار یکی از دوستام، تا ظهر تموم شد و تو راه برگشتن،با خودم هزار بار ساختم و خراب کردم،که برم کنگره چی بگم؟ تا برسم جلوی کنگره هزار بار پشیمون میشدم اما هر بار یه نیرویی از درون در حال تحریکم بود،قشنگ جنگ بین دو تا نیروی خیر و شر رو حس میکردم
جوری شده بود که انگار وسط توپ بازی دو نفر من خرس وسطم،خلاصه رسیدم...
رفتم جلوی خانه ی مشق ،گفتن اینجا نیست،رفتم جلوی کنگره ،انگار آب جوش رو سرم ریختن
با آنهمه زحمت ،با آنهمه امید،همه ش رو سرم خراب شده بود...
من بعلت بیماری ژنتیکی که توی عنفوان جوانی به سراغم آمده بود ناچار از ویلچر برقی استفاده میکردم،به همین دلیل هم وقتی پله های زیر زمین نمایندگی استادمعین رو دیدم و از اونجا که برای عبور و مرور توی همچین مکانهایی با محدودیت شدیدی روبرو هستم،و نمیتونستم رفت و امد کنم ،همه چی برام خراب شد،..
ناامیدانه و ناباورانه اولین تصمیم جدیم برای ترک اعتیاد رو به سوگ نشستم....
ساعت یک و نیم بعدازظهر بیست و دوم اردیبهشت نود و چهار،جلوی کنگره ۶۰ با چشمای بی فروغ و بی افق روشنی درحال نظاره پله های زیرزمین کنگره...
به هر حال امکان نداشت برم،چون فقط یکی دو روز نبود،من میخواستم هر روز بیام و با توجه به پله های کنگره،امکان نداشت.
دست از پا درازتر در حال برگشت به منزل هستم،اما داغون،ناامیدتر از قبل،حالا دیگه باورم شده بود اعتیاد با من و در منه و راه گریزی نیست برای فرار از این لعنتی،،،
من بودم و مسیر خونه،من بودم و کوله بار خستگی،،،من بودم و اشک‎
‎( ادامه دارد...)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...،

گزارش کارگاههای آموزشی گروه خانواده
یکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت 10:51 | نوشته ‌شده به دست همسفر سایه | ( نظرات )

این جلسه ششمین جلسه از شانزدهمین دوره سری کارگاههای آموزشی نمایندگی استاد معین ویژه همسفران کنگره 60روز شنبه مورخ 24/11/94 به استادی خانم آذر , نگهبانی خانم فاطمه و دبیری خانم ساناز با دستور جلسه "هفته دیده بان"راس ساعت 13 شروع به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

روز پنج شنبه در این شعبه جشن دیده بان داشتیم ، همه ی عزیزان نبودند اما جشن بسیار خوبی بود و از مرزبانهای عزیز تشکر میکنم. در کنگره ما در هر فصلی یک جشن یا یک شکرگزاری و قدردانی داریم. این فصل هم برای قدردانی از مرزبانان عزیزمون هست که شاید خیلی نشناسیمشون. در کنگره قدردانی و سپاسگزاری را با همین دستور جلسات باید بیاموزیم.بخش مهمی در کنگره پرورش انسانهای صالح هست. و در پس پرده ی همه ی این آموزشها فرمانده ی قدر و محکمی ایستاده که مانند یک شطرنج باز دقیقا مهره ها را میدانند کی و کجا بگذارند.کنگره مانند یک درخت هست که ریشه ی آن مهندس هست و تنهی اصلی آن دیده بانها هستند و میوه های آن شما عزیزان هستید که به کنگره میایید و به درمان میرسید. وجود تک تک شما برای کنگره برکت است.

حال کار دیده بانها، از نظر لغوی کارشان دیدن است و واقعاهم میبینند و عمق را میبینند تا دریا را آرام نگاه دارند.عمق را آرام نگاه میدارند تا ما در سطح آن هم با آرامش قدم بردایم و به درمان برسیم. این هفته را هم برای قدردانی از این عزیزان گذاشته اند. فردا یک شنبه هم خانم آنی در شعبه شادآباد حضور دارند که هرکدام از شما عزیزان که دوست داشته باشد میتواند فردا بیاید.

من به نوبه ی خودم به همه ی دیده بانها تبریک میگم، به آقای مهندس و در رأس به خانم آنی که دیده بان همسفران هستند و ایشان هستند که ما هم هستیم. همیشه مدافع و به فکر همسفران هستند و دوست دارند که همسفران مشکلی نداشته باشند. و برای همه شان آرزوی موفقیت میکنم و دعا میکنم واقعا برکت خدمتی که میکنند در زندگیشان همواره باشد. تا جایی که در خاطرم هست دیده بانها را اسم میبرم تا همگی بشناسندشان،خانم آنی بزرگ ، خانم آ نی کماندار،آقای امین دژاکام،آقای مجیدسلامی ، آقای احمد حکیمی، آقای علی اشکذری، آقای علی خدامی ، آقای علی مجدیان، آقای سعید سبزه ای، آقای سعید نمکی، آقای مهدی سهیلی،خانم راد، و آقای خان که کناره گیری کردند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی،


من اگر رهجوی واقعی باشم حتما به هدفم میرسم...
شنبه 24 بهمن 1394 ساعت 22:15 | نوشته ‌شده به دست مسافرمجتبی ایرانپور | ( نظرات )
یاد الله درهر جا ، یاد خود از قطره به اقیانوس است.
سلام دوستان من مجتبی هستم یک مسافر.
خیلی خوشحالم و خیلی خیلی خدا را شاکرم که هستم و میتوانم بنویسم.
در هفته گذشته دستور جلسه هفتگی وظایف  رهجو بوده ، معنی لغوی رهجو یعنی جوینده راه ، از قدیم گفته اند: جوینده ، یابنده است .

من اگر رهجوی واقعی باشم حتما به هدفم میرسم .

من نزدیک 3 ماهه سفر میکنم و میبینم یک سری تغییرات خوبی در من بوجود اومده که بعضی ها رو یاد گرفتم و دارم بهش عمل میکنم مثل : نظم  (خصوصا درباره داروی O.T که بموقع برم کلینیک بگیرم و بموقع بخورم) و بعضی ها رو بلد بودم ولی عمل نمیکردم که حالا بصورت اوتومات دارم انجام میدم  مثل : مسواک زدن، صبح زود از خواب بیدار شدن ، گرفتن نون تازه و....و بعضی هارو یاد گرفتم یا بلد بودم ولی نمیتونم بهش عمل کنم مثل : دوری از بعضی ضد ارزشها مانند : غیبت ، تهمت و ..... و این باعث میشه بعضی وقتها حالم بد بشه واز دست خودم ناراحت بشم . اما اینموقع ها یاد وادی 5  میافتم که صبر رو یاد من میده و به خودم میگم تو 28 سال تخریب داشتی حالا انتظار داری 3 ماهه خوب بشی و به جواب برسی ؟
توی پرانتز بگم من تاحالا تا وادی 6 خوندم ، همگی شون خوبن اما این وادی 5 عجیب وادی کاربردی عالی هستش که نکات و موارد خیلی مهمی رو آموزش میده.
و اینم بگم که نباید صبر رو با تنبلی اشتباه بگیرم و بایستی باتفکر و هدف تلاشم رو بکنم و عجله هم نکنم.
خلاصه در نهایت امیدوارم  با توکل بر خدا بتونم تمام سعی و تلاشم را بکنم که تا آخر سفر رهجوی خوبی باشم وبه درمان و موفقیت برسم. انشااله   
با آرزوی بهترینها برای شما
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و تجربیات ...،


و در قعر تاریکیها "إذن" صادر میشود! (قسمت اول)
شنبه 24 بهمن 1394 ساعت 16:41 | نوشته ‌شده به دست بهروز مروتی | ( نظرات )
اپیزود نخست
دو سال بود که بفکر بودم،دیگه از اعتیادم لذتی نمیبرم،از دنیای چرکینی که برای خودم ساخته بودم متنفر بودم،بعد از اون همه ماجراهایی که اعتیاد سرم آورد،از ورشکستگی مالی تا از دست دادن عزیزترین دوستام،حالا چند سال بود که خونه نشین شده بودم و منزوی،دیگه از اعتیادم متنفر بودم و ...!
چندین بار با استفاده از متادون تونستم ترک کوتاه مدت کنم ،اما چه ترکی!!! وقتی برگشت میخوردم هم مصرفم میرفت بالا،هم زمان میبرد تا به شرایط قبل از ترک برسم و در این مدت درونم پر از آشوب و کشمکش و جنگ بود،جنگی تمام عیار بین ترک کردن و ادامه دادن،در پایان هم کل قوا رای به ادامه ی اعتیاد میداد.

سال ۹۰ بود که دو نفر از دوستان از کنگره ۶۰ برای اولین بارنام بردند و قرار شد که چند جلسه برای آشنایی با کنگره به اتفاق این عزیزان بریم شعبه ی شادآباد که هرگز میسر نشد تا ...

بیست ویکم اردیبهشت نود و چهار
فروردین تصمیم به ترک گرفتم و با مصرف قرص پنج میلی متادون روزهامو شب میکنم ولی اصلا حالم خوب نیست،بشدت عصبی،بشدت مضطرب،بشدت ناامید،بشدت خرابم ،قبل از مصرف آلپروزلام برای خواب مصنوعی در حال وبگردی توی اینترنتم، بی هیچ تفکر و اراده ای توی گوگل تایپ میکنم: "کنگره۶۰" عرق سردی روی پیشونیمه ،هیجان و استرس غیر قابل وصفی دارم، با آپلود شدن گوگل و دیدن نشانی " نمایندگی استادمعین" هیجانم چند برابر میشه
،حالا صدای ضربان قلبمو میشنوم اما هیچ توجیهی برای حالم ندارم،فقط به این فکر میکنم که چرا دوستام هیچ وقت بهم نگفتن که یک چهارراه پائینتر نمایندگی هست،نیازی به رفتن شاد آباد نیست،همینجا بریم؟ذهنم پر میشه از فکرای منفی،فردا صبح زود باید برم شهرداری منطقه ده برای کار دوستم بعدشم برم نمایندگی استادمعین ...
(ادامه دارد...)
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...،

جشن دیده بان ...
شنبه 24 بهمن 1394 ساعت 12:17 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه، جشن هفته دیده بان با استادی دیده بان محترم سرکار خانم آنی کماندار و نگهبانی ایجنت محترم آقای مجتبی دهقانی و دبیری کمک راهنما احمد شریفیان در روز پنجشنبه مورخ 22/11/94 راس ساعت 17 برگزار گردید.

ما در کنگره 14 دیده بان داریم که هرکدام از اینها مسئول یک وظیفه ای هستند، مثلاً آقای سلامی مسئول امور مالی هستند، من دیده بان ورزش خانمها هستم.

در مورد ورزش باید بگویم که غریب 1 سال است که من مشغول این بخش شدم و الآن زمان زیادی می گذرد و قسمت ورزش خانمها باری به هر جهت بود و من سعی خواهم کرد که سازماندهی بهتری داشته باشم و رشته ورزشی بانوان بتواند به کمک خانمها و همسفران پیشرفت داشته باشد.

اصلاً دیده بان یعنی چه و کار دیده بان چه هست؟ کلمه دیده بان به معنی دیده بانی است که باید بررسی کند و نقاط ضعف را ببیند و برطرف کند، در زمان قدیم و جنگ دیده بان به کسی می گفتند که جلوتر از توپخانه قرار می گرفت و گزارش مواضع دشمن را می داد. من هم سعی می کنم مسئولیت خودم را درست انجام بدهم.

انسان وقتی می خواهد در صراط مستقیم حرکت کند، بعضی وقت ها می گویند سخت است و همینطور هم هست. اکثر آدمها اینطور هستند که می گویند ما مدافع حق هستیم و می خواهیم عدالت اجراء شود و حق را باید گرفت، ولی وقتی زمان عمل فرا می رسد، اگر به نفع ما باشد قبول می کنیم ولی اگر اجرای عدالت به نفع ما نباشد، با آن مخالفت می کنیم و نمی گذاریم عدالت اجراء شود و اینجا است که انسان باید تصمیم گیری کند و سعی کند منافع شخصی خودش را درنظر نگیرد و توجه داشته باشد که منافع جمع چه هست و منافع جمع را به منافع خودش ترجیح دهد.

مطلب دیگر که به نظرم می رسد این است که می گویند غم بزرگ انسان را به بالاترین درجه انسانی و پایین ترین درجه انسانی سوق می دهد، غم و اندوه همیشه باعث بدبختی انسان نمی شود، اشکالی ندارد و این غم و اندوه همیشه نشانه بدی نیستند، این غمها گاهی باعث پیشرفت ما می شوند و مانند پله عمل می کنند، مهم این است که ما تصمیم درستی بگیریم.

بطور مثال، برای درمان اعتیاد ما باید 1 سال سفر کنیم، مهم این است که در این یکسال به حرف راهنما خوب گوش بدهیم و هرچه می گویند عمل کنیم و به رهائی برسیم، گاهی هم یک نفر می تواند این کارها را انجام ندهد و نتیجه هم نمی گیرد.

مثلاً یک نفر به زندان می افتد، می تواند در این مدت زندانی شروع به مطالعه و ورزش کند و بعد از خروج از زندان تبدیل به یک انسان مهم و خوب شود مثل نلسون ماندلا و یا یک قهرمان ورزشی، همچنین می تواند در زندان شروع به مخالفت و خلاف کند و مدت زندانی خودش را بیشتر کند.

امیدوارم تمامی ما بتوانیم در شرایط حساس زندگی تصمیمات درست را بگیریم.

در ادامه مراسم تقدیر از دیده بان محترم توسط مسافران و همسفران نمایندگی استادمعین برگزار شد.

 

تهیه گزارش: مسافر احمدشریفیان

عکاس: مسافر مسعود باغجری

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات