وادی دهم(صفت گذشته در انسان صادق نیست)
پنجشنبه 31 خرداد 1397 ساعت 18:02 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ سیزدهمین جلسه از دور بیست و یکم ، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای پنجشنبه مورخ 1397/03/31به استادی آقای حمید؛ نگهبانی آقای یوسف و دبیری آقای حسین ، با دستور جلسه‌ی (سیگار )رأس ساعت 17:30 آغاز شد.


خلاصه سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که امروز دز خدمت شما هستم و همینطور اولین سالگرد رهایی حبیب عزیز را جشن می گیریم. دستور جلسه این هفتته وادی دهم است. صفت گذشته در انسان صادق نیست،چون جاری است. من اولین روزی که وارد کنگره شدم و تابلوهایی که به دیوار نصب شده بود را نگاه می کردم  انگار که همه ی نوشته ها برایم بی معنی بود، فقط همین تابلو وادی دهم نظرم را جلب کرد و برایم خیلی زیبا بود. در این وادی شاید، تر س و شجاعت، نا امیدی و امید، جهل و دانایی، نور و ظلمت، اسارت و رهایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، برای اینکه  من بدانم در چه وضعیتی هستم  تخریب خودم را تشخیص بدهم و متوجه این موضوع شوم که باید از دنیای تاریکی و نادانی به سوی نور و رهایی حرکت کنم. معمولا کسانی که به کنگره می آیند، تخریبهای بسیار بالایی دارند و انواع و اقسام روشهای ترک را آزمایش کرده اند، بهای جانی و مالی زیادی  پرداخت کرده اند، اما نتیجه نگرفته اند و نا امید تر هم شد اند.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای پنجشنبه، دستورجلسات هفتگی، کارگاه آموزشی،


درمان سیگار و لذت رهایی
سه شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 17:28 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ نهمین جلسه از دور بیست و سوم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای سه شنبه مورخ 1397/03/29 به استادی آقای بهمن ؛ نگهبانی آقای علی و دبیری آقای حسین ، با دستور جلسه‌ی (سیگار )رأس ساعت 17:30 آغاز شد.
خلاصه سخنان استاد : 
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه هستم و خدمت می کنم . دستور جلسه سیگار بسیار مهم است و باید بگویم که حدودا سه سال است که این دستور جلسه وارد دستور جلسات هفتگی شده است و شروع پرداختن کنگره از زمان بیماری اقای مهندس می باشد، که هم باعث شد ایشان سیگار خودشان را درمان کنند و هم راه درمان و روش دی اس تی درمان سیگار پیدا شد.اهمیت درمان سیگار در کنگره به اندازه ای می باشد که از نظر کنگره کسانی که سیگارشان را درمان نکرده اند به درمان کامل نرسیده اند حتی اگر در سفر دوم باشند و حالشان به نسبت خوب باشد. چون نیکوتین موجود در سیگار که یکی از مهم ترین مواد متشکله سیگار می باشد از نظر کنگره آنتی ایکس محسوب می شود چون با جایگزین شدن به جای نیکوتین موجود در بدن قسمتی از سیستم ایکس را مختل میکند، در مورد اینکه سیگار دروازه ورود به ضد ارزش هاست و بیشتر کسانی که به اعتیاد رو می آورند قدم اول را با کشیدن سیگار برداشت اند من خودم در طول مدتی که راهنما بودم کمتر کسی را دیدم که باسیگار به راه اعتیاد کشیده نشده باشد و کمتر بیماری را دیدم که سیگاری نباشد. در گذشته کشیدن سیگار در کنگر منع خاصی نداشت و حتی خود آقای مهندس هم سیگار می کشید و در لژیون ها هم افراد سیگاری آزاد بودند اما پس از اینکه آنتی ایکس بودن سیگار مشخص شد و تاثیرات منفی آن بر روند درمان و بازسازی سیستم شبه افیونی بدن آشکار گردید، درمان سیگار تقریبا در کنگره اجباری شد. برای راهنمایان و کسانی که در جایگاه های خدمتی کنگره هستند درمان سیگار و داشتن نشان ویلیام وایت ضروری می باشد. به رهجویان سفر اولی توصیه می شود که پس از سه ماه از شروع سفرشان در لژیون درمان سیگار ثبت نام کنند و اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که برای شرکت در این لژیون نیازی به کسب اجازه راهنما نیست. ممکن است خیلی از ما برای شروع درمان سیگار ترس داشته باشیم و ممکن است اینگونه فکر کنیم که بدون سیگار ادامه زندگی سخت باشد اما من به این دوستان پیشنهاد می کنم که درمان خودشان را شروع کنند و در لژیون  ها ثبت نام کنند ممکن است در 48 ساعت اول شروع درمان کمی سخت باشد اما پس از آن خواهند دید مسیر هموار می شود و دوره سازگاری اتفاق می افتد و تیپر کردن و پله ها به راحتی و با لذت انجام می شود مهمترین ماده ای که در سیگار وجود دارد و بدن ما به آن نیاز دارد و برعکس تفکرات رایج برای بدن مفید می باشد نیکوتین است و آن 4700 نوع مواد سمی دیگر مانند سولفور ، قطران، اسید اسیدیک و غیره برای بدن مضر می باشد و در جسم اختلال ایجاد می کند. سیگار مهمترین عامل سرطان های رایج و کشنده می باشد ، سرطان ریه یکی از خطرناکترین و درناکترین بیماری است که بر اثر کشیدن سیگار اتفاق می افتد و صحنه های دردناک و مصیبت باری را ایجاد می کند. تحقیقات آقای دکتر حاج رسولی نشان میدهد که از هر 5 نفر سیگاری 1 نفر با سرطان ناشی از آن می میرد و جز این بیماری های قلبی، عروقی، پوستی و بیماری های چشمی که در اثر استنشاق و استعمال دود سیگار در افراد سیگاری بسیار شایع می باشد.همچنین بیماریهای گوش، حلق و بینی. از طرفی ضررهای اقتصادی و مالی سیگار و هزینه درمانیی که بر اثر بیماریهای ناشی از سیگار به جامعه تحمیل می شود بسیار چشمگیر است. نیکوتین در سوخت و ساز سلولی موثر می باشد و با کشیدن سیگار و مختل کردن ترشح نیکوتین در بدن، به سوخت و ساز سلولی هم ضربه می زنیم

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، رهائی سیگار (لژیون ویلیام وایت)، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،

سیگار
یکشنبه 27 خرداد 1397 ساعت 17:36 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ پنجمین جلسه از دور بیست و پنجم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای یکشنبه مورخ  97/3/27 به استادی آقای رامین سعادتجو؛ نگهبانی آقای مهدی و دبیری موقت آقای وفا ، با دستور جلسه‌ی (سیگار) رأس ساعت 17:30 آغاز شد.

خلاصه سخنان استاد :
خیلی خوشحالم که امروز در شعبه استاد معین حضور دارم و خدمت میکنم امیدوارم که ماه رمضان را به خوبی پشت سر گذاشته باشید و هر آنچه که باید از این ماه برداشت کرده باشید. درباره سیگار چون قبلا چنین دستور جلسه ای نداشتیم و اگر به عقب تر برگردیم اصلا هیچ اعتقادی و نگرشی به درمان سیگار هم نداشتیم چون خود مهندس هم که  بنیان کنگره هستند مدت زیادی سیگار می کشیدند و در فکر ترک و یا درمان اعتیاد سیگارشان نبودند و طبیعتا نه راه درمان سیگار وجود داشت و نه کسانی که خواستار رهایی سیگار بودند. تاثیرات مصرف سیگار هم بر سیستم ایکس کاملا شناخته نشده بود و مدتی طول کشید تا سیگار یا نیکوتین به عنوان آنتی ایکس شناخته شود. این اتفاق زمانی رخ داد که بحران بیماری قلبی برای ایشان بوجود آمد که در واقع بحرانی برای خانواده کنگره 60 نیز بود که همه ما را تحت تاثیر قرار داده بود. این اتفاق باعث شد که  خود آقای مهندس برای ترک یا درمان سیگارشان پیش قدم شوند و به محض اینکه پا در این راه نهادند راه درمان برای ایشان آشکار شد و در زمان کوتاهی خودشان به درمان رسیدند و تجارب موفق و موثقی ارائه دادند، مانند متد دی اس تی.
خود من تجربه های تلخی از سیگار دارم ، زمانی جشن رهایی یک سالگی ام بود یکی از دوستانم را به خاطر سیگار از دست دادم و همچنین چند نفر از رهجویانم را که با سر خودشان سفر می کردند. من روزی شش الی هفت بسته سیگار می کشیدم و از این نظر وابستگی بیش از حدی به نیکوتین داشتم تا جایی که سیگار های کم نیکوتین جوابگوی نیاز من نبودند.  یادم است اردوی سال 90 برای 7 روز 17 باکس سیگار برداشته بودم که در روز اخر با کمبود سیگار مواجه شدم و اصلا اعتقاد و شهامت درمان هم نداشتم چون اعتیاد جهانی مملوء از ترس برای مصرف کننده ایجاد می کند و این دستور جلسه به خاطر تغییر من است و به آرم کنگره هم که نگاه کنیم نامش جمعیت احیای انسانی است و درباره ترک چیزی نگفته است یعنی رسیدن به تعادل ، تکامل و تعالی و سیگار یک کار ضد ارزشی است و کار ضد ارزشی سدی است برای تکامل. در کنگره درمان فراتر از ترک و تعادل فراتر از درمان است. به هر حال من بی دلیل و هدف شروع به سفر سیگار کردم و میواستم خودم را ازمایش کنم که موق شدم و توانستم ودم را درمان کنم و بعد از آن دلیل درمان ودم را پیدا کردم ولی مهمترین انگیزه ام دوری از یک کار ضد ارزشی بود. از نظر کنگره نیز سیگار یک آنتی ایکس است چون سیگار جلوی ترشح دوپامین را می گیرد و یا آن را مختل می کند که این در سفر اول بسیار مضر است از طرفی استیل کولین ماده ای است که بعد از غذا ترشح می شود و اگر ما سیگاری نباشیم احساس آرامش و نشئگی میکنیم اما هنگامی که سیگار مصرف میکنیم چون اسیتیل کولین در بدن ترشح نمی شود بلافاصله بعد از غذا میل به سیگار پیدا میکنیم، در سیگار 4700 ماده مسموم وجود دارد اما فقط یکی از آنها که نیکوتین است در بدن موثر است و بیماری جایگزینی را ایجاد میکند و نیکوتین را می توان با آدامس دریافت کرد و اصلا کار سختی ...
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، رهائی سیگار (لژیون ویلیام وایت)، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


ظرفیت و مسوولیت، (قبله گم کردن)
سه شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 18:38 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ هشتمین جلسه از دور بیست و سوم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای سه شنبه مورخ 1397/03/22 به استادی آقای مهدی؛ نگهبانی آقای علی و دبیری آقای حسین ، با دستور جلسه‌ی (ظرفیت و مسوولیت، قبله گم کردن )رأس ساعت 17:30 آغاز شد.خلاصه سخنان استاد :
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنم همچنین از راهنمای عزیزم سپاسگزارم! در مورد این دستور جلسه خیلی فکر کردم،بعد از گذشت چند ماه از سفرم چیزهای زیادی درباره مسوولیت متوجه شدم، موقعی که وارد کنگره شدم به واسطه مصرف شربت و برخی از آموزشها توانستم به درمان برسم اما پس از مدتی متوجه شدم اتفاق خوبی که در کنگره برای ما رخ می دهد فراتر از درمان است. این موضوع را زمانی بیشتر متوجه شدم، که می دیدم خیلی از کسانی که به خوبی در کنگره به درمان رسیده اند و سال های زیادی از رهاییشان می گذرد، بسیار فعال و کوشا هستند. از طرفی زمان زیادی را صرف می کنند که در کنگره خدمت کنند. من می دیدم برخی از آنها در جاهای حساس مسوولیت های مهمی را بر عهده دارند و خدمت می کنند. به نظر من کسی که در کنگره به بهترین شکل به درمان می رسد از جهان بینی بسیار خوبی برخوردار است، می خواهد آموزشهایی را که دریافت کرده در اختیار دیگران بگذارد و چون خودش به رهایی رسیده و بندهای اعتیاد را پاره کرده ...

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،


ظرفیت و مسوولیت، (قبله گم کردن)
یکشنبه 20 خرداد 1397 ساعت 16:57 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ چهارمین جلسه از دور بیست و پنجم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای یکشنبه مورخ  97/3/20 به استادی آقای حسین؛ نگهبانی آقای مهدی لایقی و دبیری آقای مهدی ، با دستور جلسه‌ی (ظرفیت و مسوولیت، قبله گم کردن )رأس ساعت 17:30 آغاز شد.
خلاصه سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنم. دستور جلسه امروز جزء دستورر جلساتی است که خیلی مورد علاقه من می باشد و فکر می کنم سال گذشته هم همین دستور جلسه را داشتیم، این نشان دهنده  اهمیت این دستور جلسه  است. درباره ظرفیت می خواهم از مثال کمک راهنمای عزیزم آقای صالحی استفاده کنم. خداوند برای انسانها تاس نمی ریزد، بلکه ظرفیت همه انسانها را به یک میزان ایجاد کرده است این بستگی به خود ما دارد که چه نگرشی داشته باشیم و چگونه از این ظرفیت استفاده کنیم، آنرا بیشتر کنیم و یا کمتر. اما خیلی از انسانها خودشان را گم می کنند، این یعنی از ظرفیت استفاده نکردن. به نظر من می توان ظرفیت را از جنبه هلای مختلفی مثل: مالی،  معنوی،هنری، علمی، ورزشی و غیره مورد مطالعه و مقایسه قرار داد. در موردظرفیت مالی نمونه های فراوانی وجود دارد و نیاز به بازگو کردن نمی باشد. از لحاظ معنوی می توانیم به بزرگان دینی و فرهنگی نگاه کنیم و از آنها الگو و سرمشق بگیریم. از لحاظ هنری بسیاری از هنرمندان هستند که راه خود را گم کرده اند و این نشان دهنده این موضوع می باشد که ظرفیت آنها متناسب با جایگاهشان نبوده است و در مقابل هنرمندانی هم وجود دارند که در عین شهرت متواضع و فروتن هستند.
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


ظرفیت و مسوولیت، (قبله گم کردن)
پنجشنبه 17 خرداد 1397 ساعت 16:54 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ یازدهمین  جلسه از دور بیست و یکم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای پنجشنبه مورخ  97/3/17 به استادی آقای رحیم؛ نگهبانی آقای یوسف و دبیری آقای حسن، با دستور جلسه‌ی (ظرفیت و مسوولیت، قبله گم کردن )رأس ساعت 17:30 آغاز شد.


خلاصه سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنم و در باره این دستور جلسه با شما عزیزان صحبت می کنم. به نظر من ظرفیت یعنی ظرف و گنجایش انسان  در پذیر ش مسوولیتها و پاسخ گو بودن به آنها، میزان این گنجایش در هر کسی متفاوت است. مثلا ممکن  است ظرفیت کسی به اندازه یک لیوان پر و یا نصفه باشد و کس دیگری ظرفیت بالاتر داشته باشد و در اصطلاح ظرفیتش مانند دریاچه و دریا باشد. اما چیزی که بسیار مهم است این است که انسان باید در هر پست و مقامی که مسوولیتی را قبول می کند در قبال این مسوولیت کاملا پاسخگو باشد. به عنوان نمونه شخصی که نگهبان مکان یا ساختمانی شده باید نسبت به کم و زیاد شدن هر چیزی پاسخگو باشد. در کنگره هم همینطور می باشد یعنی باید در مقابل خدمتی که می کنیم هم ظرفیت آن را داشته باشیم و هم نسبت به مسوولیتمان پاسخگو باشیم . یک راهنما در کنگره مسوولیت مهمی را بر دوش دارد و درمقابل این مسوولیت نسبت به مقام بالا تر پاسخگو می باشد. نکته دیگری که بسیار مهم می باشد این است که هر کس بنا بر ظرفیتی که دارد می تواند مسوولیت قبول کند، مثلا کسی که برای نگهبان نظم انتخاب می شود نمی تواند مسوولیت مهماندار بودن را هم قبول ....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


استحکام پایه های مالی و علمی کنگره
سه شنبه 15 خرداد 1397 ساعت 17:05 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ هفتمین جلسه از دور بیست و سوم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای سه شنبه مورخ  97/3/15به استادی آقای حمید؛ نگهبانی آقای علی و دبیری آقای شهاب، با دستور جلسه‌ی (در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام )رأس ساعت 17:30آغاز شد.


خلاصه سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنند و یک تشکر ویژه از استاد عزیزم آقای کامران و آفای علیرضا ایجنت محترم شعبه دارم که اجازه دادند امروز در خدمت شما عزیزان باشم.
دستور جلسه در باره نقش من در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره می باشد. ظاهرا اینطور به نظر می رسد که این دستور جلسه از دو مقوله جدا از هم صحبت می کند اما در واقع، هر دو موضوع مالی و علمی به یک اندازه در استحکام پایه های کنگره و پیشبرد اهداف آن مهم می باشد. و مهم تر از همه استقلال کنگره در این دو زمینه می باشد و به خاطر همین آقای مهندس به هیچ وجه حاضر به کمک گرفتن از اشخاص و سازمانهای خارج از کنگره نمی شوند و همیشه تاکید می کنند که پایه های کنگره باید فقط به توسط اعضای کنگره تقویت شوند. ایشان حتی کمک های بین الملی که از طریق اتحادیه اروپا  و سازمانهای دیگر پیشنهاد شده بود را ....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای سه شنبه،


در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام ).
یکشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 18:18 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ سومین جلسه از دور بیست و پنجم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای یکشنبه مو رخ 97/3/13 به استادی آقای آرش ؛ نگهبانی آقای مهدی لایقی و دبیری آقای مهدی، با دستور جلسه‌ی (در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام )رأس ساعت 17:30آغاز شد.

خلاصه سخنان استاد:
در ابتدا تبریک می گویم به همه افرادی که در ماه رمضان در کنگره حضور دارند و زحمت می کشند و امیدوارم همه از این ماه بهره کافی ببرند. همینطور یک تبریک ویژه دارم برای همه دوستان سفر اولی که در این ماه منظم هستند ، روی برنامه حرکت می کنند و حضور به موقع در تمام جلسات هفتگی دارند. چون کسانی که نا منظم هستند و این حضور داشتن به موقع را سرسری می گیرند به اهمیت این جلسات پی نبرده اند. باید بدانند حضور به موقع و راس ساعت در جلسات یکی از فاکتور های مهم درمان اعتیاد می باشد و این قضیه اصلا شوخی بردار نیست. در مورد دستور جلسه باید بگویم از وقتی که به من اعلام شد که استاد جلسه باشم، چند روزی این دستور جلسه فکر من را به خود مشغول کرده بود که چگونه در باره آن صحبت کنم. باید بگویم که این دستور جلسه هر هفته سه بار در کنگره تکرار می شود و سه بار با این دستور جلسه سر وکار داریم. وقتی که می گوییم کنگره تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است این نکته را بازگو می کند که داشتن استقلال مالی یکی از اهداف اصلی کنگره می باشد و به همین دلیل که کنگره می ....

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای یکشنبه،


در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟
پنجشنبه 10 خرداد 1397 ساعت 18:30 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ دهمین جلسه از دور بیست و یکم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای پنجشنبه مو رخ97/3/10 به استادی آقای کامران ؛ نگهبانی آقای یوسف و دبیری آقای حسن، با دستور جلسه‌ی (در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام )رأس ساعت 17:30آغاز شد.
خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنم. همینطور که دبیر محترم اعلام کردند دستور جلسه امروز که در تمام شعب کنگره نیز این دستور جلسات یکسان و هماهنگ برگزار می شود، در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام نام دارد.
نکته ای که همه می میدانیم این هست که انسان موجود فراموشکاری است و این خصلت فراموشکاری گاهی برای انسان مفید است ، اما در بیشتر مواقع این خصلت مفید نیست. مثلا در مواقعی که انسان گرفتار بحران و یا مصیبتی می گردد  و آن را پشت سر می گذارد ، این فراموشکاری برای کاستن از غم و اندوه ممکن است مفید باشد و باعث می شود انسان موقتا خاطرات تلخ گذشته را فراموش کند. اما خیلی وقتها که  می خواهیم موضوعی را به خاطر بیاوریم این فراموشی مفید نیست. قبل از اینکه به کنگره بیاییم و هنگامی اسیر بیماری اعتیاد و مشکلات ناشی از آن بودیم ، خیلی از ما شاید حاضر بودیم هر کاری را نجا م دهیم و دست نیاز به زمین آسمان دراز می کردیم تا یکی پیدا شود و مارا از این مصیبت نجات دهد. اما و قتی که در کنگره به درمان می رسیم و حال خوش پیدا می کنیم متاسفانه تمامی زحمات و خدمات را فراموش می کنیم و به یاد نمی آوریم که برای درمان هریک از ما چه هزینه هایی پرداخت شده، و این اصلا خوب نیست. این درست که مسوولیت و بیشترین بار درمان اعتیاد به عهده خود شخص می باشد اما آیا می توان گفت که کنگره به شخص هیچ خدمتی نکرده است؟ می توان گفت همه خدمات کنگره مفت بوده است. مفت بودن و رایگان بودن دو مقوله کاملا متفاوت است. ممکن است من در کنگره بدون پرداخت هزینه ایی به درمان برسم اما به این معنی نمیباشد که خدماتی را که در اختیار من گذاشته شده است رایگان بوده و هزینه ای نبرده. در حقیقت  برای درمان هر نفر چیزی بالغ بر پانزده میلیون تومان هزینه می شود و سوال اصلی این هست که من چه کاری می توانم در قبال این خدمات انجام دهم و طوری رفتار نکنم که به جای منفعت رساندن به این مجموعه ضرر هم بزنم. مثلا همین پارک کردن نا منظم ماشین می تواتند دید دیگران به این مجموعه را منفی کند و من باید به این بیاندیشم که حداقل کاری که می توانم بکنم این هست که به کنگره ضرر نزنم. در ادامه...
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی، تولدها، دستورجلسات هفتگی، گزارش جلسات روزهای پنجشنبه،


تصاویر کتاب 60 درجه زیر صفر آقای مهندس دژاکام
سه شنبه 8 خرداد 1397 ساعت 17:07 | نوشته ‌شده به دست استاد معین | ( نظرات )
این جلسه؛ ششمین جلسه از دوره‌ی بیست و سوم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، روزهای سه شنبه مورخ 97/3/8 به استادی آقای علی رضا؛ نگهبانی آقای علی و دبیری آقای شهاب، با دستور جلسه‌ی (کتاب عبور از منطقه60 درجه زیر صفر و تصاویر آن) رأس ساعت 17:30آغاز به کار نمود.


خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه خدمت می کنم و همچنین از استاد خودم آقای سبحانی سپاسگزارم که به من اعتماد کردند تا این جلسه را اداره کنم. در مورد دستور جلسه و کتاب 60 درجه زیر صفر می خواهم از تجارب خودم شروع کنم. روزی که وارد کنگره شدم به توصیه راهنمایم این کتاب را تهیه کردم و چون خیلی مشتاق خواندن کتاب بودم دو شبانه روز کامل وقت گذاشتم و کتاب را تا انتها مطالعه کردم اما چیز زیادی دستگیرم نشد و مطالب برایم بسیار جدید و غیر قابل فهم بود. فردای آن روز که به کنگره آمدم با یکی از دوستانم در باره کتاب صحبت کردم و گفتم که من چیزی از این کتاب را نمی توانم درک کنم. دوستم در پاسخ گفت روزی می رسد که تو عاشق این کتاب خواهی شد. معنی این سخن دوستم را امروز تازه می فهمم و این عشق در من به وجود آمده و کتاب 60 درجه زیر صفر واقعا برایم یار مهربانی است که همیشه از مطالب آن استفاده می کنم.این کتاب پس تحقیقات بسیار زیاد آقای مهندس و تجارب خودشان...
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات روزهای سه شنبه، دستورجلسات هفتگی، کارگاه آموزشی،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic