فرزندی به نام حال خوش ...
دوشنبه 30 شهریور 1394 ساعت 14:40 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خدا
این جلسه، جلسه سیزدهم از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ روزهای یک شنبه مورخ ۹۴/۶/۲۹ با استادی مسافر سروش برقع وش و نگهبانی مسافر عباس انصاری و دبیری مسافر علی ریحانی با دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:
تبریک میگم به کسانی که ساعت پنج در جلسه حضور دارند. چون کسانی که خدمت گذاران خوبی برای کنگره هستند و یا رهایی با کیفیتی دارند این افراد از اول جلسه حضور داشته اند.
دستور جلسه امروز صورت مسئله اعتیاد است. اعتیاد چیست؟ شاید مهمترین سوالی باشد که دنیای اعتیاد ،محققان و تمام کسانی که تو این عرصه داشتند تلاش میکردند برای اینکه یک نفر درگیر مواد مخدر کمک کنند این بود که اصلا نمیدانستند که دقیقا تعریف اعتیاد چیست. 
برای اولین بار در جهان سال ۱۳۷۷ آقای مهندس دوتا تعریف برای اعتیاد کردند، یک تعریف معنوی که اعتیاد از ،ازدواج انسان و مواد مخدر بچه ای بنام اعتیاد زاده می شود و تعریف فنی ، آقای مهندس مهندس فرمودند: اعتیاد جایگزینی مواد مخدر بیرونی به جای مواد مخدر درونی و مواد شبه افیونی طبیعی بدن است.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


گزارش تصویری جشن پنجمین سال آزادی ...
دوشنبه 30 شهریور 1394 ساعت 09:38 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
روز پنجشنبه مورخ 94/6/26 جشن پنجمین سال آزادی راهنمای گرامی آقای بهمن سبحانی در نمایندگی استادمعین برگزار گردید.

از طرف تیم وبلاگ نویسی این روز را به آقای سبحانی و راهنمای گرامیشان تبریک عرض می نمائیم.

Design By: Ahmad sharifian


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، تصاویر،


آغاز سال تحصیلی
یکشنبه 29 شهریور 1394 ساعت 12:48 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )آغاز سال تحصیلی جدید در کنگره شصت بر تمامی مسافران و همسفران گرامی ، پر شگون باد .

 

با آرزوی قبولی یکایکمان در دانشگاه زندگی

صورت مسئله اعتیاد
یکشنبه 29 شهریور 1394 ساعت 12:27 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه دومین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 روزهای شنبه مورخه 94/06/28 با استادی خانم آسیه ،نگهبانی خانم مهناز و دبیری همسفر ریحانی با دستور جلسه  ( صورت مسئله اعتیاد  ) راس ساعت 13:10 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد :

زمانی که مسئله اعتیاد پیش می آید و یا هر مسئله ای که باید برایش راه حل عنوان شود مثل هر معمایی کلیدی دارد . اعتیاد هم به شکر خدا راهکار و روش درمانی برایش پیدا شد و در کنگره شصت به اثبات رسیده است که اعتیاد یک بیماری است که بر اثر استفاده مکرر از مواد مخدر سیستمهای حیاتی جسم از تعادل طبیعی خودش خارج می شود . مواد محرک و قرصهای روان گردان و الکل و استرس و پریشانی هم می تواند روی سیستم ایکس تخریب ایجاد کند . وقتی این مواد وارد بدن می شوند از سد خونی مغز عبور می کنند و در عملکرد سیستم ایکس تخریب ایجاد می کنند . در زمان سلامت جسم ، خود جسم مواد مورد نیازش را می سازد اما در زمان سوء مصرف ، مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد طبیعی بدن می شود و به مرور زمان سیستم ایکس مواد کمتری ترشح می کند و مثل یک کارخانه در آن تخریب ایجاد می شود . تا مدتها پیش راهکار مناسبی برای درمان اعتیاد وجود نداشت تا مهندس در یک کنگره سراسری پزشکی راهکار قطع تدریجی مواد مخدر را ارائه دادند . نود درصد از جسم و روان فرد معتاد به تعادل می رسد و ده درصد باقیمانده که خود فرد باید دیدگاه و نگرش خودش را تغییر بدهد . اینجاست که مثلث درمان اعتیاد جسم ، روان و جهان بینی با هم به تعادل می رسند و فردی که اعتیاد دارد به سلامتی دست پیدا می کند . کسانیکه تصمیم می گیرند قطع مواد را یکباره انجام بدهند جسم یک عکس العمل آشکار و یک عکس العمل پنهان از خود نشان می دهد . عکس العمل آشکار مثل اسهال و استخوان درد و ... و عکس العمل پنهان افسردگی و بی خوابی و کند ذهنی و ... است و با این روش تنها پنج درصد از جسم و روان به تعادل می رسد و باقی آن به جهانبینی او بستگی دارد . بیماری اعتیاد یک شبه پدید نیامده و به مرور زمان سیستمها تخریب شده است و باید پارامتر زمان را در درمان در نظر بگیریم که حدود ده تا یازده ماه طول می کشد و با آموزش در کنگره جهانبینی فرد که تنها خدا می داند چقدر طول می کشد به تعادل کامل می رسد .  
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،

توقع داشتم که همه نسبت به من عشق و محبت داشته باشند
شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 13:22 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

« هرگز نمیرد آنکه دلش زنده به عشق است »

می خواهم از عشق و محبتی برایتان بگویم که به واسطه افکار نادرست ، نادانی و افکاری افیونی ازخداوند و مخلوقین آن ( پدر ، مادر، خواهر ، برادر و همسر و ... ) به صورت یک طرفه انتظار داشتم ؛ توقع داشتم که همه نسبت به من عشق و محبت داشته باشند در حالی که عشق و محبت در وجود من رو به زوال بود و ذره ای از آن در وجود من نمایان نبود .  در حالی که  این عشق و محبت درون من  وجود داشت اما جای خود را به واسطه تیرهای کوبنده مواد مخدر به : ترس ، خشم ، نفرت ؛ بیزاری ؛ بی معرفتی ؛ کینه و جهل داده بود ودر ادامه افکار منفی و ضد ارزش هایی که مرا با خود به قهقرا می برد.

اما با ورود به کنگره و این مکان مقدس و امن و پناه بردن به عاشقان اصلی در این راه و درس های بزرگ انسانیت ( عدالت ، معرفت و عمل سالم ) و با گذشت زمان ، صبر و تلاش و ایمان آوردن به این راه و رسیدن به خودباوری و پذیرفتن مسئولیت  در کنار صداقت و همدلی می توان به عشق کمرنگ شده و گاه از دست رفته بازگشت .


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...،

این اولین جلسه ای است که من نتوانستم مشارکت کنم....
شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 13:14 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خدا

این جلسه یازدهمین جلسه از دوره دوازدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه مسافران کنگره6.  روزهای چهارشنبه مورخ 25/6/94 با استادی مسافر احمد شریفیان و نگهبانی مسافر شهریار روحی و دبیری مسافر محسن آقا زمانی با دستور جلسه وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

استاد در ابتدا فرازی از کتاب عشق,چکامه ای بر کتاب عشق را قرائت فرمودند, این قسمت را خواندم تا حدودی از حال و هوای عاشقان با خبر شویم, من شخصا خودم را در مقابل این عزیزان خیلی کوچک احساس میکنم.

چرا که ما معمولا وقتی یک سرمایه گزاری میکنیم و پس از مدتی جواب نگیریم, از آن کار منصرف میشویم ولی, آقای مهندس و عده ای از اطرافیان بدون هیچ چشمداشتی این حرکت عظیم را شروع کردند و البته با سختی فراوان.

چرا که در ابتدا عده ای جناب مهندس را به توزیع مواد مخدر متهم کردند و یا در رابطه با خریداری زمین شعبه رباط کریم شائبه ایجاد کردند و ... , شما اگر با این معضلات رخورد میکردید اصلا به راهتان ادامه میدادید؟؟

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای چهارشنبه،

دلنوشته ....
جمعه 27 شهریور 1394 ساعت 18:28 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )


سلام کبری دوست خوبم

امیدوارم که حالت خوب باشد و کسالتی در بین نباشد . وقتی کودکی بیش نبودی در شهرستان و یکی از روستاهای کوچک و زیبا با آب و هوای بسیار خوب در زیر سایه پدر و مادرت زندگی می کردی، به مدرسه می رفتی و چیزهایی یاد می گرفتی . الان می دانی آن دوران بهترین دوران زندگی تو بود . وقتی برای نخستین بار صاحب شغلی شدی و مسئولیتی قبول کردی و به خاطر کار و تلاشت و پشت کارت حقوقی دریافت کردی و وقتی با همسرت آشنا شدی و به او عشق ورزیدی بهترین دوران زندگی تو بود. موقعی که به تهران آمدی و صاحب فرزندانی شدی و مادر جوانی بودی و بچه هایت جلوی چشمانت بزرگ می شدند آن دوران بهترین دوران زندگی تو بود.


کاش می شد بچگی را زنده کرد                      کودکی شد کودکانه گریه کرد


با خواندن این دلنوشته هایت دیدم که خیلی دلت شکسته و وقتی وارد دهه ی جدیدی از زندگیت شدی کمی نگران کننده بود و ترسیدی که بهترین سالهای زندگیت را پشت سر گذاشته باشی . باز هم نگران نباش آدمهایی هستند که هر وقت از آنها می پرسی چطوری می گویند خوبم و وقتی از کنارشان رد می شوی بوی عطرشان در هوا می ماند و آن هم جایی جز کنگره و دوستان خوب با عطرهای بسیار خوش بو نیست.با در کنار آنها بودن دردهایت التیام می گیرد . راستی کبری دوست خوبم اگر خداوند اجازه می داد بدون هیچ مشکلی زندگی کنی فلج می شدی و به اندازه کافی قوی نبودی و هرگز نمی توانستی پرواز کنی و حال در این مکان مقدس که این جرات را پیدا کرده ای چند پیام زیبا از جرات را تقدیم دوستانت کن :


وقتی روز جدیدی پیدا می شود جرات کن و قدر شناسانه تبسمی کن .

وقتی به تاریکی رسیدی جرات کن و اولین کسی باش که شمعی روشن می کند .

وقتی به دشواری برخوردی جرات کن و به کارت ادامه بده .

وقتی به نظرت می رسد زندگی به زمینت می زند جرات کن و با مشکل بستیز .

وقتی احساس خستگی و نا امیدی می کنی جرات کن و به راهت ادامه بده .

وقتی زمانه سخت می شود جرات کن و از آن سخت تر شو .

وقتی کسی را در رنج دیدی جرات کن و او را التیام بده .

وقتی کسی را دیدی که گم شده است جرات کن و راه را به او نشان بده .

وقتی دوستی به زمین افتاد جرات کن و اولین کسی باش که دستش را به سویش دراز می کند .

وقتی روز به انتها می رسد جرات کن و به این احساس برس که بیشترین تلاشت را کرده ای .

جرات کن تا خاص و بهترین باشی ...


رحمت خدا ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است.


دلنوشته همسفر کبری رهجوی خانم کریمیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته همسفران ...،

برچسب‌ها: شعبه استاد معین،

رهایی های نمایندگی استاد معین؛
پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 16:10 | نوشته ‌شده به دست سیروس c60 | ( نظرات )
روز  چهارشنبه مورخ 94/06/25 شاهد رهایی 3 نفر دیگر از مسافران نمایندگی استاد معین بودیم؛رضای عزیز مصرف قرص و گراس و حشیش داشته و با روش درمانی کنگره 60 (DST)   طی سفری 13 ماهه به راهنمایی، راهنمای گرامی آقای یوسف خان محمدی به درمان قطعی اعتیاد رسیده و گل رهایی خود را از دستان پرتوان جناب مهندس دریافت نموده اند. این رهایی را از طرف تیم وبلاگ نویسان و تمامی خدمتگزاران نمایندگی استاد معین به اکبر عزیز و خانواده محترمشان، راهنمای گرامی ایشان آقای یوسف خان محمدی، راهنمای همسفر ایشان سرکار خانم مریم و تمامی اعضای کنگره 60 خصوصا نمایندگی استاد معین تبریک و شادباش می گوییم.تا باد چنین بادا.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: رهایی ها ...،


مقاله؛ در مسیر مشاوره (از نگاه فریدون جنابی)
چهارشنبه 25 شهریور 1394 ساعت 11:18 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بسم الله الرحمن الرحیم

بیاباما تو اندک شربتی می نوش و غوغا کــــــن      بیا با ما به این منزل نیازت را هویدا کن 

بیا با ما که خود دانی که میدانی نمیدانــــــــــی     زاندک دانش بی بر قدومت را مبرا کن 

بیا با ما به این سامان به سامان میبرندت چـــون     به حول رحمت ساقی صعودت را محیا کن

بیاباماچو دلتنگی و می لنگی و می جنگـــــــــی     به گرد شمع پر نوری و پروانه تماشا کن

بیا با ما به این دریا چو ما محو تماشـــــــــایــــی      میان موج و طوفانها نگاهی بر ثریا کن 

بیابامابه صحرایی نه آبی و نه آبــــــــــــــــــــادی      به دور از نور مهتابی حقیقت را تماشا کن

بیا با ما و شیدا شو  زکهنه عشق پیدا شــــــــو      زآتشگاه جان خود تو قلب سنگ بینا کن 

بیا با ما چو شیخ ما که خود عاشق شدو مجنون      زاحساسی فزاینده تو نور و صوت پیداکن

 

سپاس خداوند را که امکان خدمت کردن را به بندگانش اعطا می فرماید و آنها را با دانش خویش مجهز می نماید... آن هم به جهت جدا نمودن بندهای تاریکی از تارهای وجودی انسان ها

باشد تا با قدر شناسی از خالق هستی این حرکت ادامه دار گردد و در چرخش خویش بر شعاع خود بیافزاید ....

تصمیم گرفتم بخاطر اهمیت موضوع مشاوره عزیزان تازه وارد و کیفیت نحوه مشاوره و نکته های کلیدی در آموزش این حقیقت مهم که ورودی و خروجی نیروها  مثل مواد اولیه برای کیفیت و کمیت قالبهای سازندگی برای محصول بدست آمده در یک کارخانه تولیدی از اهمیت مهمی برخوردار است که نقش مشاورین را در این مقوله سنگین و پررنگ می کند . حال  بقوه الهی بخاطر حجم زیاد مطلب  در چند جلسه نکات مهم و کلیدی برای فراگیری و آشنایی بیشتر عزیزان آنرا مکتوب می کنیم .... شاید خشتی باشد بروی خشت های دیگر جهت سازندگی انسانهای در بند اهریمن که خواستار رهایی می باشند ...

شرایط لازم برای انجام راهنمایی اولیه یا مشاوره

1ـ مکان مناسب برای انجام راهنمایی و مشاوره  

دربعضی از نمایندگی های کنگره 60 به دلیل کمبود جا. از انجام راهنمایی و مشاوره ممکن است در مکان مشخص و ثابتی انجام نگیرد. اما در نمایندگی هایی که کمبود جا ندارند. بهتر است جای مشخص و ثابتی برای انجام مشاوره درنظر گرفته باشند. زیرا به هر حال راهنمایی اولیه و مشاوره نیاز به تمرکز  و آرامش نسبی دارد تا هم گوینده بتواند نظر خود را منتقل کند و هم شنونده بشنود که گوینده چه می گوید. 

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و تجربیات ...،


چندقلم درباره عشق...
سه شنبه 24 شهریور 1394 ساعت 10:56 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

سخن از عشق که می گویی تنم به لرزه می افتد و پاره پاره تنم را گُر می گیرد.

نگاهی به گذشته که می اندازم چیزی جز نفرت برایم تداعی نمی شود.

ریز تر که می شوم گوئی هرچه دارم از همین نفرت هاست.

مگر نه اینکه آنچه هست از قانون اضداد پیروی می کند، پس اگر نفرتی هست جای امیدواریست. چرا که آنسوی تاریکی، روشنائیست و آن سوی نفرت، کلمه ای به نام عشق.

گذشته پر رمز و راز من گوئی بی حکمت هم نبود، چرا که امروز آنچه را که در کوله بارم اندوخته ام، حاصل تمام تجربیات و ناکامیهای من است.

شاکریم پروردگاری را که طعم عشق را به بندگانش چشانید.

این روزها سروصدای امواج عشق بیشتر به گوش می رسد، مگر اتفاقی افتاده ؟!

ندایی می گفت که این امواج همیشه بوده اند ، جاری و ساری ، لحظه به لحظه و آنچه هست و نیست بر ستونهای امواج عشق استوار گردیده.

می پرسم پس چه شد که گاهی برایم کم سو جلوه می کردند و گاهی هم ناپدید؟

در جواب مرا متوجه خودم می سازد، می گوید اگر توان دیدن یا شنیدن چیزی را نداشتی، دلیلی بر نبودنش مپندار، چرا که اینان همیشه در هرجا پراکنده اند و توئی که بایستی شرایط را برای دیدن مهیا سازی، حقیقت آن چیزی نیست که می بینیم و لمس می کنیم، بلکه آن چیزیست که نمی بینیم و لمس نمی کنیم

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و تجربیات ...،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic