برای چه ورزش می کنم ؟ جهان بینی ورزشی
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 19:40 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه دوازدهمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 روزهای شنبه مورخه 94/09/28  با استادی خانم لیلا،نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم فرح با دستور جلسه  ( برای چه ورزش میکنم ؟ جهانبینی ورزشی ) راس ساعت 13:10 آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد :

می خواهم برگردم به  سالی که وارد کنگره شدم سال 83  وارد کنگره شدم  اون موقع ها پارک طالقانی که می رفتیم لژیون ها که تموم می شد من میدیدم بچه های کنگره شروع میکنن به والیبال و فوتبال بازی کردن چیزه دیگه ای نبود رشته های دیگه ای نبود.

من هم چوم راهنمام ورزش میکرد رفتم وارد رشته والیبال شدم اینطوری نبود که توی پارک طالقانی آقایون بالا یه قسمت باشن خانم ها پایین یه قسمت باشن کنار هم بودن ورزش میکردیم بعد بهمون گفتن این جا این جوری نمیشه دیگه ورزش نکنین بعد ما رفتیم ثبت نام کردیم توی باشگاهی که بیرون بودن از اون جا ورزش رو شروع کردم از همون جا اون باور تو ی من چیز شد که اون لیلا که پیش خودش فکر میکرد دیگه رفت تو خونه داری و بچه داری و دیگه نباید ورزش کنه عوض شد پیش خودم این باور رو ساخته بودم که حالا سن و سالی گذشه این دیگه تموم شد فکر میکردم حالا پیر شدم دیگه تموم شده نباید دنبال این جور چیزا برم و همش دنبال این بودم که بچه هارو سه چهار تا کلاس مینوشتم از این کلاس به اون کلاس می کشوندم انگار خودم و تو غالب اون دو تا بچه می دیدم خودمومی کردم تو غالب اونا مثلا اگر من نقاشی دوست داشتم ، نقاشی ، ورزش رو دوست داشتم ، ورزش هرچی خودم دوست داشتم تو اونا ثبت نام می کردمشون تا این که همین وارد ورزش والیبال شدم دیدم خانم هایی که 50 سالشونه پاشدن اومدن توی تیم والیبال پشت تور دارن مسابقه میدن ....


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،


گزارش تصویری جشن پنجمین سال آزادی ...
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 09:31 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
روز پنجشنبه شاهد جشن پنجمین سال آزادی و رهائی یکی از کمک راهنمایان و زحمت کشان نمایندگی استادمعین آقای سروش برقع وش بودیم، این روز زیبا را صمیمانه از طرف تیم وبلاگ نویسان و ایجنت نمایندگی به آقای برقع وش تبریک عرض می نمائیم.


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، تصاویر،


اعتماد به نفسم بازگشت ...
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 11:36 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

ای نام تو بهترین سر آغاز                  بی نام تو نامه کی کنم باز

"نظامی"

این جلسه نوزدهمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه مسافران کنگره 60 روزهای چهارشنبه 25/9/94 با استادی مسافر امید مرتضوی و نگهبانیمسافر احمدشریفیان و دبیری مسافر مجتبی بابارحیم با دستور جلسه وادی چهارم و تاثیر آن روی من راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

استاد در ابتدا فرمودند: "به خداوند مسئولیت دادن , یعنی سلب مسئولیت از خویشتن"

در زمان مصرف بالعکس من در زندگی مسئولیت کارهایم را نمیپذیرفتم, در صورتی که وقتی انسان پا به عرصه هستی می گذارد حد و مرزی دارد و مسئولیتی , به واسطه اختیاری که به انسان داده شده, ولی من بواسطه مصرف مواد مخدر اختیارم را از دست داده بودم و گاهی اعتیادم را به خانواده نسبت میدادم و گاهی مسئولیت را گردن خدا می انداختم و  گاهی هم کلی راز و نیاز و دعا میکردم  که مشکل اعتیادم به یک باره حل شود ولی به محض اتمام دعا و بروز خماری قدرت تفکر از من سلب میشد. به این معنی که در زمان مصرف تمامی مسئولیتها را گردن دیگران میانداختم.

در سال 88 من کارتن خواب بودم و زندگیم را از دست داده بودم و پیش خودم میگفتم که خدا نخواست! در صورتی که این از دست دادنها بعلت نپذیرفتن مسئولیتهایم بود.

استاد در ادمه فرمودند: بعد از ورود به کنگره که متوجه شدم من اختیار دارم که چگونه سفر کنم, اینجا بود که متوجه شدم باید خواستی قوی داشته باشم و این مستلزم این بود که مسئولیت مصرف کننده بودنم را بپذیرم و این که من باید در جهن درمان سعی و تلاش کنم , نه پدر و مادرم و یا....

زمانی که مسئولیتهایم را پذیرفتم و مطیع قوانین کنگره شدم و آموزش دیدم, متوجه شدم که اعتماد به نفسم بازگشت و اثرات آموزشها در زندگیم هم پدیدار شد, و اگر قبول نمیکردم قطعا هنوز هم یک مصرف کننده بودم.

استاد در پایان فرمودند: اگر راهنما سوال میکند که, چرا دیر آمده ای؟ من نباید هزار تا بهانه بیاورم , من باید مسئولیت کارم را بپذیرم.

آن چیزی که در سفر اول به من کمک کرد, حضور منظم و فرمانبرداری از راهنما بود , درست است که بدون ایراد هم نبودم ولی مسئولیت کارهایم را سعی کردم بپذیرم.

امیدوارم همه شما مخصوصا سفر اولیها با مسئولیت پذیری راه خودتان را پیدا کنید.

تهیه گزارش: ع رضا مرادی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای چهارشنبه،


ما باید جوری حرکت کنیم که در توانمان باشد...
سه شنبه 24 آذر 1394 ساعت 11:54 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خدا

جلسه یازدهم از دوره شانزدهم سری کارگاه‌های خصوصی کنگره۶۰ روزهای یک شنبه مورخ ۹۴/۹/۲۲ با استادی مسافر محمد صداقت و نگهبانی مجتبی افشاری و دبیری بهرام قربانیان با دستور جلسه وادی چهارم و تاثیر آن روی من راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

توی همه‌ وادی‌ها گفته می شود تاثیر آن روی من. تاثیری که وادی چهارم روی من گذاشت نمیگم تمام مشکلاتم ولی ۸۰ درصد مشکلاتم را به گردن دیگران می‌انداختم که چرا من مصرف کننده شدم مثلا می‌گفتم تقصیر جامعه است یا پدرم بد اخلاق است یا دوستان من مصرف کننده بودن من مصرف کننده شدم ولی مسئولیت کارم را نمی‌پذیرفتم.

من فکر می‌کنم این موضوع مشکل خیلی از مصرف کنندگان باشد و این را اصلا مشکل نمی‌دیدم و حس طلب کارانه ای داشتم ولی کنگره می‌گوید مسئولیت را به گردن کسی نباید بیندازید.
ما باید مسئولیت کار خودمان را بپذیریم فرقی نمی‌کند چه سفر اول باشیم چه سفر دوم باشیم
  من سفر دومی میشناسم حالش از سفر اولی بدتر است چون روزی که داخل لژیون باید می‌آموخت نیاموخت.
به قول آقای مهندس وقتی تو خونه راه میریم و پامون به استکان چایی میخوره چایی زمین ریخت داد نزنیم که این استکان چایی رو کی اینجا گذاشته، خب من
  چشمم را باز نکردم چرا میخواهم به گردن دیگران بیندازم.
انسان زمانی که درون مشکلی هست آن را نمی‌بیند ولی زمانی که از آن فاصله می‌گیرد تازه متوجه میشود چه توقع بی‌جایی از دیگران داشته است.

هر موقع که به خداوند توکل کردیم باید خودمان هم حرکت کنیم نه این که یک جا بنشینیم. ما باید به اندازه از خدا توقع داشته باشیم، باید هم جایگاه‌مان رشد کند و هم توقع‌مان به اندازه جایگاه‌مان باشد و اگر توقع من از جایگاه‌هم  بیشتر باشد برآورده نمی‌شود و حالم خراب می‌شود. ما باید جوری حرکت کنیم که در توان‌مان باشد در این صورت به خدا توکل می‌کنیم و طلب کمک می‌کنیم ولی مسئولیت کارهایمان را به گردن خدا نمی‌اندازیم

 تهیه گزارش؛ منوچهر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


چگونه شکرگزاری می کنیم؟!!!
یکشنبه 22 آذر 1394 ساعت 15:50 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خداوند جان و خرد                           کزین برتر اندیشه برنگذرد

این جلسه,هشتمین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه مسافران کنگره 60 روزهای چهارشنبه مورخ 18/9/94 با استادی مسافر مهدی نیری و نگهبانی مسافر احمد شریفیان و دبیری مسافر مجتبی بابارحیم با دستور جلسه چگونه شکرگذاری کنیم؟ او تی  راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

استاد در بتدا به ارائه آماری از شعبه استاد معین پرداخت: ما در این شعبه حدود 450 نفر سفر اولی داریم و همینطور بیش از 400 نفر رهائی و جالب این که سال گذشته تعداد رهائیهای این شعبه از خود شعبه آکادمی هم بیشتر بود و, این بالواقع از راهنمایان شعبه تا... جای تشکر و سپاس دارد, همینطور هفته ای 8 الی 10 نفر بطور میانگین ما تازه وارد به او تی معرفی میکنیم.

در باره او تی و سپاسگزاری, برای خود من که اینطور بوده, شاید گاهی اوقات مسائلی را که دم دست است, نمیبینم و فراموش میکنم. ولی اگر تک تک ما رجوع کنیم به گذشته و دردسرهای دوران مصرف را به یاد آوریم, متوجه میشویم که چه موقعیت فوق العاده ای در کنگره, توسط خداوند در اختیار ما گذارده شده.

یک قطار مخصوص ریل است و از آن نمیتوان در خیابان یا اتوبان استفاده کرد, به نظر من شربت او تی هم فقط در کنگره شفابخش میباشد.

من شخصا به این مسئله ایمان دارم که شربت او تی در کنگره برای ما داروی شفابخشی است , ولی خارج از قوانین کنگره خطرناکترین ماده مخدری است که بوجود آمده.

آفت یک سفر اولی در کنگره , شربت آزاد است , حتی اگر طبق تجویز راهنما مصرف شود.

حال سوال اینجاست, آیا واقعا هفته ای یا دو هفته ای یکبار مراجعه به کلینیک با این عزت و احترام واقعا کار سختی است؟!

استاد در پایان فرمودند: برای ثبت این شربت در سیستم داروئی خیلی خیلی زحمت کشیده شده,خیلی خون دلها خورده شده, از جناب مهندس گرفته تا.... , این ساختار و اعتماد توسط رهجویان قبلی پی ریزی شده الان هم همینطور است اگر من نوعی برای گرفتن شربت غیبت کنم,در کلینیک به مشکل بخورم,آزمایش فالوآپ را ندهم و ... , در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد!!!

در پایلوت اولیه شربت 50 نفر و در پایلوت بعدی حدود 1000 نفر شرکت کردند و الان چندهزار نفر براحتی شربت را تهیه میکنند, اگر همان 50 نفر اول درست رفتار نمیکردند, الان وضعیت این چند هزار نفر چگونه بود؟!

پس ما هم باید برای آیندگان کارمان را به نحو احسنت انجام بدهیم و همینطور این مسئله جای شکرگذاری دارد.

تهیه گزارش: مسافر ع رضا مرادی


هجدهمین سالگرد آزادی بنیان کنگره 60
چهارشنبه 18 آذر 1394 ساعت 10:29 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

طراحی و گرافیک : احمد شریفیان

بدینوسیله هجدهمین سالگرد رهائی وآزادی بنیان کنگره 60 را به تمامی مسافران و همسفران کنگره 60 تبریک عرض می نمائیم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اطلاعیه ها، مناسبت ها، تصاویر،


مصاحبه با مهدی نیری؛ مسئول دپارتمان OT
سه شنبه 17 آذر 1394 ساعت 11:25 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بنام خدا 

مصاحبه با آقای مهدی نیری؛ مسئول دپارتمان اوتی به مناسب هفته شکرگزاری ، OT

سلام دوستان مهدی هستم مسافر، 12 سال تخریب، آنتی ایکس 8گرم تریاک خوراکی، داروی درمان شربت OT، مدت سفر اول 28 ماه و 5 روز، راهنما آقای مجتبی دهقان، رهائی 19 ماه

لطفاً مختصری از فعالیت خودتان را شرح دهید و بفرمائید چه مدت زمانی در طول یک هفته برای قسمت OT وقت می گذارید؟

من مسئول دفتر OT شعبه استادمعین هستم، ما در طول هفته یعنی 6 روز در هفته اینجا هستیم ، چون شعبه استادمعین همه روز لژیون دارد، از ساعت 4 تا 8 شب در خدمت عزیزان هستیم. گاهی اوقات هم باید زودتر به شعبه مراجعه کنیم، روزهای دوشنبه هم معرفی تازه واردین داریم.

نظرتون راجع به تهیه و تنظیم نامه های اوتی و مشکلاتی که وجود دارد بفرمائید؟

خداروشکر کنگره ساختار درستی دارد و با توجه به قوانینی که وجود دارد همه چیز روی نظم است، دبیرهای لژیون به راهنماها در امرنوشتن نامه ها کمک می کنند، ما هم اینجا نامه ها را ثبت می کنیم، صدور نامه ، فالوآپ، امور رهایی کارهایی هستند که ما انجام می دهیم، اینجا نظم خوبی حاکم است، ولی همکاری لازمه کار ماست. اولین و مهمترین چیزی که اینجا وجود دارد نظم است. این نظم به ما کمک می کند که ما به مشکل خاصی بر نخوریم. مشکل خاصی نداریم، بعضی وقت ها مشکلات کوچکی هم وجود دارد که این هم اجتناب ناپذیر است.

در مورد شربت اوتی ، نحوه مصرف و تهیه و یا توصیه ای راجع به کلینیک ها دارید بفرمائید؟

توصیه ای ندارم، من در حد توصیه کردن نیستم، خواهش من از بچه هایی که سفر می کنند این است که قدر شربت خودشان را بدانند، چون زحمات زیادی برای شربت کشیده شده است. بنابراین کسی که از این شربت استفاده می کند باید قدر آن را بداند و بعد شکرگزار باشد ، با سر وقت رفتن و مرتب مصرف کردن قدردانی کنیم. در شعبه استادمعین فقط 460 نفر سفر اولی داریم که به کلینیک مراجعه می کنند و شربت می گیرند. ما بایستی آنقدر نظم داشته باشیم که به هیچ مشکلی بر نخوریم. بچه ها سعی کنند سر روز و ساعت مورد نظر شربت بگیرند و مصرف کنند و این بزرگترین شکرگزاری است که یک سفر اولی می تواند انجام دهد.

در خاتمه اگر صحبتی راجع به اوتی دارید بفرمائید؟

من خودم یک مقدار با شربت و یک مقدار با تریاک سفر کردم، من تفاوت این دو را خیلی خوب احساس کردم. شربت اوتی فوق العاده خالص است و اگر درست در راه کنگره استفاده شود داروی درمان است و اگر خارج از کنگره مصرف شود، بنظر من خطرناک ترین ماده مخدر است. واقعاً روش دی اس تی بی نظیر است، بسیاری از مشکلات و بیماریهای من بعد از سفر با اوتی حل شد.

خیلی از دکترها وقتی گفتم این مشکلات برای من برطرف شده است، باورشان نمی شد. باید قدر این شربت را بدانند و طبق زمان اعلامی مصرف کنند تا بزرگترین اتفاق در زندگیشان بیفتد.

تشکر می کنیم از آقای مهدی که با حجم بسیار بالای کارشان، با روی باز جوابگوی سوالات ما بودند.

از طرف تیم وبلاگ نویسان نمایندگی استادمعین به تمامی عزیزان زحمت کش در اوتی تبریک عرض می نمائیم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ...،


برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر
دوشنبه 16 آذر 1394 ساعت 09:06 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

به نام خدا

جلسه دهم از دوره شانزدهم سری کارگاه‌های خصوصی کنگره ۶۰ روزهای یک شنبه مورخ ۹۴/۹/۱۵ با استادی آقای احمد جعفری و نگهبانی آقای مجتبی افشاری و دبیری آقای بهرام قربانیان با دستور جلسه چگونه شکرگذاری می‌کنم OT راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

من اول سالروز رهایی جناب مهندس که پانزدهم آذر ماه هست را به همه دوستان و اعضای کنگره ۶۰ تبریک می گویم اگر این روز نبود فکر نکنم هیچ کدام از ما الان اینجا بودیم .
آقای مهندس خیلی زحمت کشیدن که شربت OT وارد چرخه درمان بشود. در قدیم که شربت نبود و با خود تریاک سفر می‌کردیم مشکلاتی پیش می آمد شخص برای تهیه تریاک پیش فروشنده مواد مخدر می رفت و فروشنده مواد های دیگر را پیشنهاد می داد و مثلا می گفت شیشه بکش تا تریاک را ترک کنی چرا می خواهی یازده ماه وقت بگذاری.
زمانی که شربت OT وارد چرخه درمان شد آمار رهایی ها بالا رفت، این دارو در جای خودش معجزه می کند و جایش در کنگره۶۰ است در بیرون هم این شربت را مصرف می کنند ولی به درمان و حال خوش نمی رسند چون شربت در کنار آموزش های کنگره۶۰ است که معجزه می کند و ما باید شکرگذار باشیم که شربت با کیفیت و بهداشتی را از کلینیک با احترام دریافت می‌کنیم و در سفر دوم با پایلوت و آزمایش هایی که در سر وقت خودش می دهیم نشان دهیم که شکرگذار هستیم.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


حیف است که امروز هم همان کسی باشیم که دیروز بودیم
یکشنبه 15 آذر 1394 ساعت 18:34 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه دهمین جلسه از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 روزهای شنبه مورخه 94/09/14  با استادی خانم فاطمه ،نگهبانی خانم زهرا و دبیری خانم فرح با دستور جلسه  ( شکرگزاری و  ot ) راس ساعت 13:00 آغاز به کار نمود.
خلاصه سخنان استاد  :
قبل از هر صحبتی خدا را شکر می کنم که در کنگره هستم و برای آقای مهندس و خانواده شان بهترین آرزوها و سلامتی  را دارم . از طب بوعلی سینا تا چندین سال پیش داروی شربت تریاک را برای درمان معده و کولیت استفاده می کردند . این شربت ترکیب الکل و تریاک است . خیلی از کلینیکها از این شربت استفاده کردند و موفق ترین آنها کنگره بوده است . درمان تمام بیماریهای اعتیاد همین شربت ot  می باشد . باید شاکر باشیم که ot  رابطه بین مصرف کننده و ساقی را قطع کرده است.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،


تجلیل و یازدهمین سال رهایی مسافر احمد ربیعی
دوشنبه 9 آذر 1394 ساعت 23:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )

دومین جلسه از دور شانزدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ، نمایندگی استادمعین با نگهبانی مسافر علیرضا عیوضی ، دبیری مسافر محسن کشانی و استادی مسافر احمد حکیمی با دستور جلسه رابطه یادگیری و معرکه گیری ( نق زدن و حاشیه ) و مراسم تجلیل و تولد یازدهمین سال رهایی مسافر احمد ربیعی راس ساعت 17 آغاز به کار نمود

خلاصه سخنان استاد:

انسان می‌خواهد حرکت کند تا به مقصد برسد طی یک مسیر خاص این مسیر را راهنما در اختیارش قرار می‌دهد و راهنما  راه را نشان می‌دهد تا بتواند گذر کند. انسان‌هایی به سهولت گذر می‌کنند که معطوف شوند به یادگیری ، انسان‌هایی که در این موقعیت قرار می‌گیرند متوجه یکسری افعال نمی‌شوند . اما پرداختن به این موضوع چه کمکی به من می‌تواند بکند ؟ یا یکسری پرداخت هایی که شاید هیچ‌وقت به درد نخورد ، مانند زمانی که می‌خواهیم به سفر برویم و وسایلی را برمی‌داریم که هیچ‌وقت بدرد ما نمی‌خورد.
یک  مسافر سفر اولی یا دومی باید این سؤال را بکند که می‌خواهم چه برداشتی داشته باشم ؟ انسان‌هایی که در حاشیه هستند چیزی را می‌شنوند که باید از  آن عبور کنند و اما بازهم راجع به آن قضاوت می‌کنند.
خیلی راحت می‌شود به حاشیه رفت و غر زد ، من دیده‌ام که حتی به مفهوم دعای شکر گذاری هم ایراد می‌گرفتند ،  وقتی دقیق می‌شدم می‌دیدم که برای اینکه به رهایی برسد هیچ کارش دقیق نیست و کارش را درست انجام  نمی‌دهد .
بعضی از آدم‌ها وقتی به کاری که کرده‌اند را معطوف می‌کنیم معرکه می‌گیرند و می‌خواهند تمرکز را به موضوع دیگری بدهند. راننده ماشین که می‌خواهد سبقت بگیرد هیچ‌وقت برنمی‌گردد ببیند در ماشین بغلی چه می‌گذرد چون از مسیر خارج می‌شود.حاشیه هم همین است از مسیر خارج می‌شوی و نیروی تخریبی و بازدارنده در حاشیه منتظر ماست. امیدوارم که از حاشیه به دورباشیم و به مسیر خود ادامه بدهیم
ادامه مطلب 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic