صفت گذشته در انسان صادق نیست ...
یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 13:37 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

جلسه گذشته، جلسه سیزدهم از دوره هفدهم از سری کارگاهای آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی استاد معین با دستور جلسه وادی دهم تأثیر آن روی من به استادی ایجنت محترم آقای مجتبی دهقانی و نگهبانی آقای عباس انصاری و دبیری حمید روز پنج‌شنبه مورخه 95/3/27 رأس ساعت 16:50 آغاز بکار نمود. در ضمن اولین سال رهایی مسافر آقای مهدی غنی‌آبادی را به‌اتفاق جشن می‌گیریم.

سخنان استاد؛

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم. باید خدمت عرض کنم که این جلسه آخرین جلسه‌ای است که در این نمایندگی برگزار می‌شود، از هفته آینده آدرس نمایندگی استاد معین تغییر خواهد کرد.

فضا و امکانات اینجا دیگه جوابگو نبود. مکان جدید فضای بیشتری در اختیارداریم. ما حدود پنج سال است که اینجا هستیم حقیقتاً برای خود من خیلی سخته این تغییر مکان، من اینجا حس خوبی داشتم. ولی از آنجائی که این قانونه که ما مالکِ هیچ‌چیز نیستیم . این موضوع را یا خودمان می‌فهمیم و یا روزگار به ما خواهد فهماند. اگر بخواهم راجع به وادی دهم صحبت کنم باید بگویم، صفت‌های که خودم داشتم وقتی می‌خواستم تغییرشان بدهم، واقعاً خیلی سخت بود . سختیش برای این است که انسان قبول نمی‌کند که یک سری صفات منفی دارد واگر قبول نکند که مشکل دارد برای تغییر کارش خیلی سخت خواهد شد.

انسان وقتی قبول می‌کند که یک سری صفات بد دارد، .بخشی از مشکلاتش حل می‌شود. آن‌وقت است که در اثر تکرار و آزمون خطا شروع می‌کند به اصلاح خودش و یک‌شبه هم اصلاح نمی‌شود و ممکن است یک سری صفات مثبت برعکس شود و منفی بشوند و این اتفاق می‌افتد. این نیست که فقط صفات منفی تغییر می‌کنند. صفات خوب هم‌تغییر می‌کنند. هر وقت یک تغییراتی در ما ایجاد می‌شود یک سری صفات خوب جذب ما می‌شود، یک سری صفات منفی ممکن است از ما دور شود یا بالعکس.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی،


ساقی عشق:
پنجشنبه 27 خرداد 1395 ساعت 15:04 | نوشته ‌شده به دست پرویز محمدنبی | ( نظرات )
هله نومید نباشی که تو را یار براند
گرت امروز براند نه که فردات بخواند
در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کن آن جا
ز پس صبر تو را او به سر صدر نشاند
و اگر بر تو ببندد همه ره‌ها و گذرها
ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند
نه که قصاب به خنجر چو سر میش ببرد
نهلد کشته خود را کشد آن گاه کشاند
چو دم میش نماند ز دم خود کندش پر
تو ببینی دم یزدان به کجا هات رساند
به مثل گفتم این را و اگر نه کرم او
نکشد هیچ کسی را و ز کشتن برهاند
همگی ملک سلیمان به یکی مور ببخشد
بدهد هر دو جهان را و دلی را نرماند
دل من گرد جهان گشت و نیابید مثالش
به کی ماند به کی ماند به کی ماند به کی ماند
هله خاموش که بی‌گفت از این می همگان را
بچشاند بچشاند بچشاند بچشاند

حضرت مولانا
اطلاعیه مهم ـ آدرس جدید نمایندگی استادمعین
چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 14:11 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
                                             آدرس جدید نمایندگی استادمعین

                                        تاریخ برگزاری جلسات در هفته جدید  

جلسه همسفران : روز دوشنبه 95/03/31
جلسه مسافران : روز یکشنبه 95/03/30

آدرس:
خیابان ستارخان، بعد از پل ستارخان، خیابان پاک (حاجی پورامین) نبش چهارراه سازمان آب ، پلاک26 ، درب حیاط 

مرزبانی همسفران شعبه استاد معین

گزارش جلسات روزهای سه شنبه
چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 08:41 | نوشته ‌شده به دست مسافرمحمد حیدری | ( نظرات )
 کارگاههای آموزشی نمایندگی استاد معین ویژه مسافران کنگره  60 روز سه شنبه مورخ 95/03/25 به استادی آقای کامران رک, نگهبانی آقای محمد فردی و دبیری آقای یحیی با دستور جلسه "اسیگار "راس ساعت 18 شروع به کار نمود.سخنان استاد:

خدا را شکر توانستم در این جلسه باشم، بعد از کلی دستور جلسه، دستور جلسه سیگار و کسانی که روی آدامس هستند شاید بهتر بدانند که آنتی ایکسی که مصرف می کردند چه چیزهایی دارد و کسی به آن سخت نمی گیرد و برگشت خیلی از ماها برای اعتیاد به این سیگار بوده است.

یک توضیحی در باره سیگار می دهم برایتان و چگونگی درمان سیگار در کنگره، همه ما آقای  کریستف کلمپ را می شناسیم وقتی که قاره آمریکا رو کشف می کنه این اقا دید که در جایی برگی را که توتون می نامیدند دارند می کشند بصورت لول درآورده بودند، اوان سیگار یا اون تنباکویی که اون موقع اونها استفاده می کردند برای اونهایی که در واقع مریض بودند مثلاً جن زده بودن یا روان اونها مشکل داشتند و..... ماده ای نبود که بصورت عام و بدون دلیلی استفاده بشه و آقای کلمپ استفاده می کنه می بینه که چه لذتی میده و آون بذر رو آورد به اروپا وقتی که وارد اروپا شد داستان کلاً متفاوت شد، شروع شد مصرف شدن سیگار در سال 1826 آقایی بنام جان نیکل که ما همه صحبت امروز ما در باره نیکوتینی هست که از  اسم این آقا گرفته شده بذر این گیاه رو از پرتغال برد دانمارک و کاشت و مصرف این شد عامه تر و تو سال 1902 یه آقای دیگه که همه داستانهای از اونجا شروع شد بنام جیمز باکان اولین کسی بود که سیگارو به این شکلی که الآن ما می بینیم درآورد یعنی اولین شرکت یا کارخانه سیگار رو ساخت که این آماده است لول شده فقط یک کبریت یا فندک می زنید و اسم نیکوتین از جان نیکود گرفته شد. و تبلیغی که میشد روی پاکت سیگار عکسهای آدمهای بزرگ یا ورزشکاران قوی رو می انداختند تا آدمهای بیشتری جذب این سیگار بشن.و بدتر از آن قلیان است که در همه جا و اکثر خانواده ها هم هست و هیچ اشکالی هم نداره براشون.

در سیگار 4000 ماده سمی است، هر چی که ماده سمی در دنیا هست در سیگار هم هست، و ما فقط یک چیزی به اسم نیکوتین کار داریم، زمانی که ما سیگار می کشیم دود وارد ریه ما میشه و همراه اکسیژن به اضافه نیکوتین اون 4000 ماده سمی وارد ریه میشه و گلبولهای قرمز که کارشون اکسیژن رسانی به بدن هست دیگه میان میرن به قول معروف میاد میبینه که اکسیژن کمه شروع میکنه به تولید گلبولهای قرمز بیشتر، اگه نگاه بکنین آدمهای سیگاری لباشون تیره تر هست و این میاد همراه خون در ظرف 6 ثانیه از سد خونی مغز عبورش میده یعنی نیکوتین ظرف 6 ثانیه از سد خونی مغز رد میشه،وقتی که عبور کرد باعث ترشح همون سیستم شبه افیونی میشه که در کنگره همیشه در باره اش صحبت می کنیم پس همون کاری که کراک می کنه شیشه می کنه این هم همینطوره، پس آنتی ایکسه، کسایی که میان برا درمان سیگار اولش خلط دارن و این نشانه خوبیه چون با بیرون آمدن خلط داره ریه هاشون بازسازی می کنه. نکته جالب اینه ما تو کتاب 60 درجه این مطلبو  خوندیم میگه  یک گرم تا یک و دو دهم گرم تریاک آدم برا کسی که سابقه مصرف تریاک نداره باعث مرگ میشه، ولی در مصرف نیکوتین میدونین چقدره، یک دهم گرم، یک دهم گرم نیکوتین باعث مرگ میشه فکرش رو بکنین، تعداد مرگ و میرهای سیگار هفتاد برابر آدمهای معتاد هست. من فکر می کنم امروز وقت خوبیه که میبینید که می شود به درمان سیگار رسید امیوارم بچه هایی که اقدام نکرده اند با توجه به اینکه آقای مهندس اجازه درمان سیگار رو از 2 ماه سفر برای سفر اولی ها داده اند شروع کنند. ممنونم که به صحبتهای من گوش دادید.

تهیه گزارش: محمد حیدری لژیون آقای امیرحسین باقری
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای سه شنبه،

بازدید سرزده مهندس دژاکام از محل جدید نمایندگی استادمعین
سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 19:03 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
بازدید سرزده مهندس دژاکام از محل جدید نمایندگی استادمعین
روز سه شنبه مورخ 25خرداد 1395

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها، تصاویر،


برگزاری جلسه هماهنگی راهنمایان در محل جدید استادمعین
سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 13:57 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
روز دوشنبه مورخ 24 خردادماه 1395 جلسه هماهنگی راهنمایان و کمک راهنمایان با حضور تمامی کمک راهنمایان نمایندگی استادمعین، با نگهبانی مسافر کامران رک، دبیری مسافر احمدشریفیان و استادی ایجنت محترم نمایندگی آقای مجتبی دهقانی در محل جدید شعبه راس ساعت 18 برگزار گردید. 
در این جلسه هماهنگی های لازم در خصوص انتقال جلسات به محل جدید صورت گرفت و همچنین روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه بصورت رسمی جهت برگزاری جلسات و لژیون اعلام گردید. 
قرار بر این شد که جلسات گروه خانواده روزهای دوشنبه برگزار گردد و روزهای پنجشنبه مراسم تولد گرفته شود و بعد از تولد به دلیل فضایی که در اختیار نمایندگی است، لژیون های گروه مسافران و همسفران قابلیت برگزاری دارند.
با احترام ـ احمد شریفیان دبیر جلسات هماهنگی کمک راهنمایان نمایندگی استادمعین

گزارش تصویری جلسه هماهنگی کمک راهنمایان در محل جدید نمایندگی استادمعین

 
ادامه مطلب

گزارش تصویری از مراسم افطاری روز دوشنبه 95/03/24
سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 01:22 | نوشته ‌شده به دست سیروس c60 | ( نظرات )
گزارش تصویری از مراسم افطاری در نمایندگی استاد معین روز دوشنبه 95/03/24تصاویر بیشتر در ادامه مطلب....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


سیگار ...
دوشنبه 24 خرداد 1395 ساعت 19:42 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
کارگاههای آموزشی نمایندگی استاد معین ویژه همسفران کنگره  60 روز شنبه مورخ 95/03/22 به استادی دیده بان محترم آقای علی خدامی, نگهبانی خانم فرح و دبیری خانم شهین با دستور جلسه "سیگار ؟ "راس ساعت 13 شروع به کار نمود.خلاصه سخنان استاد :
دستور جلسات همه مهم است و کارگاه آموزشی یکی از مهمترین قسمتهای کنگره شصت می باشد و یک منبع آموزشی است . یکی از دستور جلساتی که شاید نتوان در منابع آموزشی مثل کتاب 60 درجه و وادیها و منابع آموزشی نتوان مطالب چندانی پیدا کرد این دستور جلسه است. کنگره شصت از سال 1378 تشکیل شد و تا سال 90 به اینگونه صحبت می شد که سیگار و مواد دخانیات مواد مخدر نیست و خود آقای مهندس نیز سیگار مصرف می کردند . ...
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه،

ماه ضیافت ـ نمایندگی استادمعین (ششم رمضان)
دوشنبه 24 خرداد 1395 ساعت 11:00 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تَخْذِلْنی فیهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِیتِکَ ولا تَضْرِبْنی بِسیاطِ نَقْمَتِکَ  وزَحْزحْنی فیهِ من موجِباتِ  سَخَطِکَ بِمَنّکَ وأیادیکَ یا مُنْتهى رَغْبـةَ الرّاغبینَ.

 خدایا در این روز مرا به نفس سرکشم, وامگذار تا پی طغیان و نارضایتی تو روم و مرا با تازیانه خشم و غضبت ادب مکن، مرا از موجبات ناخرسندیت, بر کنار بدار، به حق مهربانی و نعمت نوازیت، ای نهایت آرزوی مشتاقان


ششمین روز از ماه مبارک رمضان به پایان رسید و نمایندگی استادمعین در این روز پذیرای مسافران، کسبه و همسایگان محله دستغیب بود.
گزارش تصویری ادامه مطلب

اطلاعیه مهم
یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 23:05 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )


با سلام و خدا قوت به همه عزیزان همسفر نمایندگی استاد معین

جلسه خصوصی همسفران نمایندگی استاد معین در روز شنبه مورخ  95/03/29 تشکیل نمی شود و روز دوشنبه 95/03/31 جلسه خصوصی همسفران از ساعت 16 در شعبه جدید به آدرس:
خیابان ستارخان، بعد از پل ستارخان، خیابان پاک (حاجی پور امین) نبش چهارراه سازمان آب ، پلاک 26 ، درب حیاط  برگزار می گردد .

همانند همیشه منتظر حضور گرم شما هستیم .

مرزبانی همسفران شعبه استاد معین
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات