جهانبینی...
سه شنبه 29 فروردین 1396 ساعت 18:50 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ جلسه ی نهم از دوره ی نوزدهم سری کارگاه های آموزشی کنگره60؛ نمایندگی استاد معین؛ روزهای سه شنبه با استادی آقای علی جوادی نگهبانی آقای رسول جعفری و دبیری آقای وحید رضایی با دستور جلسه ی جهانبینی 1و2 راس ساعت 17 برگزار گردید.


سخنان استاد:

هر شخص که وارد کنگره 60 می شود، به محض ورود با مثلث جسم، روان و جهانبینی مواجه می شود که درمان اعتیاد با این سه ضلع به نتیجه می رسد. جسم و روان مثل سوار و سوارکار هستند؛ جسم تمثیل اسب؛ و روان تمثیل سوارکار است.


بقیه در ادامه مطلب
ادامه مطلب

تولدها...
یکشنبه 27 فروردین 1396 ساعت 18:18 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )
روز پنجشنبه مورخ 96/1/31 
اولین سالگرد رهایی مسافر یحیی
رهجوی کمک راهنما حسین موسوی
را در نمایندگی استادمعین جشن می گیریم.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها،


جهانبینی ۱ و ۲
یکشنبه 27 فروردین 1396 ساعت 18:07 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه چهارم از دوره بیست و یكم سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ روزهای یكشنبه  شعبه استاد معین مؤرخه ٩٦/١/٢٧ به استادی آقای فتح الدین تراب خانی نگهبانی آقای محسن كریمی و دبیری مسافر رضا با دستور جلسه  جهانبینی ١ و ٢ راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .خلاصه سخنان استاد ، خیلی خوشحالم كه در این جایگاه قرار دارم و قرار گرفتن در این كارگاه های آموزشی توفیق میخواهد . هیچوقت یادم نمی رود در سفر اول زمانی كه قصد مشاركت داشتم صدایم به لرزه میافتاد و ترس وجودم را فرا میگرفت بطوری كه رشته كلام از دستم خارج میشد و همین جلسات بود كه من را ساخت - اكثر كسانی كه به كنگره آمدند و از این جلسات استفاده نكردند و در جلسات حضور نیافتند یا به رهایی نرسیدند و یا كیفیت رهایی خوبی ندارند و كسانی كه از كنگره دور شدند به دامان تاریكی ها بازگشتند . در مورد جهانبینی بطور كلی ما هر علم یا درسی را قصد فراگیری آن را داریم یك الفبایی دارد ، و این جهانبینی الفبای مطالب و درس هایی است كه توسط راهنمایان و پیش كسوتان در این دانشگاه بزرگ علمی ما فرا میگیریم و در حال فراگیری آن هستیم همانطور كه آقای امین در سی دی جهانبینی میفرمایند درس جهانبینی متعلق به همه انسان هاست . چه كسانی نیاز دارند كه این جهانبینی را فرا بگیرند ؟ كسانی كه در تاریكی ها هستند و نیاز به طناب محكمی دارند برای خروج از تاریكی .
اعتیاد كه كامل ترین شكل تاریكی را دارد و یك فرد معتاد تمام حس های خوب خود را از دست داده است ، نیاز به آن دارد كه بداند كجای كار قرار گرفته است ، از چه جایی دارد ضربه میخورد ، تا بتواند خود را از تاریكی نجات دهد ، البته فرد معتاد هم جهانبینی دارد نمونه اش شخص خود من كه در طول دوران مصرف اكثر سألها تعطیلات عید با خانواده مسافرت میرفتم و جهانبینی من این بود كه هفت ، هشت روز مانده به عید برم موادم را تهیه كنم ، بعد بفكر جاساز آن در ماشین بودم و در طول سفر هم استرس داشتم تا مبادا در بازرسی ها گیر كنم و در طی سفر هم برای مصرف خانواده را اذیت میكردم و ...


اولین سالی كه از سفر خود لذت بردم امسال بود كه بعد از رهایی رفتم و هم به خانواده و هم بخودم خوش گذشت . جزؤه جهانبینی ١ و٢ كه دستور جلسه ما هست ، در جهانبینی ١ یكسری تعاریف را توضیح میدهد ، در مورد انسان ، در مورد مثلث دانایی ، مدل عقل و ،... زمانی كه میبینیم این دانایی اینقدر خوب است پس چرا تغییری در ما ایجاد نمیشود ! در جزؤه جهانبینی ٢ پاسخ این سوال را میدهد كه یكسری نیرو های بازدارنده هستند كه نمیگذارند این فرایند دانایی بوجود بیاد و توضیحاتی را در خصوص پیدایش این نیرو ها و همچین راه های مقابله با آنها و چگونگی شكل گیری ساختارها بحث و گفتگو میكند و اینكه با تغییر خواسته خود چگونه با آن مقابله كنیم - در مورد ظرفیت انسان و تشبیه آن به یك استخر سخن میگوید از معادله عملكرد میگوید ، و قوانین زندگی را به یك بازی تشبیه میكند كه برای ورود به هر بازی ابتدا باید قواتین آن بازی را فرا بگیریم تا بازی مفرح و لذت بخشی را داشته باشیم تا به هم بازی های خود آسیب نرسانیم . جهانبینی همان قوانین بازی یا زندگی است . بطور كلی نیرو های بازدارنده یا منفی فقط یك كار میكنند و آن اینست كه حس های ما را از كار بیاندازند و حس كه نخستین قوه بكار گیری عقل است وقتی آلوده شد ، عقل شروع به صادر كردن فرمان اشتباه میكند و تخریب های زیادی را بوجود می آورد همانند یك یگان نظامی كه در حال پیش روی میباشد اگر فرمانده آن دستور اشتباهی را صادر كند میتواند خساراتی را به آن یگان وارد كند . در آخر اضافه میكنم اگر در جهانبینی هوشیار باشیم در زندگی كمك زیادی بما خواهد كرد از اینكه صحبتهای من را گوش كردید از همه شما صمیمانه تشكر میكنم .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


کعبه دل...
چهارشنبه 23 فروردین 1396 ساعت 13:51 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

                                               

دل نوشته ائی برکعبه دل:

در ابتدا شکر خداوند سبحان را بجای می آورم برای نعمت های بسیاری که به من اعطا فرمود که نعمت برای دنیای فانی است و شکر نعمت مطاعی است برای دنیای باقی.

در قرآن کریم ذکر شده، قلب یا دل دارای آثار و ویژگیهای روانی، اخلاقی و معنوی بسیار است که نمونه هائی از آن اختصاراً عنوان می شود.ایمان وتقوا، وحی و الهام، گناه، احساس باطنی، حسرت، شوق و میل، ترس، اضطراب، قساوت و رأفت و ...در قرآن کریم آمده، آیا وقت آن نرسیده برای آنان که ایمان آورده اند تا دل هاشان به یاد خدا و آنچه از حق آمده خاشع گردد.

عرفا و شعرای نامی با اشعار خود چه زیبا دنیای کهنه را به دنیای نو تبدیل می کنند و عالم معنی را می شکافند و آنرا به عالم آشکار و قابل فهم و درک تبدیل می نمایند، فرازی از این اشعار در رابطه با کعبه دل عنوان می شود.

شاعر و عارف نامدار بایزید بسطامی می فرماید، خدای حق تعالی در ظاهر کعبه ائی بناکرده که از سنگ و گل است و در باطن کعبه ائی ساخته که از جان و دل است، کعبه ظاهر ساخته ابراهیم خلیل است و کعبه باطن نظرگاه خداوند سبحان...

ادامه مطلب
وادی هشتم و تاثیر آن روی من
یکشنبه 20 فروردین 1396 ساعت 18:06 | نوشته ‌شده به دست omid aghakhani | ( نظرات )

جلسه سوم از دوره بیست و یكم  سری كارگاه های آموزشی خصوصی كنگره ٦٠ روزهای یكشنبه  شعبه استاد معین مؤرخه ٩٦/١/٢٠ به استادی آقای محسن لوك زاده نگهبانی آقای ناصر كریمی و دبیری مسافر رضا با دستور جلسه  وادی هشتم راس ساعت ١٧ آغاز بكار نمود .
خلاصه سخنان استاد ؛ بنام قدرت مطلق الله ، مجددا سپاسگذاری میكنم از جناب آقای كریمی كه همچین فرصتی را برای خدمت در اختیار من قرار دادند ، و سال نو و همچنین تولد حضرت علی (ع) را نیز خدمت شما عزیزان تبریك میگویم . در ارتباط با دستور جلسه ، من این وادی را خیلی دوست دارم در این وادی بما گفته میشود هیچ چیزی با سكون اتفاق نمی افتد كه در ارتباط با خودم باید بگویم ، تا زمانی كه تصمیم نگرفته بودم و این تصمیم من توام با تفكر نبود هیچ اتفاقی برای من نمی افتاد . انسان اشرف مخلوقات است خداوند به انسان عقل و تفكر داده است و میتواند خوب و بد را از یكدیگر تشخیص دهد در وادی هشتم وقتی گفته میشود " با حركت راه نمایان میشود " مخصوصا برای تازه وأردین و سفر أولی ها تجربه خود را میگویم كه واقعا اگر من حركت نمیكردم هیچ اتفاقی برای من نمی افتاد ، كمااینكه شاید هنوز بدنبال یك معجزه بودم - آب ساكن وقتی یكجا قرار میگیرد در نهایت فاسد میشود ولی آب وقتی در جریان باشد و در یك مسیر بدرستی حركت كند قطعا در انتها به أقیانوس و بحر میرسد .
در این راه برای پیمودن مسیر لازمه و ابزار اصلی ، أفكار میباشد ، كه در این ارتباط مثالی میزنم ؛ من امروز میخوام سفر كنم به اصفهان ، در واقع تصمیم به سفر میگیرم ، فكر میكنم یكسری اطلاعات كسب میكنم كه مثلا چقدر راه است ، یا جاده چگونه است كوهستانی است ، نیست و .... این مطالب ، مطالبی هستند كه دانستن آنها ضروری است . ولی یكسری اطلاعات نیازی نیست كه دانسته شود و اطلاعات واجبی نیستند مثل اینكه پیچ جاده چند درجه است یا شیب آن چقدر است و ... آنچه كه مهم است اینست كه من مسیر را طی كنم و به برخی اطلاعات دست پیدا كنم . در كتاب وادی عشق شعری زیبا آمده است كه " تو پای براه نه و هیچ مپرس " " خود راه بگوید كه چون باید رفت " مهم قدم برداشتم در مسیر است . ابتدا مهم این است كه تصمیم بگیرم میخواهم بروم یا خیر ! 
میخواهم زن بگیرم یا نگیرم و ... ابتدا تصمیم گرفتن مهم است بعد از آن باید حركت كنم اگر من میخواهم مثلا پول دار شم اگر اینجا بشینم نمیشود باید با تمام وجود در راه رسیدن به هدف باید حركت كنم ، باید با تمام وجود برای خواسته ام تلاش كنم من در ارتباط با سفر خود خواستم و این مسیر را پیدا كردم - برای رسیدن به رهایی تلاش كردم ممكن است در بعضی جاها شاگرد خوبی نبودم ولی با تمام وجودم خواستم و تلاش كردم كه این اتفاق برای من بیافتد . در گذشته تصمیم میگرفتم و بدنبال كوتاه ترین راه بودم و با راهنمایی های مختلفی كه بهم میشد دلم میخواست با كوتاه ترین راه بمقصدم برسم و بی هیچ تفكری این كار را میكردم ولی وقتی تفكر آمد وسط و مسیر پیدا شد تلاشم نیز باعث شد كه به خواسته ام برسم .
در آخر در ارتباط با وادی هشتم حضورتان عرض میكنم كه این وادی نه تنها برای كنگره ، بلكه یك قانون است برای تمام انسانیت و بشریت كه "با حركت راه نمایان میشود "
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،

برچسب‌ها: کنگره 60،

وادی هشتم و تأثیر آن روی من؛
شنبه 19 فروردین 1396 ساعت 12:43 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دوره هفدهم کارگاههای آموزشی کنگره 60 روزهای پنجشنبه مورخ 17/1/96 به استادی کمک راهنما احمد شریفیان، نگهبانی آقای محمد بهرام زاده و دبیری محمد با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد؛

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

خیلی ممنونم از نگهبان محترم به خاطر اینکه این فرصت را در اختیار من قراردادند. سال جدید را خدمت تمام عزیزان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همین‌طور بتوانیم در سال جدید، با اهدافی نو به مسیر خودمان ادامه بدهیم، به صورتی که در آخر سال از خودمان راضی باشیم.

در مورد دستور جلسه امروز، به دو بخش می‌پردازم، یکی تیتر وادی که با حرکت راه نمایان می‌شود. این تیتر برای همه ما ملموس است، ولی نکات کلیدی در این وادی وجود دارد که اگر به آن توجه نکنیم، برداشتی از این وادی نخواهیم داشت.

حرکت ما شروع می‌شود و ممکن است مشکلات و معضلاتی در مسیر ما پیدا شوند، با حرکت راه نمایان می‌شود به این معنا نیست که وقتی راه نمایان شد، ما دیگر مشکلی پیش رو نداریم و به هدف خودمان رسیده‌ایم. ما وارد کنگره می‌شویم و راه درمان پیدا می‌شود، ولی در ادامه چه خواهیم کرد؟ نحوه حرکت ما و هدف و مقصدی که برای ما تعیین می‌شود و انرژی که در این مسیر می‌گذاریم، تعیین‌کننده خواهد بود. صرفاً پیدا شدن راه اتفاق خوبی نیست، صرفاً مشخص شدن صورت‌مسئله اتفاق خوبی نیست، اینکه ما بتوانیم مسئله را حل کنیم مهم است.

سفر اول مثل این است که شما در حال یادگیری رانندگی هستید، یعنی یک مربی کنار شما قرار دارد و شمارا هدایت می‌کند و اگر دچار مشکلی شدید، به شما کمک می‌کند تا کم‌کم به رانندگی مسلط شوید، پایان سفر اول به‌منزله اخذ گواهینامه است. بعدازاین مرحله شما وارد یک دنیای دیگر می‌شوید، ماشین و فرمان در اختیار شماست و شما طبق آنچه آموخته‌اید، حرکت می‌کنید و اگر کوچک‌ترین اشتباهی مرتکب شوید، متضرر خواهید شد. ما در تمام طول سفر اول هدفمان این است که آموزش‌های لازم را ببینیم تا بتوانیم بعداً در مسیری که تنهایی طی می‌کنیم، موفق و سربلند باشیم.

خیلی وقت‌ها ما از خودمان سؤال می‌کنیم که ما چرا باید زود به کنگره بیاییم، چرا باید بنویسیم، چرا باید سی دی گوش دهیم؟ هر مسئله‌ای دو جنبه دارد، صور آشکار و پنهان. همان‌طور که یکسری از مشکلات در صور آشکار برای ما اتفاق می‌افتد، یکسری مشکلات هم در صور پنهان در مقابل ما قرار می‌گیرند؛ یعنی من اگر من در صور پنهان دچار مشکلاتی بشوم، در صور آشکار من هم اختلال ایجاد خواهد شد. گاهی اوقات ما درگیر نبرد هستیم و خودمان هم از آن‌ها خبر نداریم، گوش دادن سی دی، مشارکت کردن، اعلام سفر کردن، به ما کمک می‌کند که در نبردهایی که در درون ما اتفاق می‌افتد، پیروز باشیم. در مسیری که ما قرارگرفته‌ایم، آنچه به ما توصیه می‌شود، مطمئناً به نفع ما خواهد بود.

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic