وادی دوم و تأثیر آن روی من ....
چهارشنبه 28 مهر 1395 ساعت 15:48 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بسمه تعالی

دومین جلسه از دوره پنجاه و هفتم سری کارگاههای آموزش کنگره 60 با دستور جلسه وادی دوم وتأثیر آن روی من در روز چهارشنبه مورخ 98/7/28 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری فاطمه رأس ساعت 11:40 آغاز به کار نمود.

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

امیدوارم حالت همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.

باز رسیدیم به وادی دوم، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست، چهارده وادی که تمام می شود، باز دوباره وادی ها از اول شروع می شود.

ما اگر بخواهیم خوب نگاه کنیم، می بینیم که کل هستی (منظورم کل حیاتی که در کره زمین است)، مثل یک کارخانه می ماند، همینطور دیمی نیست، یعنی تا وقتی کارخانه هست، احتیاج به کار و تولید دارد. این همه انسانها می خواهند خوراک بخورند و احتیاج به غذا دارند، غذا را چه کسی باید درست کند. لوبیا، عدس، گندم، پرورش گوسفند، گاو و مرغ اینها تولید هستند. پس اگر نگاه کنیم می بینیم که کل هستی مثل یک کارخانه است و در این سیستم و کل هستی، هیچ موجودی اجازه ندارد که بدون هدف پا به هستی بگذارد. هر موجودی چه گیاه، چه نبات، چه حیوان، اگر بخواهد پا روی کره زمین بگذارد، باید پذیرش بگیرد و برای گرفتن پذیرش، باید کارش معلوم باشد. هیچ موجودی جهت خوشگزرانی پا به هستی نمی گذارد. حتی گیاهان بیابائی را در نظر بگیرید، آنجا هم آن گیاه کلی خواص و خاصیت دارد. اگر آن گیاهانی که در کویر هستند، نباشند، شن و ماسه کویر، تمام شهرها را به نابودی می کشند.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی،


مصاحبه با ایجنت نمایندگی استادمعین
یکشنبه 25 مهر 1395 ساعت 12:03 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

مصاحبه با آقای مجتبی دهقانی، ایجنت نمایندگی استادمعین

سلام، لطفاً خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر.

در حال حاضر در چه جایگاهی و در کجا خدمت می کنید؟

افتخار این را دارم که در در جایگاه راهنمائی و ایجنتی در نمایندگی استادمعین خدمت کنم.

در حال حاضر لژیون مالی نمایندگی استادمعین، چند نفر عضو دارد؟

حدود 13 نفر

با توجه به عملکرد خوب نمایندگی استادمعین در امر لژیون مالی و اینکه ایجنت شعب به عنوان بنیان لژیون مالی از طرف آقای مهندس معرفی شده اند، بفرمائید که چقدر این موضوع برای شما اهمیت دارد؟

در درجه اول خدا را شکر می کنم، نمایندگی استادمعین در راستای آموزشهای کنگره تلاش کرده که مشارکت بصورت یک فرد یا چند فرد نباشد، بلکه اکثریت مسافران در نمایندگی هرکس به میزان وسع خود مشارکت نمایند.

در استادمعین ما تلاش نکردیم که بهترین باشیم، بلکه تلاش کردیم وظیفه خود را تا حد ممکن درست انجام دهیم.

مهندس دژاکام امسال را سال "خرید زمین و احداث آکادمی" نامگذاری کرده اند، نظر خودتان را در این خصوص بفرمائید؟

آرزو دارم و تمام تلاش خود را بعنوان یک عضو کنگره می نمایم و از خداوند نیز مدد می خواهم تا این امر مهم به انجام برسد.

ما در نمایندگی استادمعین هم لژیون مالی و هم اعضاء با این باور حرکت می کنیم که پولی که در این نمایندگی جمع می شود متعلق به کنگره می باشد و مدیریت کنگره هرگونه که صلاح بداند آن را هزینه می نمایند و اگر برای خرید زمین آکادمی باشد، چه افتخاری از این بالاتر، این نظر کل اعضای لژیون مالی استادمعین می باشد.

در ادامه از طرف خودم و اعضای لژیون مالی، از تمامی اعضای نمایندگی کنگره 60 بخاطر حمایت و حضور گرمشان در مراسم گلریزان نهایت سپاس و قدردانی را دارم. 


تهیه گزارش: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو،


صبر، استقامت و آرامش به قلم احمد شریفیان
یکشنبه 25 مهر 1395 ساعت 11:49 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

صبر، استقامت و آرامش

بسیاری از مشکلات انسانها در طول زندگی، به خاطر این است که معنای واقعی کلمات و واژه ها را نمی دانند و عملاً تصویر درستی از آنها ندارند.

همه ی ما حضرت ایوب (ع) را بعنوان یک اسطوره و با لقب صبر می شناسیم، ایشان یک الگوهستند برای تمام انسانها و اینکه اگر ایشان تبدیل به یک انسان شایسته شدند، بخاطر این بود که یک هدف و مأموریت والا داشتند و در راه این هدف با مشکلات و سختی های بسیاری برخورد کردند، ولی هیچوقت مصائب و مشکلات باعث نشد که ایشان از هدف و ماموریت خود سر باز زنند و به راه خود ادامه دادند و در ادامه این صبر استقامت ایشان باعث شد بعد از گذشت هزاران سال، نامی نیکو و شایسته و سمبلی از صبر از ایشان بجا بماند.

صبر عموماً به معنای هدر دادن زمان نیست، بلکه صبردر نظر گرفتن پارامتر زمان است و باید دانست که در زمانی که سپری می نمائیم، کارهایی را به انجام برسانیم، در غیر اینصورت مانند این است که یک سفر اولی در کنگره، سفرش را شروع کند و فقط منتظر این باشد که 11ماه سفرش سپری شود، آنوقت خواهیم دید که در آخر به نتیجه ی مدنظر نخواهد رسید.

در 11 ماه سفر، صرفاً سپری شدن زمان مطرح نیست، بلکه کارهایی که بایستی به انجام برسد، ارزش و اهمیت دارد و در ادامه نیز استقامت بوجود آمده باعث بالارفتن ظرفیت و توانائی های ما می شود.

و اما در رابطه با آرامش، اگر از بسیاری بپرسیم که آرامش چیست و آن را در چه چیز جستجو می کنید؟ شاید جواب درستی برای آن نداشته باشند. عده ای آرامش را در آسایش می بینند، عده ای در جایگاه، عده ای در موقعیت های اجتماعی و عده ای شرایط بدون مشکل را آرامش می دانند.

واقعاً آرامش چیست؟ آیا یک حس است؟ آیا یک جایگاه است؟ آیا دائمی است؟ آیا آرامش در گروی یک موقعیت اجتماعی و کاری است؟ آیا آرامش یعنی شرایط مساعد و بدون مشکل مادی؟

اگر بتوانیم به این سوال جواب مناسبی بدهیم، شاید بتوانیم در جهت رسیدن به آرامش قدم برداریم.

آرامش عموماً یک حس درونی است. وقتی صحبت از درون می شود، یعنی باید در درون خودمان به دنبالش بگردیم.

روح انسان عموماً پاک و بی آلایش است، وقتی به طرف ضدارزشها سوق پیدا می کند، ناآرام و بی قرار می گردد و وقتی به طرف ارزشها حرکت می کند، آرام می گیرد.

آنچه به نظر می رسد این است که بایستی یک حسی درون انسان بوجود بیاید و شاید آن حس، حسِ رضایت باشد. رضایت از خویش، رضایت از نتیجه کارها و اندیشه هایی که در روزمره با آن سروکار داریم.

برای رسیدن به آرامش باید درونی آرام داشته باشیم، اگر درونی بی قرار داشته باشیم و در عوض موضوعات بیرونی را تامین و مهیا نمائیم، باز هم احساس خلاء و کمبود خواهیم داشت.

گاهی اوقات آرامش را می توان در نداشتن و فقر جستجو کرد. گاهی اوقات آرامش را می توان در شرایط معمولی یافت.

یکی از موضوعاتی که می تواند در آرامش درونی به انسانی کمک کند، احساس رضایت و نداشتن توقع از اطرافیان، جامعه و کائنات است. وقتی شما انتظارتان از پیرامون و اطرافیان حذف شود، آن وقت است که دیگر رفتار آنها آزارتان نخواهد داد.

بسیاری از انسانها ایده آل گرا هستند. بزرگ نمائی هیچوقت گزینه مناسبی نیست برای اینکه ما بخواهیم یک مجموعه یا یک وضعیت را خوب جلوه نمائیم. واقعیت و حقیقت هیچگاه پنهان نخواهند ماند.

بعنوان مثال؛ ممکن است در کنگره، عده ای تصور کنند که اگر یک نفر وارد سفر دوم می شود، باید تمام نواقصش برطرف شده باشد و هیچ ایرادی نداشته باشد، همین تصور باعث می شود که بعد از رسیدن مسافران به سفر دوم، آنچه را که تصور می کردند مقدور نشده باشد و همین امر باعث می شود که یک حس نه چندان خوب را تجربه کنند و شاید دیدگاهشان نسبت به مسافر و مسیری که انتخاب کرده اند، تغییر کند.

ولی وقتی ما بدانیم که سفر اول همانند یک امتحان کنکور است و ورود به سفر دوم بمنزله ورود به دانشگاه بوده و ما تازه اول راه هستم، دیگر توقعات نسبت به این موقعیت به تعادل خود می رسد و یکسری برخوردها و رفتارها طبیعی جلوه خواهد کرد و باعث بهم ریختگی در همسفران و خانواده هایشان نخواهد شد.

همین امر در مورد مسافران نیز صدق می کند، اینکه یک نفر تصور کند که تمام اطرافیان بایستی به او توجه و کمک نمایند و از هیچ کمکی دریغ ننمایند، خود یک تفکر غلط و ضربه مهلک است. چرا که همین امر ممکن است شخص را از پذیرفتن مسئولیت کارهای خود بازدارد و در برخورد با کوچکترین مشکلی ممکن است درونش بهم ریختگی بوجود بیاید و این موضوع بخاطر توقعاتی است که شخص در ذهن خویش بوجود آورده است.

در نهایت باید دانست که یک آرامش، حسی است که باید آن را بدست آورد و کسب کرد. آرامش یک احساس همیشگی نیست، بلکه آرامش می تواند هر شب به واسطه یک برنامه ریزی صحیح و انجام درست امور برای شخص بوجود بیاید.

مشکلات زندگی و درگیری هایی که وجود دارند، زمینه ای هستند برای اینکه ما بتوانیم در جستجوی آرامش باشیم. این جستجو و تلاش است که طعم و لذت آرامش را دوچندان خواهد نمود.

 

نویسنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستورجلسات هفتگی،

صبر، استقامت و آرامش
یکشنبه 25 مهر 1395 ساعت 11:23 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

بنام خدا

جلسه گذشته سومین جلسه از دوره سیزدهم سری کارگاههای آموزش عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران با استادی کمک راهنما مرتضی نوری، نگهبانی کمک راهنما سعید حاج محمدی و دبیری مسافر پرویز با دستور جلسه صبر، استقامت و آرامش در روز پنجشنبه مورخ 22/7/95 راس ساعت 17 آغاز بکار نمود.

 خلاصه سخنان استاد؛

استاد ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری با اشاره به جمله ارزشمند امام حسین ع خطاب به حرّ كه "اگر دین نداری آزاد مرد باش " فرمودند امروز بواسطه پیروی آقای مهندس از این روش ما اینجا به دور هم جمع شده ایم تا از قید بند ها رها شویم.

در ارتباط با دستور جلسه امروز صبر ، استقامت و آرامش هم ادامه دادند که وقتی ما بدقت به دستور جلسات كنگره نگاه میكنیم در میابیم كه هر یك از اینها با دقت و تفكر بسیار پشت سر یكدیگر چیده شده اند تا درمان اعتیاد صورت بگیرد. هنگامیكه یك تازه وارد به این جمع وارد میشود و یا خانواده یك تازه وارد فرقی نمیكند، زمانی كه به ایشان گفته میشود لازم است كه شما بمدت ده ماه سفر كنید در ابتدا این سؤال برایش پیش می آید كه چرا مدت ده ماه زمان نیاز است چرا اینقدر طولانی!!؟؟

اما در ادامه و قرار گرفتن در جلسات متوجه میشود كه برای تغییر كردن باید زمان صرف كرد و این یك قانون است كه در وادی ١١ نیز به آن اشاره شده است (در آخر امر ، امر اول أجرا میشود ) با حضور در این مكان متوجه میشویم كه برای هر پدیده ایی باید زمان صرف نمود تا به نتیجه مطلوب برسیم پس صبر برای این است چون ما در این بعد حیاط و هستی كه هستیم چون تابع زمان هستیم برای تغییرات و تبدیلاتمان نیازمند صبر هستیم. در گذشته ما این را رعایت نمی كردیم و بهمین علت تلاش های گذشته ما در قالب ترك های ١٥ روزه ، ٢١ روزه و دیگر روش های رایج در خارج از كنگره كه فاقد پارامتر زمان هستند همه محكوم به شكست بوده و هم اكنون  نیز می باشند چون تغییرات و تبدیلات در آنها اتفاق نمی افتد .

اما خوشبختانه در كنگره ضمن آگاهی رسانی بما گفته شد كه باید این صبر را داشته باشید در طول سفر صبور باشید و بی تابی نكنید تا این تغییرات و تبدیلات در شما شكل بگیرد و به نتیجه برسید

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


هفته نشریات ـ تقدیر از مسافر سعید ولیوند
پنجشنبه 22 مهر 1395 ساعت 13:58 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
اگر نشریات نباشد، ما چطور می توانیم تغییر ایجاد کنیم؟


هفته ای که گذشت، به نام هفته نشریات نامگذاری شده بود. 
در این هفته شاید اندکی از توجهمان به سوی خدمتگزارانی جلب شود که در اتاقکی به نام نشریات حضور دارند، 
حضوری اگرچه تأثیرگذار ولی چراغ خاموش.
آنچه باید و نیاز است را بدون هیچ منتی در دسترسمان قرار می دهند، بدون اینکه دغدغه ای داشته باشیم.
چراغ نشریات نمایندگی استادمعین را هم مسافری بنام سعید ولیوند روشن نگاه داشته است و امسال سومین سالی است که زحمت رونق بخشیدن به نشریات و فراهم کردن کاستی هایی را که راهنماها برای شاگردانشان نیاز دارند، بدوش می کشد.
شاید این اندک وصفی بود که می توانستیم در سپاس از سعید عزیز داشته باشیم.
امیدواریم سالهای سال در جایگاههای شایسته خدمت به همنوعانتان برقرار و مستدام باشید.


تهیه و تنظیم: مسافر احمد شریفیان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستورجلسات هفتگی،

حضور دیده بان محترم آقای مجید سلامی
پنجشنبه 22 مهر 1395 ساعت 13:04 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
در روز یکشنبه مورخ 20 مهرماه ، شاهد حضور دیده بان محترم آقای مجید سلامی در نمایندگی استادمعین بودیم. بدینوسیله فرصت را غنیمت می شماریم و از زحمات و محبت های بی دریغ ایشان نهایت سپاس و قدردانی را داریم. 

ادامه مطالب 

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها، تصاویر،


هفته لژیون مالی ـ گلریزان
پنجشنبه 22 مهر 1395 ساعت 12:39 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

این جلسه ، سومین جلسه از هفته لژیون مالی با دستور جلسه گلریزان (هفته لژیون مالی) به استادی ایجنت نمایندگی استادمعین آقای مجتبی دهقانی ، نگهبانی محمد بهرامی زاده و دبیری احمد شریفیان در مورخ 13/7/95 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد؛

آقای مهندس چند سال پیش بود که برای اولین بار شماره حساب زمین را اعلام کردند و بعد از چندسال قرار شد برای اینکه نمایندگی ها بتوانند روی پای خودشان بایستند، لژیون مالی تشکیل شد.

تجربه ای را می گویم، در گذشته من در آکادمی تلاش می کردم که جایی را برای شعب پیدا کنیم، در دوره مرزبانی گروهی را تشکیل دادم که آقای سلامی و آقای صداقت و آقای محسن خان و چندتن از بچه ها در این گروه بودند. آنروز قرار شد کاری بکنیم که حرکتی انجام دهیم که جایی برای خودمان داشته باشیم. خیلی استقبال شد. ولی از آنجائیکه من هم آدمی تازه کار بودم و تجربه کافی نداشتم، به نتیجه لازم نرسیدیم. تا اینکه آقای مهندس مقداری پول به حساب زمین ریخت و پایه های لژیون مالی گذاشته شد و بعد از مدتی خود کنگره روی پای خودش ایستاد.

مهندس مثال خوبی می زنند، می گویند: گاوی که نان گدایی بخورد، زمین شخم نمی زند.

یک زمانی خیلی ها تلاش می کردند که از نهادها کمک بگیرند و پول بگیرند، ولی این موضوع نتیجه نداشت، ما بهترین حالت را دیدیم و آن این بود که جایی را گرفتیم که متعلق به شهرداری بود، ولی آرامش لازم را نداشتیم. با تعویض شهردار، امنیت ما به خطر می افتاد.

ما خودمان نگذاشتیم که مسافران و همسفران چیزی را احساس کنند، ولی باور کنید، نزدیک به 5 سال تمام ، هر سال شاید به اندازه 2 ماه من از خودم وقت گذاشتم و همچنین بچه های دیگر. ولی کار خاصی نمی توانستیم انجام بدهیم. دائماً به شهرداری ها می رفتیم، گاهی هم برای اینکه کاری به ما نداشته باشند، به آنها حمله می کردیم و قدم پیش می گذاشتیم.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی،


امروز بایستی هرکسی به اندازه دلش ببخشد...
یکشنبه 11 مهر 1395 ساعت 14:12 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

امروز بایستی هرکسی به اندازه دلش ببخشد...

هفته ای که پیش رو داریم بعنوان هفته مالی نامگذاری شده است، شاید تمام آنچه در این هفته مطرح می گردد، انسان را به چالشی عمیق وا می دارد، گوئی انسان به یک دوئل یا نبرد دعوت می شود، نبردی در درون، نبردی با خود، نبردی بر سر بخشیدن و نبخشیدن.

افرادی که درگیر مقوله اعتیاد می گردند، به جائی می رسند که دیگر حاضرند همه ی دارایی خود را وقف کنند، تا شاید به سلامتی و شرایط گذشته خویش برگردند.

خانواده ها هم همینطور، حاضرند هیچ چیزی نداشته باشند ولی فرزند، همسر یا برادرشان به آغوش گرم خانواده باز گردد.

از طرفی نگرانی های خانواده برای عزیزشان، از طرفی دیگر آبرویی که لحظه به لحظه می ریزد.

در پی نذر و نیازها و شب زنده داری ها و در ادامه سجده هایی که به خاک می زنند، نشانه ای پدیدار می گردد، مسیر و مکانی پیش رویشان قرار میگیرد.

وقتی اذن دخول می یابند، هزاران بار سر به سجده فرو می برند چرا که اینچنین می پندارند خداوند بر آنها نظر کرده است و خداوند را کنارشان احساس می کنند.

وارد کنگره می شوند و چندین ماه می گذرد و هفته ای فرا می رسد که نام آن را هفته مالی نامگذاری می کنند، این روز دقیقاً همان لحظه ایست که بقول معروف می گویند: سره از ناسره مشخص می گردد و عیار انسانها در این هفته رقم می خورد.

عده ای وقتی به قدرت و توانائی های گذشته خویش دست می یابند، فراموشی به سراغشان می آید، گوئی آنچه بدست آورده اند، متعلق به آنهاست و خواهی نخواهی در هر شرایطی بر آنها تقدیر شده است. اینان سپاسگزاری را فقط به زبان می دانند و حاضر نیستند از خود اندکی وقف کنند.

نبردی بین عقل و نفس در می گیرد،

عقل: فراموش کرده ای روزی که ناتوان و عاجز بودی و به دنبال سرپناهی می گشتی که به توانائی های از دست رفته ات، دست یابی. امروز اینجا تو به آنچه آرزو داشتی رسیده ای و این رسیدن را سپاس و قدردانی لازم است. بایستی قدردان باشی و برای آنچه بدست آورده ای، بهایش را بپردازی. امروز تعیین عیار توست، آنروز انسانها بدون هیچ چشمداشتی به تو بخشیدند و امروز نوبت توست که از داشته هایت ببخشی.

نفس: امروز اگر تو به جائی رسیده ای، بخاطر لیاقت و شایستگی خود توست، اگر تو نمی توانستی و حرکت نمی کردی، هیچکس کاری برای تو نمی توانست انجام دهد، پس همه چیز خود تو هستی. تو خودت هزاران مشکل داری که باید به آنها رسیدگی کنی. چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است. تو باید اول نیازهای خانواده  و خودت را برآورده کنی. تو سالها از زندگی غافل بودی و عقب افتاده ای، پس امروز جایز نیست که به دیگران کمکی بکنی، کسی از تو انتظاری ندارد.

عقل ... نفس ...

خلاصه این دیالوگ ها و نبردها بین عقل و نفس دائماً در جریان است.

چقدر راحت می توانیم انسانیت را فراموش کنیم. یادمان رفته آن روزهایی که از سفره زن و بچه مان می زدیم و آن را برای خرید مواد صرف می کردیم.

یادمان رفته که روزگاری مایه ننگ خانواده بودیم، روزگاری که هیچکس حاضر نبود مصاحبتی با ما داشته باشد و امروز همه اطرافیان علاوه بر احترامی که به ما می گذارند، دوستمان دارند.

یادمان رفته که چه بهای گزافی بابت خرید و مصرف موادمخدر می کردیم و امروز دیگر خبری از این پرداخت ها نیست و همه آنها پس انداز و صرف خانه و خانواده مان می شود.

یادمان رفته که روزگاری هیچکس به ما اعتماد نمی کرد، ولی امروز شاید با ارزش ترین چیزها را به ما می سپارند و در مسائل گوناگون با ما مشورت می کنند.

یادمان رفته ....

این هفته، زمان آن فرا رسیده است که بهای این سلامتی و فرماندهی را بپردازیم، امروز هر کس وظیفه دارد که به اندازه وسع خود در این مشارکت عظیم شرکت کند.

امروز بایستی هرکسی به اندازه دلش ببخشد. امروز باید بدانیم، تا از داشته هایمان نگذریم، بیشتر از آن را بدست نخواهیم آورد.

انسانها و این مجموعه به ما کمک کردند که به سلامتی خویش دست یابیم، کمک کردند تا دوباره فرزندانمان به ما افتخار کنند، کمک کردند تا به ارزش خویش پی ببریم، کمک کردند تا به احترام و جایگاه واقعی خویش در زندگی و محل کارمان دست یابیم. پس شایسته است امروز ما این راه را ادامه بدهیم، چرا که با این کار فرزندان و آیندگان خویش را از این موهبت محروم نخواهیم کرد و به آنها هم فرصت خواهیم داد تا از این آموزشها بهره مند گردند.

خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند، مگر آن قوم خواسته های خود را اصلاح نمایند.

امروز روز اصلاح خواسته های توست ، مجذوب ماده و مادیات شدن، نوعی اسارت است و کسی که اسیر باشد از آزادی محروم.

اگر هم کسی هیچ توجهی به بازپرداخت بدهی خود به این مجموعه نداشته باشد، اتفاقی نمی افتد. فقط یک نکته می ماند و آنهم درگیری آن شخص با خودش، یعنی همان جهنم، و این جهنم چیزی نیست جز تلاطم درون.

امیدوارم بتوانیم در این هفته، نزد خدای خودمان سربلند باشیم.

یادمان باشد، آنچه هستیم نتیجه گذشت انسانهائی است که از خودشان به معنای واقعی گذشتند، کسانی که خانواده خویش را فدای هدفشان کردند. انسانهائی که خواسته های شان را فدای آرامش انسانها کردند.

پس در این هفته به احترام این انسانها می بخشیم نه برای آنها، بلکه برای خودمان.

کلام آخر؛

اگر شخصی به اندازه یک آجر در دیوار این مجموعه سهیم باشد، مطمئناً به همان اندازه در رهائی تک تک انسانهایی که در آنجا به آزادی می رساند، سهیم خواهد بود. والسلام

نویسنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته مسافران ...، مقالات و تجربیات ...،


اطلاعیه ...
پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت 11:44 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
اطلاعیه
طبق اعلام آقای مهندس در روز چهارشنبه؛ 

در هفته لژیون مالی هیچگونه مراسم و تولدی برگزار نخواهد گردید و تمامی اساتید از اعضای لژیون مالی انتخاب شوند.

با احترام 
تیم وبلاگ نویسان کنگره 60 ـ نمایندگی استادمعین
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اطلاعیه ها،

برچسب‌ها: اطلاعیه، لژیون مالی،

فقط سعی کردم گوش شنوایی باشم برای دردهایش ...
سه شنبه 6 مهر 1395 ساعت 12:10 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

جلسه گذشته اولین جلسه از دوره هفدهم نگهبانی روزهای پنجشنبه به نگهبانی مسافر سعید حاج محمدی، دبیری مسافر پرویز محمدنبی و استادی مسافر احمد شریفیان با دستور وادی اول و تأثیر آن روی من در مورخ 1/7/95 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در ضمن مراسم اولین سال رهایی مسافر سیدمحمدعلی موسوی رهجوی آقای احمد شریفیان نیز برگزار گردید.

خلاصه سخنان استاد؛

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه قرار دارم، امروز دو موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم، یکی وادی و تأثیر آن روی من و مطلب دوم جشن اولین سال رهایی آقای محمدعلی.

سعی می کنم خیلی خلاصه راجع به دستور جلسه صحبت کنم، چون خودم معتقد هستم که روزهای تولد بیشتر باید به شخصی که تولدش برگزار می گردد، توجه شود و تمرکز روی پیام تولد ایشان باشد.

وادی اول در کنگره 60 بعنوان یک پیش نیاز تلقی می گردد، در تیتر وادی که نوشته شده است، آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهیست، دو کلمه هستند که بایستی ابتدا تعریف شوند.

اولین کلمه تفکر است، ما در جهان بینی یک تعریف جامع از تفکر داریم، که می گوید: تفکر حرکتی است جهت دار، از یک معلوم به معلوم دیگر یا از یک مجهول به یک معلوم. باز هم در این تعریف به یک موضوع اشاره می شود و آن هم جهت دار بودن است، جهت دار بودن به نوعی همان تمرکز است، یعنی تمرکز و تثبیت انرژی روی یک موضوع واحد.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها،


 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic