گرامیداشت هفته همسفر
سه شنبه 30 آذر 1395 ساعت 19:41 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

نهمین جلسه از دوره هجدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی شعبه استاد معین - در تاریخ 95/9/30 ، با استادی دکتر حمید کشانی ، نگهبانی اهورا خدایی و دبیری حمید کارخانه راس ساعت 17 آغاز بکار نمود .
خلاصه سخنان استاد ؛
ابتدا هفته همسفر را به همه عزیزان تبریك میگویم و انشاله كه این هفته برای همه پرشگون باشد و خیلی خوشحالم كه امروز اینجا خدمت شما باشم من به این شعبه علاقه خاصی دارم زیرا مسافر من هم در این شعبه درمان شد و به رهایی رسیده است و در حال خدمت كردن میباشد لذا بسیار به بچه های این شعبه علاقمندم و از صمیم قلب دوستشان دارم اگر چه همه اعضای كنگره میدانند كه این شعبه یكی از شعبات ممتاز كنگره ٦٠ میباشد -
آنچیزی كه امروز قرار است در موردش صحبت كنیم بحث جشن همسفر است و موضوعی است بسیار مهم در كنگره و أساسا بحث همسفر در كنگره مورد توجه فراوان قرار دارد و همسفران نقش های مهم بسیاری را إیفا میكنند و یكی از اركان مهم كنگره هستند و خدمات خیلی خوبی را چه در قسمت خانواده و خانمها و چه در قسمت آقایان انجام می دهند و هر یك در جایگاهی مشغول خدمت كردن هستند و من هم بعنوان ایجنت پارك طالقانی مشغول خدمت هستم و همواره سعی میكنم هر هفته حضور داشته باشم و خدماتی را آرائه نماییم و خوشبختانه طبق آخرین آمار گرفته شده جمعیتی معادل با ٢٠٠٠ نفر از شعب مختلف كنگره هر جمعه در پارك طالقانی ورزش میكنند و انشاله امكان گسترش آن در پارك های دیگر نیز وجود داشته باشد و ادامه دهیم -


همانطور كه عزیزان میدانند هر فردی كه وارد كنگره میشود در واقع میتوان وضعیت آن شخص را در قالب یك مثلث ترسیم كرد و روشن بكنیم - من بر مبنای آموزه های كنگره در اینجا مثلثی را ترسیم كردم كه برای اینكه در ذهن شما نقش ببندد بشما نشان میدهم ( مسافر - همسفر - خانواده ) همانطور كه ملاحظه میفرمایید یك ضلع آن مسافر است ، ضلع دیگر همسفر و قاعده این مثلث خانواده میباشد كه این در واقع وضعیت هر یك از شما عزیزان است
همانطور كه میدانید كه مراكز مختلفی وجود دارد كه در بحث درمان اعتیاد فعالیت میكنند و همه آنها برای كنگره محترم میباشد منتهی آنها أهمیتی را كه كنگره ٦٠ برای خانواده قائل است ، آنها قائل نیستند و أساسا فرد محور به موضوع نگاه میكنند بدین معنا كه اگر كسی مثلا هرویین مصرف میكند و خانواده آن شخص در عذاب است ، خانواده اینجا مهم نیست و آن فرد در أولویت قرار دارد و آن فرد باید خود را درمان كند و در این مسیر هر مشكلی برای خانواده بوجود آمد مهم نیست یا اگر یك آقا همسر مصرف كننده ایی دارد و خود آن شخص هم مصرف كننده میباشد در این حالت گفته میشود اگر تو قصد داری درمان شوی میبایست همسرت را رها كنی ! چون كه یار بازی ، توپ بازی و ... باید عوض شود در حالی كه این خانم همینطوری مصرف كننده هست و احتیاج به حمایت دارد وای بحال اینكه رها نیز شود . 
آقای مهندس دژاكام اهمیت بسیار زیادی را برای خانواده قائل هستند از آنجا كه تلاش میكنم مطالبی كه بیان میشود جنبه آموزشی داشته باشد لذا این مطالب را از منظر آموزشی خدمت شما عرض میكنم كه در كنگره ٦٠ اصل بر پایه خانواده است اصل بر حفظ خانواده میباشد و این دیدگاه جناب آقای مهتدس میباشد یعنی اگر قرار شد شما خانواده تان را حفظ كنید یا هرویین را بگذارید كنار ، اصل بر این است كه خانواده حفظ شود این مطلب را در ذهنتان نگه دارید - توجه داشته باشید كه كنگره همینطوری نمیگوید خانواده را رها كنید بلكه میگوید اگر همسری هست باید آنهم در كنگره حضور یابد و راهی را كه برای شما در نظر میگیرند برای آنهم در تظر میگیرند تمام آموزش ها را عینا به همسفران تان هم آموزش میدهند این شیوه میتواند نقش بسیار مهمی در درمان شخص بیمار ، بعنوان شیوه خانواده محور داشته باشد و یك هماهنگی بین راهنمای خانواده و راهنمای مسافر پیش می آید كه هر دوی این راهنمایان با اوضاع و احوال اینها توصیه ها و راهنمایی ها را انجام میدهند  و موفقیت را برای كسانی كه همسفر دارند و در كنگره حضور پیدا میكنند میبینیم كه ده چند ان است -
چرا در كنگره شیوه آموزشی متفاوت است با جاهای دیگر ؟ چرا یك همسفر با ورود به كنگره و آشنایی با مطالب آموزشی تبدیل به یك شخص خدمتگذار میشود و كمك زیادی را به مسافر خود میكند ؟ یك دوره كلاس آموزشی در ارتباط با كار دیگری برای ما برگذار شد كه تحت عنوان مدیریت عالی زیر نظر أسانید سویس در تهران برگذار شد كه در طی آن متداول ترین و دقیق ترین شیوه های آموزشی كه در حال حاضر در دنیا آموزش داده میشود را بر مبنای learning style بیان میكردند كه دقیقا این متد در كنگره ٦٠ آموزش داده میشود - مثلا به یك فردی كه تازه وارد كنگره میشود و سفر اول است اصلا اجازه تصمیم گرفتن در مورد خودش داده نمیشود این همان learning style است یعنی اینكه آن شخص هنوز در جایگاه آموزشی لازم قرار نگرفته است كه بتواند در مورد زندگی إظهار نظر نماید اجازه طلاق داده نمیشود و گفته میشود اگر با همسرت مشكل داری باید صبر كنی تا درمان شوی این learning style است یا تو حق نداری پدر و مادر خود را از خودت دور كنی و لازم است كه به آنها احترام گذار ی و حرف آنها را گوش كنی این learning style است - در لژیون كمك راهنما دقیقا بر مبنای خصوصیت آن فرد یا  learning style آن فرد آموزش میدهد شما در یك لژیون ١٥ نفر هستید اما راهنما به هر یك جداگانه توصیه ایی را میكند و این جدیدترین متد آموزشی است كه در هیچ كجا اتفاق نمی افتد من دیدم در جاهای دیگر كه فردی حتی سالها بعد از ترك مواد خود در جلسات عمومی پشت میكروفن ناسزا و ألفاظ زشت بكار برده است و به مواد ناسزا گفته ! این موفقیتی كه در كنگره وجود دارد بخاطر شیوه های آموزشی آن است كه در جای دیگر نیست -
نكته دیگر اینكه همسفر نباید در آموزشها از همسفر خود جلو بزند نباید همسفر حال مسافر را با اطلاعاتی كه كسب میكند بگیرد و بایستی سطح آموزش یكسان باشد باید اجازه داد مسافر خود را نشان دهد و خودش را ثابت كند كه یاد گرفتم و آموزش دیده ام توصیه آخرم هم اینست ؛ كسانی كه همسفر خود را به كنگره نیاورده اند بدانند كه اشتباه كردند آقای مهندس میفرمایند حقیقت اگر به اندازه یك پر كاه باشد زیر یك كوه ، روزی خود را نمایان میكند پس همسفرتان را در جریان قرار بدهید و به كنگره بیاوردشان و اجازه بدید آموزش های لازم برای درست زندگی كردن را بگیرند .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،

برچسب‌ها: هفته همسفر،

گرامیداشت هفته همسفر
سه شنبه 30 آذر 1395 ساعت 00:45 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )
بزرگداشت هفته همسفر ، در نمایندگی استاد معین

سومین جلسه از دوره بیستم سری کارگاه های آموزشی خصوصی شعبه استاد معین - در تاریخ ٩٥/٩/٢٨ ، با استادی آقای محسن برقع وش ، نگهبانی خانم زهرا موسوی و دبیری همسفر بهار - راس ساعت ١٦/٢٠ آغاز بگار نمود .


خلاصه سخنان استاد ؛ 
بسیار خوشحال هستم كه در خدمت شما خانم های محترم هستم من در گذشته و در طول مدت ٣٠ سال كاری هرگز با این حجم از خانمها روبرو نبودم و این برای من سعادتی است در واقع هر خدمتی در كنگره سعادت است ، و هر جور كه كنگره دستور دهد ما أطاعت میكنیم و هر كس اینكار را كند موفق خواهد شد .
حرمت كنگره در جلسات دو بار خوانده میشود و حرمت میگوید كنگره مكان مقدس و امنی میباشد كه هر كس با ورود در این مكان باید حرمت آن را حفظ كند ، ببینید كنگره چقدر حرمت دارد یعنی این مكان مقدس شامل هر كس نمی شود من تجربه ام را میگویم زمانی كه وارد كنگره شدم ابتدا بعنوان یك انگیزه برای مسافرم بودم تا راه را نشانش دهم و به مسافرم گفتم من میرم ، تو هم اگر میخواهی خوب شوی همراه من بیا و راه را نشانش دادم و در این مدت ماهیانه مبلغی را به او میدادم و دیگر كاری بهش نداشتم در واقع سیستم كنگره این را میگفت و كمك راهنمای من ، بمن آموزش میداد كه چكونه با مسافرم رفتار كنم من بغیر از كمك راهنما اگر بخواهم با بقیه در مورد مسافرم صحبت كنم معركه گرفتم و وارد حاشیه شدم و شكست خوردم باید هرچه را كه راهنما میگوید گوش كنم تا به نتیجه برسم ، بعد از سه ماه مسافر من گفت كه پدر من خسته شدم و من راه را نشانش دادم ، دستش را نگرفتم چون خودش خواست .
من میدانم مادران دلسوز هستند ، ولی راه همینه كه شما اینجا تشریف دارید در انتها شكست ندارد رحمت خداوند طولانی هست ولی شكست در آن نیست شاید شش ماه ، یكسال ، دوسال زمان ببرد همینقدر كه شما اینجا هستید رحمت خدا شامل حال شما هست كه نصیب هر كس نمیشود .
شما شك نداشته باشید كه مسافرتان بعد از مدتی سر انجام خسته خواهد شد من شخصا مدتی را هیچ كاری به مسافرم نداشتم فقط پول تو جیبی بهش میدادم ما باید یك مبلغی را به اینها بدیم اینها مریض هستند ، بیمارند اینها آدمهای بسیار خوبی هستند ، آدمهای عجیبی هستند از مهر و محبت ،
آیا شما فكر میكنید من فقط برای مواد پسرم به كنگره آمدم ؟ تنها درصد كوچكی از ضد ارزش های مصرف كنندگان مواد است شاید ٩٠ درصد آن ضد ارزش های دیگری باشد .
من چون بچه خودم را میبینم میگویم این یك معجزه است چكونه میشود این ضد ارزش ها از بین رود ؟ و این خاصیت كنگره است عظمت كنگره است كه فرزندان ذلیل ما را به عزیز جامعه و خانواده تبدیل میكند و امروز من به جرأت میگویم پسرم را با ده تا برج عوض نمیكنم .
هم من و هم پسرم سروش در تلوزیون صحبت كرده ایم و یك روز یكی از بستگان نزدیك با من تماس گرفت كه حاجی تو آبروی ما را در تلوزیون بردی ! و من در پاسخ گفتم آبرویی كه قرار است حقایق را روشن كند بزار بره - و در ادامه همان شخص یكماه بعد تماس گرفت و تقاضای كمك كرد و پرسید پسرت كجا درمان شده است .
روزی كه برای خواستگاری پسرم سروش رفتیم من عنوان كردم كه پسر من ٧ سال مواد مصرف میكرده است آیا به ایشان زن می دهید ؟ هر چند كه ابتدا مخالفت كردند اما سه ماه بعد كه تحقیقات كردند تماس گرفتند و ما را دعوت كردند این آدمها به جاهای بزرگی میرسند تاكنون افراد بسیاری از بستگان همسر پسرم كه بیمار بودند با من و پسرم تماس گرفتند و ما راه را نشانشان دادیم و افرادی زیادی از طریق پسر من به درمان رسیده اند . در آخر عزیزان كاری به كار مسافرتان نداشته باشید و مطمعن باشید خوب خواهند شد اینها مریض هستند اینها ذاتشان خوب است و با ورود به كنگره حتی ژن آنها تغییر خواهد كرد خیالتان راحت باشد بیشتر از این صحبت نمیكنم و از اینكه به صحبتهای من گوش كردید متشكرم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، گزارش جلسات روزهای دوشنبه،


گرامیداشت هفته همسفر
پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت 23:09 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )
سومین جلسه جشن همسفر، نمایندگی استادمعین

این جلسه ، سومین جلسه جشن همسفر، نمایندگی استادمعین با استادی همسفر لیلا شناطی ، نگهبانی همسفر الناز و دبیری همسفر اعظم شریفیان با دستور جلسه هفته همسفر در تاریخ 95/9/25 راس ساعت 16.30 برگزار گردید.


ابتدا از آقای مهندس دژاکام سپاسگذار هستم ، به سركار خانم آنی دیده بان گروه خانواده این روز را تبریك میگویم و همینطور به آقای امین دیده بان گروه همسفران آقا و همچنین همسفران آقا و خانمها ، این روز را تبریك میگویم .
هرجا سفر كردم تو همسفرم بودی / از هر طرفی رفتم تو راه برم بودی
پرواز چو میكردم تو بال و پرم بودی/ در گریه من چون اشك ، در چشم ترم بودی
امروز روز تقدیر از همسفران راه روشنایی است ، به تك تك این عزیزان مجددا تبریك میگویم ، به حضورشان در این سفر بیرونی و درونی و عبور از گذر گاه دشوار ، تبریك میگویم . به اینكه ماندند و سازندگی ایجاد كردند و این بودن چیزی جز حب و عشق نبود .


اعتیاد وقتی می آید با خود یكسری ویژگی به همراه می آورد و همسفر بی تقصیر از این واقعه نیست ، آقای امین در یكی از سی دی های خود اشاره میفرمایند كه نیرو های منفی همانند یك حصاری دور مصرف كننده را میگیرند و این نیرو های منفی بسیار قوی عمل میكنند طوری كه نمی گذارند شخص حركتی انجام دهد و از آن حصار یا آن پیله خارج شود مثل عنكبوتی كه طعمه خود را مسموم كرده است و از آن تغذیه میكند ، نیرو های منفی نیز دقیقا به همین نحو عمل میكنند و شخص را طعمه خود قرار می دهد و از آن تغذیه میكند . 
نیرو های منفی بخودی خود هیچ انرژی و قدرتی ندارند و این توان را فقط و فقط از شخص یا طعمه خود میگیرند كه برای رهایی و نجات از این مطلب ،بر مبنای تجربه ایی كه خودم داشتم  می بایست سطح انرژی را بالا برد ، نیرو های منفی زمانی به سراغ شخص می آیند كه سطح انرژی او پایین باشد ، حال این سطح انرژی را چگونه میتوان بالا برد ؟ با حضور پر رنگ در كنگره ، یعنی اینكه بجای یكبار در هفته به كنگره می آئیم چند بار حضور داشته باشیم و به سیستم وصل باشیم دیگر آنكه با گوش كردن سی دی ها و خواندن كتاب ، با خواب ، با خوردن و .. هر چیزی كه موجب بالا بردن سطح انرژی میشود میتوان از آن كمك گرفت .
در این راستا ، نیرو های منفی حتی نفرت و بی زاری اطرافیان را نسبت به شخص مصرف كننده زیاد میكند و همسفر مستثنی از این مطلب نیست یعنی روی همسفر تأثیر گذاشته ، همانطور كه این نبرد درون در یك شخص مسافر ،بین مصرف كردن یا نكردن مواد وجود دارد ، برای همسفر نیز یك نبردی بین خودش و مسافر وجود دارد یعنی نیروی منفی به هر طریقی كه میتواند مانع از حركت میشود بنحوی كه شاید گاهی اوقات از طریق همسفر وارد شود بهمین علت است كه آقای مهتدس تأكید میكنند حتما مسافران ، همسفران خود را نیز بیاورند تا آموزش بگیرند چون وقتی آموزش می بینند دقیقا هم زبان میشوند و همدیگر را درك كنند من خودم خاطرم هست كه مسافرم بمن میگفت چرا هر چه من میگویم تو درك نمیكنی و او به یك زبان صحبت میكرد و من بزبانی دیگر ولی اینجا بعد از آموزش ها هر دو هم سطح میشوند و اینكه همسفر نقش مكمل بازیگر نقش اول را دارد و مسافر نقش بازیگر اول میباشد و وقتی مسافر حتی اگر در آموزش ها خوب حركت كند ولی همسفر در آموزش ها نباشد ،براحتی میتواند كاری كند كه این بازی خوب در نیاید ، می تواند بعنوان یك بازدارنده عمل كند و همه چی را بهم بریزد بهمین خاطر گفته میشود همسفر و مسافر در كنار هم آموزش ببینند .


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


گرامی داشت هفته همسفر
پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت 16:07 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

هفته همسفر ، پر شگون باد 

شادی حقیقی در این نیست ، که تنها چون ستارگان بدرخشیم ، 
 بلکه در یاری رساندن به دیگرانی است  ، که فروغشان را از دست داده اند ،
  تا با خواست خود و الطاف الهی چون ستارگان بدرخشند .

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، مناسبت ها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


وادی چهارم و تاثیر آن روی من
یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 19:03 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه دوم از دوره بیستم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ به استادی آقای هاشم ابویسانی ،نگهبانی آقای محمد رضا امیریان و دییری مسافر هاشم راس ساعت ١٧ مورخه 95/9/21 آغاز بكار نمود . 
خلاصه سخنان استاد : در ارتباط با موضوع جلسه "وادی چهارم و تأثیر آن روی من" از تجربه خودم میگویم در مسایل حیاتی به خداوند مسولیت دادن یعنی سلب مسولیت از خویش ، من یك فلش بك به گذشته خودم كه میزنم می بینم در دوران قبل از مصرف یكسری از مسولیتها را انجام میدادم اما با ورود به مصرف مخدر دیگر هیچ مسولیتی را در قبال خانواده و جامعه و محل كار قبول نمیكردم و صبح از خواب بلند میشدم مواد میزدم بعد از ظهر مجددا مواد مصرف میكردم و تنها مسولیت من مواد گرفتن بود و مصرف كردن آن - امروز پسر من هشت سالشه و من تا شش سالگی نفهمیدم چطور بزرگ شد خداروشكر میكنم كه در داخل و راه كنگره هستم كه اینها را بمن كه هیچی از مسولیت نمیدانستم یاد میدهد من كه فقط كارم تخریب بود همیشه با خودم فكر میكنم اگر امروز من كنگره نبودم الان كجا بودم شاید اصلا زنده نبودم این كنگره بود كه به داد من رسید - عملكرد خود شخص نشان میدهد در كجا قرار دارد من خودم باید چیزی را كه در كنگره یاد میگیرم كاربردی كنم در زندگی خود و این نباشد كه از این درب بیرون رفتم همه چی یادم بره من الان میفهمم كه چه مسولیتی در قبال فرزندم دارم آیا تا بحال فرزندم را به استخر بردم یا با همسرم بیرون رفتیم یا اینكه مسولیت من اینست كه تنها یك درآمدی را به خانه ببرم و بقیه كارهاً را بدوش دیگران بسپارم !؟
من در گذشته كه مصرف میكردم كارت بانكی همسرم را هم بر میداشتم و به پولش رحم نمیكردم امروز خدا را شاكرم كه من در كنگره در حال یادگرفتن هستم و البته هنوز در ابتدای راه و یادگرفتن هستم و هنوز خیلی كار دارم و اگر در سفر دوم به كنگره می آیم بخاطر اینست كه ایراداتم رفع شود هنوز خیلی از مسولیت های خود را نمیدانم و شاید هنوز مسولیت های خود را بگردن دیگران و خداوند می اندازم ولی نمیدانم در صورتیكه خودم باید انجام دهم و چون نمیدانم دیگران را مقصر میدانم مثل مصرف مواد كه در گذشته به گردن دیگران می انداختم در صورتیكه اینطور نیست و من خودم مواد را انتخاب كردم و الان هم خودم میتوانم از بحث مواد جداً شوم با سفر خوب داشتن و گوش به فرمان بودن راهنما و نظمی كه در خوردن وعده ها داشته باشم اینها مطمعنا بمن كمك خواهد كرد .


جلسه یازدهم از دوره شانزدهم سری كارگاه های آموزشی كنگره ٦٠ مؤرخه ٩٥/٩/١٨ به استادی كمك راهنما احمد شریفیان ، نكهبانی آقای سعید محمدی و دبیری مسافر هاشم با دستور جلسه وادی چهارم و تأثیر آن روی من و همچنین سالگرد یكسال رهایی آقای شهریار میهمی رهجوی آقای احمد شریفیان راس ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد خوشحالم كه امروز اینجا هستم و اولین ساگرد رهایی شهریار عزیز را جشن میگیریم راجع به دستور جلسه كه  وادی چهارم است با توجه به تیتر جدید كه در مسایل حیاتی به خداوند سپردن یعنی سلب مسولیت از خویشتن خیلی خلاصه توضیحاتی را آرائه میدهم این وادی یكی از وادی هایی است كه فكر میكنم مسیر را برای انسانهایی كه خواستار صعود هستند هموار میكند . یعنی یكی از گره هایی كه گاهی اوقات مانع از پیشرفت انسانها در زندگیشان میشود همین مسئله ایی هست كه در این وادی به آن اشاره میشود در یك بخش وادی مربوط به مسایل حیاتی میشود یعنی در مسایل غیر حیاتی بخدا وند سپردن سلب مسولیت از خویش نیست . یك وقتی هست كه من با تمام وجودم در مسیر قدم بر میدارم و حركت میكنم در ادامه مسیر طلب یاری از خداوند متعال میكنم آن وقت است كه مطمعنا أجابت خواهد شد و آن راز و نیاز برآورده خواهد شد ولی یك جایی هست كه این اتفاق نمی افتد یك جایی هست كه ما واگذار میكنیم یعنی خودمان دیگر دخالتی نداریم در آن موضوع و منتظر اتفاق خیلی جالبی هستیم - خیلی جالبه كه زمانی مشكلی برای یك نفر پیش می آید آن مشكل را می سپارد به یك داور و یك قاضی آن داور و قاضی تنها كاری كه میكند استناد میكند به آن مداركی كه هست و آن عقبه ایی كه وجود دارد و حكمی را صادر میكند ولی ما درجا از خداوند میخواهیم كه یك حكم خوبی برای ما صادر كند ولی نه عقبه خوبی وجود دارد و نه مدارك و شواهد خوبی ، مطمعنا خداوند نمیتواند از قوانینی كه وضع كرده است عدول نماید و غیر از آن را أجابت كند . 
در بحث سلب مسولیت از خویشتن اینكه ، من خودم قبل از سفر و ورود به كنگره مطالعات زیادی داشتم مثل همه شما كه دنبال یك زندگی خوب بودم ، دنبال این بودم كه انسان موفقی باشم و كتاب های خیلی زیادی میخواندم و پیش استاتید زیادی رفتم برای اینكه دنبال یك زندگی خوب بودم آخرین كتابی كه خواندم كتاب" چهار اثر از فلورانس  اسكاول شین " بود كه در این كتاب خیلی تأكید میشد بر نفوذ كلام و نیز اشاره میكرد به اینكه همیشه مسایل مثبت را طلب كنید و چیزهای خوب را بخواهند و اعتقاد داشته باشید كه امروز اتفاق خوبی برایتان می افتد و ... كتاب خوبی بود در یك مرحله ایی اما در ادامه دیدم ،"نه" من چیزهای خوب را میخواهم اما اتفاقات خوب برای من نمی افتد و در آن برهه برای من تناقضی را بوجود آورد كه امروز در كنگره متوجه شدم كه یك گره و یك حلقه گمشده آنجا وجود داشت كه آن هم حركت و اعمال خود من بود و من فقط طلب میكردم و هیچ حركتی صورت نمیگرفت و انتظار أجابت هم داشتم . وقتی در مورد مسولیت صحبت میكنیم هر إنسانی در زندگیش یك مسولیتی را به دوش میكشد ، همسر ، مادر ، فرزند و یا یك شوهر هر كسی به نوبه خودش یك مسولیتی را بدوش میكشد و باید تا آخرش پای این مسولیت بایستد -
شاید در زندگی زناشویی بین یك زن و مرد علاوة بر اینكه هر یك از اینها عهده دار یك مسولیت هستند گاهی اوقات این موضوع فراموش میشود و زندگی شرطی میشود من بعنوان یك مرد یك وظیفه ایی دارم و باید خانواده ام را تأمین كنم و همسرم هم به نوبه خودش یكسری وظایف دارد و باید محیط آرامی را برای من فرآهم كند وقتی زندگی شرطی میشود انسانها از بار مسولیت شانه خالی میكنند یك وقتی من میگویم چون همسر من برای من غذا درست نكرد پس من هم دیگر بهش پول نمیدهم اینجا دقیقا همانجایی است كه مسولیته فراموش میشود ما در یك بخش از عنوان وادی مسولیت را بخدا وند واگذار میكنیم و یك جا شانه خالی میكنیم از این مسولیت ما باید بدانیم چه وظیفه و مسولیتی داریم معمولا زندگی كه در آن بخشش و گذشت فراموش شود این اتفاق در آن می افتد كه هر كسی بخواهد بدنبال مالكیت باشد این مشكل برایشان بوجود می آید و برای من هم در گذشته اتفاق افتاده است و امروز میبینم چه كار بیهوده ایی كردم و هیچ ربطی به مسولیت های من ندارد . اگر من به دنبال خویش خویش باشم بدنبال پیدا كردن خودم  و آرامش در زندگی باشم باید این نگاه را داشته باشم كه كارم را درست انجام دهم . همه ما میدانیم در زندگی های مشترك آنقدر حس ها قوی است كه آدمها حس هاشون زندگی میكنند و اصلا با اعمال یكدیگر كاری ندارند مثل راهنمایی كه با رهجوی خود این رفتار را میكند و علیرغم تمیز و مرتب بودن رهجو ، بخاطر اینكه حالش خوب نیست و حسی كه از او دریافت میكنم واكنش نشان میدهم و كار دارم
اگر انسانها مسولیتهایی را كه بر گردنشون هست بشناسند و بدون هیچ چون و چرایی آن مسولیت هارا بانجام برسانند شرایط خیلی بهتر خواهد شد -


در ارتباط با اولین سالگرد رهایی شهریار عزیز به خودش ، خانواده ایشان همسر و دختر كوچولوی ایشان و سركار خانم مریم كمك راهنمای مسافر ایشان خیلی تبریك میگویم -
شهریار با حال خرابی وارد لژیون ما شد و شرایط خیلی بهم ریخته ایی داشت اما شهریار آمده بود برای تغییر كردن و عوض شدن خیلی دوست داشت تغییر كند و انسان دیگری شود و خیلی هم تلاش كرد - شهریار انسان مهربان و خوش قلبی است كه با روابط عمومی خوبی كه داشت خیلی زود توانست جای خود را در بین دیگران پیدا كند و بخودش نزدیك شود.


خلاصه ای از صحبت های مسافر شهریار :
در ابتدا خدا را شاکرم که توانستم این روز زیبا را ببینم و آرزو میکنم همه سفر اولی ها هم این روز را تجربه نمایند .
در ادامه ایشان از آقای مهندس دزاکام و خانواده محترم ایشان همچنین ایجنت محترم شعبه ، گروه مرزبانی و راهنمای همسفر خود خانم مریم تشکر فراوان نمودند و گفتند در بدو ورود به کنگره حال بسیار خرابی داشتم که در ادامه با لطف خدا و محبت و راهنمایی های استاد عزیزم جناب آقای شریفیان توانستم مسیر خود را پیدا کنم و سفر خوبی را تجربه نمایم و در نهایت از بند اعتیاد رها شوم . در ادامه از همسر خود بخاطر اذیت هایی که کردم عذر خواهی میکنم و خوشحالم که امروز حال بسیار خوبی را دارم که همه اینها بخاطر حضورم در کنگره و کمک های استاد عزیزم آقای شریفیان است . 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها، رهایی ها ...، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


چگونه شکرگزاری می کنم ؟ OT
پنجشنبه 11 آذر 1395 ساعت 19:21 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه دهم از دوره شانزدهم سری كارگاه های آموزشی كنكره ٦٠ با استادی آقای مهدی نیری ، نگهبانی آقای هاشم و دبیری مسافر   محمد راس ساعت ١٧ مورخه ٩٥/٩/١١ آغاز بكار نمود. 
خلاصه سخنان استاد : خداوند را شاكرم كه این فرصت مجددا بمن داده شد كه خدمت كنم و آموزش بگیرم از نگهبان و دبیر متشكرم . در ارتباط با دستور جلسه و موضوع شكر گذاری در آخرین صحبت های آقای مهندس و سی دی انرژی نفس در قسمتی ایشان در قسمتی راجع به خوراك نفس صحبت میكنند و در قسمتی راجع به شكر گذاری می فرمایند كه بحث شكر گذاری یكی از خوراك های نفس است و به نفس ما انرژی می دهد و توأن حركت و زندگی كردن و توأن پیشرفت كردن را بما می دهد و من فكر میكنم واقعا همینطور است در چند سالی كه من در كنگره حضور دارم واقعا هنینطور است در گذشته شاید فقط بصورت لفظی بود و فقط در كلمات خداروشكر میكردم اما آیا اینكه این گونه شكر گذاری من كه در گذشته انجام میدادم صحیح است ؟ و از صمیم قلب می باشد ؟ كه من فكر میكنم برای اینكه واقعا صحیح باشد باید در عمل باشد یعنی در عمل بایستی اثبات كنم آن شكر گذاری را - من عادت داشتم نیمه خالی لیوان را ببینم و هیچوقت نیمه پر لیوان را نمی دیدم و طبق عادت شكر گذاری میكردم . اما وقتی نیمه پر لیوان را ببینیم و داشته ها را ببینیم متوجه میشویم كه باید از صمیم قلب انجام شود چیزی كه خداوند در اختیار ما گذاشته است ، خانواده ، كنگره ، پدر و مادر ،... من باید از خداوند سپاسگذار باشم .
در كنگره خیلی چیزها هست كه در اختیار ما قرار دارد برای آموزش گرفتن ، برای درمان شدن مثل راهنما ، ایجنت ، مرزبان و دوستان خوب همه و همه دست به دست هم میدهند تا یك نفر به رهایی برسد و من واقعا با تمام وجودم این را قبول دارم و احساسش كردم كه همه دست به دست هم دادند تا یك نفر به رهایی برسد .
در جلسه ایی در پارك طالقانی شركت كنتدگان از تمام شعب و نقاط مختلف ایران حضور داشتند ، جناب آقای حكیمی كه در جلسه حضور داشتند موقع صحبت كردن با نگاه كردن به جمعیت فرمود اگر بخواهیم مقدار مسافتی را كه برای حضور به اینجا طی كردید جمع كنیم هزاران كیلومتر خواهد شد كه ما اینجا دور هم جمع شویم تا از مسایل مختلف درمان ، و OT صحبت كنیم و همه دست به دست هم دهیم تا فقط یك نفر به رهایی برسد و این لطف بزرگی است كه خداوند در اختیار من قرار داده است كه واقعا این جای شكر گذاری و سپاسگذارم دارد از تمام كسانی كه این فرصت را فرآهم كردند خالق و مخلوق .
من با تمام وجود احساس كردم اتفاقاتی كه در زندگی من می افتد و مشكلاتم حل میشود و پازل هایی كه در كنار هم زندگی من را می سازد را مدیون كنگره هستم و مدیون خدمت كردن در كنگره .
خدمت دوستانی  كه در حال سفر كردن در كنگره هستند عرض كردم ، عوامل زیادی دست به دست هم می دهد تا سفر كنیم كه یكی از آنها OT است ، شربت OT از نظر من مایه حیات است چیزی است كه اگر نباشد در زندگی ما در سفر اول اختلال و مشكلات بوجود می آید ، خب من چگونه باید از این چیزی كه مایه حیات است قدر دانی كنم ؟ 
مورد دیگر كه باید از آنها شكر گذار باشیم افرادی هستند كه در گذشته باعث تثبیت شدن این دارو و قرار گرفتن در سبد دارویی ما شدند .
كه با مشقت های فراوان از دور ترین نقاط با مراجعه به مركز مطالعات شربت میگرفتند چون اگر آن آدمها كارشان را درست انجام نمی دادند  و درمانشان و فالوآپ هایشان صحیح انجام نمی شد امروز به راحتی در كلینیك های نزدیك محل زندگی ما در اختیارمان  نبود كه این واقعا جای تشكر و سپاس گذاری دارد . 
افراد بسیاری هستند در آكادمی كه برای راحت رسیدن شربت دست ما در حال تلاش هستند و برای ما زحمت میكشند كه ما هم باید با إخلاق كنگره ایی بدون بحث كردن ، مجادله كردن به كلینیك مربوطه مراجعه كنیم و كارمون رو انجام بدهیم .از شما خواهش میكتم اگر قرار است شكر گذاری در این ارتباط انجام زهید از صمیم قلب و بدرستی باشد تا آیندگان به مشكل برخورد نكنند . در آخر از شما خواهش میكتم بدنبال شربت آزاد نروید چون آفت یك سفر أولی شربت آزاد است ، اگر میخواهید سفر خوبی داشته باشید بدنبال خریدن شربت آزاد نروید .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


رابطه یادگیری با معرکه گیری ( نق زدن حاشیه )
سه شنبه 9 آذر 1395 ساعت 18:58 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه ششم از دوره هجدهم سری كارگاه های آموزشی كنكره ٦٠ با استادی آقای شهریار دیهمی ، نگهبانی آقای اهورا خدایی و دبیری مسافر محمد راس ساعت ١٧ مؤرخه ٩٥/٩/٩ آغاز بكار نمود. خلاصه سخنان استاد ابتدا تشكر میكنم از آقای اهورا ،آقایان مرزبان و استاد عزیزم آقای شریفیان كه فرصتی را فرآهم كردند تا من در جایگاه استادی خدمت كنم و از شما عزیزان آموزش بگیرم -
راجع به دستور جلسه ، من به صحبتهای روز چهارشنبه آقای مهندس گوش میكردم ایشان فرمودند؛ ما در كنگره ٦٠ تمام دستور جلسات را با توجه به مسایل و نقاط مشترك زندگی انسانها در اجتماع تهیه كردیم مثل دستور جلسه كه چی ! یعنی كه چی من باید خود را درمان كنم برای چه باید اینكار را انجام دهم یا دستور جلسه فضولی كه باعث میشود انسان آسایش خود را از دست دهد و همین دستور جلسه كه معركه گیری است برای من خیلی جالب بود - من روز اول كه آمدم كنگره نیتم این نبود كه درمان شوم و با خود میگفتم میروم اگر موفق شدم كه هیچ در غیر اینصورت اگر كسی از من سؤال كرد چرا نتونستی و مورد بازخواست قرار گرفتم در پاسخ شلوغ میكنم و میگویم آنجا بدرد من نخورد ، آنجا انسان هایی هست كه نمیتوانند به كسی كمك كنند و .... كه البته خداروشكر امروز كه درمان شدم فهمیده ام كه اصلا اینطور نیست وهمه چی به خود انسانها بستگی دارد و هر چی كه بخواهند امكان پذیر است همانطور كه در وادی ها نیز آمده است هیچ كسی به اندازه خویشتن خویش به خودش كمك نمیكند - 
آقای مهندس در ارتباط با معركه گیری بسیار جالب اشاره كردند كسانی كه می آیند و به درمان نمی رسند میگویند آنجا بدرد ما نخورد و شروع میكنند به معركه گیری . 
قسمتی از حس من در مورد معركه گیری در طول سفرم را میگویم ؛ اوایل كه در سفر اول بودم بمن میگفتند كه سی دی گوش كن و من یكبار میگفتم وقت ندارم ، یكبار میگفتم پخش ماشینم خراب است ، یكبار میگفتم در خانه نمیتوانم گوش كنم و در اصل معركه گیری راه می انداختم و واقعیت این نبود و خداروشكر به مرور در كنگره یاد گرفتم كه معركه گیری تكنم و همچنین آموختم  كه وارد معركه گیری دیگران را نیز نشوم . بیش از این وقت شما را نمیگیرم و مایلم از مشاركت شما عزیزان استفاده كنم .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،


رابطه یادگیری با معرکه گیری ( نق زدن حاشیه )
یکشنبه 7 آذر 1395 ساعت 19:01 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه چهاردهم از دوره نوزدهم سری كارگاه های آموزشی كنگره ٦٠ با استادی آقای رضا صادقی و نگهبانی آقای حمید جلیلوند و دبیری مسافر رسول  راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد :
یك چیزی كه ما گاهی اوقات به آن توجه داریم و گاهی اوقات هم توجه نداریم بحث یادگیری است و فكر میكنیم یادگیری فقط در مدارس انجام میگیرد و محل یادگیری آنجاست در صورتیكه ما از بدو تولد همواره در حال یادگیری هستیم از زمانی كه یدنیا می آئیم یاد میگیریم چگونه راه بریم چگونه غذا بخوریم ، با اشخاص مختلف چگونه برخورد كنیم و ... دائماً در حال یادگیری هستیم و این بنوعی زندگی ما را شكل میدهد - بحث دیگر كه عنوان شده معركه گیریست ، معركه گیری اصطلاحی است كه در قدیم برخی افراد كارهایی انجام میدادند و مردم را به دور خود جمع میكردند ،آقای مهندس در مثال معركه گیری می فرمایند ؛ معركه گیری ها همانند موج های رادیویی هستند  كه با ارسال آن روی كانال های تلوزیونی مانع از یادگیری یا شنیدن آنچه كه باید بشنوند ، میگردد من اگر بخواهم مثالی در زندگی خودم بزنم در گذشته كه مصرف شیشه میكردم و میرفتم خانه ، همسرم میگفت چرا دیر آمدی ، چرا صرف كردی ، و چكار داری با خودت میكنی ، من بلافاصله موضوع را بسمت دیگری پرت میكردم چون جوابی نداشتم میگفتم تو امروز رفتی خانه مادرت و اونها به تو یاد دادند یا چرا اصلا دیر آمدی خانه و ...  سعی میكردم با بهم ریختگی اوضاع این مسئله را از خودم دور كنم - در كنگره ٦٠ اوایل كه مصرف شیشه داشتم در پاسخ به آقای دهقان كه چرا بهم ریخته هستم میگفتم شرایط خونه درست نیست و همسرم غر میزنه وضع كارم بهم ریخته ، قسط دارم غرض دارم و ... سعی میكردم موضوع را از خودم دور كنم در اصل قصد داشتم كاری كنم كه نظرات بسمت دیگری جلب شود و از همه أعضا كنگره ایراد میگرفتم و دائماً در حال نق زدن بودم ولی برداشتی كه در طول این مدت داشتم افرادی كه سعی میكنند آموزش بگیرند و بموقع در جلسات حاضرند و سی دی های شان را بموقع گوش میكنند و كار میكنند و خواستار رهایی هستند معمولا از معركه گیری ، نق زدن و حاشیه به دور هستند چون ارزش رهایی خود را بالا میدانند .
امروز من در جلسه ترك سیگار آموختم این بود كه دستور جلسات را باید در زندگی خود كاربردی كنیم در غیر اینصورت در یك جا بمشگل بر خواهیم خورد و این اتفاق برای من افتاد پس امیدوارم كه هر كسی بتونه این دستور جلسات را به بهترین شكل در زندگی خودش كاربردی كنه آن موقع است كه آرامش و یك زندگی پر از لذت رو كه با هیچی نخواهید عوض كنید برایتان بوجود خواهد آمد .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای یکشنبه، کارگاه آموزشی،


دریافت شال دستیار دیده بان ...
شنبه 6 آذر 1395 ساعت 15:47 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
جناب آقای سروش برقع وش 
بدینوسیله انتخاب شایسته شما بعنوان دستیار دیده بان محترم آقای رضا ترابخانی را به شما تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای شما آرزوی موفقیت در این مسیر خدمتی را خواستاریم. 

از طرف ؛ 
ایجنت نمایندگی استادمعین، تیم وبلاگ نویسان، کمیته مرزبانان، مسافران و همسفران نمایندگی استادمعین 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و گزارش ها،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic