پنجمین سالگرد رهایی کمک راهنما علی عیوضی
سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 12:41 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )


دستور جلسه این هفنه فرق عمل به ظاهر نیک و عمل سالم است من خیلی کوتاه راجع به این دستور جلسه صحبت میکنم ما همانطور که آقای مهندس گفتند ، این تیست که کنگره عمل نیک را دوست ندارد نه ، عمل به ظاهر نیک ظاهرا خوب است ولی از آن خیر بیرون نمیآید و معمولا درد سر درست میشود فرقش با عمل سالم در همین رابطه است که عمل سالم عملی است که در نهایت ختم به خیر میشود . اگر بخواهم خیلی کوتاه راجع به دستور جلسه صحبت کنم ، معمولا ما در زندگی ، من خودم نگاه میکنم و میبینم کارهایی را انجام دادم در گذشته که هدف و نیتم بد نبوده و خواستم کار خیری انجام دهم که بدرد خودم و بدرد دیگران بخورد ولی اینطور نبود دانایی که مهمترین عامل است و باعث میشود عمل سالم انجام بگیرد نبود و خود دانایی باعث میشود که یک عمل ، عمل سالم در نیاید .

آقای مهندس میفرمایند که باید هزار راه رفت تا فهمید گه عمل سالم چیست تجربیات زیادی را شخص انجام میدهد که تا بفهمد عمل سالم چیست . خیلی مواقع شاید عمل سالم ظاهر خوبی نداشته باشد مثل یک دارو که خیلی تلخ باشد ولی انجام دادن آن عمل نتیجه خیلی خوبی بدهد که بعلت محدودیت زمان در جلسه اینده مفصلا راجع به دستور جلسه صحیت خواهم کرد .امروز تولد کمک راهنما علی عیوضی یکی از خدمتگزاران نمایندگی استاد معین است .

فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک
یکشنبه 26 دی 1395 ساعت 17:35 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه هفتم از دوره بیستم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ شعبه استاد معین با استادی آقای مهدی صاحبی ، نگهبانی آقای محمد رضا امیریان و دبیری مسافر هاشم با دستور جلسه فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک  مؤرخه 95/10/26 راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد  عمل سالم و عمل به ظاهر نیك میتواند در تمام بخش های زندگی ما و ارتباط ما با دیگران روی دهد رسیدن به عمل سالم و قرار دادن آن بعنوان یك دستور العمل در زندگی احتیاجی به دستور العمل خاصی ندارد و فقط در صراط مستقیم بودن كافیست كه ما بتوانیم این عمل را انجام دهیم و آموزش و تجربیاتی را كه بدست میآوریم كاربردی نماییم . در كنگره ٦٠ به عملی عمل سالم گفته میشود كه نتیجه آن سالم باشد و در سلامتی روح و روان ما اختلال ایجاد نكند و ختم بخیر شود هر چند كه ظاهر امر خوشایند نباشد اما باطن آن خوشایند باشد و عمل به ظاهر نیك هم همینطور است و میتواند ظاهر خوبی داشته باشد اما باطن آن خوب نباشد . عمل سالم لگوی كنگره ٦٠ است كه در كنار عدالت و معرفت میباشد هیچ عمل سالمی بدون عدالت و معرفت صورت نمیگیرد كه در این ارتباط اگر بخواهم مثالی بزنم در خصوص عمل سالم و عمل به ظاهر نیك ؛ تا چند سال پیش با مصرف كنندگان مواد بعنوان یك مجرم برخورد میشد در سیستم قضایی كشور و این مدلی از یك عمل به ظاهر نیك بود اما آقای مهندس عمل سالم را با احداث كنكره ٦٠ و رهایی بسیاری از مصرف كنندگان مواد و شركت در اجلاس های گوناگون نام مصرف كننده را به بیمار تغییر دادند كه ما باید از ایشان تشكر كنیم كه اگر ایشان نبودند ما وضعیت بدی داشتیم .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


اجرای قطعات موسیقی توسط گروه موسیقی کنگره 60 ...
یکشنبه 26 دی 1395 ساعت 17:05 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
بنام خدا 
روز پنجشنبه 23 دیماه 95، گروه موسیقی کنگره 60، میهمان نمایندگی استادمعین بودند و قطعات زیبایی را اجرا نمودند، شما را به تماشای گوشه ای از این اجرای زیبا و مراسم پرشور دعوت می نماییم.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،

اطلاعیه همکاری با سایت شعبه استاد معین
شنبه 25 دی 1395 ساعت 12:43 | نوشته ‌شده به دست marzbani ostadmoein | ( نظرات )


با سلام و عرض ادب

 به استحضار می رساند: سایت نمایندگی استاد معین، در راستای پیش برد اهداف و گسترش فعالیت خود، همیشه به همیاری شما اعضای محترم نیاز داشته و دارد . پس اگر تصور می كنید دانش لازم برای فعالیت در سایت را دارید، و عاشق آموزش و خدمت در قالب فعالیت های گروهی در سایت نمایندگی استاد معین هستید؛ الان بهترین زمان برای پیوستن به جمع خدمتگزاران كنگره است. پس می توانید در اولین فرصت آمادگی خود را برای همكاری و خدمت در سایت نمایندگی استاد معین اعلام نمایید .

مهارت های لازم در هر كدام از موارد زیر مورد نظر است:

-     آشنائی و یا علاقه مندی به فعالیت های خبرنگاری

-    تسلط نسبی به عكاسی

-    نویسندگی ( مقالات علمی، ادبی، اجتماعی.......)

-     گزارش نویسی(گزارش رویدادها، اخبارورزشی و .....)

-     آشنایی كافی و مناسب به نرم افزارهای آفیس(ورد و اكسل )

-     حداقل تسلط به نرم افزارهای گرافیكی و ویرایش عكس مانند فتوشاب

-    داشتن حداقل مهارت تایپ فارسی

شرایط كاری:

-     دسترسی به اینترنت لازم است.

-     زمانبندی و میزان فعالیت با توجه به حوزه كاری، متغیر بوده و با توافق تعیین می گردد.

-     همسفران آقا و خانم نیز می توانند آمادگی خود را اعلام نمایند.

اگر ویژه گی های خود را با هر كدام از مواردی كه در بالا اشاره شد نزدیك می بینید، می توانید به مدیرمحترم وبلاك آقای احمد شریفیان و یا به مسئول امور فرهنگی و آموزشی شعبه در مرزبانی ، مراجعه نمائید.


                                                                                                      با تقدیم احترام

                                                                            مسئول امور فرهنگی و آموزشی شعبه استاد معین

 وادی پنجم و تاثیر آن روی من
یکشنبه 19 دی 1395 ساعت 17:51 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه ششم از دوره بیستم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ شعبه استاد معین با استادی آقای ابولفضل یزدانی ، نگهبانی آقای محمد رضا امیریان و دبیری مسافر هاشم با دستور جلسه وادی پنجم و تاثیر آن روی من   مؤرخه 95/1019 راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد : دستور جلسه امروز وادی پنجم می باشد ،در وادی اول بما گفته میشود ابتدا تفكر كنیم چون بعد از اینكه به مشكل برخورد كردیم نمیشود تفكر كرد و قبل از انجام كار بایستی تفكر صورت بگیرد . وادی دوم بما امید میدهد و ما را به درمان اعتیاد امیدوار میكند و در وادی های بعد نیز مسولیت ما را نسبت بخودمان نشان میدهد . در وادی پنج ما با ساختار منفی اعتیاد روبرو میشویم و متوجه می شویم كه برای پیروزی بایستی از آموزش هایی كه گرفتیم استفاده كنیم چون زورمان به اعتیاد نمی رسد لذا در این وادی با چند آیتم یا چند پله آشنا میشویم كه نخستین آن بازگشت از ضد ارزش ها میباشد یعنی اینكه من با توجه انجام ضد ارزش هایی كه در طول سال های گذشته بانجام رسانده ام موجب شكل گرفتن یك ساختار منفی در من شده است . بیماری اعتیاد مثل دیگر بیماری ها مثل ریه، قلب و ... نیست كه من پول را پرداخت كنم و بگویم من كار خود را انجام دادم و از این به بعد كار بعهده متخصص مربوطه است و ایشان كار را انجام میدهند چون یك ضلع بیماری اعتیاد جسم و دو ضلع دیگر آن روان و جهانبینی میباشد لذا من یكسری از كارهاً را باید انجام دهم یعنی راه خود را باید عوض كنم مثل اینكه یك درخت پوسیده را میخواهیم تبدیل كنیم به یك درخت سالم و استوار كه در این ارتباط آقای امین دژاكام در سی دی ساختار میفرمایند كه از ضد ارزش باید بپرهیزیم باز گشت از ضد ارزش یعنی اینكه این ساختار انرژی خود را از خود شخص میگیرد و در ادامه من را ضربه فنی میكند كه من برای اینكه بتوانم قدرت خود را افزایش دهم و قدرت ساختار منفی كاهش یابد همانند كفه ترازو ، میبایست از ضد ارزش بازگشت نمایم و سیم انرژی ساختار منفی را قطع كنم كه این پله اول یا بازگشت از ضد ارزش ها میباشد كه در ارتباط با دیگر پله ها مایل هستم شما دوستان در مشاركت های خود صحبت كنید .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


گزارش تصویری از مراسم اهدای شال دستیار دیده بان
چهارشنبه 15 دی 1395 ساعت 22:55 | نوشته ‌شده به دست marzbani ostadmoein | ( نظرات )

افتخاری دیگر برای نمایندگی استاد معین

در روز چهارشنبه مورخ 15/10/1395 یكی از خدمتگزاران عزیز در مرزبانی، مسافر آقای مجتبی افشاری رهجوی كمك راهنمای محترم علیرضا عیوضی موفق به گرفتن شال دستیار دیده بان از دستان پرتوان آقای مهندس دژاكام شد.

این موفقیت را به ایشان و ایجنت محترم شعبه و كلیه اعضا تبریك عرض نموده و برای مجتبی عزیز آرزوی موفقیت روزافزون را خواستاریم.نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من
سه شنبه 14 دی 1395 ساعت 18:23 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه یازدهم از دوره هجدهم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ شعبه استاد معین با استادی کمک راهنما بهمن سبحانی، نگهبانی آقای اهورا خدایی و دبیری مسافر حمید با دستور جلسه نقش آموزش در رهایی و تجربه من،  مؤرخه 95/1014 راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
قبل از هر چیز تشكر میكنم از نكهبان عزیز كه این فرصت را در اختیارم قرار دادند كه خدمت شما عزیزان باشم در ارتباط با دستور جلسه چیزی را كه از كتگره ٦٠ آموختم و همیشه هم عنوان میكتم آنست كه برای آنكه راجع به هر چیزی صحبت كنیم تا در نهایت به نتیجه ایی برسیم ابتدا باید تعریفی از واژه ها داشته باشیم ، من شخصا میگفتم كه اعتیاد دارم و میخوام ترك كنم و این تفكر من بود كه قصد دارم ترك كنم خب واژه ترك یعنی چی ؟ و چكار باید بكنم ؟ ما در كنگره یاد گرفتیم كه برای هر چیزی باید تعریفی داشته باشیم و بهمین دلیل در شروع كار صورت مسئله اعتیاد را برای ما مطرح كرد كه اعتیاد اصلا چی هست ؟ همانطور كه در جلسات نوشتار مصرف كننده كیست خوانده میشود و ما متوجه میشویم كه در كجاها تخریب وارد شده است . پس ما در مجموعه گسترده ای بنام اعتیاد قرار داریم كه تنها مصرف نكردن مواد نیست و كندن از آن سخت است وقتی نگاه میكنم میبینم دنیایی از حقارت ، ترس ، نگرانی و اضطراب ،.... و همینطور یك جسم تخریب شده كه مواد شبه افیونی در آن تولید نمیشود و حالت های كرداری و رفتاری دست خود شخص نیست كه بشرط مصرف مواد میتواند حالش خوب شود یا گاهی اوقات هم نشود . خب من با این شرایط آیا بدون آموزش قادر هستم از اعتیاد خارج شوم ؟ این یك سؤال است كه وقتی فكر میكنیم و گستردگی مواد را میبینیم متوجه میشویم كه اینطور نیست . چون اعتیاد فقط مصرف كردن یا نكردن مواد نیست گاهی اوقات ما فكر میكنیم اگر دیگر مواد مصرف نكنیم دیگر معتاد نیستیم ! 
بعدش ما راجع به واژه درمان صحبت میكنیم و میگوییم كه درمان چیست ؟ كه بزبان ساده و همه فهم به این نتیجه میرسیم در كنگره كه یعنی شخصی مواد مخدر مصرف میكرده و اعتیاد داشته به نقطه ایی برسد كه مواد مصرف نكند و حالش هم خوب باشد و از زندگیش هم لذت ببرد و ضمنا دیگران هم از بودن با آن شخص لذت ببرند كه این میشود درمان و اینكه به هیچ عنوان در صور آشكار یا پنهان ، رفتار گفتار و كردار به هیچ وجه نتوان تشخیص داد این شخص یك زمانی اعتیاد داشته است ، این یعنی درمان .
مجددا سؤال تكرار میشود كه آیا بدون آموزش میتوان به این نقطه رسید ؟ معضل بزرگی كه همه دنیا در آن گیر كرده اند چون برخی از بیماری ها فقط مختص به نقاط خاصی از دنیا ست مثلا در آفریقا اتفاقی میافتد و دانشمندان تلاش میكنند آن ویروس به نقاط دیكر شیوع پیدا نكند ولی اعتیاد اینطور نیست و در تمام نقاط دنیا وجود دارد و كاری به سفید پوست ، سیاه پوست یا سواد افراد ندارد هر جایی كه اعتیاد رخته كند قطعا این بیماری شیوع پیدا میكند و حتما در صور آشكار و پنهان ، جسم روان و جهانبینی شخص را تحت تأثیر قرار میدهد ! باز هم آیا بدون آموزش میتوان آن را درمان كرد ؟ اگر من مدام تكرار میكتم آموزش به این دلیل است كه در كنگره اساس كار ما بر مبنای آموزش است و گرنه ما اینجا كاری نداشتیم ، چون اگرچه شربت بخش مهمی از درمان است اما اگر تنها بر اساس آن و تیپرینگ قرار بود اتفاق بیافتد ، میترانستیم یك برنامه نوشته شود و درب وردی نصب شود و هر كس وارد میشد مقداری شربت دریافت میكرد و میگفتند طبق فلان برنامه خود را درمان كن ، در این صورت آیا به این نقطه میرسیدیم ؟ قطعا خیر چون همانطور كه آقای مهندس میفرمایند نقطه كور اعتیاد جهانبینی بوده است كه تمام دنیا از آن غافل بوده اند و كنگره ، هم برای جسم برنامه ایی را تدارك دید و هم برای جهانبینی كلاس های آموزشی را ، راه اندازی كرد . در اصل كارگاه های آموزشی را راه اندازی كرد در كارگاه ها قرار است چیزی تخریب و مجددا ساخته شود كه زمانی كه مصرف مواد من قطع شد به تعادلی برسم كه نیازی به مصرف مجدد نداشته باشم و برگشتی برای آن وجود نداشته باشد كه میشود "درمان قطعی" اعتیاد و مواد مخدر نه اینكه تنها مدتی را مرخصی بگیرم و مدام انرژی صرف كنم كه دیگر مواد مصرف نمیكتم چون از زندگی هیچ لذتی نمیبرم شاید دیگران كه من برای آنها تخریب داشتم خوشحال باشند اما آیا خودم هم از زندگیم لذت میبرم ؟ میبینم خیر در ترك های مختلف این اتفاق نمیافتد چون هیچ تعریفی از آن نیست و فقط گفته میشود مواد بد است و شخص مصرف كننده دیگر مصرف نكند حال بهر طریقی كه میخواهد باشد . ولی كنگره بما آموزش میدهد كه چیزهایی را كه یاد میگیریم باید در زندگی أجرا كنیم كه اسم آن میشود خدمت كردن . خدمت یكی از ابزارهای بسیار مهنی است برای افرادی كه قرار است درمان قطعی اعتیاد شوند . یعنی با كیفیت مطلوب شخصی كه مواد  مصرف نكندو رضایتمند باشد . خدمت كردن ابزاری است برای پی بردن به تاریكی ها و مشكلات درون ما و زمانی كه پی به مشكلاتمان بردیم بیش از نیمی از مسئله حل شده است در خدمت كردن راه برای رشد و تكامل من بوجود میآید و از درمان به تعادل نزدیك تر میشویم و جمله آخر اینكه "درمان فوق ترك است و تعادل فوق درمان"
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،

برچسب‌ها: درمان اعتیاد،

فالوده عسلی ؛ نوشته ای از مسافر یاسر بابائی
سه شنبه 14 دی 1395 ساعت 17:56 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

فالوده عسلی

دینگ دینگ، دنگ دنگ، دینگ دنگ، رینگ رانگ

نوشتنی نیست،

صدای زنگ صبحگاهی زنگاله الکترونیکی دورگوی دروغ رسان راست قامت من بود!

خمیازه کشان و مشت گره کنان، کشان کشان، می کشانم دو دست را تا دور کنم پردۀ تنیدۀ شیطان لعین را از تختِ بی خوابی خودم و فراخ کنم قفسۀ مالامال سینه ای ام را از ...

بگذریم صبح است و وقت لطافت!

نگاهی به سقف اتاق به ظاهر خوابم که می اندازم ترک ریزی در کنار ترک درشت تری کِز کرده، شاید به این فکر می کند که روزی ترک بزرگتری می شود و آوار شود بر سر بیچاره ای ...

خاک بر سرت با این طرز تفکرت ...

نشد که لطیف تر شود.

پردۀ کلفت آویزان بر پنجره اتاق به ظاهر خوابم را که به کناری می زنم، چیزی نیست جز شیشه مشجری که گویا میلی ندارد که آنطرف را به من نشان دهد.

اما من سر سخت تر از آنم که نخواهم از تنها شانس اتاق به ظاهر خوابم با آن ترک های ریز و درشت بر سقف ش که از اندک اتاق خوابهای شهر آهنی ام هست که به نورگیر که واژه درستی نیست همان پاسیوی شمال شرقی ایی باز می شود که از آن به ظاهر کوههای سر به ای فلک کشیدۀ شمال آسمان سربی و اِبی شهرم، دیده که نه، طرح خاکستری آن نمایان می شود، بگذرم.

من از این حقیقت تلخ نخواهم گذشت و آن را تن می کنم.

چه کنم که این همان لنگه کفش با بندهای آبی است و من آن را بر می دارم که در این بیقوله خاکستری، بی نعمتی بی حیا قلمداد نشوم، که اگر شوم تو سری خواهم خورد از پدر بزرگم!

تاخ!!!

نوشتنی نیست، ولی دست سنگینی داشت.

اگر این روزها تماشاچی پروپاقرص بازی های والیبال باشید، با واژه سانسور و سانسور چی بیگانگی ندارید و این قسمت را بر من خُرده نمی گیرید و از این جا به بعد بگویم که حوله در دست گرفتم و صورتکم را خشکانیدم. البته در این بین جیرۀ صبحگاهی را هم سر کشیدم...

بی درنگ به سراغ آن یار مهربان و دانا و خوش زبانم می روم، همان که فراوان سخن دارد با آن که زبانی در کام ندارد، فراوانی سخنانش چنان هست که نیازِ نیازمندی چون من را پاسخگو باشد.

همان مخلوق غرب لغنتی .

چرخی در اوراق مجازی این یار مهربان که می زنم، چشمانم صیقلی می شود، اولین پُست صبحگاهی را می غلتانم بر آن صفحۀ به ظاهر شخصی ام که اعلام کنم بر حضور هفتِ صبحگاهی ام که منم آن خوابالویِ خواب زدۀ، آلوده به خوابِ خوابیده در آلودگیِ خودزدۀ به خواب آلودگی سابق که نه کمی دورتر شاید اسبق نه ماسبق.

آی چه بسته ای ، ای آلودگی هایِ زیبای من.

دلینینننگ ...

هم اکنون توجه شما را به گزیدۀ اخبار جلب می نمایم.

انفجار یک بمب در فرودگاه آتاتورک شهر استانبول، دست کم جان دهها نفر را گرفت. به گفته پلیس ترکیه این انفجار در ...

دیلیننننگ....

حس و حالِ ورزش صبح گاهی پر کشید و رفت ، به کجا؟

نمی دانم، فقط این را می دانم که دیگر اینجا نیست.

مثل باقی چیزها که رفتند و دیگر نیستند.

بهترین کار این است که رختِ بارسلونای محبوبم را بپوشم و در هیبتِ یک ورزشکار از درِ خانه لبخند زنان بیرون بروم تا ...

تا که نفسی چاق کنم...

نفسی چاق کنم ؟!

آه ...

تا که پُر کنم ریه های لذت را از اکسیژن مالیده شده به سرب سرگردان در خاکستری آسمان پر از دود و ریزگردهای مجاورین دوست و برادران هم آئین ... و تو چه می دانی که چه لذتی دارد ترکیب انواع آلکالوئیدهای ترشح شده ناب، چون تبائین و پاپاورین و دوپامین و سه پامین و چهارپامین و الی ماشااله .. با انواع آلاینده هایی چون هیدروکربنهای آروماتیک و آزبست و منواکسید و دی اکسید و تری اکسید و فور اکسید کربن ها و الی ماشااله ... و البته رقصنده های ریز و کوچولوی مجاورین دوست و برادران هم آئین ...

ادامه نمی دهم،

ادامه نمی هم که اگر ادامه بدهم به زمین می رسد و زمین ادامه دستی است که به گندم می رسد و گندم ادامۀ عشق است که چون عشق آلوده شود، گندم آلوده می شود، زمین آلوده می شود و هوا آلوده می شود و آلودگی آلوده می شود.

چه فالوده ای درست شد.

تو که با شاه شلۀ نمی خوری و با گربه فالوده، چه کارت به فالودۀ من،

تو خودت باش.

من رَخت ورزشی ام را پوشانیدم بر تنم و حجابی کردم بر شهر وجودی ام که در مواجهه با نانوای عبوس محله مان نیرویی را از کم شروع کنم و تا بالای بالا ببرم که نقطه تحملی ایجاد گردد.

عجب تعبیری و عجب عبارتی و عجب عبرتی ...

در خیالم من پرورانیدم که نان داغ بربری با کلّه شیری که از ماست بندی احتمالاً تا نزدیکی چند درصد ابتدایی قطار اعداد، اورگانیک یک آقای عبوسِ دیگر که می خرم را با عسل خوردن چه فالوده ای شود.

این جیب و آن جیب، اعتبار کوچولوی پلاستیکی را از جیب بغل بیرون کشیدم و نگاهی به قدوبالایش که کردم به بزرگی اش پی بردم.

حال هم نون می خرم هم کلۀ شیر.

کوچولوی توانا را در دست محکم گرفتم و در را باز کردم که ایکاش باز نمی کردم.

کاش اصلاً امروز خواب می ماندم تا شب.

تا اینکه خاکستری بمانم تا شب.

شوربختی از در و دیوار می بارد، خدای من این چه منظرۀ شومی است،

خدای من چشمانم را از من بگیر.

مغزم از سرم بیرون پاشید، وقتی دیدم که سرش شکسته، جانم از تنم بیرون آمد، وقتی که دیدم شیرۀ جانش آرام آرام از سرش بیرون آمده و ...

تکه پاره های بدنش را که می دیدم جگرم تکه پاره می شود.

مگر می شود!!!؟

آه ای خاکستری روز چه روز شومی هستی تو ...

وقتی دیدم اینطور مظلومانه سرش شکسته و در گوشه ای از دیوار لابه لای زباله ها رها شده، و شیرۀ جانش از کالبدش بیرون ریخته، آه از نهادم بیرون آمد و فریادخشم برآوردم و خودخورانه عربده ای از عمق وجود کشیدم که چه کسی ؟؟؟

چه کسی !!!

چه کسی، ظرف عسل مرا شکسته!؟


 نویسنده: مسافر یاسر بابائی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و تجربیات ...،


روز یکشنبه مورخ 95/10/12، در محل نمایندگی استاد معین، جلسه هماهنگی راهنمایان نمایندگی های استان تهران، با حضور دیدبانان محترم کنگره 60 و دستیاران گرامی آنان برگزار گردید.

مجموعه ای از عکس های این مراسم را خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم.

بقیه تصاویر ادامه مطلب


ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،


نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من
یکشنبه 12 دی 1395 ساعت 18:10 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه پنجم از دوره بیستم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ شعبه استاد معین با استادی آقای غلام رضا حاتمی ، نگهبانی آقای محمد رضا امیریان و دبیری مسافر هاشم با دستور جلسه نقش آموزش در رهایی و تجربه من،  مؤرخه ٩٥/١٠/١٢ راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد ؛
تشكر میكنم از نگهبان محترم كه این فرصت را اختیار من قرار دادند پیش از پرداختن به دستور جلسه ، توضیح كوتاهی از گذشته خود خدمت شما عزیزان عرض میكنم در گذشته برای من باوری بوجود آمده بود كه با اعتیاد از این دنیا خواهم رفت ،و خانواده خود را مدیون كرده بودم كه بعد از مرگ من مقداری مواد را در كفن من قرار دهند كه تا پیدا كردن مواد در آن دنیا مقداری همراه من باشد و باور كرده بودم كه با اعتیاد از این دنیا خواهم رفت تا با كنگره آشنا شدم . در اوایل این جمله را بارها میشنیدم كه " نوع دید من باید نسبت به دنیا تغییر كند " و در ابتدا هضم این جمله برای من سخت بود كه چكونه میبایست دید خود را تغییر دهم . راهنمای عزیزم آقای كریمی خیلی تلاش كردند تا بمن تفهیم كنند . در طی سفر كه شربت من رو به كاهش یافت دیدم حالم خوب نیست كه راهنمای من تأكید میكرد جهانبینی كار كنم كه مصادف شد با آزمون جهانبینی در شعبه و من در این آزمون نفر شدم و با خود میگفتم كه من جهانبینی را فوت آب شدم ولی چرا حال من خوب نمیشود !؟ كه بعد به این نتیجه رسیدم مطالب را صرفا حفظ كرده بودم و بهش عمل نمیكردم . 
خداروشكر میكنم رفته رفته آموزش هایی كه در اختیار من قرار گرفت باعث شد بعد از یكسال به رهایی برسم . خداروشكر میكنم آموزش هایی كه در كنگره گرفتم دید من را نسبت به دنیا عوض كرد كه یك مثالی در این رابطه میزنم ؛ حدودا ده روز از ورودم به كنگره میگذشت كه من مسیر منزل تا شعبه را پیاده طی میكردم یكروز كه به شعبه می آمدم دیدم كه عده ایی كنار خیابان در حال مصرف كردن هستند و من بعد از عبور از اینها بیست دقیقه ایستادم و حالم بد بود و با خودم جنگ داشتم كه برم نزد آنها و تنها یك پك بزنم و این بیست دقیقه برای من مدت زیادی سپری شد تا خودم را منصرف كنم و بسمت شعبه حركت كردم ، مجددا أواخر سفر ، من در حال پیاده رفتن از همان مسیر بودم كه دیدم در حال مصرف هستند و برای خودم هم خیلی عجیب بود كه این بار هیچ تاثیری روی من نگذاشت و خیلی راحت از كنار آنها عبور كردم و آنجا متوجه شدم كه آموزش ها میتواند باعث شود تا دید انسان نسبت به دنیا تغییر كند و طور دیگری به قضایا نگاه كرد .
دوستی راجع به اعتیاد تحقیق میكرد و در مصاحبه از من پرسید الان نظر شما نسبت به مخدر چیست ؟آیا از مخدر بدت میآید ؟ در پاسخ گفتم من در كنگره به این نتیجه رسیدم كه نه از مخدر خوشم میآید و نه بدم میآید و مواد مخدر برای من خوب نیست ممكنه برای شخص دیگری خوب باشد ولی برای من خوب نیست . از اینكه به صحبتهای من توجه كردید متشكرم 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات