ما باید برای درمان اعتیاد آموزش بگیریم...
دوشنبه 25 آبان 1394 ساعت 17:04 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خدا

جلسه هفتم از دوره شانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره۶۰ روزهای یک شنبه مورخ ۹۴/۸/۲۴ با استادی دیده‌بان محترم علی خدامی و نگهبانی مسافر مجتبی افشاری و دبیری مسافر حسن فاطمی با دستور جلسه وادی سوم و تاثیر آن روی من راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی سوم و تاثیر آن روی من است. به دستور جلسات باید از چند جهت اهمیت بدهیم. ما برای درمان اعتیاد به کنگره ۶۰ آمده‌ایم و می‌دانیم که درمان اعتیاد بدون یادگیری نیست. اگر فکر می‌کنیم که درمان اعتیاد فقط کاهش داروی of است سخت در اشتباهیم.
اعتیاد کمترین تخریبش خمار شدن است که پزشکان بهش سندروم محرومیت می‌گویند یعنی چند عارضه همزمان به سراغ انسان می‌آید.

خیلی چیزهای دیگر پشت پرده وجود دارد که به ظاهر هیچ ربطی به اعتیاد ندارد. برای مثال پزشک قلب در تلویزیون می‌گفت من به بیمارم می‌گویم تو باید رانندگی یاد بگیری و بیمارم می‌گفت چه ربطی به قلب دارد و من گفتم چون رانندگی بلد نیستی و در حین رانندگی پشت فرمان عصبی می‌شوی و به قلبت ضرر دارد فرض کنیم من قلب تو رو درمان کردم باز در حین رانندگی همان اتفاق می‌افتد و باز قلبت درد می‌گیرد.

درکنگره هم همین طور است شاید بعضی چیزهادر  ظاهر به اعتیاد هیچ ربطی نداشته باشد ولی وقتی به بطن موضوع می‌رویم می‌بینیم خیلی هم ربط دارد.

ما باید برای درمان اعتیاد آموزش بگیریم و این آموزش‌ها در کارگاه‌های آموزشی داده می‌شود. مهم ترین بخش تبادل اطلاعات کارگاه های آموزشی است.

آقای مهندس روی وادی ها خیلی تاکید می‌کند و می‌گوید وادی‌ها ستون و شالوده جهان‌بینی است و جهان بینی یکی از اضلاع درمان اعتیاد است.

در کنگره ما خود را مسافر معرفی می‌کنیم یعنی از این وادی به وادی دیگر سفر می‌کنیم. اگر کسی نصف وادی اول را یاد بگیرد خوشا به سعادتش، آدمی که تفکر کردن را یاد بگیرد و قبل از هر کار خوب فکر کند به نظر شما به مشکل می‌خورد.

آقای مهندس می‌فرماید اگر کسی سه تا وادی اول را یاد بگیرد درمانش تضمین شده است.
اگرکنگره
۶۰ موفق است به استناد همین وادی ها موفق است. اگر کنگره ۶۰ روی پای خودش ایستاده به استناد وادی سوم روی پای خودش ایستاده کنگره خودش به فکر خودش است که روی پای خودش ایستاده.

چند سال پیش دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گفت من هر جا بچه های کنگره ۶۰ را می بینم می شناسم چون چهره‌هایشان نسبت به بقیه کسانی که قبلا مصرف کننده بودن فرق می کند و اصلا نمی‌شود تشخیص داد که این افراد قبلا مصرف کننده مواد مخدر بوده‌اند.

تهیه گزارش: منوچهر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


درختان ایستاده می میرند.....
دوشنبه 25 آبان 1394 ساعت 10:41 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه نهمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 روزهای شنبه مورخه 94/08/16 با استادی خانم زهره ،نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم فرح با دستور جلسه  ( وادی سوم و تاثیر آن روی من ) راس ساعت 13:00 آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد :

به نام خداوند دریای نور                   خداوندی که دارد در هر جا حضور

باید دانست هیچ موجودی به اندازه خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند . راه حل این وادی خودباوری است و اینکه اصلی ترین وادی که نقش همسفران را مشخص کرده همین وادی است . خودباوری یعنی من این وادی را که آموزش گرفتم آغاز تازه ای باشد برای رسیدن به آرامش و آسایش و صلح و سلامتی . اگر این وادی را اجرایی نکنم رفت و آمدها و روی صندلی نشستنها جز خاله بازی نیست بدون تعارف . ضروری بودن این وادی از کلمه باید که آقای مهندس در ابتدای ان استفاده کرده اند مشخص می باشد و تنها در این وادی است که می گوید باید دانست ... و ضروری بودن آن برای خود باوری است .


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،


من باید به آرامی و با آموزش به فرمان عقل نزدیک شوم...
یکشنبه 24 آبان 1394 ساعت 11:10 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بنام خدا

این جلسه , چهارمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه مسافران کنگره 60 روزهای چهارشنبه 13/8/94 با استادی مسافر علی حجازی و نگهبانی مسافر احمد شریفیان و دبیری مسافر محمدعلی موسوی با دستور جلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

استاد در ابتدا با اشاره به فضای گرم و پر انرژی شعبه پیامی را قرائت فرمودند:

آنگاه که شکاف آسمان بازتر میشود و انوار الهی همانند آهن ربا انسان را به ماورا میخواند, سر تعظیم و کرنش فرود میاوریم و عرضه میداریم: پروردگارا به واسطه رحمت رهائی و نعمت حضور در کنگره ,شکر,شکر,شکر.

و اما در باره دستور جلسه, شاید اگر در بیرون ما عنوان کنیم که در کنگره60  آموزش می بینیم که فرمانبردار خوبی باشیم تا به فرماندهی برسیم, احتمالا در نظرشان خیلی جالب نیایدو مثلا بگویند مگر شما نظامی هستید؟!

اما اگر بپذیریم که هر کدام از ما یک فرمانده نیروی عظیمی در جسم خودمان هستیم, لاجرم باید در ابتدا فرمانبرداری را بیاموزیم. این پذیرش ابتدائی بسیار مهم است که, من مصرف کننده مواد مخدر هستم و اگر مصرف نکنم , تفکر و تعقل من به خوبی کار نخواهد کرد.


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای چهارشنبه،


گزارش تصویری از فینال مسابقات فوتبال کنگره 60 (تکمیلی)
شنبه 23 آبان 1394 ساعت 13:47 | نوشته ‌شده به دست سیروس c60 | ( نظرات )


تصاویر بیشتر در ادامه مطلب....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


رهایی های هفته استادمعین...
شنبه 23 آبان 1394 ساعت 09:57 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
رهائی های هفته 

 آقای: شهریار _ نام راهنما : احمد _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 15روز _ داروی درمان : OT 

آقای: سعید _ نام راهنما : رامین _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 20روز _ داروی درمان : OT 

رهائی های سیگار

 آقای : اکبر _ نام راهنما : رامین _ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف 

 آقای : حسن _ نام راهنما : رامین _ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 10ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف

از طرف تیم وبلاگ نویسی نمایندگی استادمعین به تمامی این عزیزان تبریک و خداقوت عرض می نمائیم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: رهایی ها ...،


قهرمانی تیم فوتبال استادمعین در مسابقات جام سردار ...
یکشنبه 17 آبان 1394 ساعت 11:11 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

از طرف مدیر وبلاگ و ایجنت نمایندگی استادمعین این پیروزی ارزنده را خدمت تمامی اعضای زحمتکش و با اخلاق تیم فوتبال نمایندگی تبریک عرض می نمائیم. 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،


شاید او هم یکی مثل من باشد ...
یکشنبه 17 آبان 1394 ساعت 10:51 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

هوا رو به سردی رفته و بخاری و شومینه ها روشن شده، در این هوای سرد اتاق گرم و تخت نرم حسابی می چسبد.

اما چند روز پیش که صبح بیدار شدم، پنجره تراس را باز کردم و سوز سرما که به صورتم خورد، احساس غریبی به من دست داد. احساس کردم که این باد به صورتم سیلی می زند و می خواهد مرا بیدار کند، نه از خواب شبانه بلکه از خواب غفلت و بی توجهی.

این باد حسابی مرا به خودم آورد و مرا به یاد انسانهای بی پناهی انداخت که این سرما آزارشان می دهد و هیچ سرپناهی ندارند که بتوانند شب را در آن سر کنند.

به یاد کارتن خواب هایی افتادم که مجبورند در خرابه و یا پارکها آتشی بر پا کنند و تا صبح بلرزند.

به یاد آن انسانی افتادم که خواسته و ناخواسته هستی، دارائی و خانواده اش را از دست داده است و از زندگی فقط دربه دری را خوب می فهمد.

با خودم گفتم شاید آن کسی که شب را تا صبح در سرما می لرزد، یکی مثل من باشد...

                                                          

گذشته نه چندان دوری به خاطرم آمد، انگار همین  دیروز بود، مصرف مواد و اعتیاد تمام دارائی ام را از من گرفت. از خانواده ام طرد شدم و همسر و فرزندم از من جدا شدند. جائی را برای خواب نداشتم، مجبور شدم در جمع مصرف کنندگان و کارتن خواب های یک خرابه در پائین شهر شب را صبح کنم. پشت سر گذاشتن اولین شب مصادف شد با ادامه این راه ...


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...،


تجربیات من از روشهای ترک ...
شنبه 16 آبان 1394 ساعت 21:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه هشتمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 روزهای شنبه مورخه 94/08/16 با استادی خانم مهناز ،نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم فرح با دستور جلسه  ( تجربیات من از روش های ترک اعتیاد و روش درمان ( DST )   و بهترین راه ) راس ساعت 13:05 آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد :

در مورد دستور جلسه امروز، ما یک کاهش تقاضا داریم و یک کاهش عرضه .

 

کاهش تقاضا یعنی مبارزات پلیسی ، زندان، قاچاقچی، بستن مرز و ... یعنی کاهش مواد مخدر .

 

یک قسمت داریم که کاهش تقاضا ، یعنی پیشگیری، مهار ، درمان اعتیاد.

این دو موضوع کل مسئله حوزه مواد مخدر هستند. همه آحاد جامعه در جهان تصور می کنند که کاهش عرضه مشکل دارد. یعنی در مسئله توزیع مواد مخدر کاهش عرضه یعنی پلیس و قوه قضائیه مشکل دارد، در صورتیکه این کاملاً برعکس است و تا بحال شاید شما فکرش را هم نکرده باشید. پلیس و قوه قضائیه و زندان کارشان را به نحو احسن انجام می دهند. وقتی که پلیس معتاد را گرفت باید به قسمت کاهش تقاضا تحویل دهد. کاهش تقاضا باید این شخص را درمان کند. پلیس معتاد را می گیرد و به اردوگاه و کمپ می دهد، کاهش تقاضا یعنی این شخص را درمان کند. در صورتی که کاهش تقاضا بلد نیست که درمان کند.


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،


کبرو غرور- تواضع
پنجشنبه 14 آبان 1394 ساعت 18:27 | نوشته ‌شده به دست پرویز محمدنبی | ( نظرات )
وقتی آب بخار میشود و به بالاترین جایگاه یعنی آسمان میرسد دچار کبر و غرور میشود و بصورت یک قطره باران از آسمان  به زمین نزول میکند. آبها  در جویها جاری و سپس به نهرها ونهرها به رودهاو رودها به دریاها و در نهایت به اقیانوس سرازیر میشوند. همه عظمت اقیانوس از این است که سطح آنپایین تر از همه است و آنها را در خود جای میدهد و این تواضع است که به آن عظمت می بخشد. کبر و غرور انسان را تنها و کوچک و منفور و تواضع بزرگی و محبت به ارمغان می آورد.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جملات پندآموز، گزارش جلسات روزهای شنبه،


اطلاعیه برگزاری دیدار دوستانه ستارگان هنر ایران - کنگره 60
سه شنبه 12 آبان 1394 ساعت 10:51 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

روز پنج شنبه 14 آبان ماه ورزشگاه سرداران شهید شمیرانات میزبان دیدار دوستانه بین دو تیم ستارگان هنر ایران و کنگره 60 است. این دیدار با شعار "اعتیاد دوست خائن ورزشکار است" با هدف رساندن پیام رهایی از دام اعتیاد به میزبانی کنگره 60 برگزار می گردد.

از نکات برجسته این دیدار حضور هنرمندان سینما و موسیقی، مسئولین و رسانه های مختلف جهت حمایت و پوشش این رویداد مهم می‌باشد.

 برخی از اعضای تیم ستارگان که در این دیدار حضور دارند:

نیما نکیسا، سید جواد هاشمی، بابک زرین، هومن جوادی، محمدرضا عیوضی، بنیامین مظفری، رامین راستاد، مجید یاسر، علی لهراسبی، پویا امینی، حمید حامی، مانی رهنما، پندار اکبری، امین ایمانی، علی منصوری، حمید مهین دوست، سامان صفاری، رامبد شکرآبی، گرشا قباد، علیرضا امامی فر، مهدی شیری، مرتضی کاظمی، میثم معافی، بابک صحرایی، آریا جهان میرزایی، مصطفی پاشایی، امین مومنی پور، منوچهر هادی، کوروش تهامی، کاوه خداشناس، آیدین ختایی، علی عبدالمالکی

با همراهی : محمدرضا مهرانپور، مسعود سیفی، علی فرهنگی ، حسین شمسایی

 زمان برگزاری: پنج شنبه 14 آبان، ساعت 14:30.

آدرس: اتوبان امام علی شمال، بطرف محک، بلوار شهید مژدی، به سمت شمال، گلزار اول شرقی، ورزشگاه سرداران شهید شمیرانات.

 با توجه به کاهش برودت هوا، جهت جلوگیری از ایجاد مشکل برای خود در تماشای مسابقه، لباس گرم همراه خود داشته باشید.

 تماشای این مسابقه رایگان و برای عموم آزاد می باشد.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اطلاعیه ها،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات