اطلاعیه تولد...
دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 17:39 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
روز پنجشنبه مورخ 95/7/1 
اولین سالگرد رهایی مسافر محمدعلی موسوی 
رهجوی کمک راهنما احمد شریفیان 
را در نمایندگی استادمعین جشن می گیریم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، اطلاعیه ها،


بدون شرح ...
شنبه 27 شهریور 1395 ساعت 17:44 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

عکاس : سیروس مولائی 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،

برداشتی از سی دی سیستم ایکس ...
شنبه 27 شهریور 1395 ساعت 17:23 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
بنام خدا
در جهان کنونی تفکر و عمل انسان به ثمر نخواهد نشست مگر اینکه  ؛ نخست برای هر چیزی تعریفی وجود داشته باشد سپس بتوان مسائل را برای تعریف تفکیک کرد و بعد از ان نتیجه ارتباط انها را با یکدیگر تشخیص داد.
در مقوله سیستم X که در اندک زمان به چنان پیشرفت قابل توجهی نائل میشود که میتوان آترا به عینه دید و لمس کرد .
همانطور که میدانیم جسم وجودی انسان تشکیل یافته از سلولهای فراوانی است که از شمارش آنها عاجز هستیم و هر کدام از آنها وظیفه خاصی را بعهده دارند و تسبت به هم تاثیر گذار و تاثیر پذیر میباشند.


برای فهم و درک بهتر اگراز دید زمینی به ان بنگریم میبینیم انسان همانند یک ماشین میباشد ماشیتی که بسیار پیشرفته تر از ماشیتهای دست ساز انسان است زیرا تنها بدن او است که توانایی ترمیم نواثص خود را دارد (مثل جوش خوردن استخوان شکسته و ترمیم زخم ) اما ماشین های ساخت انسان حتی توان گرفتن پنچری خود را ندارند . در مقوله اعتیاد تیز اگر بنگریم هیچ نگرشی عملی و مهندسی شده وجود نداشته حتی در کشورهای پیشرفته تر از ایران درمان ان را غیر ممکن میدانند .
مثل خیلی از بیماریهای دیگرکه هنوز علم نتوانسته است راه علاج آن را پیدا کند ولی در کنگره 60 که عین عدالت است بدست توانای آقای مهندس و با تاکید به الطاف خداوند نیک اینکار صورت میگیرد فقط بجهت نگاه مهندسی و تفکر خدایی و نیک اندیشی که باز می بینیم معرفت است و نتیجه آن عمل سالم که به درمان اعتیاد منتهی میشود.
در شناخت سیستم X مهندس مجبور است از یک نگاه کلی به یک نگرش جزیی نائل شود یعنی علت را از معلول بدست می آورد در بررسی های به عمل آمده توسط مهندس و همراهان وی آنان در میابند که جسم وجودی انسان تشکیل یافته از قسمتهای مختلفی است که یطور جداگانه وظیفه مخصوص به خود را دارند و مشغول به انجام ان هستند مثل مغز ، کلیه ، ریه ،کبد و دیگر اعضای بدن و نیز در میابند عناصر تشکیل دهنده اعضا از موادی هستند که در خاک موجود است مثل قران که میفرماید کا تمام انسان ها را از خاک آفریدیم مثل مس ، کلسیم ، پتاسیم ، سدیم وآهن و ...
ما آنها را در خوراکیهای روزانه می یابیم و عناصر دیگری وجود دارد با عنوان ناقل های عصبی یا هماهنگ کننده ها که وظیفه دارند بین اعضا بدن هماهنگی و ارتباط برقرار کنند اما در خوراکی های مصرفی وجود ندارند و تولید و پخش انها بعهده مغز صورت می
گیرد . غدد درون ریز و بیرون ریز مثل ویتامین ، سروتوئین ، آدرنالین و استیل کولین.
حال اگر یکی از عناصرفوق مثل سدیم ،کلسیم و ... و یا ترشحات غدد مغزی مثل آدرنالین و.. در بدن کم و نباشد انسان بیمار خواهد شد بیماریهایی مثل کم خونی برای کمبود آهن و یا عدم هماهنگی بین کلیه و مثانه .
وظیفه ناقل های عصبی کنترل زندگی ما نیباشد که در عمل به دو صورت نمود میکند 1- با سیم 2- بی سیم
با سیم در تخریب مثل مصرف مواد مخدر میباشد، بی سیم در تخریب مثل تفکرات منفی میباشد .
ضمنا سایکوسماتیک در خود 160 نوع یماری روان تنی دارد که زایده همان ارتباط ناقل های عصبی با تخریب جسمی میباشد که انسان با شنیدن یک خبد ناگوار دچار سکته قلبی یا مغزی میشود.
ما زمانی مینوانیم به بیماریها غلبه کنیم که سیستم X  را به تعادل برسانیم . مطمعنا فرایند تغذیه مناسب ، رفتار مناسب و عمل سالم منجر به تعادل سیستم خواهد شد .زیرا مهندس و اعضا یاری دهنده وی به عیته مشاهده نموده اند فرد معتاد با بر طرف شدن اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر دیگر امراض موجود نیز از میان رفته است و این کشف باعث جرقه ای شده در شناخت علت اعتیاد و راه درمان آن و شروعی در انجام مصصم در پژوهشهایی مفید.
امید است این راه گشوده شده درخشان و نورانی به همت والای مسافران که شاگردان رها یافته از بند اضداد میباشند همیشه به مانند کوه دماوند استوار و مستدام باشند.
به امید رهایی تمامی انساتها از بتد جهل و نادانی ئ رسیدن به عمل سالم.                     

نویسنده : مسافر فرامرز لژیون آقای احمد شریفیان
تایپ: مسافر امید آقاخانی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت کوتاه ...،


صورت مسئله اعتیاد ...
شنبه 27 شهریور 1395 ساعت 17:11 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بنام خدا

جلسه گذشته سیزدهمین جلسه از دوره سیزدهم نگهبانی جلسات عمومی روزهای پنجشنبه با استادی کمک راهنما بهمن سبحانی ، نگهبانی مسافر حسن و دبیری مسافر شهریار میهمی با دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد در روز پنجشنبه مورخ 95/6/26 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد روز پنج شنبه صورت مسئله اعتیاد آقای سبحانی

این هفته نخستین هفته از دستور جلسات آموزشی كنگره ٦٠ است با عنوان صورت مسئله اعتیاد است و هفته گذشته دستور جلسات سالیانه به پایان رسید.

فكر میكنم از زمانی كه إنسان خلق شد و در كره زمین زندگی را آغاز نمود ، مواد مخدر هم وجود داشته است - اما اینكه انسان از چه  زمانی  به مواد مخدر نزدیك شد و به مصرف مواد پرداخت موضوعی است كه ما نمیدانیم و تنها خدا میداند -

ما میدانیم كه اعتیاد از در هم آمیختن انسان و مواد مخدر بوجود می آید اگر انسان در جایگاه خود باشد و مواد مخدر هم در جایگاه خود باشد اتفاق خاصی نمی افتد و اصلا اتفاقی نمی افتد چون موادی مثل تریاك به خودی خود دارای خواص پزشكی و دارویی بسیاری است كه در جایگاه خود بسیار محترم  میباشد و ارزشمند است .

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


در وادی عشق:
جمعه 26 شهریور 1395 ساعت 16:07 | نوشته ‌شده به دست پرویز محمدنبی | ( نظرات )
عشق عشق می آفریند....
عشق زندگی می بخشد...
زندگی رنج به همراه دارد...
رنج؛ دلشوره می آفریند...
دلشوره جرات می بخشد...
جرات اعتماد به همراه دارد...
اعتماد امید می آفریند...
امید زندگی می بخشد...
زندگی عشق می آفریند...
عشق ؛عشق می آفریند....
احمد شاملو
قهرمان:
چهارشنبه 24 شهریور 1395 ساعت 21:20 | نوشته ‌شده به دست پرویز محمدنبی | ( نظرات )
هیچکس را در زندگی مقصر نمیدانم..
از خوبان خاطره و از بدان تجربه میگیرم
بدترین ها عبرت میشوندو بهترین ها دوست
حرف اشتباهی ست که می گویند با هر کس باید مثل خودش رفتار کرد.
اگر چنین بود از منیت و شخصیت هر کس چیزی باقی نمی ماند.
فقط خودت باش..
اگر جواب هر جفایی بدی بود؛داستان زندگی ما خالی از آدم های خوب بود.
اگر همان اندک مهربانیت را از بر نشدند! اگر خوبی کردی و بدی دیدی.
مهم نیست با تو چه کردند. تو قهرمان زندگی خودت بمان سرت را پیش خدایت بالا بگیر.
و به خاطر همه چیز شاکر باش..... 
وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من
سه شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 18:11 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
جلسه گذشته نهمین جلسه از دوره سیزدهم نگهبانی جلسات بسته روزهای یکشنبه با استادی مسافر حمید ، دبیری مسافر مهدی هرمزی و استادی آقای آرش قربانی با دستور جلسه وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من در روز یکشنبه مورخ 95/6/21 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد؛
اگر دوستان دقت داشته باشند ما همیشه برداشتمان از عشق برداشت اهورایی بوده است و فكر میكنیم عشق باید مثل علاقه مولانا به شمس تبریزی باشد . همیشه تصور بر این بود كه من باید زمین و زمان را بهم بدوزم تا برسیم به آنچیزی كه حق عشق ادا شود ، اما با توجه به صحبتهای آقای مهندس متوجه میشویم كه عشق یك طیف است و قابل جداً كردن نیست و نمیتوان عشق خود را نسبت به فرزند یا همسر تفكیك نمود و شخصا من درك درستی از مطلب نداشتم - تعریف زیبایی كه در این وادی وجود دارد اینست كه در معنای عام این قضیه میتواند دوست داشتن و عشق نسبت به هر چیزی باشد حتی یك گوشی موبایل یا پدر و مادر و دوست و همكار ولی چیزی كه مد نظر وادی میباشد عشق بر مبنای خاص آن است ، عشق بلاعوض عشقی كه در كنگره ٦٠ مشق آن را انجام میدهیم تا در دنیای بیرون هم توانایی آن را داشته باشیم .
عشق بلاعوض مبنای آن است كه هیچ چشم داشتی به فرد ندارم اینكه در قبال كاری كه برای دوستم انجام میدهم منتی بر گردن آن بگذارم . در كنگره این اتفاقات نمی افتد مثل مرزبانان كه نمونه ایی بارز از عشق بلاعوض هستند و بدون چشم داشت مادی خدمت میكنند .
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


وادی محبت و تقدیر از کمک راهنما سروش برقع وش ...
یکشنبه 21 شهریور 1395 ساعت 12:49 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه، سیزدهمین جلسه از دوره هشتم سری کارگاههای عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی استادمعین با استادی مسافر حسن بابائی، نگهبانی آقای حسن و دبیری مسافر شهریار میهمی با دستور جلسه وادی چهاردهم و تأثیر آن بر روی من و تقدیر از کمک راهنمای گرامی آقای سروش برقع وش در روز پنجشنبه مورخ 18/6/95 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد؛

در این روز چند اتفاق مهم افتاد، یکی تقدیر از سروش برقع وش، یکی دستور جلسه و دیگر اینکه امروز مقارن شده است با تولد من و هیچ کار خدا بی حکمت نیست. همراه با دستورجلسه امروز تقدیر و قدردانی از کمک راهنمای محترم سروش برقع وش را جشن می گیریم و این ها بی حکمت نیستند.

تمام آموزش ها در کنگره 60 مانند پازل کنار هم چیده اند که به قول مهندس، ما درکی از آن وادی داشته باشیم. ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی،


تردید
شنبه 20 شهریور 1395 ساعت 22:44 | نوشته ‌شده به دست پرویز محمدنبی | ( نظرات )
مقصدی وجود داره!!
اما راهی بسوی او نیست
آنچه ما راه می نامیم تردید است
کافکا
خداوندا برای قدمهای مانده در تردیدمان عزم 
برای صورت های پر اخممان لبخند
و برای برای جشمان پر از پرسشمان پاسخ عنایت بفرما....
آمین
هفته ایجنت اسیستانت و مرزبان
جمعه 19 شهریور 1395 ساعت 10:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانی | ( نظرات )
این جلسه اولین جلسه از هجدهمین دوره سری کارگاههای آموزشی نمایندگی استاد معین ویژه همسفران کنگره 60 روز دوشنبه مورخ 95/06/15 به استادی خانم جمیله , نگهبانی خانم مریم و دبیری خانم اعظم با دستور جلسه "هفته ایجنت ، اسیستانت و مرزبان " راس ساعت 16 شروع به کار نمود.خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان جمیله هستم همسفر

به نام خدا ، خدا رو شاکرم که دوباره تو این جایگاه قرار گرفتم . از خانم مریم سپاس گذارم که به من این فرصت رو دادن امیدوارم که بتونیم جلسه خوبی رو داشته باشیم . اول از همه اینکه این هفته رو به همه عزیزانی که در این جایگاه خدمت میکنن تبریک میگم که اول از همه به آقای مهندس و خانواده گرامیشون تبریک میگم . به اسیستانت و ایجنت شعبه خودمون تبریک میگم به مرزبان قبلی که خیلی زحمت کشیدن خیلی خوب بودن به خانم مریم تبریک میگم و همچنین مرزبانان آقایون ، گروه قبل و جدید و خانم لیلا تبریک میگم .

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای شنبه، 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات